Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-23, 16:57   #3301
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Michalina336 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie odnośnie „okresu” w ciąży. Czy któraś z pań się z nim spotkała ? Kurde, dużo czytam na forach i wiele kobiet pisze, że nawet do 4 miesiąca miały i trochę mnie to dziwi. Takie krwawienie wyglada i jest obfite tak jak zwykły okres? Boli do tego brzuch jak zawsze. Czy to jest tylko takie bardziej plamienie? Występują w nim skrzepy? Z góry dzięki za odpowiedzi.
To nie jest okres. Może być plamienie jakieś. Okres wyklucza ciążę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 17:18   #3302
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Michalina336 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie odnośnie „okresu” w ciąży. Czy któraś z pań się z nim spotkała ? Kurde, dużo czytam na forach i wiele kobiet pisze, że nawet do 4 miesiąca miały i trochę mnie to dziwi. Takie krwawienie wyglada i jest obfite tak jak zwykły okres? Boli do tego brzuch jak zawsze. Czy to jest tylko takie bardziej plamienie? Występują w nim skrzepy? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Nie da się mieć okresu w ciąży. Co najwyżej jakiejś plamienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 17:21   #3303
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Stefan24 Pokaż wiadomość
A w którym tygodniu ciąży pojawia sie kreska od pepka w dół?

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

I czy tylko kobiety w ciąży go posiadają?
Zależy od kobiety. U mnie pojawiła się już jakoś w 8/9tc, ale nie mocna. "podkręciła" kolor po 20tc.
Cytat:
Napisane przez Michalina336 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie odnośnie „okresu” w ciąży. Czy któraś z pań się z nim spotkała ? Kurde, dużo czytam na forach i wiele kobiet pisze, że nawet do 4 miesiąca miały i trochę mnie to dziwi. Takie krwawienie wyglada i jest obfite tak jak zwykły okres? Boli do tego brzuch jak zawsze. Czy to jest tylko takie bardziej plamienie? Występują w nim skrzepy? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Może występować plamienie. Wygląd ze skrzepami, nitkami żywej krwi czy żywą krwią powinien być powodem wizyty u lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 20:57   #3304
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dobra, może sobie wkręcam, ale zapytam... 39 lat, staramy się od trzech, wszystko niby ok, ale nie działa Współżyliśmy w poprzedni weekend 13-14 i poniedziałek 15, owulację miałam 14. Dziś mija 1,5 tygodnia, cycki spuchły mi jak balony, nigdy takich nie miałam, padam ze zmęczenia od dwóch dni i tylko śpię, dziwnie się czuję, wszystko mi śmierdzi. Dziś mieliśmy urodziny koleżanki w pracy nie mogłam łyka szampana przełknąć (a to dziwne u mnie ). Okres mam mieć dopiero w środę więc za tydzień i wiem, że to za szybko żeby mieć jakieś objawy, ale może...? Powiedzcie, że to mogą być dwie kreseczki a nie jakaś infekcja... 🥺


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 21:00   #3305
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Dobra, może sobie wkręcam, ale zapytam... 39 lat, staramy się od trzech, wszystko niby ok, ale nie działa Współżyliśmy w poprzedni weekend 13-14 i poniedziałek 15, owulację miałam 14. Dziś mija 1,5 tygodnia, cycki spuchły mi jak balony, nigdy takich nie miałam, padam ze zmęczenia od dwóch dni i tylko śpię, dziwnie się czuję, wszystko mi śmierdzi. Dziś mieliśmy urodziny koleżanki w pracy nie mogłam łyka szampana przełknąć (a to dziwne u mnie ). Okres mam mieć dopiero w środę więc za tydzień i wiem, że to za szybko żeby mieć jakieś objawy, ale może...? Powiedzcie, że to mogą być dwie kreseczki a nie jakaś infekcja... 🥺


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikt z nas nie ma szklanej kuli. Zrób test po terminie spodziewanej miesiączki. Poza tym skoro starcie się tak długo to powinniście gruntownie się przebadać najlepiaj pod kierunkiem specjalisty, zajmującego się niepłodnością, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 21:02   #3306
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87021822]Nikt z nas nie ma szklanej kuli. Zrób test po terminie spodziewanej miesiączki. Poza tym skoro starcie się tak długo to powinniście gruntownie się przebadać najlepiaj pod kierunkiem specjalisty, zajmującego się niepłodnością, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Zrobiliśmy. Wszystko jest ok Wiem, wiem, że nie ma szklanej kuli, tak tylko sobie gdybam...

