Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-26, 07:49   #241
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Hej! Mieliśmy bardzo fajny weekend, wczoraj odwiedziliśmy rodziców męża na wsi. Tego nam było trzeba.
Ale trochę mina mi rzednie, jak czytam, że u Was już plan dnia wyklarowany. u nas ciągle jest spontan, mała śpi jak zaśnie, je jak zapłacze, spacerujemy jak nam się spodoba pogoda, w weekendy jeździmy i dużo załatwiamy spraw do mieszkania. Jedyne co się powtarza, to noce i karmienia o 1, 4 i 6 oraz poranne wyjście z wózeczkiem.

A z tymi naszymi kolkami okazało się, że źle zrozumiałam. Malutka nie ma alergii na białka mleka krowiego, tylko najprawdopodobniej nietolerancję laktozy (kwaśne pH kupki i jej specyficzny wygląd). Więc właściwie nic nie mogę zrobić, bo laktoza to podstawa mojego mleka. Czasem trochę odciągnę tego pierwszego najsłodszego mleka, i daję delicol, espumisan i dicoflor.
Ktoś jeszcze na wątku jest mocno kolkowy? Jak dajecie radę?

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Przez kolki u nas rozumiem znaczne i bolesne nagazowanie brzuszka.
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 12:49   #242
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Jasmie, u nas też nie ma planu dnia i chyba nigdy do końca nie będzie A kolki też są, daję infacol i trochę pomaga

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 13:31   #243
Witulka32
Raczkowanie
 
Avatar Witulka32
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 227
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Jak wam minął dzień? My dziś z dzieciakami byliśmy w Muzeum historii, ciekawa wycieczka, wszystkim się podobało.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
U nas minoł smetnie pogoda średnia aut zepsute więc siedzieliśmy w domu w ogrodzie ogarniałam domek
Cytat:
Napisane przez Anka_31_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry Ale te dni uciekają. Mój maluch obrał sobie godzinę na nocne spanie 23🤦♀️ I pospi Max 3.5 godziny I cyc a później co godzine

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj widze ze Kuba szaleje w nocy. Współczuję ci*[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;88826776]Hej! Mieliśmy bardzo fajny weekend, wczoraj odwiedziliśmy rodziców męża na wsi. Tego nam było trzeba.
Ale trochę mina mi rzednie, jak czytam, że u Was już plan dnia wyklarowany. u nas ciągle jest spontan, mała śpi jak zaśnie, je jak zapłacze, spacerujemy jak nam się spodoba pogoda, w weekendy jeździmy i dużo załatwiamy spraw do mieszkania. Jedyne co się powtarza, to noce i karmienia o 1, 4 i 6 oraz poranne wyjście z wózeczkiem.

A z tymi naszymi kolkami okazało się, że źle zrozumiałam. Malutka nie ma alergii na białka mleka krowiego, tylko najprawdopodobniej nietolerancję laktozy (kwaśne pH kupki i jej specyficzny wygląd). Więc właściwie nic nie mogę zrobić, bo laktoza to podstawa mojego mleka. Czasem trochę odciągnę tego pierwszego najsłodszego mleka, i daję delicol, espumisan i dicoflor.
Ktoś jeszcze na wątku jest mocno kolkowy? Jak dajecie radę?

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Przez kolki u nas rozumiem znaczne i bolesne nagazowanie brzuszka.[/QUOTE]My mamy problemy ale pomaga espumisan.lezenie na brzuszku kąpiel
Niby karmiąc piersią wszystko można jesc a jednak Małego nie podpasowal grill w soboty i męczył się wczoraj troszkę;( No i gazowane też mu nie pasuje.

