Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-03, 22:28   #2761
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo chciałam Wam jeszcze raz podziękować za odwiedzenie mnie i męża od próby wyjechania do Norwegii. Nie znaliśmy jeżyka, nie mieliśmy zahaczenia. Byłoby ciężko. A w tym momencie mąż jest niecałe dwa tygodnie w Londynie i ma już ofertę konkretnej pracy (na razie w okresie próbnym) i być może szansę na inną - z pozycji menadżera. Tego nie moglibyśmy zrobić w Norwegii. Niedługo do niego jadę i tak bardzo się cieszę
Czuję do Was dużą wdzięczność

ciesze sie twoim szczesciem - ze wam sie udalo i 3mam za dalsze wspaniale zycie



Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
...bo bez języka to wcale nie łatwo o pracę


Załamałam się...do tego łażę do NAV na te durne spotkania informacyjne, z których nic nie wynika.
a Jobklub albo Reaktorskolen ....


witam sie z dwoZebnym spiacym Milusiem
u nas troche sie zmienilo - Kamal uznal w Navie Emiliana jako syna, i teraz musze czekac az odnowi pozowolenia i zacznie legalnie pracowac by dostawac kase na konto, choc nie powie dzis zaskoczyl i dal 3tys do reki
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 07:32   #2762
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzięki dziewczyny Powodzenia również dla Was i w układaniu nowego życia i w poukładanym starym
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 09:46   #2763
menrinka
Raczkowanie
 
Avatar menrinka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 95
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez DarcAngael Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń:
- zakwaterowanie: ok 4000-7000 koron pokój w mieszkaniu lub 7000 kr< mieszkanie samodzielne; im dalej centrum tym taniej, ale też wiele dłuższe dojazdy, czasem przez dwie strefy, co podnosi cenę biletu;
- jedzenie: nam na dwie osoby starcza ok 2000 kr, ale mamy spore zapasy z Polski, a rzeczy bieżące kupujemy raczej z tych najtańszych;
- rachunki - tu ciężej mi powiedzieć, bo mamy wliczone w czynsz, cena internetu np to 200 -500 kr, pozostałe ogólnie nie są jakieś szalone; myślę, że w 500-1000 kr? (jeśli ktoś lepiej się orientuje, niech mnie poprawi);
- bilet miesięczny na metro, autobusy, tramwaje-630 kr na jedną strefę;
Bardzo dziękuję
Dostanę 34k NOK na początku. Wystarczy, prawda?
menrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 10:21   #2764
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Za taką pensję natychmiast wrocilabym do No

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

A mogę spytać gdzie będziesz pracować?

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 10:26   #2765
menrinka
Raczkowanie
 
Avatar menrinka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 95
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jingsaw Pokaż wiadomość
Za taką pensję natychmiast wrocilabym do No

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

A mogę spytać gdzie będziesz pracować?

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka
W salonie optycznym. Jeszcze nie wiem w jakiej części kraju, ponieważ pracę zaczynam jak już nauczę się języka.
menrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 10:28   #2766
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Super gratuluję Ci i życzę powodzenia

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 12:32   #2767
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez menrinka Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję
Dostanę 34k NOK na początku. Wystarczy, prawda?
Woooow no jasen ze dasz rade - kochana ja zyje za 11tysi teraz a no ale byle do kwietnia jak wroce do pracy, moj podatek mowi mi ze moja pensja podskoczy az do 17tys do reki nic tylko "zyc i nie umierac" hehehe.

Ale tak Btw - idzie sie utrzymac - wiesz im dalej od "centrum" skupiska wiekszej ilosc osob tym taniej - jesli chodzi o miasta i miasteczka ew wsie ;-)



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Aaa i zapomialam sie pochwalic

Wymiary Milusia po wizycie w przychodni : 8,840 kg - 74,5cm dlugi - 45,2cm glowa. Plus dwa dolne zabki - Zdrowy piekny silny chlopak. Kolejna wizyta 20-01.2014 godz 12


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-04, 13:20   #2768
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
a Jobklub albo Reaktorskolen ....
No faktycznie jest coś takiego jak Reaktorskolen w Vestfold. Dzięki.
Nie słyszałam o tym wcześniej, raz na wątku się pojawiło.
Oni tam mają kurs językowy tylko czy jakieś jeszcze inne?To jest bezpłatny kurs czy nie?