Dzięki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 21:05   #3307
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
Dobra, może sobie wkręcam, ale zapytam... 39 lat, staramy się od trzech, wszystko niby ok, ale nie działa Współżyliśmy w poprzedni weekend 13-14 i poniedziałek 15, owulację miałam 14. Dziś mija 1,5 tygodnia, cycki spuchły mi jak balony, nigdy takich nie miałam, padam ze zmęczenia od dwóch dni i tylko śpię, dziwnie się czuję, wszystko mi śmierdzi. Dziś mieliśmy urodziny koleżanki w pracy nie mogłam łyka szampana przełknąć (a to dziwne u mnie ). Okres mam mieć dopiero w środę więc za tydzień i wiem, że to za szybko żeby mieć jakieś objawy, ale może...? Powiedzcie, że to mogą być dwie kreseczki a nie jakaś infekcja... 🥺


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej nie robić sobie nadziei

Nawet jeśli doszło do zapłodnienia to potrzeba trochę czasu na zagnieżdżenie komórki. U mnie było to około (!) 11-12dni.
To już ponad tydzień. Spróbuj zrobić badanie bety. Teoretycznie powinna już coś wykazać. Ale nie chce robić złudnej nadziei.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-23, 21:11   #3308
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Lepiej nie robić sobie nadziei

Nawet jeśli doszło do zapłodnienia to potrzeba trochę czasu na zagnieżdżenie komórki. U mnie było to około (!) 11-12dni.
To już ponad tydzień. Spróbuj zrobić badanie bety. Teoretycznie powinna już coś wykazać. Ale nie chce robić złudnej nadziei.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki! No właśnie wiem, że czasu trzeba. Nic to skupię się na pracy i dobiję do tej środy ... a jak nie to polezę na betę wcześniej.

A co do nadziei to całkowita racja...

Ech, dobrej nocy wszystkim!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 20:57   #3309
Michalina336
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej, mam pytanie odnośnie hormonu LH odpowiedzialnego za owulacje i takie tam. Jak on zmienia się podczas ciąży ? Czy on w ogole występuje wtedy ? Z góry dzięki za odpowiedz
Michalina336 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 21:10   #3310
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Michalina336 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie odnośnie hormonu LH odpowiedzialnego za owulacje i takie tam. Jak on zmienia się podczas ciąży ? Czy on w ogole występuje wtedy ? Z góry dzięki za odpowiedz
Obecność hormonu luteotropowego (LH) jest niezbędny do utrzymania wczesnej ciąży, ponieważ stymuluje ciałko żółte (przekształcony pęcherzyk jajnkowy po owulacji) do produkcji progesteronu. Bez prawidłowego poziomu hormonów płciowych nie dojdzie do implantacji. Po implantacji zarodka funkcje LH przejmuje w dużej mierze podobna w budowie gonadotropina kosmówkowa (hCG).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 21:41   #3311
Michalina336
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

W takim razie jakie wiesz może jakie są normy. Ten hormon wzrasta. ?
Michalina336 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 22:19   #3312
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Michalina336 Pokaż wiadomość
W takim razie jakie wiesz może jakie są normy. Ten hormon wzrasta. ?
Nie pamiętam dokładnie norm. Zaraz przed owulacją masz potężny pik, a zaraz potem poziom LH gwałtownie spada, ale po znacznym spadku utrzymuje się na stałym poziomie. Jeżeli nie dojdzie do zapłodnienia to jego poziom ponownie wzrośnie przed owulacją. Jeżeli dojdzie to nie.