Hi

My szykujemy się na chrzciny już mam nerwa czy pogoda dopisze bo robimy przyjęcie-kolacje w Ogrodzie

My mamy swój plan dnia tz.Maluch ma chodzi spać ok 21-22 wstaje po 4-6h na jedzonko i dalej spi na 2.5h i znów sen 2.5h ..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona od 09.2016
Listopadowa Córka 2017
Majowy Synek 2021

11lat na wizażu
dawniej Wanilka5 i tylko 17 060 postów
Witulka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 04:45   #244
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Jestem w szoku jak czytam że macie już plany dnia, u nas to kompletny chaos i spontan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 09:13   #245
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Jestem w szoku jak czytam że macie już plany dnia, u nas to kompletny chaos i spontan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tak samo Jutro musimy na cito pobrać mocz do badania, a Iga ma być przed badaniem na czczo 2h po wstaniu i nie mam pojęcia jak to logistycznie zrobić, bo jeszcze musimy po zebraniu moczu jechać do przychodni pobrać krew Doświadczone mamuśki, jakieś podpowiedzi jak ten mocz pobrac? Najgorzej będzie przetrzymać malą ponad 2h bez jedzenia, bo po obudzeniu będzie przecież głodna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 10:18   #246
olenk@@
Raczkowanie
 
Avatar olenk@@
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

U nas na brzuszkowe problemy położna odradzała Dicoflor - ponoć brak udowodnionego działania. Polecała Vivomixx lub Biogaia.
My mamy problem z kupką rano - mała ma wzdęcia, męczy się od 6 do 10-11.
Za to noce się unormowaly, je 2 razy - około 24 i 4.
Czy korzysta któraś z Was z leżaczka typu Babybjorn? Sprawdza się? Zastanawiamy się nad zakupem.
olenk@@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 11:39   #247
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
U nas tak samo Jutro musimy na cito pobrać mocz do badania, a Iga ma być przed badaniem na czczo 2h po wstaniu i nie mam pojęcia jak to logistycznie zrobić, bo jeszcze musimy po zebraniu moczu jechać do przychodni pobrać krew Doświadczone mamuśki, jakieś podpowiedzi jak ten mocz pobrac? Najgorzej będzie przetrzymać malą ponad 2h bez jedzenia, bo po obudzeniu będzie przecież głodna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej, a na co te badania, że na czczo musi być?? Z moczem to otwierałam pieluszkę, czekałam i łapałam po prostu

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-27, 11:58   #248
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Moszka są specjalne woreczki do łapania moczu u takich maluchów. U chłopca łatwiej złapać niż u dziewczynki czekając przy zdjętym pampersie. A co do karmienia, może obudź wcześniej, nakarm tak żeby do badania było 2h przerwy.





U nas plan dnia wyklarował się chyba przez starszaka. Wstaje mniej więcej jak on, jak wrócę z przedszkola to akurat ogarnę córcię i idzie spac, wstaje idziemy na spacer, wrócimy to nie śpi, zaraz przed pójściem po syna ma znów drzemkę, kolejna tak 17-18, po 19 kapiemy i 20 śpi. Budzi się 3/4 w nocy na karmienie i od 7 dzień dobry pobudka.



Syna choroba pokrzyżowała nam plany, nie pojechaliśmy na weekend, zaplanowaliśmy sr/czw wyjście do zoo, bo już zdecydowanie ma się lepiej, to dla odmiany z córcia wróciłam od lekarza. Taki prezent ma swoje 8 tygodni.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 12:02   #249
Anka_31_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 276
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Moszka są specjalne woreczki do łapania moczu u takich maluchów. U chłopca łatwiej złapać niż u dziewczynki czekając przy zdjętym pampersie. A co do karmienia, może obudź wcześniej, nakarm tak żeby do badania było 2h przerwy.





U nas plan dnia wyklarował się chyba przez starszaka. Wstaje mniej więcej jak on, jak wrócę z przedszkola to akurat ogarnę córcię i idzie spac, wstaje idziemy na spacer, wrócimy to nie śpi, zaraz przed pójściem po syna ma znów drzemkę, kolejna tak 17-18, po 19 kapiemy i 20 śpi. Budzi się 3/4 w nocy na karmienie i od 7 dzień dobry pobudka.



