Rower elektryczny? - potrzebuję opinii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-04-03, 10:16   #1
kura_marzena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 5
Question

Rower elektryczny? - potrzebuję opinii


Cześć ,
chciałabym zacząć dojeżdżać do pracy rowerem - ok. 5 km w jedną stronę. Dystans nie jest zawrotny, ale szkopuł w tym, że do pracy mam duży odcinek drogi pod górkę. Nie chcę zajeżdżać do biura spocona i mokra jak szczur (wiem, że można się umyć i przebrać, ale wolałabym tego uniknąć) i zastanawiam się nad zakupem roweru elektrycznego. Nie śpię na pieniądzach, więc jest to dla mnie poważny wydatek, dlatego chciałabym zasięgnąć Waszej opinii. Czy macie elektryki? Czy są wygodne w codziennym użytkowaniu? Czy ładowanie baterii nie jest męczące? Doradźcie, zanim wydam pieniądze i będę żałować
kura_marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-03, 11:42   #2
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 726
Dot.: Rower elektryczny? - potrzebuję opinii

Cytat:
Napisane przez kura_marzena Pokaż wiadomość
..... Czy macie elektryki? Czy są wygodne w codziennym użytkowaniu? Czy ładowanie baterii nie jest męczące? Doradźcie, zanim wydam pieniądze i będę żałować

Elektryczne rowery są bardzo wygodne, mam i mieszkam w miejscu gdzie jest ich dość dużo.

Wspomagają jazdę w zależności od stopnia ustawienia mocy wspomagania, jazda pod górkę nie będzie problemem, podczas jazdy możesz zmieniać moc wspomagania, możesz także wyłączyć je całkowicie.

Poziom baterii jest wyświetlany na wyświetlaczu, podobnie jak aktualne wspomaganie, ilość kilometrów przejechanych, szybkość jazdy.. itp.

Ładownie baterii - nie jest uciążliwe jeśli bateria jest wyjmowana i możesz ją zabrać w dowolne miejsce, naładować a potem podłączyć do roweru ponownie.

Rowery z baterią zintegrowaną najczęściej z ramą w rowerze, mogą być problematyczne jeśli nie masz miejsca, gdzie możesz podłączyć do ładowania cały rower.
Dla mnie wygodniejszy jest rower z odłączaną baterią, którą mogę naładować w domu, oraz odłączanym panelem wyświetlacza - czyli wyświetlacz zabieram do domu. Bez wyświetlacza nikt roweru nie uruchomi ani deszcz go nie zniszczy tak szybko.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-04-03 o 11:47
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 726 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-04, 11:12   #3
kura_marzena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 5
Dot.: Rower elektryczny? - potrzebuję opinii

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź!!! A czy akumulator jest bardzo ciężki?
kura_marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-04, 12:10   #4
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 726
Dot.: Rower elektryczny? - potrzebuję opinii

ok. 0.5 kg tak na moje oko
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 726 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-12, 08:12   #5
kura_marzena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 5
Dot.: Rower elektryczny? - potrzebuję opinii

Dziękuję, pół kg brzmi bardzo spoko.

Mam wrażenie, że od kilku dni nie robię nic innego, jak przeszukuje internet w poszukiwaniu informacji na temat elektryków

Doczytałam, że jeśli chce wozić zakupy na bagażniku, to lepiej nie wybierać roweru z baterią pod bagażnikiem.
Bywają modele, które mają silniki przy kole i to też nie jest najlepszy wybór, bo w razie awarii mamy po całym rowerze. Najlepsza opcją jest silnik centralny - jak dołożymy jeszcze obciążenie na bagażnik i coś do koszyka na kierownice, to ciężary nam się ładnie rozkładają na całym pojeździe.

Polecono mi model: xxxx ale jeszcze chodzę wokół tego tematu. Póki co - to najsensowniejsza opcja i w dobrych pieniądzach.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-04-12 o 10:27 Powód: reklama
kura_marzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-12 09:12:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.