Westworld - nowy serialHBO - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-18, 21:27   #91
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Westworld - nowy serialHBO

Przyłączam się do wątku, bo wg mnie "Westworld" to obok "Stranger Things" (które jednak wygrywa w moim osobistym rankingu) najlepszy serial 2016 roku. Co ciekawe, nienawidzę westernów i nie przepadam za sf, a tu mi jakoś to nie przeszkadzało Hopkins rewelacja, Ed Harris też fantastyczny, mocno mnie zaskoczyła jego postać. Postać Thandie Newton też ma potencjał i jaka ona piękna Dolores mnie trochę drażni, zwłaszcza że kreowano ją na wyjątkowego hosta, a właściwie do końca była totalnie mdła. Ciekawa jestem kolejnego sezonu
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-02, 23:05   #92
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Westworld - nowy serialHBO

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
ha! zgadłam

też tak myślę, Hopkins jest najlepszą postacią tego serialu. Co prawda nie planuje oglądać następnego sezonu, ale kto wie, jeżeli twórcy pójdą w ciut inną stronę to może i się skuszę. Bo mimo że to jedna z lepszych produkcji pod względem wizualnym to przez większość czasu było nudno, strasznie nudno i rozwlekle. Rozumiem budowanie napięcia, akcji i tajemnic, ale można to inaczej rozwiązać niż 7 odcinkowe wprowadzenie, 2 odcinkową akcje i wielki finał.
ja skończyłam ostatnio oglądać całość (jestem z tych co lubią hurtem a nie z przerwami) i póki nie obejrzałam finału to też byłam przekonana, że to było 7 odcinków wprowadzenia i 2 odcinki akcji - ale po finale już tak nie uważam
co więcej, oglądam serial drugi raz i to polecam bo ilość smaczków, które po drodze było umieszczonych w fabule miażdży jak już się wie na co patrzeć (np. tożsamość stwórcy/Arnolda ujawniona w pierwszym odcinku podczas rozmowy Ford i Bernarda z Peterem, MiB - tożsamość w zasadzie była do ustalenia po dwóch pierwszych odcinkach tak samo jak kwestia tego kto grzebał w kodzie Maeve, moment w których Ford decyduje o odkopaniu miasta z białym kościołem w towarzystwie hosta, który jest jego wersją z dzieciństwa...) - gdybym wiedziała to bym chyba za pierwszym razem notatki z odcinków robiła bo praktycznie każda scena ze wcześniejszych odcinków prowadziła do czegoś w finale
z perspektywy czasu uważam, że najlepszą wskazówką co do Williama/MiB (i w ogóle zaburzeń z linią czasową) była chyba nie tyle jego relacja z Dolores co jego relacja z Lawrencem

*oczywiście w ramach powyższego nie twierdzę, że serial był pozbawiony wad bo trochę problemów też w nim było (chociażby kwestia motywów działania Felixa i Sylvestra wobec Maeve) ale jednak z perspektywy finału okazuje się, że akcji w serialu było dużo więcej niż mogło się to wydawać przy pierwszym zetknięciu się z nim

kolejny sezon na pewno obejrzę - ciekawi mnie co będzie z Elsie (zapewne nie bez powodu nie widzieliśmy momentu jej śmierci), ze Stubbsem, czy Ford faktycznie się poświecił, czy park będzie dalej funkcjonować i jeżeli tak to w jakiej formie?...
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-18, 21:05   #93
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Westworld - nowy serialHBO

Odświeżam wątek Skończyłam oglądać drugi sezon w tym tyg. i nie mogę się doczekać kolejnego!
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-19, 20:23   #94
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Westworld - nowy serialHBO

A ja nie mogę się zabrać za drugi sezon warto? lepszy niż pierwszy?
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-20, 20:08   #95
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Westworld - nowy serialHBO

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
A ja nie mogę się zabrać za drugi sezon warto? lepszy niż pierwszy?

Moim zdaniem warto. Trzyma poziom. Nie wiem natomiast co będzie w kolejnym sezonie i jak to dalej pociągną.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-20 21:08:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.