nocna akcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-30, 00:01   #1
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444

nocna akcja


Jeszcze dzisiaj radziłam jednej z wizażanek co mogła zrobić "po", jak jej pękła gumka i sama musiałam skorzystać z własnej porady...
Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że po stosunku, gdy mój chłopak sprawdzał gumkę, napełniając ją wcześniej wodą i naciskając tak, by dokładnie sprawdzić, gumka pękła... Staraliśmy się dojść do tego pod wpływem czego mogła pęknąć i jak pękła mniej-więcej w połowie, to chyba raczej nic złego. Oczywiście pewności 100% też się nigdy nie ma. Wsiedliśmy w auto i pojechaliśmy do pierwszego, lepszego, wyszukanego w internecie, szpitala z całodobową izbą przyjęć. Pojechaliśmy do pierwszego. Lekarki oczywiście na samo powitanie musiały nam pokazać gdzie nas mają. Po zadzwonieniu do ginekologa, powiedziałyi, że do nas nie zejdzie. Już nie chcieliśmy się pytać, gdzie do innego szpitala możemy jechać, bo stare babsko potraktowało nas totalnie z góry. Pojechaliśmy do kolejnego, który polecili nam strórze pilnujący wjazdu na teren szpitala.
Gdy pojechaliśmy do kolejnego, w izbie przyjęć skierowano nas na wydział ginekologiczny. Tam kobieta powiedziała, że to jest położniczy, bo ginekologiczny został przeniesiony do Polic i oczywiście "pocieszała" nas, tak jak wcześniejsze lekarki, że mamy czas do poniedziałku i dalej mam sobie sama radzić. Jak powiedziałam, że chcę teraz tabletkę, bo jak wezmę w poniedziałek, to nie będę miała aż tak dużej pewności skuteczności, jakbym wzięła dziś. W odpowiedzi dostałam, że to mój problem i to ja ponoszę odpowiedzilność za swoje czyny... (Chyba najbardziej odpowiedzialna byłabym, gdybym zachowała cnotę do ślubu). Zadzwoniliśmy do mojego chłopaka brata, żeby poszukał nam numeru do Polic lub do jakiejś dyżurnej przychodni. Jak dzwoniliśmy do Polic, to nikt nie odbierał, a jeszcze po odpowiedzi ostatniej kobiety, która powiedziała, że w szpitalu nikt nam nie wypisze recepty, to od razu pojechaliśmy do przychodni. Pomimo tego, że przychodnia nie należała do mojego regionu, to i tak mnie przyjęli. Nawet nie robili problemów, żeby podać adresy dyżurnych aptek.
Na szczęście, przed paroma minutami, zażyłam tabletkę. Mam teraz tylko nadzieję, że nie będę miała wymiotów ani zawrotów głowy, ale co najważniejsze, to to, że mam pewność, że nie będę mieć dzidziusia.
Trochę się jeszcze dziwię, że tak nas potraktowali, bo koleżanka mówiła, że jedna dziewczyna w ogóle się nie zabezpieczała i na pogotowiu dali jej tabletkę. Zresztą, dziwię się, że lekarze/pielęgniarki chcą podwyżek jak i nic nie robią, poza łaską, że z nami rozmawiają.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 00:24   #2
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że po stosunku, gdy mój chłopak sprawdzał gumkę, napełniając ją wcześniej wodą i naciskając tak, by dokładnie sprawdzić, gumka pękła...
Jeżeli dobrze zrozumiałam testowaliście prezerwatywę po zużyciu?

Ja bym darowała sobie sprawdzanie sprzętu, który ileś tam godzi/minut był silnie eksploatowany...

Tym bardziej bym się nie truła tabletką po.

Ale to ja tak bym zrobiła...

Co do sprawy złego potraktowania - przy szpitalach są rzecznicy praw pacjenta, można się zgłosić i opowiedzieć o swojej wędrówce.

