Spuchnięte oczy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-28, 11:33   #1
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Unhappy

Spuchnięte oczy :(


Mam nadzieję, że jest to odpowiednie pytanie na kosmetykę.
Od wczoraj mam spuchnięte powieki, nie są zaczerwienione więc to raczej nie zapalenie spojówek. So po prostu spuchnięte a na powiekach i pod oczami skóra jest sucha, czerwona i taka podrażniona.
Nie wiem od czego to jest, wygląda mi to na uczulenie. Najbardziej prawdopodobna przyczyna to tusz do rzęs (??) - w piątek stosowałam nowo zakupiony Rimmel. Nie zmieniałam żadnych innych kosmetyków, nie byłam uczulona na żadne pyłki.
Kupiłam w aptece świetlik z rumiankiem, jednak gdy go nakładam, to odczuwam pieczenie. Robiłam okłady z lodu, trpchę pomogły, ale niewiele. Dzisiaj wygląda to o wiele gorzej niż wczoraj, a jutro do pracy .
Poradźcie mi co zrobić, żeby do jutra jako tako te obrzęki zmniejszyć. Czym to smarować/okładać? Oczywiście pójdę jutro do lekarza (nie wiem tylko czy do okulisty czy dermatologa??) - ale nie mogę nie iść do pracy, a mam niestety kontakt z klientami i przecież muszę jakoś wyglądać.
Pomóżcie!
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 11:55   #2
otojaola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 22
Dot.: Spuchnięte oczy :(

Polecam okłady z rumianku ewentualnie herbaty
Pozdrawiam
otojaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 12:15   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Spuchnięte oczy :(

chłodne okłady z herbaty; wapno do picia
jesli nie przejdzie po 1-2 dniach-> do lekarza
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 13:32   #4
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: Spuchnięte oczy :(

Ja też jestem za wapnem do picia! Mam uczulenie na metale i zrobiło mi się tak od zalotki i wapno mi pomoglo
Okłady z herbaty też podobno pomagają...
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 14:08   #5
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Spuchnięte oczy :(

Czy to nie dziwne, że od świetlika z rumiankiem oczy pieką? Powinno łagodzić, a wydaje mi się, że jeszcze bardziej to podrażnia. Wysłałam TŻ do apteki, kupił wapno i rumianek. Zaparzyłam rumianek i namoczyłam w nim płatki kosmetyczne - niestety po nałożeniu ich na oczy mialam wrażenie, że oczy mi "rosną" jeszcze bardziej . Dodam, że skóra pod oczami i na powiekach jest czerwona, jakby była spalona, poparzona . I strasznie swędzi! Chyba sobie więc rumianek odpuszczę.
Stosunkowo najlepsze efekty poki co dają okłady z lodu, ale tylko na pół godziny - godzinę, później widać, że znów zaczynam puchnąć, pod okiem robią się takie wałki, które utrudniają widzenie. Przeszukuję sieć w poszukiwaniu tymczasowego leku, ale nic nie znajduję. Byle do jutra...
dziękuję za odpowiedzi , jak macie jeszcze jakieś pomysły to ratujcie, bo jutro nie chcę w pracy ludzi od rana straszyć ...
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:42   #6
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Spuchnięte oczy :(

Cytat:
Napisane przez anciaahk
Czy to nie dziwne, że od świetlika z rumiankiem oczy pieką? Powinno łagodzić, a wydaje mi się, że jeszcze bardziej to podrażnia. Wysłałam TŻ do apteki, kupił wapno i rumianek. Zaparzyłam rumianek i namoczyłam w nim płatki kosmetyczne - niestety po nałożeniu ich na oczy mialam wrażenie, że oczy mi "rosną" jeszcze bardziej . Dodam, że skóra pod oczami i na powiekach jest czerwona, jakby była spalona, poparzona . I strasznie swędzi! Chyba sobie więc rumianek odpuszczę.
Stosunkowo najlepsze efekty poki co dają okłady z lodu, ale tylko na pół godziny - godzinę, później widać, że znów zaczynam puchnąć, pod okiem robią się takie wałki, które utrudniają widzenie. Przeszukuję sieć w poszukiwaniu tymczasowego leku, ale nic nie znajduję. Byle do jutra...
dziękuję za odpowiedzi , jak macie jeszcze jakieś pomysły to ratujcie, bo jutro nie chcę w pracy ludzi od rana straszyć ...
Też mi sie wydaje że najlepszym rozwiązaniem jest rumianek...może to na tle alergicznym??może rzeczywiście ten tusz Ci nie służy???swędza Cie oczy może??łzawisz??
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:45   #7
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Spuchnięte oczy :(

Tak jak pisałam, swędzą, ale nie łzawię... Boję się aplikować ten świetlik z rumiankiem, boję się, żeby sobie nie pogorszyć.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 20:41   #8
bejbe990
Rozeznanie
 
