Panny Młode 2021 cz. II - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-19, 08:07   #2131
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Ja mam już od jakiegoś czasu ślubne koszmary w nocy, dziś na przykład śniło mi się że zapomnieliśmy obrączek do kościoła i dj nie przyjechał na wesele
Ja zaczęłam źle spać w środę przed ślubem, akurat jak urlop mi się zaczął a marzyłam że się wyspie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Ciri, gratuluję

Teraz czekamy na Poli )

Mi troszkę szkoda, że to
wszystko już za nami 🥺🤩
Ciesze się, że czekamy jeszczcze na film i zdjęcia i będzie można 'przezyć to jeszcze raz '.


Kat, pokaż fotki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też Ci gratuluję, super że imprezka się udała.

Gdybym miała możliwość zrobić wesele jeszcze raz na pewno bym zrobiła poprawiny. Serio, to jest tak wspaniały czas, że warto go wydłużać jak się da.

Ja od tygodnia żyje tak polrealnie, nie mogę uwierzyć że to wszystko już za mną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 09:50   #2132
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Powiedzcie, jak u Was było/jest, kiedy płacicie za salę? My mamy wpłacone 5 tyś złotych zaliczki, a resztę mamy dopłacić 3 tygodnie przed weselem, przy podaniu liczby gości, wtedy płacimy całość. Normalnie pewnie bym nie miała stresu, ale ja nie wiem co oni zrobią jak się wirus rozkręci, jak ja wpłacę całość, a nagle od połowy sierpnia wrzucą wesela dla 25 osób, to on odda nam pieniądze? Chyba muszę to negocjować, bo jakoś bardzo mnie to stresuje. Ja bym chciała w tym terminie połowę całości, a drugą połowę w dniu wesela, jak na 100 % będę wiedzieć, że się odbędzie na te 75 osób.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik

Edytowane przez Personal_Jesus
Czas edycji: 2021-07-19 o 09:51
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 09:53   #2133
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja płaciłam ok. półtora tygodnia wcześniej, ale kojarzę że w umowie był termin ok. miesiąca. Pani z sali nas nie cisnęła,spotkaliśmy się na dogadanie menu, podaliśmy liczbę gości i wpłaciliśmy część (bo resztę doplacilismy dzień przed ślubem, bo menadżerka musiała ustalić za ile "pustych" miejsc dopłacimy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 10:09   #2134
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Powiedzcie, jak u Was było/jest, kiedy płacicie za salę? My mamy wpłacone 5 tyś złotych zaliczki, a resztę mamy dopłacić 3 tygodnie przed weselem, przy podaniu liczby gości, wtedy płacimy całość. Normalnie pewnie bym nie miała stresu, ale ja nie wiem co oni zrobią jak się wirus rozkręci, jak ja wpłacę całość, a nagle od połowy sierpnia wrzucą wesela dla 25 osób, to on odda nam pieniądze? Chyba muszę to negocjować, bo jakoś bardzo mnie to stresuje. Ja bym chciała w tym terminie połowę całości, a drugą połowę w dniu wesela, jak na 100 % będę wiedzieć, że się odbędzie na te 75 osób.
my w czerwcu płaciliśmy całość w momencie podawania ostateczniej liczby gości - czyli 2 tyg przed. ja to zasadniczo rozumiem, że sale chcą aby płacić wcześniej - oni się zatowarują na tyle osób ile podałaś, a tu nagle w dniu wesela wysypie się 10 osób i będziesz chcieć płacić za to 10 mniej i sala zostanie ze zmarnowanym jedzeniem (hipotetycznie, oczywiście).

kiedy masz podać ostateczną liczbę gości? negocjuj, żeby wtedy wpłacić całość. a jeśli się nie zgodzą to nalegaj na spisanie aneksu do umówy określającego co w momencie gdy rząd zmniejszy nagle limit

raczej nie stresowałabym się tym, że od połowy nagle zmniejszą limit osób. w na jesień, to bardziej prawdopodobne
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 10:13   #2135
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Powiedzcie, jak u Was było/jest, kiedy płacicie za salę? My mamy wpłacone 5 tyś złotych zaliczki, a resztę mamy dopłacić 3 tygodnie przed weselem, przy podaniu liczby gości, wtedy płacimy całość. Normalnie pewnie bym nie miała stresu, ale ja nie wiem co oni zrobią jak się wirus rozkręci, jak ja wpłacę całość, a nagle od połowy sierpnia wrzucą wesela dla 25 osób, to on odda nam pieniądze? Chyba muszę to negocjować, bo jakoś bardzo mnie to stresuje. Ja bym chciała w tym terminie połowę całości, a drugą połowę w dniu wesela, jak na 100 % będę wiedzieć, że się odbędzie na te 75 osób.
My płaciliśmy zaliczkę, a resztę po weselu we wtorek (bo poniedziałki mają zamknięte).