Może to coś pomoże.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 08:32   #3
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: nocna akcja

Przecież gumka pękła podczas napełniania wodą, a nie podczas stosunku.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 09:56   #4
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: nocna akcja

Pękła na początku, podczas sprawdzania, ale nie miałam pewności czy nie na skutek tego, że była wcześniej lekko pęknięta.
Zawsze spradzawm gumkę, żeby mieć pewność, że nie grozi mi żadna "niespodzianka".
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 10:02   #5
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: nocna akcja

Napisałas że pękła podczas napełniania i naciskania... strasznie znęcacie się nad gumkami
ja tez bym nie wzieła tabletki po... wystarczy troche wody żeby spradzic czy coś tam nie przecieka... wydaje mi sie że Twoj chłopak podczas napełniania zniszczył gumke która i tak wczesniej już droche dostała

A co do szpitali takie życie... to się chyba nigdy u nas nie zmieni. Dlatego jak sie uzywa tylko gumek warto poprosic swojego ginekologa o receptę i zawczasu je wykupić i trzymać na czarną godzine. Pewnie datę przydatności te tabletki mają sporą.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 10:44   #6
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Napisałas że pękła podczas napełniania i naciskania... strasznie znęcacie się nad gumkami
ja tez bym nie wzieła tabletki po... wystarczy troche wody żeby spradzic czy coś tam nie przecieka... wydaje mi sie że Twoj chłopak podczas napełniania zniszczył gumke która i tak wczesniej już droche dostała

A co do szpitali takie życie... to się chyba nigdy u nas nie zmieni. Dlatego jak sie uzywa tylko gumek warto poprosic swojego ginekologa o receptę i zawczasu je wykupić i trzymać na czarną godzine. Pewnie datę przydatności te tabletki mają sporą.
Faktycznie, chyba nie ma co się "znęcać" nad gumkami, ale pękła ona praktycznie od razu.
Wolałam wziąć tabletkę, bo strasznie panikuję i wydać około 80zł i mieć spokojne sumienie.
Zrobię tak, jak napisałaś. Postaram się w tym tygodniu udać do lekarza po receptę i dziękuję za sugestie
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 11:29   #7
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Faktycznie, chyba nie ma co się "znęcać" nad gumkami, ale pękła ona praktycznie od razu.
Wolałam wziąć tabletkę, bo strasznie panikuję i wydać około 80zł i mieć spokojne sumienie.
Zrobię tak, jak napisałaś. Postaram się w tym tygodniu udać do lekarza po receptę i dziękuję za sugestie
Tylko ty się tak często nie faszeruj tymi tabletkami o ile nie ma wyraźnego ku temu powodu.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 12:09   #8
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: nocna akcja

Pewnie, że nie będę się faszerować (nawet nie jestem przekonana do końca do brania tabletek antykoncepcyjnych, a wczoraj, to był nagły wypadek i dlatego tak wyszło).
Akurat było dość późno wczoraj, jak do tego doszło i nie byłam pewna, czy ktoś da mi szybko odpowiedź tu, na forum i może wcale bym tak nie spanikowała.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 13:23   #9
Klaudynka...a
Zadomowienie
 
Avatar Klaudynka...a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 962
Dot.: nocna akcja

Hej, nie dziwie Ci się że wzięłaś tabletkę mi by też chodziły po głowie różne myśli a strasznie intryguje mnie pytanie bo wiem że są jakieś tabletki po stosunku, ale to trzeba mieć na te tabletki po receptę czy jak???? bardzo proszę o odpowiedz na to pytanie
Klaudynka...a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 13:28   #10
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez Klaudynka...a Pokaż wiadomość
Hej, nie dziwie Ci się że wzięłaś tabletkę mi by też chodziły po głowie różne myśli a strasznie intryguje mnie pytanie bo wiem że są jakieś tabletki po stosunku, ale to trzeba mieć na te tabletki po receptę czy jak???? bardzo proszę o odpowiedz na to pytanie
A myslisz że po co wisniowaa tyle czasu jeżdziła po szpitalach
Własnie po recepte na tabletkę "po".
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 13:34   #11
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez Klaudynka...a Pokaż wiadomość
Hej, nie dziwie Ci się że wzięłaś tabletkę mi by też chodziły po głowie różne myśli a strasznie intryguje mnie pytanie bo wiem że są jakieś tabletki po stosunku, ale to trzeba mieć na te tabletki po receptę czy jak???? bardzo proszę o odpowiedz na to pytanie
tak ,trzeba mieć na nią recepte.
__________________
WYMIANA - WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1159181


WISH - głównie ubranka i zabawki dla dziewczynki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=50710904
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 13:48   #12
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: nocna akcja

Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie sprawdzać, czy z prezerwatywą wszystko w porządku nalewając do niej wodę Zdarzyło mi się mieć do czynienia z pękniętą gumką kilka razy i raczej nie trzeba było sprawdzać, czy nie jest dziurawa. Prezerwatywa jak pęka, to na całego.