Avatar bejbe990
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 579
GG do bejbe990
Dot.: Spuchnięte oczy :(

mam ten sam problem co ty, no moze jeszcze gorszy...od niedzieli oczy mam spuchnięte (już troche mniej), łzawią, swędzą i od tego tarcia chyba popękały mi żyłki w oczach...ehh...są takie czerwone, nie wychodze z domu bez okularów przeciwsłonecznych, zakraplam oczy ale nie wiem czy duzo mi to pomaga, robie okłady z lodu...a uczulenie dostałam tez zdaje sie od tuszu i tez z rimmela, mozesz napisac jaki to dokładnie tusz? moze macie jakis sposób na te objawy? z góry dzięki
__________________
.
bejbe990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 10:03   #9
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: Spuchnięte oczy :(

dziewczyny, ale swędzi was oboje oczu (nie wiem czy dobrze odmieniam)? Jeśli swędzenie występuje miejscowo, tzn. w jedny miejscu to może to po prostu zaczyna się robić jęczmień?
Swoją drogą też ostatnio tak miałam i też myślałam, ze to jęczmień, ale poratowałam się przemywaniem oka rumienkiem i pomogło
poza tym ja mam dodatkowo zespół suchego oka i może powodem było to, że zapomniałam zaaplikować żel no cóż, jak Wam nie przejdzie to pedźcie do lekarza - mi farmaceutka w aptece powiedziała, ze jak po rumianku do następnego dnia opuchniecie i swędzenie nie minie to do przychodni
lekarze podobno przepisują jkeiś maści antybiotykowe no i rzecz jasna bez recepty w aptece nie dostałam
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 11:57   #10
bejbe990
Rozeznanie
 
Avatar bejbe990
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 579
GG do bejbe990
Dot.: Spuchnięte oczy :(

Cytat:
Napisane przez Roxette
dziewczyny, ale swędzi was oboje oczu (nie wiem czy dobrze odmieniam)? Jeśli swędzenie występuje miejscowo, tzn. w jedny miejscu to może to po prostu zaczyna się robić jęczmień?
Swoją drogą też ostatnio tak miałam i też myślałam, ze to jęczmień, ale poratowałam się przemywaniem oka rumienkiem i pomogło
poza tym ja mam dodatkowo zespół suchego oka i może powodem było to, że zapomniałam zaaplikować żel no cóż, jak Wam nie przejdzie to pedźcie do lekarza - mi farmaceutka w aptece powiedziała, ze jak po rumianku do następnego dnia opuchniecie i swędzenie nie minie to do przychodni
lekarze podobno przepisują jkeiś maści antybiotykowe no i rzecz jasna bez recepty w aptece nie dostałam
tak swędzą mnie oboje oczu (tez nie wiem jak sie odmienia.. ) napewno nie jest to jęczmień, przynajmniej w moim przypadku. Jeśli mi to nie minie napewno pójde do lekarza tylko do jakiego do zwykłego rodzinnego czy do okulisty, a moze do dermatologa?
__________________
.
bejbe990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 12:01   #11
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Spuchnięte oczy :(

świetlik moze podrazniac
nie ma na co czekac idz do lekarza
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 17:59   #12
allani777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Spuchnięte oczy :(

witajcie mialam taki sam problem obudzilam sie z opuchnietymi oczami kupowalam krople swietliki zele i nic swedzenie i pieczenie robilam oklady i ciagle nic wyczytalam ze to problemy z krazeniem mierzylam cisnienie i okazalo sie ze cisnienie mam ok ale puls 150 bardzo wysoki. Jezeli macie cisnienie ok to kupcie sobie po prostu masc oxycort A musi to pomoc jest to na recepte ale mne sprzedali bez.Ajezeli to problemy z cisnieniem to musicie leczyc serce a nie oczy.
allani777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 14:10   #13
monique_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Spuchnięte oczy :(

hej ja kiedys tez mialam problem z oczami kolezanka zrobila mi oklady z rumianku torebki herbaty polozyla na oczy zaparzone i potem wygladalam stasznie ....
zapuchnieta strasznie oczu nie bylo widac pojechalam tylko do sklepu po krople do oczu i je przemywalam co raz przeszlo po dwoch dniach ale tylko obmywanie oczu kroplami do oczu albo sola fizjologiczna pomoglo
monique_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 16:02   #14
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Spuchnięte oczy :(

maaatko, gorące torebki rumianku?! może rób zimne okłady, jakieś kostki lodu, no nie wiem...
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 20:21   #15
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Spuchnięte oczy :(

Rumianek może uczulać, więc uważajcie.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 12:29   #16
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Spuchnięte oczy :(

dziś i ja obudziłam się z zapuchniętymi oczami i powiekami a raczej tym miejscem powyżej powiek
skóra piecze i boli ...

dotykam te miejsca zimną łyżką ale ulga jest taka sobie i zastanawiam się co mogę jeszcze...

podejrzewam że to krem ... i uczulenie RATUJCIE

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2012-02-18 o 16:36
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.