Twoja propozycja jest bardzo sensowna, spróbuj ją przeforsować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 10:19   #2136
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja muszę maksymalnie 30 lipca podać liczbę gości i zapłacić 100 % kwoty, a wesele 21 sierpnia, więc dość szybko. Wiadomo, że nie kupi na zapas warzyw czy ryb. Ale kurcze, dla mnie w obecnych niepewnych czasach to jednak dość długi termin. A nasz rząd jest nieprzewidywalny i nikt mi gwarancji nie da, że w połowie sierpnia wszystko będzie ok i na tych zasadach, na jakie umawiam się tego 30 lipca.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 10:52   #2137
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Powiedzcie, jak u Was było/jest, kiedy płacicie za salę? My mamy wpłacone 5 tyś złotych zaliczki, a resztę mamy dopłacić 3 tygodnie przed weselem, przy podaniu liczby gości, wtedy płacimy całość. Normalnie pewnie bym nie miała stresu, ale ja nie wiem co oni zrobią jak się wirus rozkręci, jak ja wpłacę całość, a nagle od połowy sierpnia wrzucą wesela dla 25 osób, to on odda nam pieniądze? Chyba muszę to negocjować, bo jakoś bardzo mnie to stresuje. Ja bym chciała w tym terminie połowę całości, a drugą połowę w dniu wesela, jak na 100 % będę wiedzieć, że się odbędzie na te 75 osób.
My płaciliśmy 25% przy podpisaniu umowy, 50% na miesiąc przed weselem i dzień po weselu pozostałe 25%
Z tym że ja od początku naciskałam na zapis w umowie że w przypadku wprowadzenia ograniczeń covidowych zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu - nie wiem jak by to wyglądało gdybyśmy chcieli zrobić wesele w ograniczeniach ale z mniejszą ilością osób bo nie bierzemy takiej opcji pod uwagę.

Ja osobiście ograniczeniami na sierpień bym się kompletnie nie przejmowała, sama biorę ślub tydzień przed Tobą i mam totalny luz

Co z tego że zapowiadają kolejną falę, w ostatnich tygodniach zachorowania oscylują wokół 100-200 przypadków i naprawdę nie wierzę że w ciągu miesiąca będzie przyrost do np. 5 000 kiedy był lockdown. A nawet jeśli byłyby jakieś ograniczenia to najprawdopodobniej zaszczepieni nie będą się wliczać (u nas na 50 0sób jakieś 40 jest zaszczepionych).

Ale dla spokoju psychicznego możesz z nimi pogadać co w takiej sytuacji bo inaczej będziesz to miała cały czas z tyłu głowy i się nie wyluzujesz
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-19, 10:52   #2138
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My wpłaciliśmy 2000 zł zaliczki, a resztę dzień po weselu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 11:01   #2139
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My placilismy 3 tys przy podpisaniu umowy. A resztę w pon po imprezie. Przy normalnym weselu na sali mieliśmy chyba tydzień przed weselem wplacic 10 tys a resztę po weselu.
Nie dziwię Ci się, że masz wątpliwości opłacić całość na 3 tyg przed. Też wydaje mi się, że to dużo czasu 🤷☠♀️ a tak masz wpisane w umowie? Czy coś zmienili