Współczuję tego nocnego maratonu. Posiadanie tabletki, w razie jakby co, rzeczywiście może być dobrym rozwiązaniem.

Myśleliście może o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci np. globulek? Mam wrażenie, że cała ta sytuacja wywołała u Was dużą panikę i co by nie powiedzieć, taki stres związany z seksem nie jest niczym pozytywnie wpływającym na jakość współżycia.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 13:51   #13
Klaudynka...a
Zadomowienie
 
Avatar Klaudynka...a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 962
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość
tak ,trzeba mieć na nią recepte.

Nie miałam pojęcia To wrazie wypadku mam iść do mojego lekarza rodzinnego i powiedziec by mi wypisał receptę na tabletki po stosunku? Niektórzy lekarze są wredni i chamscy więc nie dziwię sie że tak potraktowali wiśniową
Klaudynka...a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 13:56   #14
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: nocna akcja

Zawsze nalewamy wody dla pewności, bo nigdy wcześniej gumka nam nie pękła i właśnie nie wiedziałam czy jak pęknie to "na całego" czy moze inaczej
Faktycznie, stres był, a jeszcze do końca nie byłam przekonana co do stosunku, bo miałam niedawno problemy z pęcherzem, które były (ponoć) wywołane przez współżycie. Mieliśmy dość długą przerwę, wiec też miałam na to ochotę.
Postaram się pójść w tym, albo w następnym tygodniu do ginekologa. Porozmawiam z nim o tym i spytam się co mi najlepiej może doradzić. O receptę też poproszę, bo widzę, że tabletki mają łączną ważność około 5 lat.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 14:24   #15
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez Klaudynka...a Pokaż wiadomość
Nie miałam pojęcia To wrazie wypadku mam iść do mojego lekarza rodzinnego i powiedziec by mi wypisał receptę na tabletki po stosunku? Niektórzy lekarze są wredni i chamscy więc nie dziwię sie że tak potraktowali wiśniową
Nie wyobrażam sobie jak taki środek zawierający olbrzymią dawke hormonów który w sumie może byc niebezpieczny dla organizmu mógłby nie byc na recpete... żeby nastolatki kupowały go jak cukierki... to nie jest inne metoda antykoncepcji.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 14:43   #16
Klaudynka...a
Zadomowienie
 
Avatar Klaudynka...a
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 962
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie jak taki środek zawierający olbrzymią dawke hormonów który w sumie może byc niebezpieczny dla organizmu mógłby nie byc na recpete... żeby nastolatki kupowały go jak cukierki... to nie jest inne metoda antykoncepcji.


faktycznie masz rację ja się nigdy nie zastanawiałam nad tym mam nadzieję że mi nie będą potrzebne ale się doedukowałam w tej dziedzinie
Klaudynka...a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 15:55   #17
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: nocna akcja

Dzisiaj jest mój pierwszy dzień okresu, od kiedy brałam tabletki. Dziwię się, bo okres jest bardzo skąpy Miałam nawet problemy z wymienieniem tampona, tak mam sucho. W sumie, to nie ważyłam się ostatnio, ale widzę po sobie, że jem trochę więcej i to raczej nie ma wpływu na obfitość okresu.
Przeczytałam całą ulotkę zanim wzięłam tebletki i tam nie było nic napisane na temat tego, że miesiączka może być bardziej lub mniej obfita. Było napisane, że okres mogę dostać w terminie lub 5 dni wcześniej lub później, a ja mam moze z 2-3 dni później.
W internecie nie znalazłam nic więcej niż było na ulotce, dlatego kieruję do Was, wizażanki pytanie. Może wiecie czy te tabletki mogą mieć wpływ na mój "nieśmiały" okres
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:01   #18
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie sprawdzać, czy z prezerwatywą wszystko w porządku nalewając do niej wodę Zdarzyło mi się mieć do czynienia z pękniętą gumką kilka razy i raczej nie trzeba było sprawdzać, czy nie jest dziurawa. Prezerwatywa jak pęka, to na całego.

