Cellulit - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-01-20, 22:01   #31
penik222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Cellulit

Dziewczyny zainwestujcie w bańki chińskie! naprawdę warto,ja masowałam się kilka razy i widzę naprawdę poprawę.
penik222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-04, 09:06   #32
panna_migotka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: Cellulit

z tego co ostatnio słyszałam to najmodniejsze a zarazem najskuteczniejsze metody obecnie to bańki chińskie, a drugie to zabiegi rozbijania celullitu za pomoca fal akustycznych, znalazlam na stronie stop-cellulit i wygląda to zachęcająco
panna_migotka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:37   #33
penik222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Cellulit

Ja pozostanę przy bańkach,chyba najtańszy sposób i samemu można zrobić
pozdrawiam
penik222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 11:19   #34
Iness23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14
Dot.: Cellulit

dziewczyny ratujcie
Zrobil mi sie cellulit 1stopnia nie jest tak zle...slyszalam o tych bankach chinskich...na czym to polega??? slyszalam, ze to jest bolesne??? a oprocz tego jaki krem byscie polecaly??? buuuziaki;*;*;*
Iness23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-10, 10:13   #35
penik222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3
Dot.: Cellulit

Ja byłam pierwszy raz na bańkach chińskich u kosmetyczki...robiła to tak, że najpierw mnie masowała...uciskała skórę itp,później nasmarowała mnie oliwką do ciała no i tą bańkę zassała na skórze i suwała ją z góry do dołu,z dołu do góry (bo ta bańka jest gumowa)
Najlepsze jest to, że powiedziała mi że można samemu kupić na allegro i robić w domu I tak zrobiłam,tylko że zamówiłam sobie u siebie w aptece,kosztowało mnie to 25 zł a u kosmetyczki za masaż ud i pośladków zapłaciłam 60 zł...wydaje mi się że bolesne jest to jak ktoś robi,ja robię sama i szczerze powiem, że już teraz nie boli....na samym początku bolało bardzo od wewnętrznej strony ud
Mało tego,cellulit znika naprawdę ale też te bańki wyszczuplają uda i brzuch pozdrawiam dziewczynki

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Aaaa jeszcze co do kremu ja nie używam jakiś takich specjalnych na cellulit...
Robię peelingi z kawy albo takie z drogerii a balsamy to ujędrniające bądź nawilżające
penik222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 20:55   #36
klementyna_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Cellulit

Hello.
Powiedzcie mi moje drogie, co mam zrobić z tym "kochanym" cellulitem? Mam nogę w gipsie więc o żadnym treningu co najmniej przez najbliższe 2 miesiące nie ma mowy. A za każdym razem gdy wychodzę spod prysznica to chce mi się płakać. Mam dopiero 21 lat, a ciało (bynajmniej tę jedną nogę) to chyba staruszki. Staram się smarować balsamami różnymi i muszę przyznac, że ta noga która jest często używana bo chodzę o kulach, wygląda super. A tamta? Szkoda gadac :< I co ja mogę w takiej sytuacji począc?
Dbam o siebie, przestrzegam zasad żywienia racjonalnego, ale cellulit u mnie widocznie się zadomowił.
Proszę o pomoc, bo mi pomysły się wyczerpały.
klementyna_21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 09:23   #37
werka17B
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 52
Dot.: Cellulit

panna_migotka1 - no właśnie, terapia falą akustyczną jak dla mnie brzmi super zachęcająco i nie kojarzy się z niczym co może boleć etc. Ale już stosowałaś tą terapię? Trzeba ją jeszcze uzupełniać o dietę i suplementacje - prawda?
werka17B jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 09:21   #38
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Cellulit

Ostatnio wiele sie o tym slyszy,to niestety problem nawet mlodych dziewczyn.Ale zawsze sa dwa wyjscia, cos z tym zrobic,albo nie robic nic.Jest taki lek o nazwie Aqua-Femin,ktory uwalnia od opuchniec i cellulitu na caly miesiac.Aqua-Femin to unikalne polaczenie skladnikow roslinnych-zielonej kawy,cykorii,perzu i pokrzywy,ktore:usuwaja nadmiar wody,zmniejszaja przyrost masy ciala,przeciwdzialaja powstawaniu opuchniec (konczyn i miejsc wokol oczu),oraz redukuja objawy wodnej formy cellulitu.Tego leku nalezy szukac w dobrych aptekach
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:24   #39
aby do przodu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Cellulit

Witam wszystkich serdecznie. Mam olbrzymi problem z cellilitem, który nasilił się na udach , nie mam pojęcia jak z tym walczyć, próbowałam już wielu kremów, i bez rezultatów , znacie może jakieś domowe sposoby na to , ewentualnie ćwiczenia, które to zwalczą?? Najgorsze jest to, że nadchodzi lato a ja nie będę mogła pokazać sie w bikini. POMOCY!!!
aby do przodu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-17, 21:18   #40
Sinom88
Przyczajenie
 