Na kurs językowy chodzę, ale muszę za to słono płacić,a jest taki średni jeśli o praktykę językową chodzi.
http://www.sifu.no/
Także kasy na jakieś inne kursy już nie ma...

Jobbklubb to rozumiem,że NAV powinien o nim choć wspomnieć. Muszę się zatem do nich chyba przejść, bo ja nie wiem na cholerę ja tam zarejestrowana jestem gdzie nic nie wiem co się dzieje...
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 14:24   #2769
menrinka
Raczkowanie
 
Avatar menrinka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 95
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jingsaw Pokaż wiadomość
Super gratuluję Ci i życzę powodzenia

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka
Dziękuję bardzo
Bardzo się boję przeprowadzki i pracy
Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
Woooow no jasen ze dasz rade - kochana ja zyje za 11tysi teraz a no ale byle do kwietnia jak wroce do pracy, moj podatek mowi mi ze moja pensja podskoczy az do 17tys do reki nic tylko "zyc i nie umierac" hehehe.

Ale tak Btw - idzie sie utrzymac - wiesz im dalej od "centrum" skupiska wiekszej ilosc osob tym taniej - jesli chodzi o miasta i miasteczka ew wsie ;-)



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Aaa i zapomialam sie pochwalic

Wymiary Milusia po wizycie w przychodni : 8,840 kg - 74,5cm dlugi - 45,2cm glowa. Plus dwa dolne zabki - Zdrowy piekny silny chlopak. Kolejna wizyta 20-01.2014 godz 12


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dziękuję za odpowiedź Po prostu całe życie chciałam wyjechać, a kiedy pracodawca sam się do mnie zgłosił, zaproponował to panikuję i próbuję znaleźć "coś", aby się nie zgodzić (np. małe zarobki). Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę


Gratuluję synka! Marzę o synku...
menrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 18:41   #2770
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Talking Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
No faktycznie jest coś takiego jak Reaktorskolen w Vestfold. Dzięki.
Nie słyszałam o tym wcześniej, raz na wątku się pojawiło.
Oni tam mają kurs językowy tylko czy jakieś jeszcze inne?To jest bezpłatny kurs czy nie?

Na kurs językowy chodzę, ale muszę za to słono płacić,a jest taki średni jeśli o praktykę językową chodzi.
http://www.sifu.no/
Także kasy na jakieś inne kursy już nie ma...

Jobbklubb to rozumiem,że NAV powinien o nim choć wspomnieć. Muszę się zatem do nich chyba przejść, bo ja nie wiem na cholerę ja tam zarejestrowana jestem gdzie nic nie wiem co się dzieje...
wiesz ja tam za dużo nie wiem, tyle co mi przyjaciółka mówi, bo własnie dostała się 2raz na Reaktorskolen :P - podobno uczą się tam ... rożnych różnistych rzeczy - np ona kilka lat pracowała w pl jako sekretarka u adwokatów ... tutaj po 1wszym razie w Skolen dostała prace w księgowości - księgowała Time listy dla Statolia :P no ale zlikwidowali i przenosili to z Bergen do Trondheim i znowu szuka pracy w Reaktor to już tak mi się wydaje ze bardziej pod twoje wykształcenie idą. w jobbklubie to własnie uczą jerzyka ćwiczyć rozmowy pisać podania i takie tam
- wiem ze za to i za to jakaś kasa dzienna jest za uczestnisctwo
no ale póki sama nie pójdziesz - to nie mogę ci obiecać na 100% bo jak mowie, osobiście jeszcze tego nie doświadczyłam i mam nadzieje ze nie doświadczę


tak czy inaczej powodzenia życzę - na pewno coś się uda



Cytat:
Napisane przez menrinka Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo
Bardzo się boję przeprowadzki i pracy

Dziękuję za odpowiedź Po prostu całe życie chciałam wyjechać, a kiedy pracodawca sam się do mnie zgłosił, zaproponował to panikuję i próbuję znaleźć "coś", aby się nie zgodzić (np. małe zarobki). Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę


Gratuluję synka! Marzę o synku...
na pewno się uda - ważne ze ta praca czeka na ciebie - ze nie jedziesz w ciemno - to już naprawdę ogromny PLUS

i dziękuje - ja nie marzyłam o synku, a teraz świata poza nim nie widzę.


no i jak jestem już przy Milusiu to macie świeżą fotencje
jemy kukurydzianego chrupka, na spotkaniu z tatusiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (41,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (32,8 KB, 19 załadowań)
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 19:11   #2771
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Słodziak A tak niedawno pierwsze fotki wstawiałaś
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 03:04   #2772
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Słodziak A tak niedawno pierwsze fotki wstawiałaś
Ano zlecialo - 8 i pol miesiaca, jak z bicza strzelil. Nawet nie wiem kiedy, sama sie lapie na tym ze patrzac na niego se mysle " juz taki duzy a przeciez dopiero co testa robilam, brzucha mialam, rodzilam - a Juz jestes taki Duzy ".