Współczuję tego nocnego maratonu. Posiadanie tabletki, w razie jakby co, rzeczywiście może być dobrym rozwiązaniem.

Myśleliście może o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci np. globulek? Mam wrażenie, że cała ta sytuacja wywołała u Was dużą panikę i co by nie powiedzieć, taki stres związany z seksem nie jest niczym pozytywnie wpływającym na jakość współżycia.
Mnie też trochę dziwi wasza panika, nie wspominając już o technice testowania gumek i trucie się tabletką po niepotrzebnie...
Szczerze mówiąc przenigdy o tym nie słyszałam.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:06   #19
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: nocna akcja

Mnie też wiele rzeczy w życiu dziwi, ale zrobiłam tak dla własnego spokoju i nie żałuję. Dla mnie "trują" się dziewczyny, które stosują antykoncepcję hormonalną
Może gdybym wiedziała wtedy to co teraz, to inaczej bym postąpiła...

Zna kotś odpowiedź do mojego ostatniego pytania?
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 16:11   #20
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj jest mój pierwszy dzień okresu, od kiedy brałam tabletki. Dziwię się, bo okres jest bardzo skąpy Miałam nawet problemy z wymienieniem tampona, tak mam sucho. W sumie, to nie ważyłam się ostatnio, ale widzę po sobie, że jem trochę więcej i to raczej nie ma wpływu na obfitość okresu.
Przeczytałam całą ulotkę zanim wzięłam tebletki i tam nie było nic napisane na temat tego, że miesiączka może być bardziej lub mniej obfita. Było napisane, że okres mogę dostać w terminie lub 5 dni wcześniej lub później, a ja mam moze z 2-3 dni później.
W internecie nie znalazłam nic więcej niż było na ulotce, dlatego kieruję do Was, wizażanki pytanie. Może wiecie czy te tabletki mogą mieć wpływ na mój "nieśmiały" okres
Skasowało mi post.

Sama sobie przecież odpowiedziałaś. Miał być 5 dni później lub wcześniej, wiec był po 2-3 dniach, wszystko w takim razie zgodnie z ulotką, poza tym nie mieliście wpadki, więc skąd ta panika. Rzuca mi się na usta pytanie ile masz lat.
Piszesz, że nie chcesz się truć .. trujesz się właśnie teraz, wkręcając sobie dziwne rzeczy, których nie ma. Stresując się bez powodu.
Okres okresowi nierówny, to nic nie znaczy.

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Mnie też wiele rzeczy w życiu dziwi, ale zrobiłam tak dla własnego spokoju i nie żałuję. Dla mnie "trują" się dziewczyny, które stosują antykoncepcję hormonalną
Może gdybym wiedziała wtedy to co teraz, to inaczej bym postąpiła...

Zna kotś odpowiedź do mojego ostatniego pytania?
No widzisz życie jest takie, że albo sie "trujesz hormonami" albo tracisz zdrowie odchodząc od zmysłów, bo gumka bezpieczna antykoncepcją nie jest.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:20   #21
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Skasowało mi post.

Sama sobie przecież odpowiedziałaś. Miał być 5 dni lub wcześniej, wiec był po 2-3 dniach, wszystko w takim razie zgodnie z ulotką, poza tym nie mieliście wpadki, więc skąd ta panika. Rzuca mi się na usta pytanie ile masz lat.
Piszesz, że nie chcesz się truć .. trujesz się właśnie teraz, wkręcając sobie dziwne rzeczy, których nie ma. Stresując się bez powodu.
Okres okresowi nierówny, to nic nie znaczy.