Syna choroba pokrzyżowała nam plany, nie pojechaliśmy na weekend, zaplanowaliśmy sr/czw wyjście do zoo, bo już zdecydowanie ma się lepiej, to dla odmiany z córcia wróciłam od lekarza. Taki prezent ma swoje 8 tygodni.
Zdrówka! A co córci?
Podobno jak się włoży nóżki do ciepłej wody to powinno polecieć siku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anka_31_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 12:13   #250
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez olenk@@ Pokaż wiadomość
U nas na brzuszkowe problemy położna odradzała Dicoflor - ponoć brak udowodnionego działania. Polecała Vivomixx lub Biogaia.
My mamy problem z kupką rano - mała ma wzdęcia, męczy się od 6 do 10-11.
Za to noce się unormowaly, je 2 razy - około 24 i 4.
Czy korzysta któraś z Was z leżaczka typu Babybjorn? Sprawdza się? Zastanawiamy się nad zakupem.
A rano podajesz jej wit D? Jeśli tak to jaka?
My mieliśmy okropne problemy brzuszkowe (podejrzewalismy kolke) po vigantolu (przez to że jest na bazie oleju). Mała dosłownie dostawała spaz tak właśnie od 6-10 rano (chwile po podaniu witaminy). Odstawilam i jak ręką odjął, wróciło moje spokojne dziecko 🥰
Co do lezaczka, ja mam babybjorna i polecam po skończonym pierwszym miesiacu zaczęłam ja sadzac na chwilę i podoba jej się
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ojej, a na co te badania, że na czczo musi być?? Z moczem to otwierałam pieluszkę, czekałam i łapałam po prostu

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
Musimy sprawdzić gospodarkę fosforowo-wapniowa 🤷☠♀️
Taki mam plan
Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Moszka są specjalne woreczki do łapania moczu u takich maluchów. U chłopca łatwiej złapać niż u dziewczynki czekając przy zdjętym pampersie. A co do karmienia, może obudź wcześniej, nakarm tak żeby do badania było 2h przerwy.





U nas plan dnia wyklarował się chyba przez starszaka. Wstaje mniej więcej jak on, jak wrócę z przedszkola to akurat ogarnę córcię i idzie spac, wstaje idziemy na spacer, wrócimy to nie śpi, zaraz przed pójściem po syna ma znów drzemkę, kolejna tak 17-18, po 19 kapiemy i 20 śpi. Budzi się 3/4 w nocy na karmienie i od 7 dzień dobry pobudka.



Syna choroba pokrzyżowała nam plany, nie pojechaliśmy na weekend, zaplanowaliśmy sr/czw wyjście do zoo, bo już zdecydowanie ma się lepiej, to dla odmiany z córcia wróciłam od lekarza. Taki prezent ma swoje 8 tygodni.
Myslalm o tym, ale lekarka mówiła ze chodzi o to, żeby przerwa od karmienia była dłuższa (2h po obudzeniu + czas snu) żeby na wynik nie wpłynęły mikroelementy zawarte w mleku.
Biedna a co jej jest?
Cytat:
Napisane przez Anka_31_ Pokaż wiadomość
Zdrówka! A co córci?
Podobno jak się włoży nóżki do ciepłej wody to powinno polecieć siku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, nie słyszałam o tym sposobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 14:36   #251
olenk@@
Raczkowanie
 
Avatar olenk@@
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Moszka, wit. D (Algabion) podaje na wieczór przy kąpaniu i faktycznie cała noc kupki nie ma, nad ranem zaczynaja się wzdęcia i prężenie. Kiedy teraz podajesz?
Zdrowka dla córeczki
olenk@@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-27, 15:53   #252
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez olenk@@ Pokaż wiadomość
Moszka, wit. D (Algabion) podaje na wieczór przy kąpaniu i faktycznie cała noc kupki nie ma, nad ranem zaczynaja się wzdęcia i prężenie. Kiedy teraz podajesz?
Zdrowka dla córeczki
Hmm lekarze nie zlecają podawać witaminh D na noc, bo ponoć niedlugo po jej podaniu pojawiają się ewentualne problemy z brzuszkiem i noc może być z głowy. U Ciebie dopiero po całej nnocy pojawiają się problemy więc nie chyba nie to podajesz rano jakiś probiotyk?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 16:28   #253
Anka_31_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 276
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez olenk@@ Pokaż wiadomość
Moszka, wit. D (Algabion) podaje na wieczór przy kąpaniu i faktycznie cała noc kupki nie ma, nad ranem zaczynaja się wzdęcia i prężenie. Kiedy teraz podajesz?
Zdrowka dla córeczki
Mi lekarka mówiła żeby podawać rano bo po Wit d dziecko śpi niespokojnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anka_31_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 16:41   #254
olenk@@
Raczkowanie
 