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 09:59   #2773
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kasia a co zrobisz ze szkrabem, do przedszkola idzie??
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 17:46   #2774
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Niestety nie dostal miejsca w przedszkolu - wiec moja mama przylatuje, mam cicha nadzieje ze juz z nami w styczniu bo bum se poszla na intensywny kurs norweskiego 4razy w tygodniu.
A od sierpnia to na pewno juz pojdzie ;-) tylko jak slucham kolezanek co juz maja dzieci w przedszkolu to chce by byl jak najdluzej w domu - 1ciepky posilek w tugodniu, ty sama musisz mu zapewnic jedzenie na caly dzien jaki tam bedzie - plus tylko z tego taki ze bedzie mial stycznosc z jezykiem ;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 23:12   #2775
edytka602
Raczkowanie
 
Avatar edytka602
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 66
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

[QUOTE=cate_;43803138]Gdzie takie ceny bo mi za kurs online zaśpiewali 2000 zł

ceny ze stycznia tego roku, w Łodzi... w innych szkołach podobnie-różnica około 50 zł ,teraz nie sprawdzałam , szukam prywatnie , w mojej okolicy nie ma niestety , tylko poza miastem- dojazd jakieś 40-50 km, trochę daleko...

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanessita Pokaż wiadomość

Moje zdanie jest takie by poczekac do sezonu...na sezon cos znalezc, a po szukac pracy... Ktos kto zatrudnia was na sezon moze zna kogs lub wie gdzie moga potrzebowac ludzi do pracy... W ciemno bym nie jechala...w koncu trzeba na poczatku sie utrzymac...
Jezyka ucz sie sama jak na razie...zakup kursy itp... Zawsze sa pomocne...
A praca po sezonie...moze sprzatanie???




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Vanessita...
na sezon pewnie pojedziemy, ale powiem że musielibyśmy mieć coś załatwione już przed wyjazdem bo nie będzie raczej czasu szukać, jak jest praca... pracodawca raczej nie bardzo pomoże, może tylko z mieszkaniem, ale też nie jestem pewna... sprzątanie bardzo chętnie tylko też muszę znać troszkę język, ogromnie trudny jest dla mnie do wymówienia wyraz lodówka - kjøleskap , i nawet jak się nauczę to zapomnę za kilka dni
..uczę się na razie z translatora słówek, ale kurs to jednak kurs, szukam dalej...

pozdrowienia z wietrznej Polski... na Pomorzu Zachodnim już jest huragan, w centrum na razie zdrowo świszcze wiatrzysko, a mój brat wczoraj poleciał do Norge do mojego pracodawcy naprawiać szkody...
__________________

Edytowane przez edytka602
Czas edycji: 2013-12-05 o 23:24
edytka602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 09:59   #2776
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez edytka602 Pokaż wiadomość
pozdrowienia z wietrznej Polski... na Pomorzu Zachodnim już jest huragan, w centrum na razie zdrowo świszcze wiatrzysko, a mój brat wczoraj poleciał do Norge do mojego pracodawcy naprawiać szkody...
no u nas to samo .... pizga jak w 'kieleckim'
u mnie przez noc nasypalo sniegu ponad kostke, tak jakby ci sie skarpeta zaczynala a mialam dzis jechac na centrum ... ale chyba nie dam rady podjesc z wozkiem pod ta gore co mam z domu na glowna ulice :/
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 14:02   #2777
ByIzis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Bergen
Wiadomości: 15
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
no u nas to samo .... pizga jak w 'kieleckim'
u mnie przez noc nasypalo sniegu ponad kostke, tak jakby ci sie skarpeta zaczynala a mialam dzis jechac na centrum ... ale chyba nie dam rady podjesc z wozkiem pod ta gore co mam z domu na glowna ulice :/
Podziwiam mamy jak podjeżdżają pod górki z wózkiem dziecięcym. Kiedyś nawet bliźniaczy wózek pani pchała. Pełen szacunek
ByIzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 12:12   #2778
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