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 11:28   #2140
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My płaciliśmy przy podpisaniu umowy 1000zl, na pol roku przed impreza 4000 zł, a cała resztę po imprezie w poniedziałek. I szczerze nigdy się nie spotkałam z sytuacją, że pozostała część kwoty się placi przy podaniu ostatecznej liczby osób Tym bardziej w tych nie pewnych czasach dla obu stron jest to bardzo nielogiczne i na zwrot ze strony sali to bym nie liczyła.
A u nas jezzcze po weselu wynikła głupia sytuacja, bo mieliśmy przenoszone wesele z piątku 2020 i podczas rozmow bylo ustalone ze kwota za talerzyk bedzie taka sama w kolejnym roku w sobote, a przy rozliczeniu się okazało ze cenę za talerzyk podnieśli o 70 zł, no ale uznaliśmy ze impreza była taka super ze juz nie będziemy się o to dopominać...ale wszystkiego przy tych rozliczeniach trzeba pilnowac..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 11:51   #2141
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dzięki za odpowiedzi, widzę, że nikt nie płacił 100 % kwoty tak długo przed weselem. Muszę o tym porozmawiać, bo już abstrahując od obecnej sytuacji covidowej, to jednak wiele może się zdarzyć, ze strony właściciela sali, i boję się wpłacać taką sumę, tyle przed czasem.
Mamy w umowie zapis,że ostateczny termin gości mamy podać 3 tygodnie przed weselem, w ostatni dzień roboczy- u nas piątek, 30 lipca i wtedy następuje zapłata 100 % wesela, minus zaliczka.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-19, 13:35   #2142
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Masakra faktycznie jakoś dziwnie macie z tym płaceniem.. my dawaliśmy 2 tysiące zaliczki i reszta w poniedziałek po weselu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 13:53   #2143
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

U nas (ślub był 15 maja) zadatek wpłacaliśmy przy rezerwacji terminu czyli rok półtora roku wcześniej. Resztę tuż przed ślubem. Jakoś dwa dni przed z tego co pamiętam. Ale to był nieco inny czas bo mieliśmy trochę zmian przez covida. Dopiero 'wesela' zaczynały być puszczane. Mniejsza ilość gości, wyrzucenie jednej ciepłej kolacji i wgl...
Pogadaj z właścicielem sali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 14:17   #2144
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

my też płaciliśmy w 3 czesciach.
przy podpisaniu umowy 50%, drugie 50% płaciliśmy na 1,5 tygodnia przed ślubem - w chwili podania ostatecznej liczby gości. i po ślubie dopłacaliśmy korkowe i za dodatkowe noclegi.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 14:19   #2145
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My wesela nie mieliśmy w kwietniu ale w umowie było 50% kwoty w piątek tydzień przed weselem i reszta po oczepinach w dniu wesela. Nie dziwię się, też na 3 tyg. przed imprezą nie chciałabym wykładać całej kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Ponad 3 miesiące po ślubie zabrałam się za robienie fotoksiążek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 17:25   #2146
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dziewczyny, zapomniałam o pierwszym tańcu, już jest na grupie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 18:27   #2147
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My 4500 zaliczki, potem 80% kwoty msc przed weselem i brakująca kwota chyba przed poprawinami. Rzeczywiście dość dziwne że cała kwota w jednej racie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 21:16   #2148
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
My 4500 zaliczki, potem 80% kwoty msc przed weselem i brakująca kwota chyba przed poprawinami. Rzeczywiście dość dziwne że cała kwota w jednej racie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Generalnie nie powinno się płacić za całość przed wykonaniem jakiejkolwiek usługi
Tak samo z djowi płacimy po weselu, kamerzyście i fotografowi większość przy odbiorze filmu/zdjęć.
Jak by mieli już wszystko opłacone z góry to mam wrażenie że mogliby się mniej starać bo by wiedzieli że i tak nikt im tej kasy nie zabierze
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 21:23   #2149
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Generalnie nie powinno się płacić za całość przed wykonaniem jakiejkolwiek usługi
Tak samo z djowi płacimy po weselu, kamerzyście i fotografowi większość przy odbiorze filmu/zdjęć.
Jak by mieli już wszystko opłacone z góry to mam wrażenie że mogliby się mniej starać bo by wiedzieli że i tak nikt im tej kasy nie zabierze
ja płaciłam wszystkim przed i zdecydowanie nie powiedziałabym, aby ktoś z moich usługodawców nie starał lub mniej starał. jak się wybierze kogoś z wieloma pozytywnymi, wiarygodnymi opiniami, to małe jest ryzyko, że nagle ktoś przestanie zachowywać się profesjonalnie

z resztą jak podpiszesz wiążącą Cię umowę, na daną kwotę, to nie możesz jej potem tak ooo nie zapłacić, bo stwierdzisz, że się fotograf za mało starał płacenie po przed niczym niestety nie chroni