Avatar olenk@@
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
Hmm lekarze nie zlecają podawać witaminh D na noc, bo ponoć niedlugo po jej podaniu pojawiają się ewentualne problemy z brzuszkiem i noc może być z głowy. U Ciebie dopiero po całej nnocy pojawiają się problemy więc nie chyba nie to podajesz rano jakiś probiotyk?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Probiotyk zazwyczaj około południa.
Tak czy inaczej spróbujemy zmienić porę podawania wit. D i zobaczymy.
Dziękuje Wam bardzo za pomoc
olenk@@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 18:42   #255
sweetmedi25
Zakorzenienie
 
Avatar sweetmedi25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 339
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;88826776]Hej! Mieliśmy bardzo fajny weekend, wczoraj odwiedziliśmy rodziców męża na wsi. Tego nam było trzeba.
Ale trochę mina mi rzednie, jak czytam, że u Was już plan dnia wyklarowany. u nas ciągle jest spontan, mała śpi jak zaśnie, je jak zapłacze, spacerujemy jak nam się spodoba pogoda, w weekendy jeździmy i dużo załatwiamy spraw do mieszkania. Jedyne co się powtarza, to noce i karmienia o 1, 4 i 6 oraz poranne wyjście z wózeczkiem.

A z tymi naszymi kolkami okazało się, że źle zrozumiałam. Malutka nie ma alergii na białka mleka krowiego, tylko najprawdopodobniej nietolerancję laktozy (kwaśne pH kupki i jej specyficzny wygląd). Więc właściwie nic nie mogę zrobić, bo laktoza to podstawa mojego mleka. Czasem trochę odciągnę tego pierwszego najsłodszego mleka, i daję delicol, espumisan i dicoflor.
Ktoś jeszcze na wątku jest mocno kolkowy? Jak dajecie radę?

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Przez kolki u nas rozumiem znaczne i bolesne nagazowanie brzuszka.[/QUOTE]Jasmie, u nas też problemy brzuszkowe. Myślę nad zbadaniem kupki Małego, bo naprawdę te gazy I problemy z kupą są dla niego męczące. Dużo masujemy mu brzuch, kładziemy na brzuszku, duzo się tulimy i dodatkowo noszę w chuscie. Podaję esputicon i dicoflor.
Co masz na myśli pisząc specyficzny wygląd kupki? Może u nas też nietolerancja..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sweetmedi25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 19:59   #256
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Ja też zamierzam zbadać kał, zobaczymy co wyjdzie.. ewidentnie czasem męczą go bączki, i mam wrażenie samo trawienie więc dla spokoju zobaczę co wyjdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 20:40   #257
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Nasza kolkowa, bardzo pomógł Espumisam, I Wit D daje rano, ale też źle na nią wpływają klutnie między synami :/, trzaskanie drzwiami, szczekający pies, za dużo u nas chaosu, próbuje ich wychować na szybko
Vigantol na grupie karmiących piersią jest podawany jako najlepszy na brzuszek, a jak on przeszkadza to jest D-vitum w spraju, to drugie neurolog mojej córci polecała.

U nas mimo tego że bym chciała mieć stały plan dnia nic nie wychodzi. Pewnie się unormuje we wrześniu jak chlopaki do szkoły pójdą to sama sobie ułożę. Też spacery uzależniam od pogody, bo dzisiaj o 16tej było 30 w cieniu, to nie szłam na spacer, dopiero po kąpieli z nią byłam.

Łapanie siusiu przerobiłam. Trzeba przemyć dokładnie przegotowaną wodą, I mieć 3 woreczki do złapania. Jak przyklejasz to w odpiętej pieluszce na ręczniku,przy użyciu dwóch worków złapałam malutko bo reszta bokiem wyleciała. Na badanie starczyło, tylko w opisie osadu napisali ze za mała ilość żeby określić.
Co do morfologi na czczo to zostałam poinformowana ze przy takich maluszkach nie ma badania na czczo. Samo pobranie mi się słabo zrobiła jak jej ta igła grzebała a ja musiałam trzymać.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 06:37   #258
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cześć! Czy mogę dołączyć? Miałam być lipcowa i byłam na grupie lipcówek, ale się rozpadła (coś dziwnego się zadziało). W międzyczasie okazało się, że ze względów zdrowotnych mam mieć cc i tak mój Leoś przyszedł na świat 30 czerwca