u nas tez zasypalo
pieknie i cudownie (kiedy nei musze nigdzie sie wybierac samochodem )) )

mnie jakas deprecha zlapala
i czuje sie strasznie sfrustrowana tym cholernym norweskim
mialam nadzieje, ze po roku to juz bede swobodnie rozmawiac

juz nawet moj szescioletni syn mowi lepiej ode mnie - i to tysiackrotnie"!!!!!!!
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 07:56   #2779
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
Niestety nie dostal miejsca w przedszkolu - wiec moja mama przylatuje, mam cicha nadzieje ze juz z nami w styczniu bo bum se poszla na intensywny kurs norweskiego 4razy w tygodniu.
A od sierpnia to na pewno juz pojdzie ;-) tylko jak slucham kolezanek co juz maja dzieci w przedszkolu to chce by byl jak najdluzej w domu - 1ciepky posilek w tugodniu, ty sama musisz mu zapewnic jedzenie na caly dzien jaki tam bedzie - plus tylko z tego taki ze bedzie mial stycznosc z jezykiem ;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A zapisałaś Go do jakiegoś dużego przedszkola czy mniejszego bo powiem Ci, że z tego co ze szwagierką zauważyłyśmy to małe przedszkola są fajniejsze, bardziej tam zajmuję się dziećmi. Lepiej ich pilnują. I u nas częściej jest ciepłe jedzenie niż raz w tygodniu.
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 11:49   #2780
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ByIzis Pokaż wiadomość
Podziwiam mamy jak podjeżdżają pod górki z wózkiem dziecięcym. Kiedyś nawet bliźniaczy wózek pani pchała. Pełen szacunek
ja w sobotę postanowiłam pójść do sklepu - jakiś 3km w tym spod domu dość mocno pod górkę, dobrze że wpadłam na pomysł i wzięłam Lulę - i tak kochana psinka ciągła mi wózek w nagrodę dostała psie przysmaki - a ja zrobiłam rogaliki hehe.



Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość

juz nawet moj szescioletni syn mowi lepiej ode mnie - i to tysiackrotnie"!!!!!!!
qrde też się tego obawiam że jak Miluś pójdzie do przedszkola podgoni z językiem że nie będę w stanie go rozumieć :P hehe, no ale motywacja jest - może to on będzie mnie uczył :d haha.



Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
A zapisałaś Go do jakiegoś dużego przedszkola czy mniejszego bo powiem Ci, że z tego co ze szwagierką zauważyłyśmy to małe przedszkola są fajniejsze, bardziej tam zajmuję się dziećmi. Lepiej ich pilnują. I u nas częściej jest ciepłe jedzenie niż raz w tygodniu.
z tym przedszkolem to jest 'bajka' - jedno mam zaraz przy przystanku na wyspie, drugie - gdzie chce zapiorytetować miejsce jest w centrum kolo mojej pracy. bo ja jeszcze w sumie nie wiem GDZIE będę mieszkała po wakacjach, chce się przenieść do centrum jakoś przed wakacjami, bym miała blisko do pracy a nie 45min w busie. a zgłoszenia trza dać do końca marca. a potem to nie wiem jak będzie na przykład z przejściem miejsca :/ eh, sama 'problemy'.



My już w PL - byłam dziś u kosmetyczki .... błoga godzinka relaksu dla mnie, czuje się o 15 lat młodsza .
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 17:07   #2781
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej dziewczyny,
Czy ktoras z Was orientuje sie jak jest z praca w Norwegii dla psychologa/pracownika socjalnego z dyplomem z Polski lub z USA?

Gdzies wyczytalam ze w Norwegii jest zapotrzebowanie na psychologow ale niewiem ile w tym prawdy?
Sa tam popularne osrodki terapeutyczne dla mlodziezy?

