Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:) - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-18, 14:19   #601
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

U nas papki żeby smaków się nauczyła. Dałam jej raz jakblo w kawałku i raz banana, to i jedno i drugie od razu duży kawałek łapczywie odgryzała dziąslami, musiałam jej palcem wykrzebywac. Uczy się chrupkami kukurydzianymi( cholerstwo brudzi wszystko bardzo)

Czilala współczuję chorób. U nas było 2 dni katarku i już miałam dosyć. Moi starsi nie chorują odpukać, ale ten młodszy kolegów sprowadza. Ma takiego kolegę co mama do szkoły go nie puszcza bo chory płuca wypluwa, to mlody taki chory po wszystkich łazi. Ostatnio na szybko wymyślałam jakiś wyjazd żeby sobie poszedł 🤣 .
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-18, 14:27   #602
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Madzia, a ponoć nie powinno się wybrzebywać jedzenia dziecku z buzi, bo można wepchnąć głębiej. Generalnie samo powinno wypluć jak sobie nie radzi. To tyle z teorii, bo jak mi się dławiło, to też wyjmowałam

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-18, 17:09   #603
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Moja od wrzesnia to juz chyba 6. raz chora i za kazdym razem 1-2tygodnie sie ciagnie... ja mam dosc, ogolnie moje zycie kreci sie tylko kolo lekow i odciagania kataru. Starsza tez ciagle chora, w domu siedzi a ja z dwojka kiepsko zycie ogarniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-18, 17:13   #604
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Hej. U nas ciągle ktoś chory. Aktualnie mąż ma covid, dzieci na kwarantannie, a ja mogę wychodzić wszędzie bo jestem zaszczepiona. Taką mamy politykę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 08:07   #605
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Zdrówka
U nas Kuba raz miał kaszel trochę i raz , katar. Generalnie najlepiej się trzyma znas wszystkich. Ja myślę, że to dzięki kp, bo wszystkie dzieci na piersi prawie mi nie chorowały, nawet jak reszta rodziny chora.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 08:16   #606
Witulka32
Raczkowanie
 
Avatar Witulka32
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 227
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Moja od wrzesnia to juz chyba 6. raz chora i za kazdym razem 1-2tygodnie sie ciagnie... ja mam dosc, ogolnie moje zycie kreci sie tylko kolo lekow i odciagania kataru. Starsza tez ciagle chora, w domu siedzi a ja z dwojka kiepsko zycie ogarniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojojo;( zdrówka i wytrwałości
Cytat:
Napisane przez AnetaErr Pokaż wiadomość
Hej. U nas ciągle ktoś chory. Aktualnie mąż ma covid, dzieci na kwarantannie, a ja mogę wychodzić wszędzie bo jestem zaszczepiona. Taką mamy politykę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdrówka zycze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona od 09.2016
Listopadowa Córka 2017
Majowy Synek 2021

11lat na wizażu
dawniej Wanilka5 i tylko 17 060 postów
Witulka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 09:30   #607
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cześć,



My tez jeszcze nie rozszerzamy diety, nie ma się z czym spieszyć, wszystko jest tak nafaszerowane dziadostwem, ze szkoda mi męczyć dziecko i jeszcze zdąży się najeść.



Dopiero przyszło krzesełko, ładnie w nim siedzi, przyszła czesc ‚zastawy’ do RD a w weekend pojedziemy po resztę.

Muszę jeszcze zamówić olej lniany, masła orzechowe, kaszki, lifilizowane owoce i będziemy chyba miały wszystko.



U nas odpukać bez chorob już, córcia ma tylko mały katar, ale już mam nadzieje, ze przez te ostatnie miesiące wychorowala się, bo miała nie zaliczona już ilość katarów.

Syn kompletnie nie chorował.





Jeszcze co do RD nie będę wprowadzać czegos pojedynczo, od razu będę podawać złożony posiłek z2/3 rzeczy. Będzie jadła to co będzie chciała i tyle ile będzie potrzebować.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-19, 09:44   #608
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Aneta i jak sie maz czuje?

Gosia, moja starsza ponad 2 lata kp, pierwszy katar miala hmm.. po 3. urodzinach? Naprawde nigdy nie chorowala. Druga tez tylko kp, oczywiscie nie mowie ze to nic nie daje, bo karmic bede ale jednak glowny czynnik to chore rodzenstwo, przynajmniej u nas. Jak starsza chora to mlodsza zaraz lapie. Przy pierwszej tez twierdzilam ze dzieki kp mi nie choruje.

Witulka wytrwalosc sie przyda tak jak z jednym dzieckiem w domu naprawde mam wrazenie ze super ogarniam, posprzatane, obiady itp tak z dwojka kompletnie nie moge dojsc do ladu, starsza wymaga praktycznie non stop uwagi i zabawy, tzn ciagle chce sie bawic z mlodsza a ta zabawa roznie sie konczy wiec nawet na sekunde ich nie mozna z oka spuscic.