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 06:44   #259
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Cześć! Czy mogę dołączyć? Miałam być lipcowa i byłam na grupie lipcówek, ale się rozpadła (coś dziwnego się zadziało). W międzyczasie okazało się, że ze względów zdrowotnych mam mieć cc i tak mój Leoś przyszedł na świat 30 czerwca


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cześć Napisz coś więcej o sobie i Leosiu

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-28, 07:53   #260
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Ciekawe tematy poruszacie jestem w szoku z tą witaminą D, w ogóle nie przyszło mi to do głowy. Przecież tego daje się jedną kroplę, i takie skutki?? Muszę poobserwować.
Moszka, co dajesz w miejsce Vigantolu?

My już przerabialiśmy morfologię, mocz i kupkę. Do morfologii karmiłam godzinę przed i spotkało się to z aprobatą. Mocz to było wyzwanie przy dziewczynce, ostayecznie woreczki zdecydowanie się NIE sprawdziły i laborantka też nam potem odradzała, bo nie są zbyt higieniczne i badanie może wyjść zaburzone. Najlepszy efekt dało czyhanie z kubeczkiem po kąpieli i po prostu przyciśnięcie go do ciała. Uzbierałam dosłownie ze 3 mm moczu na dnie i to wystarczyło
Kupka wiadomo, z pieluszki, wielkości orzecha próbka.
Nietolerancję laktozy lekarka stwierdziła po kwaśnym pH kupki (to chyba sztandarowy objaw) i po obecności śluzu.

Moja dziewczynka, odpukać, po skoku rozwojowym 6 tygodnia jest wspaniała, rozdaje uśmiechy, jest zrelaksowana

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:42 ----------

Leżaczka bujaczka chyba nie będę używać, jakoś nie wzbudzają mojego zaufania. Za to chcę teraz kupić matę z pałąkiem.

Aha, co do leków, to wszystko pikuś przy żelazie bardzo dużo trzeba go dziecku podać, córka krzyczy strasznie, to jest czarny płyn i leje się po buzi, po ubranku… No i zdecydowanie nie pomaga przy problemach brzuszkowych.

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Dodam jeszcze, że te wszystkie badania robiliśmy nie bez powodu (nie chcę żeby ktoś spanikował, że nie robi żadnych badań ). Głównie chodziło o trwającą nadal żółtaczkę.
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 09:15   #261
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Tez nie polecam woreczkow na mocz, lepiej lapac "w locie".

U nas tez problemy brzuszkowe, podajemy delicol i jest lepiej, widac ze Mala mniej sie meczy.

Jasmie, zelazo mozna kupic tez w proszku i rozpuszczac w mleku jesli przeszkadza Ci ten ciemny plyn.
I jak ta zoltaczka? Nadal sie utrzymuje?

My mamy lezaczek babybjorn, dla mnie to wybawienie, ogarniam obiad, moge wziac prysznic. Mata fajna ale my teraz malo korzystamy bo jak Mloda leży na macie to od razu starsza jest na niej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 10:15   #262
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Ja kupiłam małej matę, niby opinie miała fajne, a jak ją tam położę to Góra minutka i ryk. Wiec juz mam stracha próbować
Wyszło że zbędny wydatek ,chyba że później się przekona.
Ze zbędnych wydatków to też detektor oddechu, nie ma jak zamontować przy dostawce, a tylko mała spi w dostawce lub z nami jak zasnę przy karmieniu. Dostawka pod materacem ma materiałowe dno,więc luźno a powinno być sztywne, I bym musiała dorobić coś, to leży.
Dajcie znać co kupiłyście i zbędnie kasa wydana może uda się jakiegoś wydatku uniknąć
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 11:24   #263
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Madzia, ja mam zainstalowany detektor w dostawce. Tyle ze lozeczko jest odsuniete pare cm od naszdgo lozka bo inaczej sczytuje nasze oddechy wiec to bez sensu.