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-07-19 o 21:27
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-20, 06:47   #2150
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja płaciłam wszystkim przed i zdecydowanie nie powiedziałabym, aby ktoś z moich usługodawców nie starał lub mniej starał. jak się wybierze kogoś z wieloma pozytywnymi, wiarygodnymi opiniami, to małe jest ryzyko, że nagle ktoś przestanie zachowywać się profesjonalnie

z resztą jak podpiszesz wiążącą Cię umowę, na daną kwotę, to nie możesz jej potem tak ooo nie zapłacić, bo stwierdzisz, że się fotograf za mało starał płacenie po przed niczym niestety nie chroni
To prawda, w dziewiędziesięciu kilku procentów przypadków będzie na pewno ok, chodzi mi bardziej o jakieś ekstremalne sytuacje które nie zawsze się przewidzi, typu grube spóźnienie, upicie się, awaria sprzętu Naczytałam się wątku o wpadkach ślubnych i jestem mimo wszystko trochę nieufna. Pozytywne opinie oczywiście prawie niwelują to ryzyko.

Jeśli usługodawca nie wywiąże się z warunków umowy to dużo łatwiej jest mu nie zapłacić niż potem egzekwować zwrot kosztów.
I tutaj oczywiście dużo zależy od tego co mają zapisane w umowie i co może być potraktowane jako naruszenie tej umowy. W przypadku fotografa i kamerzysty tak samo- jeśli nie podoba mi się obróbka zdjęć albo montaż filmu to nie wiadomo czy by to poprawili jeśli bym już wcześniej całość zapłaciła z góry.

Poza tym w kodeksie cywilnym jest zapis o odpowiedzialności o niezachowaniu należytej staranności, tylko niestety w branży ślubnej jest to praktycznie nie wyegzekwowania bo przecież nikt nie będzie w sądzie wzywał gości na świadków żeby potwierdzili że dj więcej siedział przy stole niż grał

Moja znajoma miała ciężki dym który był opłacony właśnie z góry i zaraz na początku się zepsuła maszyna, nikt jej za to kasy nie oddał i nie chciało się jej już przepychać szczególnie że nie chodziło o jakieś wielkie pieniądze.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 08:17   #2151
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Hm my w sumie też wszystko placilismy po. Fotograf (zaliczka przy umowie), dj po imprezie, ciężki dym po tańcu, dekoracje/kwiaty po (zaliczka przy umowie), catering też po. Nawet organistka i skrzypaczkę placilismy po ślubie (tata podszedł i im zapłacił). W sumie wszyscy tak mieli w umowach więc się nad tym nie zastanawiałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 08:48   #2152
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My za wesele płaciliśmy 3 dni przed. Za poprawiny i wszystkie pozostałe usługi po.
Za film i zdjęcia wpłaciliśmy po weselu 50% i przy odbiorze materiału resztę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 09:15   #2153
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Generalnie nie powinno się płacić za całość przed wykonaniem jakiejkolwiek usługi
Tak samo z djowi płacimy po weselu, kamerzyście i fotografowi większość przy odbiorze filmu/zdjęć.
Jak by mieli już wszystko opłacone z góry to mam wrażenie że mogliby się mniej starać bo by wiedzieli że i tak nikt im tej kasy nie zabierze
mam podobne zdanie, DJ chce pieniądze do 4 rano w dniu wesela, dziś mamy z nim spotkanie, mamy spisać cały scenariusz wesela, i rozumiem, że jak nie będzie go realizował tylko swoją wizję to będę się kłóciła, bo wiem czego nie chcę Dostał zaliczkę i ok, ale też mam wrażenie, że niestety, na większość ludzi lepiej działa bicz, że zapłata dopiero przed nimi. Tak samo jak u fryzjera czy kosmetyczki, płacisz po wizycie, bo czekasz na efekt działania, a nie dajesz najpierw całą kwotę....
Jeszcze moja babcia, 89 lat wczoraj zachorowała na zapalenie oskrzeli, dostała antybiotyk, ale lekarz przy jej astmie i rozedmie kazała czekać 3 dni, jak poprawy nie będzie ma iść do szpitala.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik

Edytowane przez Personal_Jesus
Czas edycji: 2021-07-20 o 09:19
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 11:08   #2154
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
mam podobne zdanie, DJ chce pieniądze do 4 rano w dniu wesela, dziś mamy z nim spotkanie, mamy spisać cały scenariusz wesela, i rozumiem, że jak nie będzie go realizował tylko swoją wizję to będę się kłóciła, bo wiem czego nie chcę Dostał zaliczkę i ok, ale też mam wrażenie, że niestety, na większość ludzi lepiej działa bicz, że zapłata dopiero przed nimi. Tak samo jak u fryzjera czy kosmetyczki, płacisz po wizycie, bo czekasz na efekt działania, a nie dajesz najpierw całą kwotę....
Jeszcze moja babcia, 89 lat wczoraj zachorowała na zapalenie oskrzeli, dostała antybiotyk, ale lekarz przy jej astmie i rozedmie kazała czekać 3 dni, jak poprawy nie będzie ma iść do szpitala.
Przykro mi jestem w tej samej sytuacji, jedna babcia z rakiem żołądka, druga z białaczką w fazie remisji
Ta druga może przyjedzie chociaż na obiad, jutro u niej będę to ją podpytam.

Miałam szczerze mówiąc nawet wątpliwości czy nie powinnam odwołać wesela. O chorobie babci dowiedzieliśmy się wszyscy miesiąc temu, był już taki czas gdy myśleliśmy że to koniec bo tak źle było ale zmienili jej leki i poczuła się ciut lepiej. Ale rozmawiałam potem z dziadkiem i powiedział mi że takich rzeczy jak ślub nie można odkładać bo życie jest nieprzewidywalne i jeśli ludzie się kochają to nie ma co czekać. Więc zostawiliśmy wszystko tak jak jest, jestem ogólnie dość zdołowana przez większość czasu ale staram się trochę odciąć i mimo wszystko cieszyć nadchodzącym ślubem i weselem.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 12:57   #2155
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
No i bardzo dobrze

Mniej niż 2 tygodnie, już dziś kiepsko spałam. Nie mogłam zasnąć bo myślałam jak to będzie, co jest jeszcze do zrobienia itp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na razie jeszcze dobrze śpię, zobaczymy co będzie potem

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Powiedzcie, jak u Was było/jest, kiedy płacicie za salę? My mamy wpłacone 5 tyś złotych zaliczki, a resztę mamy dopłacić 3 tygodnie przed weselem, przy podaniu liczby gości, wtedy płacimy całość. Normalnie pewnie bym nie miała stresu, ale ja nie wiem co oni zrobią jak się wirus rozkręci, jak ja wpłacę całość, a nagle od połowy sierpnia wrzucą wesela dla 25 osób, to on odda nam pieniądze? Chyba muszę to negocjować, bo jakoś bardzo mnie to stresuje. Ja bym chciała w tym terminie połowę całości, a drugą połowę w dniu wesela, jak na 100 % będę wiedzieć, że się odbędzie na te 75 osób.
U nas jest tak: 5 tys. przy rezerwacji i podpisaniu umowy, ostatnio na miesiąc przed ślubem wpłaciliśmy 10 tys. i po ślubie reszta, która nam zostanie. Czyli mamy już zapłacone 15 tys. Ja to traktuję jak takie dwie raty.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Ja muszę maksymalnie 30 lipca podać liczbę gości i zapłacić 100 % kwoty, a wesele 21 sierpnia, więc dość szybko. Wiadomo, że nie kupi na zapas warzyw czy ryb. Ale kurcze, dla mnie w obecnych niepewnych czasach to jednak dość długi termin. A nasz rząd jest nieprzewidywalny i nikt mi gwarancji nie da, że w połowie sierpnia wszystko będzie ok i na tych zasadach, na jakie umawiam się tego 30 lipca.
Myślę, że cały sierpień jest bezpieczny, ale rozumiem Twoje obawy. My mamy 7 sierpnia, a Wy 21 sierpnia jednak tu jest początek miesiąca, a u Was już bardziej koniec, natomiast nastawiałabym się pozytywnie chociaż płacić całość na prawie miesiąc przed to kiepsko trochę..
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 15:36   #2156
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Ja na razie jeszcze dobrze śpię, zobaczymy co będzie potem



U nas jest tak: 5 tys. przy rezerwacji i podpisaniu umowy, ostatnio na miesiąc przed ślubem wpłaciliśmy 10 tys. i po ślubie reszta, która nam zostanie. Czyli mamy już zapłacone 15 tys. Ja to traktuję jak takie dwie raty.