Fiolek, a wlasnie, tez musze pozamawiac kaszki i jakies liofilizowane owoce. Przy starszej mialam sporo swiezych na poczatek rd, teraz to tylko mrozonki albo liofilizowane. Ja mam zamiar zaczac od kawalkow, jak nie będzie chciala to bardziej papki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 10:14   #609
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Czilala, no a u mnie właśnie przy każdym dzidziusiu było chore rodzeństwo. Teraz to w ogóle jest 4 dzieci oprócz Kuby (2 synów w weekendy i oni są praktycznie chorzy nin stop), a Kuba nie łapie. Tłumaczę sobie, że to pewnie przez kp. Zresztą nie ważne co, ale dobrze, że dzidziusie mi nie chorują.
Za to niestety jak idą do przedszkola nadrabiają z chorobami

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 12:49   #610
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Fiołek moja uczulona na orzechy, albo ma problem z ich trawieniem bo jak ja zjem nawet ciasteczko musli, czy czekoladę z bakaliami to miała rozwolnienie I nitki krwi w kupie. Dopiero po 3 prowokacji przeszło mleko żebym ja piła. Wolę dlatego po niewielkiej ilości testować pojedyncze produkty.

Trzecie dziecko karmię piersią. To nie wiem czy chroni, chyba coś w tym jest. Ale pierwszy syn mi bardzo chorował jako maluszek. Przestał jak zaczął jako 6 latek morsowac karmiłam go 18 mc. Średni to w przedszkolu żadnego dnia nie opuścił przez chorobę, tylko wyjazdy, karmiłam go 10mc.
U starszego wyszła alergia na kurz, roztoczą, pleśnie i grzyby, więc jesień mial koszmarną. Do tej pory w domu podłogi bez dywanów, okna bez firan ( mi to pasuje )
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-19, 13:22   #611
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Aneta i jak sie maz czuje?

Gosia, moja starsza ponad 2 lata kp, pierwszy katar miala hmm.. po 3. urodzinach? Naprawde nigdy nie chorowala. Druga tez tylko kp, oczywiscie nie mowie ze to nic nie daje, bo karmic bede ale jednak glowny czynnik to chore rodzenstwo, przynajmniej u nas. Jak starsza chora to mlodsza zaraz lapie. Przy pierwszej tez twierdzilam ze dzieki kp mi nie choruje.

Witulka wytrwalosc sie przyda tak jak z jednym dzieckiem w domu naprawde mam wrazenie ze super ogarniam, posprzatane, obiady itp tak z dwojka kompletnie nie moge dojsc do ladu, starsza wymaga praktycznie non stop uwagi i zabawy, tzn ciagle chce sie bawic z mlodsza a ta zabawa roznie sie konczy wiec nawet na sekunde ich nie mozna z oka spuscic.

Fiolek, a wlasnie, tez musze pozamawiac kaszki i jakies liofilizowane owoce. Przy starszej mialam sporo swiezych na poczatek rd, teraz to tylko mrozonki albo liofilizowane. Ja mam zamiar zaczac od kawalkow, jak nie będzie chciala to bardziej papki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż czuje się ok. Stracił smak i węch i jest osłabiony ale to takie "przeziębieniowe" objawy raczej, więc mogło być o wiele gorzej. Obyśmy przeszli to bezobjawowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-23, 17:04   #612
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cześć Dziewczyny. Jak tam zdrówko? Jak dzieciaczki?

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 09:06   #613
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Hej!



U nas dalej niewielki katar, ale odpukać wszyscy zdrowi.

Gwiazda tak kombinowała od rana, ze w poniedziałek na wieczór usiadła - siad z podpory bokiem plus co raz lepiej idzie jej raczkowanie. Niestety nowe umiejetnosci przyszły i regres z jedzeniem. Idzie do mnie paczka, żeby ruszyć z RD, wiec może w weekend lub po zaczniemy rozszerzanie. Cieszy mnie, ze już zaczyna siadać, to korzystniej przy jedzeniu.