No widzisz życie jest takie, że albo sie "trujesz hormonami" albo tracisz zdrowie odchodząc od zmysłów, bo gumka bezpieczna antykoncepcją nie jest.
Właśnie nie wiedziałam czy sobie odpowiedziałam, bo napisali, że okres będzie norlamny, ale termin może być trochę inny...
Pisałam juz wcześniej, że nie nie mieliśmy nigdy wcześniej pęknietej gumki i przestraszyliśmy się, że mogła być nadpęknieta, a pod wpływem wody mogła pęknąć. Teraz, jak na to patrzę z biegiem czasu, na spokojnie, to faktycznie, może nie było powodu, żeby się bać.
Raz jak wezmę tabletkę, to jest niczym w porównaniu do tego, jakbym brała codzinennie przez kilka lat.
A takie sugestie:ile masz lat, że jeszcze o tym nie wiesz.. napewno działają na mnie kojąco. Chciałam, żeby ktoś mi pomógł, to mam wrażenie, jakby została potraktowana z góry, że takich rzeczy nie wiem. Nie wiedziałam, dlatego spytałam tutaj...
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:31   #22
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiedziałam czy sobie odpowiedziałam, bo napisali, że okres będzie norlamny, ale termin może być trochę inny...
Pisałam juz wcześniej, że nie nie mieliśmy nigdy wcześniej pęknietej gumki i przestraszyliśmy się, że mogła być nadpęknieta, a pod wpływem wody mogła pęknąć. Teraz, jak na to patrzę z biegiem czasu, na spokojnie, to faktycznie, może nie było powodu, żeby się bać.

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Raz jak wezmę tabletkę, to jest niczym w porównaniu do tego, jakbym brała codzinennie przez kilka lat.
Temat ogromnie dyskusyjny, zapytaj lekarza, nie wiem czy się z Tobą zgodzi. No i nie licz na to, że przez całe zycie rpzy gumkach bedziesz miec tylko jedna wpadkę Jesli nei chcesz hormonów pomyśl o spirali.
Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
A takie sugestie:ile masz lat, że jeszcze o tym nie wiesz.. napewno działają na mnie kojąco. Chciałam, żeby ktoś mi pomógł, to mam wrażenie, jakby została potraktowana z góry, że takich rzeczy nie wiem. Nie wiedziałam, dlatego spytałam tutaj...
Wiesz ile takich wątków powstaje na seksie, intymnym, forum ogólnie w ciągu tygodnia? Czasem naprawdę można zwątpić...
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:39   #23
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: nocna akcja

Może i jest dużo takich wątków, ale skoro jest takie forum tematyczne, to źle nie robię kierując tu swoje pytania. Jeśli kogoś irytuje wątek, albo pytanie, to po co w ogóle odpisywać?! Chyba żeby poprawić sobie humor i odreagować. Czasami czytając takie wątki zastanawiam się jak następnym razem zareaguje taka dziewczyna, która będzie miała kolejne pytanie...

Nie wiem czy nie będę przez całe życie używać gumek. Narazie nie ma sensu wydawać większej kasy, jeśli na takie zbliżenie z chłopakiem mogę sobie pozwolić przecietnie raz w tygodniu. Poza tym, gumki to jak narazie najlniej szkodliwa dla organizmu antykoncepcja, rozmawiałam o tym z ginekologiem i zaproponował w moim wypadku takie rozwiązanie. Następnym razem nie kupię super cienkich, tylko extra safe.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 17:24   #24
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy nie będę przez całe życie używać gumek. Narazie nie ma sensu wydawać większej kasy, jeśli na takie zbliżenie z chłopakiem mogę sobie pozwolić przecietnie raz w tygodniu. Poza tym, gumki to jak narazie najlniej szkodliwa dla organizmu antykoncepcja, rozmawiałam o tym z ginekologiem i zaproponował w moim wypadku takie rozwiązanie. Następnym razem nie kupię super cienkich, tylko extra safe.
Mamy naprawdę diametralnie różne podejście do tego tematu.
Ja myślałam, że takie rzeczy są bezcenne
Pozdrawiam
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 20:32   #25
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj jest mój pierwszy dzień okresu, od kiedy brałam tabletki. Dziwię się, bo okres jest bardzo skąpy Miałam nawet problemy z wymienieniem tampona, tak mam sucho. W sumie, to nie ważyłam się ostatnio, ale widzę po sobie, że jem trochę więcej i to raczej nie ma wpływu na obfitość okresu.
Przeczytałam całą ulotkę zanim wzięłam tebletki i tam nie było nic napisane na temat tego, że miesiączka może być bardziej lub mniej obfita. Było napisane, że okres mogę dostać w terminie lub 5 dni wcześniej lub później, a ja mam moze z 2-3 dni później.
W internecie nie znalazłam nic więcej niż było na ulotce, dlatego kieruję do Was, wizażanki pytanie. Może wiecie czy te tabletki mogą mieć wpływ na mój "nieśmiały" okres
Nie sadze aby skaposc okresu byl, w Twoim przypadku, wynikiem tabletek. Widac, w czasie cyklu moglo byc za malo hormony wplywajacego na grubosc endometrium. Moze sie tez tak zdarzyc, ze jutro te krwawienie bedzie bardziej obfite i bedzie to rzecza normalna.