Po co ci ta wiedza o normach LH?
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wysoki poziom LH jest wskaźnikiem owulacji, a hCG ciąży. W momencie, kiedy chcesz dowiedzieć się, kiedy masz owulacje to robisz test owulacyjny, który mierzy poziom LH. Plus minus jesteś wtedy w stanie wyłapać 24h, kiedy jesteś najbardziej płodna. Jak chcesz potwierdzić/wykluczyć ciążę to test ciążowy (najlepiej po 14 dniach od owulacji/stosunku lub po spodziewanym terminie okresu) , który jest czuły na poziom hCG.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2019-07-25 o 22:48
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 08:36   #3313
LenkaJ
Raczkowanie
 
Avatar LenkaJ
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 178
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziewczyny mam pytanie, bo trochę namieszałam w pigułkach... poprzednie opakowanie zaczęłam z pominięciem przerwy. około połowy opakowania zaczełam plamić. bardzo mocno, w zasadzie jak regularny okres. potem przerwa i krwawienie z odstawienia również bardzo intensywne. Po tym opakowaniu w czasie, kiedy brałam 20 tabletkę zaczęło się plamienie. niezbyt intensywne, ale było, potem coraz słabsze. Przedłużyłam opakowanie o 4 pigułki i teraz w zasadzie nic. To drugi dzień odstawienia i cały czas jest leciutka krew, ale w zasadzie nic nie widać, tylko jak się palec wytrze o coś to widać, że są śledy krwi. raz mocniejsze, ale w zasadzie sucho i bardzo słabo... czy tak może wyglądać mimo wszystko krwawienie z odstawienia?
Czy np mogę uznać, że to plamienie już około 20 tabletki to jak krwawienie z odstawienia. mój organizm zawsze zaczynał plamić przed 21 tabletką i potem płynnie przechodził w krwawienia. Kilka miesięcy temu zdarzyła się podobna sytuacja, ale wtedy było więcej śluzu z krwią. Okazało się to krwawieniem. W ciąży nie byłam. Teraz jeden stosunek. test robiłam 14 dni po. negatywny. Następny dla pewności zrobię 21 dni po. Czy jeśli i ten będzie negatywny mogę mieć nadzieję, że nie jestem w ciąży. W tej chwili odstawiam po tym opakowaniu pigułki. po pierwsze źle się po nich czuję. Po drugie jestem w Holandii i nie mam tu zamiaru nawiązywać żadnych intymnych znajomości. W Polsce zrobiłabym test z krwi i byłoby już wszystko jasne, ale tu nie ma takiej praktyki i żadne laboratorium nie ma go w swojej ofercie.
Dodatkowo no cóż zawsze mam takie schizy praktycznie . Psychoterapia stwierdziła, ze to dlatego, że nie potrafię zaufać facetowi. Dopóki taki się nie znajdzie tak będzie i koniec... więc z seksem koniec bo nie mogę się tak denerwować bez końca. Dodam, że stosunek był dodatkowo w prezerwatywie i myślę, że nic z niej nie wyleciało....
biorę różne leki, więc pigułki i tak zawsze z gumką łączę, żeby naprawdę obniżyć potencjalne ryzyko.
Co wy o tym myślicie?
Czy to że wzięłam dodatkowe tabletki mogło spowodować tak skąpe krwawienie . No i przede wszystkim czy mogę to traktować jako krwawienie.
Bo w sumie przez to plamienie i krwawienie w zeszłym miesiącu to to chyba ma prawo być skąpe. jak myślicie?
__________________
Mój blog o książkach:
http://ksiazkowepodrozowanie.blo gspot.com/

ZAPRASZAM


Wymienię

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=656162
LenkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 08:42   #3314
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

LenkaJ, niestety hormony to nie są cukierki i zawsze kiedy zmieniasz samowolnie sposób ich przyjmowania, organizm może zareagować. Po tym co opisujesz w ciąży nie jesteś, ale nastaw się na to, że organizm jeszcze będzie Ci robił różne psikusy przez nawet kilka miesięcy po odstawieniu, zanim cykl wróci do normy.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 09:00   #3315
LenkaJ
Raczkowanie
 