Bede wdzieczna za jakiekolwiek odpowiedzi w tym temacie

Wesolych Swiat
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 18:52   #2782
Natlly
Rozeznanie
 
Avatar Natlly
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 924
Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej moge sie podpiac? Czytam was od czasu do czasu od paru lat. Moze nawet sie udzielilam pare razy

Mieszkam w norwegii juz 6 lat w sogn og fjordane. Jeszcze sie ucze ostatni rok liceum, pewnie znow bede najmlodsza
__________________
Blog
Nowa notka - Spotify Autumn depression
Natlly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 15:07   #2783
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
Niestety nie dostal miejsca w przedszkolu - wiec moja mama przylatuje, mam cicha nadzieje ze juz z nami w styczniu bo bum se poszla na intensywny kurs norweskiego 4razy w tygodniu.
A od sierpnia to na pewno juz pojdzie ;-) tylko jak slucham kolezanek co juz maja dzieci w przedszkolu to chce by byl jak najdluzej w domu - 1ciepky posilek w tugodniu, ty sama musisz mu zapewnic jedzenie na caly dzien jaki tam bedzie - plus tylko z tego taki ze bedzie mial stycznosc z jezykiem ;-)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość


z tym przedszkolem to jest 'bajka' - jedno mam zaraz przy przystanku na wyspie, drugie - gdzie chce zapiorytetować miejsce jest w centrum kolo mojej pracy. bo ja jeszcze w sumie nie wiem GDZIE będę mieszkała po wakacjach, chce się przenieść do centrum jakoś przed wakacjami, bym miała blisko do pracy a nie 45min w busie. a zgłoszenia trza dać do końca marca. a potem to nie wiem jak będzie na przykład z przejściem miejsca :/ eh, sama 'problemy'.


.
Hej. Tak tu czasem zaglądam i rzuciły mi się w oczy Twoje posty. A gdzie mieszkasz mniej więcej jesli można spytać. Pytam bo moi znajomi dali córeczkę do przedszkola we wrześniu i są strasznie zadowoleni zarówno jeśli chodzi o opiekę jak i posiłki, ogólnie wszystko w samych pozytywach komentują. A mala ich 3 latka ma, norweskiego szybciutko się uczy. Ja zastanawiam się jak to u nas będzie bo termin porodu mam za miesiąc, nie mam pojęcia czego się spodziewać bo to nasz pierwsze dziecko, ja tylko po angielsku mówię, mąż po norwesku nawet dość się dogaduje jest po dwóch stopniach więc jakoś mu to idzie. No i planujemy tac małą do przedszkola jak będzie miala z 1,5 roku co już teraz mnie przeraża. Bo nie wyobrażam sobie zostawić ją i wrócić do pracy, mam wrażenie że tyle ważnych chwil mnie ominie ;/
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 22:08   #2784
Iduska
Przyczajenie
 
Avatar Iduska
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Asker
Wiadomości: 15
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam i ja wreszcie dokopalam sie do fajnego watku o No. Jeszcze nie udalo mi sie przeczytac wszystkich ston ale powolutku nadgonie. Ja mieszkam w Norwegii od 6 lat, konczylam tu szkole aktualnie pracuje i nastawiam sie psychicznie na studia ktore mam zamiar rozpoczac na jesieni
Mieszkam w Asker, ktos ma ochote na kawe? pozdrawiam serdecznie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Pomyliłeś niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
Iduska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 10:04   #2785
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
Hej. Tak tu czasem zaglądam i rzuciły mi się w oczy Twoje posty. A gdzie mieszkasz mniej więcej jesli można spytać. Pytam bo moi znajomi dali córeczkę do przedszkola we wrześniu i są strasznie zadowoleni zarówno jeśli chodzi o opiekę jak i posiłki, ogólnie wszystko w samych pozytywach komentują. A mala ich 3 latka ma, norweskiego szybciutko się uczy. Ja zastanawiam się jak to u nas będzie bo termin porodu mam za miesiąc, nie mam pojęcia czego się spodziewać bo to nasz pierwsze dziecko, ja tylko po angielsku mówię, mąż po norwesku nawet dość się dogaduje jest po dwóch stopniach więc jakoś mu to idzie. No i planujemy tac małą do przedszkola jak będzie miala z 1,5 roku co już teraz mnie przeraża. Bo nie wyobrażam sobie zostawić ją i wrócić do pracy, mam wrażenie że tyle ważnych chwil mnie ominie ;/
hej Mieszkam w Bergen. ja z miła chęcią też by została z Milusiem w domku, ake mnie na to nie stać wychowuje go sama, a im prędzej pódzie do przedszkola tym szybciej załapie język - no i może mi też uda się troszkę podgonić norweski
- za szybki i bezbolesny poród .
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 12:45   #2786
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Iduska Pokaż wiadomość
Witam i ja wreszcie dokopalam sie do fajnego watku o No. Jeszcze nie udalo mi sie przeczytac wszystkich ston ale powolutku nadgonie. Ja mieszkam w Norwegii od 6 lat, konczylam tu szkole aktualnie pracuje i nastawiam sie psychicznie na studia ktore mam zamiar rozpoczac na jesieni
Mieszkam w Asker, ktos ma ochote na kawe? pozdrawiam serdecznie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja mam do Asker kawaleczek może z 10minut Ale na kawkę się póki co nie kwalifikuję ;p Boję się że lada dzień zacznę rodzić;p Napisz coś o sobie jak nie tu to na priv mam tu tak mało znajomych!