A tak od siebie dodam, ze gdybym miala taka sytuacje jak Ty i gdybym wiedziala, ze na dniach mam dostac okres to na pewno nie poszlabym po tabletke "po". Dlaczego? Bo stosunek po owulacji a przed miesiaczka jest bezpieczny. Nie grozi nam ciaza, gdyz przed nia chronia nas nasze wlasne hormony. Wtedy mamy do czynienia z dniami nieplodnosci bezwlgednej, czyli, ze bez wzgledu na cokolwiek w ciaze nie zajdziemy Bardziej ryzykowny jest stosunek po miesiaczce a przed owulacja... Wtedy sa dni nieplodnosci wzgledeje, czyli, ze wtedy smialo mozna powiedziec, ze ryzykujemy "wpadka"
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 21:52   #26
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Cytat:
Napisane przez jaga_2001 Pokaż wiadomość
Nie sadze aby skaposc okresu byl, w Twoim przypadku, wynikiem tabletek. Widac, w czasie cyklu moglo byc za malo hormony wplywajacego na grubosc endometrium. Moze sie tez tak zdarzyc, ze jutro te krwawienie bedzie bardziej obfite i bedzie to rzecza normalna.

A tak od siebie dodam, ze gdybym miala taka sytuacje jak Ty i gdybym wiedziala, ze na dniach mam dostac okres to na pewno nie poszlabym po tabletke "po". Dlaczego? Bo stosunek po owulacji a przed miesiaczka jest bezpieczny. Nie grozi nam ciaza, gdyz przed nia chronia nas nasze wlasne hormony. Wtedy mamy do czynienia z dniami nieplodnosci bezwlgednej, czyli, ze bez wzgledu na cokolwiek w ciaze nie zajdziemy Bardziej ryzykowny jest stosunek po miesiaczce a przed owulacja... Wtedy sa dni nieplodnosci wzgledeje, czyli, ze wtedy smialo mozna powiedziec, ze ryzykujemy "wpadka"
Jak dobrze, Jaga, że jesteś na tym forum
Po prostu się trochę bałam, bo z tego co pamietam, to często mi tutaj powtarzno, że nie ma nigdy 100% pewnosci, a ja sama nie obserwuję na tyle swojego okresu, żeby wiedzieć, że w ten dzień jest jeszcze szansa, że może zajdę, a może nie mam się co martwić. Teraz się tym przejęłam na tyle, że w wolnym czasie poszukam coś więcej na ten temat, albo skorzystam z internetowego kalnedarzyka

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Mamy naprawdę diametralnie różne podejście do tego tematu.
Ja myślałam, że takie rzeczy są bezcenne
Pozdrawiam
Rozmawiałam na ten temat z inną wizażanką, która podejrzwam, że wie więcej od Ciebie na temat antykoncepcji hormonalnej, bo jest trochę starsza i sama przyznała mi rację, że jak na raz w tygodniu, to moje dotychczasowe zabezpieczenie jest jak najbardziej ok. Zresztą, mój ginekolog powiedział to samo...