Avatar LenkaJ
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 178
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Ok. Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. W razie gdyby to się nie zmieniło planuję zrobić jeszcze test 21 dni po i potem jeszcze po tyg.
Moje pytanie w związku z tym, bo zdaję sobie sprawę, że ciąża w tych warunkach to byłoby ekstremum.... 3 testy negatywne (oby) to chyba wyczerpuje obawy o ciąże?
Po prostu jestem sama w obcym kraju i dodatkowo schizuję....
__________________
Mój blog o książkach:
http://ksiazkowepodrozowanie.blo gspot.com/

ZAPRASZAM


Wymienię

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=656162
LenkaJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-28, 09:01   #3316
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Jeśli robiłaś je w terminie o którym piszesz (pomijając już seks w prezerwatywie) to ja bym się ciąży nie obawiała.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:05   #3317
claudiakg32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Od 2 tyg leczę trądzik doxycyklina i tabletkami anty , odczuwam ostatnio dość silne mdłości ale nie codziennie , duże wahania nastrojów , dziś miałam 14 dzień cyklu i na papierze miałam krew bez skrzepów potem jasno brązowe plamienie , okres kończył mi się 5 dniowym plamieniem co było dość dziwne bo normalnie trwa to u mnie max 2 dni , czy to może być ciąża która jest prawdopodobna czy skutki uboczne leków ?

Edytowane przez claudiakg32
Czas edycji: 2019-07-30 o 20:16
claudiakg32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:09   #3318
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez claudiakg32 Pokaż wiadomość
Od 2 tyg leczę trądzik doxycyklina i tabletkami anty , odczuwam ostatnio dość silne mdłości ale nie codziennie , duże wahania nastrojów , dziś miałam 14 dzień cyklu i na papierze miałam krę bez skrzepów potem jasno brązowe plamienie , okres kończył mi się 5 dniowym plamieniem. O było dość dziwne bo nirmalnie trwa to u mnie max 2 dni , czy to może być ciąża która jest prawdopodobna czy skutki uboczne leków ?
Dlaczego ciąża jest prawdopodobna? Kiedy uprawiałaś seks bez zabezpieczenia?

Zaczęłaś brać hormony - wahania nastroju, mdłości czy plamienia to pewnie skutek tego. Pozostaje ci zaczekać aż organizm się przyzwyczai albo skonsultować się z lekarzem w celu modyfikacji terapii.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 20:56   #3319
Nat1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej dziewczyny pomożecie mi zinterpretować ten wykres? Pierwszy pomiar to pierwszy dzien po zakonczeniu miesiączki. Nie mam pojęcia czemu temperatura tak skacze, wszystkie pomiary robie codziennie rano przed wstaniem z łóżka o tej samej godzinie i tym samym termometrem, mam uporządkowany tryb zycia. Prosze was o pomoc, wydaje mi sie ze w tym cyklu nici z bobaska ale jestem ciekawa czy któraś z was tak miała. Dodam ze poprzednie cykle byly klasyczne czyli po owulacji skok i temperatura utrzymywała sie na wysokim poziomie az do miesiaczki. No i choruje na niedoczynnosc tarczycy ale lecze sie. Na odpowiedzi idz do lekarza to dziękuję bo bardzo chcialabym iść ale mieszkam w Szkocji a tutaj krótko mówiąc nikt nie udzieli mi w tej kwestii pomocy. Z góry dziekuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg received_643907926112002.jpg (53,5 KB, 36 załadowań)
Nat1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 21:31   #3320
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Przede wszystkim zmień termometr na owulacyjny, taki który mierzy do dwóch miejsc po przecinku. Dopiero wtedy będziesz widzieć prawidłowe wyniki i niewielkie wahania. A co do dziwnego wykresu, to może wskazywać np. na cykl bezowulacyjny. Nawet dwa takie cykle w ciągu roku są uważane za normę, więc póki co nie ma się czym martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 21:37   #3321
Nat1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Dziękuję za odpowiedź, wydawalo mi sie ze owulacja byla poniewaz w czasie kiedy powinna wystapic miala niewielkie plamki krwi w sluzie i kuł mnie okropnie prawy jajnik ale może to nie świadczy o tym ze rzeczywiscie wystąpiła.
Nat1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 08:49   #3322
karmelek999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Prośba o poradę ❗❗czy to ciąża ❓