Nocki się poprawiły, ale wyszło, ze te częste pobudki wynikały ze spania w spiworku. Wyjęłam ja ze spiworka, pozwoliłam spac na brzuchu i dziecko wrocilo do dwóch pobudek w nocy.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 10:59   #614
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Mój Kuba nadal tylko przekręca się na boki. Ani raczkowania, ani prób siadania, nawet na brzuch się nie obraca. Martwię się 13 grudnia idziemy do pediatry (u nas do pediatry trzeba mieć skierowanie)
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 11:05   #615
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Gosia nie martw się! Ja też się martwiłam, chodzimy do fizjo żeby ćwiczyć a młody ledwo ogarnia przekręcanie na boczki. I to przekręca się dzień, a potem przez tydzień zapomina że to umie. O siadaniu czy przekręcaniu na brzuch nawet na razie nie marzę. Daj mu czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 11:14   #616
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Gosia nie martw się! Ja też się martwiłam, chodzimy do fizjo żeby ćwiczyć a młody ledwo ogarnia przekręcanie na boczki. I to przekręca się dzień, a potem przez tydzień zapomina że to umie. O siadaniu czy przekręcaniu na brzuch nawet na razie nie marzę. Daj mu czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki Ci bardzo. Pocieszyłaś mnie. Niby wiem, że nie powinno się porównywać dzieci i każde ma swoje tempo, ale jednak jak czytam o tym, co inne dzieci potrafią, to niepokoję się, że Kubie wolno idzie

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 12:20   #617
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Gosia moj syn w wieku córki to dopiero zaczął się przekręcać na brzuch. Zaczął siadać mając 7,5mca a raczkował prawie jak skończył 8mcy, porównując to córka jest 2 miesiące rozwojowo fizycznie do przodu, ale to o niczym nie świadczy.

Także nie ma co porównywać do innych dzieci.



Dla odmiany, córka znów nie je piersi, za dwa tygodnie mamy druga dawkę meningokoków wiec nie zdziwię się jak znów będzie miała spadek wagi :/
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 12:44   #618
Anka_31_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 276
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mój Kuba nadal tylko przekręca się na boki. Ani raczkowania, ani prób siadania, nawet na brzuch się nie obraca. Martwię się 13 grudnia idziemy do pediatry (u nas do pediatry trzeba mieć skierowanie)
U nas Kuba też jeszcze się nie przekreca zdążą mu się może raz na tydzien albo I nie Ale I neurolog I fizjoterapeutka mówi że ma czas jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anka_31_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 12:52   #619
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Ja wiem, że syn ma asymetryczne komory boczne, w dodatku poszerzone ponad normę. Czekamy jeszcze na wizytę u neurologa. Ale poza tym nic mu nie jest, gdyby nie usg to bym nawet tego nie wiedziała. Tłumacze sobie, że nie znam nikogo kto nie potrafi się przekręcić lub usiąść więc cierpliwości. Jeszcze będziemy tęsknić na tymi mało ruchliwymi maluchami jak zaczną biegać i grandzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-24, 14:05   #620
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Grneralnie to moje dzieci wszystkie późno zaczynały obrotyczy siadanie, tzn późno ale w normie. I wszystkie dziś fizycznie są dobrze rozwinięte, a jedno nawet bardzo dobrze, szybko biega, dobrze gra w piłkę, jest bardzo sprawny fizycznie.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 14:27   #621
Witulka32
Raczkowanie
 
Avatar Witulka32
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 227
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Jak tam zdrówko? Jak dzieciaczki?

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
U nas dobrze. Ostatnio był szał urodziny Córki

Maluszek zaraz kończy 6mies.kiedy to zleciało.... zaraz zaczynamy co nie co jeść

Kręci się "chodzi" po łóżku.gada po swojemu Uwielbia bawić się z siostra szuka ja wzrokiem
Szczepienie w poniedziałek mamy już boję się że się rozreguluje.
Jeśli chodzi o sen to pięknie spi w nocy dziś 12h 3razy karmienie cycus.w dzień spi mało od zawsze po 45min
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mój Kuba nadal tylko przekręca się na boki. Ani raczkowania, ani prób siadania, nawet na brzuch się nie obraca. Martwię się 13 grudnia idziemy do pediatry (u nas do pediatry trzeba mieć skierowanie)
Daleko do wizyty może jeszcze mu się uda przekręcić. nie martw się dzieci różnie rosną.to żywy malutki organizm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona od 09.2016
Listopadowa Córka 2017
Majowy Synek 2021

11lat na wizażu
dawniej Wanilka5 i tylko 17 060 postów

Edytowane przez Witulka32
Czas edycji: 2021-11-24 o 14:31
Witulka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 14:38   #622
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez Witulka32 Pokaż wiadomość
U nas dobrze. Ostatnio był szał urodziny Córki

Maluszek zaraz kończy 6mies.kiedy to zleciało.... zaraz zaczynamy co nie co jeść

Kręci się "chodzi" po łóżku.gada po swojemu Uwielbia bawić się z siostra szuka ja wzrokiem
Szczepienie w poniedziałek mamy już boję się że się rozreguluje.
Jeśli chodzi o sen to pięknie spi w nocy dziś 12h 3razy karmienie cycus.w dzień spi mało od zawsze po 45min
Daleko do wizyty może jeszcze mu się uda przekręcić. nie martw się dzieci różnie rosną.to żywy malutki organizm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hucznie obchodzicie urodziny?
U nas zawsze jedna imprezka dla najbliższych i tyle.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 20:42   #623
Witulka32
Raczkowanie
 