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-04-04 o 12:05 Powód: post pod postem
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 22:22   #27
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Rozmawiałam na ten temat z inną wizażanką, która podejrzwam, że wie więcej od Ciebie na temat antykoncepcji hormonalnej, bo jest trochę starsza i sama przyznała mi rację, że jak na raz w tygodniu, to moje dotychczasowe zabezpieczenie jest jak najbardziej ok. Zresztą, mój ginekolog powiedział to samo...
Ja nie wiem po co ta dyskusja Nie mówiąc już o tym, że to że wiek idzie w parze z mądrością to już dawno obalony mit


Ja popieram używanie prezerwatyw i też uważam za wystarczającą antykoncepcję, ale tez uważam, że niepotrzebnie latałaś po te tabletki No ale to twoja decyzja i nie ma już co dywagować, bo już się stało...

Co do lekarzy to z tego co wiem nie mają obowiązku nic przepisywać na żądanie. Szczególnie coś tam jest o niezgodności z sumieniem
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 22:28   #28
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: nocna akcja

Porównywanie tabletek hormonalnych i tabletki po jast jak porównywanie małej bomby zegarowej z bombą atomową.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 11:37   #29
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: nocna akcja

Cytat:
Napisane przez wisniowaa Pokaż wiadomość
Rozmawiałam na ten temat z inną wizażanką, która podejrzwam, że wie więcej od Ciebie na temat antykoncepcji hormonalnej, bo jest trochę starsza i sama przyznała mi rację, że jak na raz w tygodniu, to moje dotychczasowe zabezpieczenie jest jak najbardziej ok. Zresztą, mój ginekolog powiedział to samo...
Dziękuję za uznanie

Polecam jednak lekarza, wie pewnie więcej niż owa wizażanka starsza ode mnie w końcu się parę lat w tym szkolił.
Zresztą i tak zrobisz swoje i wiesz najlepiej.
Pytanie - jeśli wiesz, po co pytasz nas o zdanie?

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Porównywanie tabletek hormonalnych i tabletki po jast jak porównywanie małej bomby zegarowej z bombą atomową.
Niestety tak. Nie mówiąc już o komplikacjach, ja najprawdopodobniej po postinorze miałam torbiel. Lekarz się wcale nie zdziwił, powiedział, że to się zdarza. Na szczęście dał się zasuszyć, więc nie było operacji.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 12:05   #30
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: nocna akcja

Wisniowaa, poczytac i poobserwowac swoj organizm na prawde warto, chociazby po to aby sprawdzic czy nic sie nie dzieje. Z czasem juz to staje sie takim nawykiem, ze w kalendarz sie nie patrzy a samemu sie juz wie, kiedy np. okres ma przyjsc
Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość
Ja nie wiem po co ta dyskusja Nie mówiąc już o tym, że to że wiek idzie w parze z mądrością to już dawno obalony mit


Ja popieram używanie prezerwatyw i też uważam za wystarczającą antykoncepcję, ale tez uważam, że niepotrzebnie latałaś po te tabletki No ale to twoja decyzja i nie ma już co dywagować, bo już się stało...

Co do lekarzy to z tego co wiem nie mają obowiązku nic przepisywać na żądanie. Szczególnie coś tam jest o niezgodności z sumieniem
Otoz to. Ja tez taka stara nie jestem, wiec doswiadczenia duzego mooge nie miec, ale swoja wiedze na temat bezpieczenstwa stosunku po owulacji zaczerpnelam z ksiazek medycznych, no i "przeszkolila" mnie w tym na zajeciach pewna pani ginekolog. Wiec mam pewnosc, ze to o czym tu pisze nie wyssalam sobie z palca.
Poza tym, te starsze osoby tez kiedys byly mlode i jakos pewnych rzeczy musialy sie nauczyc, a sie nie nauczyly majac lat 50 tylko mniej

Pewnie o etyke zawodowa Ci chodzilo a nie o sumienie. Z ta etyka to roznie bywa. Z tego co moj lekarz rodzinny mi mowil, to oni strasznie sie boja jakichs kontroli, ze moga sie przyczepic, ze np. za duzo zaswiadczen wystawiocnych bezpodstawnie, albo wlasnie recept. Tylko tak ogolnikowo to napisalam, bo sama jeszcze nie za bardzo sie w tym orientuje
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.