Witam proszę o poradę, czy jest możliwe że zaszłam w ciążę? Moje cykle trwały zawsze 28/29 dni, nagle w 23 dc zaczęłam krwawić, ale to nie był taki okres jak mam zawsze. Pierwszy raz widziałam, żeby przypuszczalna miesiączka miała tak jasno różowy kolor. Dodam, że było to bardzo wodniste, zero skrzepów. Czułam jakbym sikała na różowo. Dodatkowo na piersiach mnóstwo żył. Czy któraś z was miała podobny przypadek? Dodam, że robiłam test w drugim dniu tego "plamienia" ale test wyszedł negatywnie. Czy ponownie robić test?
karmelek999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 14:03   #3323
staram_sie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6
Dot.: Prośba o poradę ❗❗czy to ciąża ❓

a ile to trwało? Który dzień cyklu jest teraz?
Mogło to być plamienie implantacyjne
staram_sie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 16:19   #3324
oxojojoxox
Przyczajenie
 
Avatar oxojojoxox
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 22
Dot.: Prośba o poradę ❗❗czy to ciąża ❓

Poczekaj do terminu miesiączki i wtedy powtórz test.
Przyjmujesz jakieś leki? A może skończyłaś jakieś przyjmować?
__________________
czas się ukryć za wielkimi okularami Chanel i ... czas na show!
oxojojoxox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 01:37   #3325
karmelek999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Prośba o poradę ❗❗czy to ciąża ❓

To dziwne "krwawienie" trwało 7 dni, a miesiączki zawsze miałam 3,maksymalnie 4 dni

---------- Dopisano o 01:37 ---------- Poprzedni post napisano o 01:35 ----------

Za 13 dni mam owulacje według kalendarza miesiączkowego. Żadnych leków nie przyjmowałam. Dzisiaj zrobiłam test i wyszła bardzo blada druga kreska. Czy poczekać kilka dni i zrobić ponownie test?
karmelek999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 09:51   #3326
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Prośba o poradę ❗❗czy to ciąża ❓

A w ogóle wspolzyjesz bez zabezpieczenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 19:18   #3327
Teranowaaaaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witajcie mam głupi problem wiem ze to głupie, niedojrzałe itp ale proszę żebyście skomontowania ten post bez głupich docinek. Na początku tego roku bardzo się spieszyłam i zalożyłam sobie meskie bokserki które wyciagnelam z pralki ( czekaly na pranie) gołym okiem nie widziałam plemnikow ani jakiegoś płynu, wyglądały na czyste. W mastepnym miesiacu nie dostalam okresu a na początku następnego miesiąca doznałam wypadku i zostałam bardzo mocna uderzona w podbrzusze. Zaczęłam krwawic w następnym miesiącu dostałam jasnoczerwonego okresu był skapy potem wszystko się u,notowano i miałam normalny, po tym udezenu nie poszłam do lekarza. Czy jest możliwość ze przez wlozenie tych bokserek mogłam zajsc w ciaze, biorąc pod uwagę to co napisałam powyżej? Bardo proszę o konkretną odowiedz. Wiem ze vratuje mi wiedzy no ale zrobiłam głupstwo i teraz szukam porady.
Teranowaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 19:37   #3328
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Teranowaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
Witajcie mam głupi problem wiem ze to głupie, niedojrzałe itp ale proszę żebyście skomontowania ten post bez głupich docinek. Na początku tego roku bardzo się spieszyłam i zalożyłam sobie meskie bokserki które wyciagnelam z pralki ( czekaly na pranie) gołym okiem nie widziałam plemnikow ani jakiegoś płynu, wyglądały na czyste. W mastepnym miesiacu nie dostalam okresu a na początku następnego miesiąca doznałam wypadku i zostałam bardzo mocna uderzona w podbrzusze. Zaczęłam krwawic w następnym miesiącu dostałam jasnoczerwonego okresu był skapy potem wszystko się u,notowano i miałam normalny, po tym udezenu nie poszłam do lekarza. Czy jest możliwość ze przez wlozenie tych bokserek mogłam zajsc w ciaze, biorąc pod uwagę to co napisałam powyżej? Bardo proszę o konkretną odowiedz. Wiem ze vratuje mi wiedzy no ale zrobiłam głupstwo i teraz szukam porady.
Nie mogłaś, a po wypadku lepiej skontrolować czy wszytsko jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 15:23   #3329
pieha
Raczkowanie
 
