Boicie się posyłać dzieci na religię, na ministranta itd? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-28, 10:50   #1
sygnalista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 603

Boicie się posyłać dzieci na religię, na ministranta itd?


Ogrom ujawnionych przestępstw pedofilii wśród księży przeraża, przynajmniej mnie. Czy w związku z tym nie boicie się posyłać dzieci na religię, na ministranta i dopuszczać do jakichkolwiek innych styczności z księżmi? A może któraś z Was zabroniła swej pociesze takowych?

Ja sam chyba zetknąłem się z pedofilem w sutannie ale tylko przy spowiedzi, w szkole podstawowej. Wyznałem grzechy i powiedziałem "juz więcej grzechów nie pamiętam, żałuję za nie serdecznie i obiecuję poprawę a Ciebie Ojcze Duchowny prosze o pokute i rozgrzeszenie" a ten nagle zaczął sapać i pytać przerywanym głosem czy aby nie dotykałem się w miejsca intymne? A gdy zaprzeczyłem, to znudzony szybko zadał niedbale pokute i zakończył.
sygnalista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:01   #2
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Boicie się posyłać dzieci na religię, na ministranta itd?

Do kościoła nie chodzę, dziecka nie chrzciłam. Niekoniecznie z lęku, w dużej mierze z przekonań, ale na pewno pedofilia jest jednym z argumentów. Choć nie każdy ksiądz jest pedofilem, a i pedofila dziecko moze niestety spotkać wszędzie.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-28, 13:37   #3
Neeila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 45
Dot.: Boicie się posyłać dzieci na religię, na ministranta itd?

Nie tyle sie boje, co po prostu uwazam za obrzydliwą typową hipokryzję polskiej rodziny, gdzie można byc de facto osoba niewierzącą i nie lubiącą kosciola, ale dziecko na religie posłać trzeba i do komunii/bierzmowania tez trzeba wysłać.
Neeila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 20:46   #4
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Boicie się posyłać dzieci na religię, na ministranta itd?

Polski kościół katolicki, podobnie jak inne kościoły w demoludach został zinfiltrowany przez komunistów. Większość wierchuszki kościoła w Polsce to komuniści w sutannach. Zwyczajnie komuniści szli do seminariów i zostawali księżmi i awansowali w strukturach. Ktoś wierzy, że taki Sławoj Leszek Głódź, czy Dziwisz są w ogóle chrześcijanami?


Całe to posyłanie dzieci do nich jawi się jako absurd ogólnie.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2019-03-01 o 21:09
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-07, 14:32   #5
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Boicie się posyłać dzieci na religię, na ministranta itd?

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Do kościoła nie chodzę, dziecka nie chrzciłam. Niekoniecznie z lęku, w dużej mierze z przekonań, ale na pewno pedofilia jest jednym z argumentów. Choć nie każdy ksiądz jest pedofilem, a i pedofila dziecko moze niestety spotkać wszędzie.
Podpisuję się pod tym, u nas jest podobnie, poglądy plus pedofilia jako jeden z argumentów - wzięliśmy tylko ślub cywilny, chrzcić nie zamierzamy, posyłać na religię i do obrzędów też nie.
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 10:36   #6
ankakocanka
Raczkowanie
 
Avatar ankakocanka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 94
Dot.: Boicie się posyłać dzieci na religię, na ministranta itd?

Nie mam dziecka, gdybym miała to i tak nie chciałabym, żeby chodziło na religię. Nie chodzi tylko o sam strach przed pedofilią (niestety ale jest dużo więcej możliwości trafienia na pedofila praktycznie wszędzie), ale o ogół zachowań i poglądów kościoła, których nie popieram. Nie chciałabym, żeby ktoś je mojemu dziecku przekazywał.
ankakocanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-08 11:36:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.