Krem dla nastolatki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-26, 17:20   #1
Secret0309
Przyczajenie
 
Avatar Secret0309
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa :D
Wiadomości: 5
Question

Krem dla nastolatki!


Mam 16 lat, maluję się od jakoś 13 roku życia. Niedługo skończy mi się mój krem na dzień i chciałabym was poprosić o polecenie nowego. Mam cerę mocno tłustą, trądzikową, skłonną do przetłuszczania się w ciągu dnia. Moje wymagania co do kremu to:
-Tani. Nie chcę wydawać fortuny na rzecz, której nie znam i która może nie sprawdzić, poza tym wiadomo, jestem dzieckiem nie mam dużo pieniędzy, a na rodzicach żebrać nie będę.
-Dostępny. Nie chcę zamawiać z zagranicy. Najlepiej z drogerii, lub aptek.
-Niech nawilża "odpowiednio" dla cery tłustej. Posiadaczki tej cery chyba zrozumieją o co chodzi
-Niech nadaje się pod makijaż, bo nie chcę nakładać na nią kolejnej warstwy primera, który mnie zapcha.
No i tyle Nie musi matowić, bo to zrobię pudrem. A jeśli któraś z was zna może jeszcze jakiś dobry krem na noc! Trochę mocniej nawilżający, ale nie dajmy się zwariować
Secret0309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-29, 17:33   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Krem dla nastollatki!

Mam cerę tłustą i z kremów nawilżających mogę Ci polecić kremy Biodermy z serii Hydrabio z lekką konsystencją (Legere), albo serum wodne. Na noc stosuje od kilku tygodni olejek jojoba co trochę zmniejszyło mój łojotok w ciągu dnia. Wiem, że olejek brzmi przerażająco i w nakładaniu jest obrzydliwe, ale poczytaj o nim chociaż Bo ja uważam, że jest super, a zmieszany z olejkiem tamanu pomaga na trądzik.

Pamiętaj by choć raz w tygodniu robić peeling, oraz wykonywać dokładny demakijaż (np. płyn micelarny + żel do twarzy).

Co do kremu pod makijaż to pamiętaj, że Twój krem musi mieć ten sam bazowy składnik co Twój podkład. Np. krem z głównym składnikiem wodą, nie utrzyma na sobie podkładu, który posiada olejki, bo woda z olejem się nie mieszają. Wiem, że trochę chemii się tutaj wkradło, ale to najczęstszy problem z makijażem i kremem na dzień.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 05:53   #3
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Krem dla nastollatki!

Mój Krem nr 11 i nr 12 z Fitomedu.
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 06:39   #4
Secret0309
Przyczajenie
 
Avatar Secret0309
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa :D
Wiadomości: 5
Dot.: Krem dla nastollatki!

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Mam cerę tłustą i z kremów nawilżających mogę Ci polecić kremy Biodermy z serii Hydrabio z lekką konsystencją (Legere), albo serum wodne. Na noc stosuje od kilku tygodni olejek jojoba co trochę zmniejszyło mój łojotok w ciągu dnia. Wiem, że olejek brzmi przerażająco i w nakładaniu jest obrzydliwe, ale poczytaj o nim chociaż Bo ja uważam, że jest super, a zmieszany z olejkiem tamanu pomaga na trądzik.

Pamiętaj by choć raz w tygodniu robić peeling, oraz wykonywać dokładny demakijaż (np. płyn micelarny + żel do twarzy).

Co do kremu pod makijaż to pamiętaj, że Twój krem musi mieć ten sam bazowy składnik co Twój podkład. Np. krem z głównym składnikiem wodą, nie utrzyma na sobie podkładu, który posiada olejki, bo woda z olejem się nie mieszają. Wiem, że trochę chemii się tutaj wkradło, ale to najczęstszy problem z makijażem i kremem na dzień.
Mówiłam, że dbam o skórę więc robię peeling raz albo 2 w tygodniu, oraz dokładny demakijaż każdego dnia O olejkach słyszałam wiele dobrego, sama używam olejku herbacianego na pojedyncze wypryski żeby je wysuszyć i odkazić.
I wiem, że muszę patrzeć na składy tak żeby podkład nie kolidował z kremem, bo raz o tym zapomniałam i podkład po prostu ze mnie spłynął hah.
Dzięki za odpowiedź
Secret0309 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 05:39   #5
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Krem dla nastollatki!

Cytat:
Napisane przez Secret0309 Pokaż wiadomość
Mówiłam, że dbam o skórę więc robię peeling raz albo 2 w tygodniu, oraz dokładny demakijaż każdego dnia O olejkach słyszałam wiele dobrego, sama używam olejku herbacianego na pojedyncze wypryski żeby je wysuszyć i odkazić.
I wiem, że muszę patrzeć na składy tak żeby podkład nie kolidował z kremem, bo raz o tym zapomniałam i podkład po prostu ze mnie spłynął hah.
Dzięki za odpowiedź
Piszę oczywiste rzeczy, bo ja w Twoim wieku nie wiedziałam co to dobra pielęgnacja, a uważałam, że to co robię jest dobre
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 10:40   #6
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Krem dla nastollatki!

Odradzam normaderm z Vichy, u mnie ograniczył przetłuszczanie cery, ale zrobił mi z twarzy Saharę, działa bardzo silnie i nadaje się tylko na sporadyczne stosowanie. Przy przetłuszczającej się cerze trzeba tak dobrać krem i płyn micelarny albo żel do mycia, aby nie przesuszyć sobie twarzy. U mnie kiedyś sprawdzała się polska Soraya, ale skóra się niestety przyzwyczaiła i musiałam przerzucić się na coś nowego (Bielenda Dr Medica Trądzik- mam krem i serum). Z Sorai nadal używam raz w tygodniu maseczki drożdżowej. Krem niestety z tej firmy musiałam odstawić.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 09:35   #7
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Krem dla nastollatki!

Cytat:
Napisane przez Agnieszka_02 Pokaż wiadomość
Odradzam normaderm z Vichy, u mnie ograniczył przetłuszczanie cery, ale zrobił mi z twarzy Saharę, działa bardzo silnie i nadaje się tylko na sporadyczne stosowanie. Przy przetłuszczającej się cerze trzeba tak dobrać krem i płyn micelarny albo żel do mycia, aby nie przesuszyć sobie twarzy. U mnie kiedyś sprawdzała się polska Soraya, ale skóra się niestety przyzwyczaiła i musiałam przerzucić się na coś nowego (Bielenda Dr Medica Trądzik- mam krem i serum). Z Sorai nadal używam raz w tygodniu maseczki drożdżowej. Krem niestety z tej firmy musiałam odstawić.
normaderm uzywaj tylko w strefie T a nie na całą twarz i powinno byc ok, co do peelingów i toników sama mam z serii insta perfect, bo jest dla cery problematycznej to nieco zmiejszył problemy z wypryskami jest ich widocznie mniej.
simbami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-09 10:35:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.