Avatar Witulka32
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 227
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Hucznie obchodzicie urodziny?
U nas zawsze jedna imprezka dla najbliższych i tyle.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
U nas też rodzinka nasza była to wsumie z nami 13osob bylo ogólnie urodziny lubimy wyprawiać huczne są balony tort najważniejsza jest radość dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żona od 09.2016
Listopadowa Córka 2017
Majowy Synek 2021

11lat na wizażu
dawniej Wanilka5 i tylko 17 060 postów
Witulka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 09:29   #624
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cytat:
Napisane przez Witulka32 Pokaż wiadomość
U nas też rodzinka nasza była to wsumie z nami 13osob bylo ogólnie urodziny lubimy wyprawiać huczne są balony tort najważniejsza jest radość dziecka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wiadomo, u nas też tort i balony, jakiś baner i z reguły na życzenie dziecka jest w tym dniu obiad. Czyli i prezent dla mnie, bo solenizant zażyczy sobie jakąś pizzę albo McDonalda, więc gotować nie muszę

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 12:56   #625
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Gosia u mnie jak u fiołek, starsi synowie około 2 mc nabierali nowych umiejętności niż młoda. Późno tez gadali, a teraz aż nie mogę się doczekać na pogadanki z córcią. A tych moich nastolatków z ich gadaniem mam dosyć.
Moja staje na czworaka(kolana i proste raczki) ale przemieszcza się dalej pelzaniem. Raz do przodu raz do tyłu.
Dla mnie najważniejsza teraz umiejętność to to że sama się przytula do mnie główką i obejmuje mnie , I to że za kimś kto ją zawoła po imieniu to odwraca w stronę tej osoby głowę.

Unless Moja też ma lekką asymetrię z usg. Kilka razy byliśmy u neurologa, dwa razy usg powtarzane. Tydzień temu lekarka powiedziała że wypisuje ja ze swojej przychodni bo pięknie się rozwija i nie ma sensu i jej i nas stresowac
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 15:32   #626
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

U nas juz lepiej ze zdrowiem

Moja tez poki co pelza, probuje raczkowac i siadac, ale narazie tylko taki siad bokiem na wyprostowanych raczkach. Maja jeszcze dzieciaki czas, starsza tez jakos pozniej siedziala.

My dzis zaczelismy rozszerzanie diety, ugotowalam batata w kawalkach i cos tam nawet wyladowalo w buzi.

Dziewczyny, ile waza wasze maluchy? I czy korzystacie jeszcze z dostawki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 08:40   #627
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Dzień dobry
U nas mala już swobodnie przewraca się z pleców na brzuszek i z brzuszka na plecy, pelza (najpierw do tyłu, teraz zaczęła i do przodu), a coś tam świruje z próba stawania na czworaka ale do siadania i raczkowania myślę, że jeszcze daleko Ząbków też jeszcze nie mamy
Pl_madzia, napisałaś najważniejsza rzecz! Iga też od jakiegoś czasu przytula się do mnie główka i mnie obejmuje, i to jest dla mnie najcudowniejsze uczucie! Serio, takie ciepło mnie wtedy ogarnia! 🥰 Cieszy mnie jej rozwój, ale to przytulanie się bije wszystko na głowę
Czilala4, mała waży dokładnie 8 kg. I tak, jeszcze korzystamy z dostawki (mamy chicco next2me magic i mała jeszcze spokojnie się w niej mieści a 2 listopada miała 68 cm).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 10:21   #628
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Hej. Kuba 3 tyg temu miał nieco ponad 7 kg. 7.100 dokładnie. Muszę go zważyć. Ale tersz kiepsko je bo jest przeziębiony.
Chciałam się z nim wybrać do doktora, ale po konsultacji telefonicznej lekarz powiedział, że wirus i go nie przyjmie
U nas dostawka stoi i służy za stoliczek do różnych rzeczy Kuba śpi z nami i tak mu najlepiej.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-26, 12:05   #629
Anka_31_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 276
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

U mnie Kuba zaczął coś pokaslywac A dopiero mala skończyła antybiotyk bo miała zapalenie pluc U nas przewrotny sporadycznie.
Kuba waży z 8.5 kg A mierzy 80 cm ostatnio był mierzony na szczepieniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anka_31_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-27, 17:39   #630
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Dzieci z Czerwca 2021r.-Nasze Letnie szkraby:)

Cześć Dziewczyny.
Zważyłam dzisiaj Kubusia i kiepsko przybiera. W 19 dni 140 g tylko. Czy któryś dzidziuś też tak mało przybiera?
On generalnie mało je. Parę łyczków i już zabawą się inreresuje i niedojada.

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-09 18:40:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.