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
hej Mieszkam w Bergen. ja z miła chęcią też by została z Milusiem w domku, ake mnie na to nie stać wychowuje go sama, a im prędzej pódzie do przedszkola tym szybciej załapie język - no i może mi też uda się troszkę podgonić norweski
- za szybki i bezbolesny poród .
No my bardzo ciężkiej sytuacji nie mamy bo mąż ma bardzo dobrą pracę i naprawdę wspaniałego szefa a ja usilnie staram się nie doprowadzić teraz mojej firmy sprzątającej na skraj bankructwa... ciężko zaufać obcej osobie wprowadzić ją do domków i zdać się na nią do tej pory zmieniłam już kilka dziewczyn albo one opuszczały mnie z dnia na dzień, a wiadomo norwedzy zmian za bardzo nie lubią i wolą stabilizację, no a ja w 9 miesiącu nie zakasam rekawów i nie pójde sprzątać. Tez pocieszam się że im wcześniej małą do przedszkola damy tym lepiej dla niej jeśli chodzi o język no i przede wszystkim kontakt z dziećmi mieć będzie a do przedszkola z mieszkania mamy dosłownie 100 metrów nie więcej.
Dziękuję za kciuki, przydadzą się bo z dnia na dzień boję się bardziej i bardziej ;/
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 22:21   #2787
JaremaBen
Przyczajenie
 
Avatar JaremaBen
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Sandvika, Norwegia
Wiadomości: 1
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Czy ktoras z Was orientuje sie jak jest z praca w Norwegii dla psychologa/pracownika socjalnego z dyplomem z Polski lub z USA?

Gdzies wyczytalam ze w Norwegii jest zapotrzebowanie na psychologow ale niewiem ile w tym prawdy?
Sa tam popularne osrodki terapeutyczne dla mlodziezy?

Bede wdzieczna za jakiekolwiek odpowiedzi w tym temacie

Wesolych Swiat
Praca dla psychologow i pracownikow socjalnych jest, dobrze platna - warunek podstawowy - ZNAJOMOSC NORWESKIEGO. Sam angielski jest srednim atutem (wiekszosc Norwegow mowi po angielsku), czasem pomaga jezyk ojczysty, jesli akurat praca moze miec zwiazek z rodakami pracownika. Ja skonczylam w Polsce resocjalizacje i pracowalam jako pracownik socjalny, a potem zrobilam specjalizacje w zakresie terapii uzaleznienia i pracowalam z uzaleznionymi. W Norwegii jestem od 5 lat, pracuje od 4. Mam zdany panstwowy egzamin z norweskiego. Pracuje ponizej moich kwalifikacji, ale nie czuje sie na tyle kompetentna jezykowo, by szukac pracy podobnje do wykonywanej ostatnio w Polsce. Pracuje w opiece domowej nad osobami z demencja jako tzw. pracownik srodowiskowy.
__________________
"Czasami wydaje mi sie, ze stwarzajac czlowieka, bog nieco przecenil swoje mozliwosci" (O. Wilde)
JaremaBen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 22:56   #2788
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

O w nowym roku doszlo kilka nowych osob,szkoda ze reszta zamilkla, witam witam
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 01:44   #2789
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Oprocz jezyka, psycholog musi miec autoryzacje zawodu z SAK.

Pozdrawiam sasiadke z Asker
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 20:30   #2790
xMarumix
Raczkowanie
 
Avatar xMarumix
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Stavanger / Norge
Wiadomości: 34
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witam serdecznie dziewczyny jest ktoś z okolic Stavanger? jak wieczor mija ? u mnie totalna zamułka....
xMarumix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:14.