Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2023-12-05, 22:37   #31
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomo¶ci: 7 846
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam wra¿enie te¿, ¿e o ile kto¶ nie jest naprawdê dobrze sytuowany, to jak ma ekstra 400z³ w miesi±cu, to da dziecku na kurs jêzykowy, zamiast zainwestowaæ sobie w zajêcia karate.

Co rozumiem, ale tak trochê cz³owiek przestaje priorytetyzowaæ swój rozwój, bo bardziej zale¿y mu na tym, ¿eby rozwija³o siê jego dziecko.

Nie zrozumcie tego tak, ¿e rodzice to siê nie rozwijaj± i nic nie robi±, bo nie o tym mówiê.

Tylko ¿e bud¿et nie jest z gumy i je¶li Kasia chce na balet, to powinna na niego pój¶æ, a skoro tata chce zacz±æ siê uczyæ arabskiego, to mo¿e jeszcze poczekaæ.

Czas, ¶rodki, energia, wiêkszo¶æ idzie na dziecko. I to normalne, tak powinno byæ. Ale mnie by to frustrowa³o.
Czasem tak. Chocia¿ przyznam u mnie by³o do¶æ biednie wiec raczej nie by³o na zajêcia zarówno i dla mnie jak i dla rodziców.

Nie dosta³am te¿ jak dzieci xfridy na prawo jazdy ani samochodu. Nie mam ¿alu. W sumie na razie nie zrobi³am prawa jazdy nie by³o mi potrzebne. No ale takie s± fakty. Fakt jednak ¿e chcia³abym by moje przysz³e dzieci mia³y wiêcej ni¿ ja mia³am. Pieni±dze nie s± najwa¿niejsze ale gdy jest do¶æ biednie to te¿ nie jest kolorowo i z wielu rzeczy trzeba rezygnowaæ.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-06, 07:54   #32
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomo¶ci: 1 217
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Poka¿ wiadomo¶æ
Mam wra¿enie te¿, ¿e o ile kto¶ nie jest naprawdê dobrze sytuowany, to jak ma ekstra 400z³ w miesi±cu, to da dziecku na kurs jêzykowy, zamiast zainwestowaæ sobie w zajêcia karate.

Co rozumiem, ale tak trochê cz³owiek przestaje priorytetyzowaæ swój rozwój, bo bardziej zale¿y mu na tym, ¿eby rozwija³o siê jego dziecko.

Nie zrozumcie tego tak, ¿e rodzice to siê nie rozwijaj± i nic nie robi±, bo nie o tym mówiê.

Tylko ¿e bud¿et nie jest z gumy i je¶li Kasia chce na balet, to powinna na niego pój¶æ, a skoro tata chce zacz±æ siê uczyæ arabskiego, to mo¿e jeszcze poczekaæ.

Czas, ¶rodki, energia, wiêkszo¶æ idzie na dziecko. I to normalne, tak powinno byæ. Ale mnie by to frustrowa³o.

Dla mnie wydane na dziecko pieni±dze s± rzecz± drugorzêdn±, bardziej uwa¿am, ¿e trace przez dziecko czas i energiê, które po¶wiêci³abym na co¶ innego i nie mówiê o jaki¶ ambitnych zajêciach, po prostu po powrocie do domu wola³abym poczytaæ ksi±¿kê ni¿ odpytywaæ dziecko przed sprawdzianem. Dlatego jestem pewna, ¿e wiêcej dzieci nie chce miec


Jest to w sumie ciekawe w kontekscie demografii, bo nawet gdybym mia³a ¿³obek za darmo, czy jaki¶ program socjalny, to moja w³asna wygoda powoduje niechêæ do posiadania dzieci.

Edytowane przez alicjaross
Czas edycji: 2023-12-06 o 07:57
alicjaross jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2023-12-06, 13:04   #33
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomo¶ci: 342
Dot.: Czy ¿a³owanie rodzicielstwa wyklucza mi³o¶æ?

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Poka¿ wiadomo¶æ
Ale jak kogo¶ kocham, to wolê ¿eby by³ w moim ¿yciu. Jak mo¿na woleæ, ¿eby kogo¶ nie by³o, a kochaæ.
Z do¶wiadczenia niestety wiem, ¿e ludzie tak uwa¿aj±cy (a i wprowadzaj±cy takie za³o¿enia w ¿ycie) istniej±. Absurdalne, ale tak ju¿ jest.
PurePurr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2023-12-06 14:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.