Avatar pieha
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej dziewczyny!
Mój cykl trwa 28 dni, czasami 27 ale jest to bardzo regularny okres. Ostatnią miesiączkę miałam 9 lipca. Zawsze obserwuję swój śluz więc mniej więcej wiem kiedy mogłaby wystąpić owulacja, i taki śluz miałam właśnie w okolicy 20 lipca a 22 lipca. 22 lipca wyjechałam na wakacje nad morze śródziemnomorskie i miałam zabezpieczony stosunek 24 lipca jednak coś mi strzeliło do głowy i 26 lipca zdarzyło się, że partner parę razy włożył bez prezerwatywy. Oczywiście nie było wytrysku, w tamtym okresie był brak śluzu i byłam dosyć sucha więc teoretycznie by wskazywało, że owulacja już minęła chociaż wiem że to niekoniecznie na 100%
Ale przeważnie mimo stresu albo podróży okres zbytnio mi się nie przesuwa, bo podróżując było co najwyżej dwa albo trzy dni spóźnienia. Planowo okres mam mieć jutro ale dziś obudził się we mnie potężny stres choć wcześniej się tak nie działo. Pobolewa mnie trochę podbrzusze " nieznacznie" ale to żaden objaw. Jestem nerwowa, podirytowana, potrzebuje słodkiego niczym powietrza więc dużo wskazuje że będę mieć ten okres. Ale jakie jest prawdopodobieństwo? Oczywiście na przyszłość każdy stosunek będzie zabezpieczony i nie mam zamiaru zrobić już czegoś tak nieodpowiedzialnego. Jaka jest szansa na ciążę? Czy słusznie schizuję?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pieha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 15:27   #3330
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez pieha Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Mój cykl trwa 28 dni, czasami 27 ale jest to bardzo regularny okres. Ostatnią miesiączkę miałam 9 lipca. Zawsze obserwuję swój śluz więc mniej więcej wiem kiedy mogłaby wystąpić owulacja, i taki śluz miałam właśnie w okolicy 20 lipca a 22 lipca. 22 lipca wyjechałam na wakacje nad morze śródziemnomorskie i miałam zabezpieczony stosunek 24 lipca jednak coś mi strzeliło do głowy i 26 lipca zdarzyło się, że partner parę razy włożył bez prezerwatywy. Oczywiście nie było wytrysku, w tamtym okresie był brak śluzu i byłam dosyć sucha więc teoretycznie by wskazywało, że owulacja już minęła chociaż wiem że to niekoniecznie na 100%
Ale przeważnie mimo stresu albo podróży okres zbytnio mi się nie przesuwa, bo podróżując było co najwyżej dwa albo trzy dni spóźnienia. Planowo okres mam mieć jutro ale dziś obudził się we mnie potężny stres choć wcześniej się tak nie działo. Pobolewa mnie trochę podbrzusze " nieznacznie" ale to żaden objaw. Jestem nerwowa, podirytowana, potrzebuje słodkiego niczym powietrza więc dużo wskazuje że będę mieć ten okres. Ale jakie jest prawdopodobieństwo? Oczywiście na przyszłość każdy stosunek będzie zabezpieczony i nie mam zamiaru zrobić już czegoś tak nieodpowiedzialnego. Jaka jest szansa na ciążę? Czy słusznie schizuję?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prawdobienstwo ciąży praktycznie zerowe. Nie panikuj na zapas. Jeśli okres ci się będzie spóźniał to możesz zrobić test dla uspokojenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.