U nas dodatkowo problemy z waga, Mala slabo przybiera i martwi mnie to. Niby caly czas idzie waga do gory, ale powoli. Moja starsza przybierala jak szalona i moze troche przez to mam inne spojrzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 11:26   #264
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Madzia, u mnie łóżeczko to zbędny wydatek, bo Młody śpi z nami.
I chusta póki co, bo tak rzyga, że nie w chuście nie damy rady

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 12:29   #265
olenk@@
Raczkowanie
 
Avatar olenk@@
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 306
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

U nas mata tez narazie się nie sprawdza, młoda wytrzymuje max pare minut. Moze później będzie bardziej zainteresowana.
Narazie najbardziej lubi obserwować otoczenie, stad zastanawiam się nad zakupem leżaczka.
A czy podajecie swoim maluchom DHA? Jeśli tak to który preparat?

Edytowane przez olenk@@
Czas edycji: 2021-07-28 o 12:33
olenk@@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 12:45   #266
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Ja nie daję dha, ale łykam takie witaminy i ponoć do mleka te dha przechodzą
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 12:46   #267
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Zapomniałam fotkiIMG_20210728_124502.jpg
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 15:11   #268
Witulka32
Raczkowanie
 
Avatar Witulka32
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 227
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Cześć! Czy mogę dołączyć? Miałam być lipcowa i byłam na grupie lipcówek, ale się rozpadła (coś dziwnego się zadziało). W międzyczasie okazało się, że ze względów zdrowotnych mam mieć cc i tak mój Leoś przyszedł na świat 30 czerwca


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witamy

Hejka

Teraz widzę że mojego postu brak coś się nie wgrał:/

Byliśmy dziś na usg bioderek wszystko oki później u naszego Konia byliśmy Córka poejdzila zadowolona ze hiho i na lodach i przez ten 3h Mały dały czas spał grzeczne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona od 09.2016
Listopadowa Córka 2017
Majowy Synek 2021

11lat na wizażu
dawniej Wanilka5 i tylko 17 060 postów
Witulka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 20:16   #269
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Czesc!



Moja L przeziębiona, zaraziła się od brata. Katar ja męczyć spływ jej i niestety ma mokry kaszel, z którym sobie nie bardzo radzi. Zazwyczaj po jedzeniu ja weźmie, wtedy wszystko się odrywa, nie umie połknąć ani wypluć i wymiotuje. Dzisiaj mało mi pampersow zasikala i byla tylko jedna kupka, wiec jeszcze obserwuje przez noc, bo martwię się, że przy takich upałach może się odwodnić.



Ja do morfologii tez nie prowadziłam dziecka na czczo, miała 4tyg jak pobierali jej krew.



Co do leżaczka, chciałam właśnie ten babybjorn, ale w końcu zrezygnowałam, a troszke żałuje, bo czasem popołudniami mógłby się przydać. Córcia do obiadu śpi, a później jest dość aktywna. Matę mam po synku i siostra uwielbia ja, może leżeć nawet i 30min jak jest najedzona i nic nie dokucza. Cieszy, śmieje się w głos fo tych zabawek.



U nas pierwsze tygodnie był problem z baczkami, czasem ja męczyły. Podaje vigantol z rana. Teraz super sobie radzi, ładny już ma brzuszek, widać, ze mięśnie są wzmocnione to nie ma takiego problemu z kupka.



DHA będę podawać po 6mcu życia, do pół roku dziecko podobno ma zapas od mamy tak jak z żelazem powinno być.



Co do bubli to nie wiem, obie wyprawki miałam bardzo ograniczone. Jedyne co nowe to wyrzuciłam teraz nakładki na sutki, bo ani przy synu ani teraz się nie przydały. Chustę u syna rzadko używałam, ale pare razu bardzo się przydała, u córci może i bym używała, ale przez temperatury obecnie panujące oszczędzam jej tej sauny, chociaż raz już się nosiłyśmy.

Monitor oddechu, nawilżacz powietrza, przewijak, katarek, zawieszka do wózka czarno-czerwono-biała i mata to dla mnie obecnie must have.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-28, 20:24   #270
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Kupiłam dziś buty na pierwsze kroczki, 6f z 40f tl szkoda było nie brać. I zabawka. IMG_20210728_190759.jpg
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-09 18:40:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.