Myślę, że cały sierpień jest bezpieczny, ale rozumiem Twoje obawy. My mamy 7 sierpnia, a Wy 21 sierpnia jednak tu jest początek miesiąca, a u Was już bardziej koniec, natomiast nastawiałabym się pozytywnie chociaż płacić całość na prawie miesiąc przed to kiepsko trochę..
Obym się jeszcze ja załapała drugi tydzień września więc szybciutko dzieci nie zdążą się rozkręcić w szkole dobrze 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-21, 09:46   #2157
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Wczoraj byłam u babci i się zmartwiłam, źle wygląda,fatalnie oddycha... Mieliśmy się spotkać z DJem-, ale przełożyłam, tak się zmartwiłam babci stanem, że nie miałam głowy rozmawiać o muzyce.
Zaliczyliśmy za to księdza, tego co nie wywiesił zapowiedzi. Najpierw mówił,że na pewno u niego nie byliśmy, ale jak wyjął z teczki naszą kartkę na zapowiedzi, to zaczął się tłumaczyć, że tego dnia miał imieniny i to w ogóle skandal, że takiego dnia musiał być w biurze parafialnym. śmialiśmy się,że pewnie wieczorem zrobił imprezę i zapomniał o nas. W każdym razie teraz wywiesi te zapowiedzi, ale już kartkę podpisał i oddał, przepraszał, i powiedział, że i tak nikt nie zgłosi się do niego, że nie możemy wziąć ślubu, więc żadna to różnica kiedy to wisi. No ważne, że już oddał dokument, a nie kazała nam czekać aż powiesi i miną te tygodnie
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-22, 17:30   #2158
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam u babci i się zmartwiłam, źle wygląda,fatalnie oddycha... Mieliśmy się spotkać z DJem-, ale przełożyłam, tak się zmartwiłam babci stanem, że nie miałam głowy rozmawiać o muzyce.
Zaliczyliśmy za to księdza, tego co nie wywiesił zapowiedzi. Najpierw mówił,że na pewno u niego nie byliśmy, ale jak wyjął z teczki naszą kartkę na zapowiedzi, to zaczął się tłumaczyć, że tego dnia miał imieniny i to w ogóle skandal, że takiego dnia musiał być w biurze parafialnym. śmialiśmy się,że pewnie wieczorem zrobił imprezę i zapomniał o nas. W każdym razie teraz wywiesi te zapowiedzi, ale już kartkę podpisał i oddał, przepraszał, i powiedział, że i tak nikt nie zgłosi się do niego, że nie możemy wziąć ślubu, więc żadna to różnica kiedy to wisi. No ważne, że już oddał dokument, a nie kazała nam czekać aż powiesi i miną te tygodnie
Właśnie mi przypomniałaś że miałam we wtorek odebrać zapowiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 07:37   #2159
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Właśnie czytam na Onecie, że od połowy sierpnia planują powrót obostrzeń i walczą dwie grupy w rządzie-lockdown sektorowy dla wszystkich, albo lockdown dla niezaszczepionych. Dziś mamy spotkanie z właścicielem sali i będziemy prosić by jednak część zapłaty dać tuż przed weselem, bo sytuacja jest dość niestabilna i myślę,.że wesela, koncerty, imprezy mogą iść na 1 ogień obostrzeń. A myślałam, że koniec sierpnia już będzie stabilny. A tu proszę, wciąż niewiadoma.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-23, 09:01   #2160
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Właśnie czytam na Onecie, że od połowy sierpnia planują powrót obostrzeń i walczą dwie grupy w rządzie-lockdown sektorowy dla wszystkich, albo lockdown dla niezaszczepionych. Dziś mamy spotkanie z właścicielem sali i będziemy prosić by jednak część zapłaty dać tuż przed weselem, bo sytuacja jest dość niestabilna i myślę,.że wesela, koncerty, imprezy mogą iść na 1 ogień obostrzeń. A myślałam, że koniec sierpnia już będzie stabilny. A tu proszę, wciąż niewiadoma.
Ja tylko czytam wirtualna Polskę tam zawsze się wszystko sprawdza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 11:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.