Avatar Sinom88
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 8
Dot.: Cellulit

Czy ma się celluit,trzeba spojrzeć nieco wcześniej niż miesiąc przed wakacajmi ,kiedy odsłaniamy swoje ciało.. Wtedy juz za pozno na ratunek
Cellulit-u nie zlikwiduje się ,żadnymi kremami czy masażami . Sama dieta tez nie pomoże.
Żeby osiagnąć cel ( zniwelowanie celluitu) ,trzeba RUCHU!! Odpowiednie odżywianie i sport. Trzeba być systematycznym w tym co robimy. Nie musi być to stała dieta (chyba ,ze jestes na tyle wytrawal osoba i trzymasz sie jej) , wystarczy jesc to co lubimy tylko mniej i nieco żadziej. Do tego ruszamy się! Basen ,rower czy bieganie wiczorne i efekty cellulitu po 2-3 miesiącach będą widoczne Do tego trzeba czasu ,wytrwałości i chęci!!

"Dopóki walczysz ,jestes zwyciezca"
Sinom88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 15:24   #41
laccky
Przyczajenie
 
Avatar laccky
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznaďż˝
Wiadomości: 4
Dot.: Cellulit

Dieta działa, ja mialam cellulit cale zycie, kieys bylam grubsza. Przeszlam na diete bialkowa i efekt po niecalym miesiacu-cellulit zniknal caly a dochodzil do fazy 4! Malo tluszczu i slodyczy wiecej bialka-czyli kurczak, jajka, ryby i warzywa oraz owoce. No i duuuuzo wody pic. Mi pomoglo w 100% przy uporczywym cellulicie ;-) a stosowalam tysiac kremow i ZADEN nigdy nie pomogl, mozna je uzywac do ujedrnienia ale sam krem nie pomoze...
laccky jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 17:02   #42
iwi13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 14
Dot.: Cellulit

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem młoda i myślę,że cellulit który tyczy się mojej pupy i ud może być związany z okresem dojrzewania. Proszę o jakieś proste sposoby, aby się go pozbyć, dodam jeszcze,że jestem szczupła.Z góry dziękuję za odpowiedź.
iwi13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-03, 18:24   #43
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Cellulit

Cytat:
Napisane przez iwi13 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem młoda i myślę,że cellulit który tyczy się mojej pupy i ud może być związany z okresem dojrzewania. Proszę o jakieś proste sposoby, aby się go pozbyć, dodam jeszcze,że jestem szczupła.Z góry dziękuję za odpowiedź.
- peeling z kawy - słyszałam dużo dobrych opinii
- ruch
- zbilansowana dieta
- zabieg u kosmetyczki (kosztowne tylko...)
Ogólnie chyba takie domowe peelingi dużo dają, z kawy, cukrowy itd.
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 12:34   #44
aisoglam15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 8
Dot.: Cellulit

Na zaawansowany cellulit nie widzę dla siebie ratunku.Jestem szczupła stosuję się do zaleceń, masowałam i dalej masuję i nic nie pomaga.
Przestałam się rozbierać na plaży a przy swoim facecie nie paraduję na golasa.Kremy to kit - próbowałam już wszystkie.
aisoglam15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 07:40   #45
tosia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
GG do tosia1988
Dot.: Cellulit

No tak niedługo wyskoczymy w mini a tu cellulit. Drogie dziewczyny pamietajcie że cellulit jest wynikiem diety i braku ćwiczeń. Jednak jako kosmetyczka która sama na sobie wytestowała wiele rzeczy mogę Wam polecić zabieg BAŃKAMI CHIŃSKIMI, dzięki masazowi próżniowemu rozbija się tkanka tłuszczowa i świetnie ujędrnia ciało, ma również właściwości drenujące. Po pierwszym zabiegu skóra jest widocznie gładsza a po 3-5 widac już zmianę w jędrności i poprawie kondycji skóry. Zabieg zwany ręczną endermologią. Kosztuje około 50zł za jeden ale trzeba zrobić serię 10zabiegów w odstępach najlepiej co 2dni. Świetnie podnosi pupę. Niestey jest troszkę bolesny. Polecam również po serii robić sobie pożądny peeling gruboziarnisty który pobudzi skórę. Zapraszam na mojego bloga tam wiele ciekawych rzeczy do poczytania kosmetykazpasja.blogspot. com Pozdrawiam
tosia1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 13:54   #46
Misiowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Cellulit

Hej, no ja własnie wygrałam próbkę CelluOFFu na facebooku i zaczęłam łykac od wczoraj. Zastanawiam się czy to działa, bo opakowanie starczające na miesiąc kosztuje ponad 100zł i nie bardzo mam ochotę wywalac kase w ciemno, a próbka starczy mi na tydzien z kawałkiem. Znacie? Poradzcie cos bo kremy jakie stosowałam można sobie wsadzic między bajki (((
Misiowka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 12:23   #47
Showmenkaaa
Przyczajenie
 
Avatar Showmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Cellulit

Moja pupa, i uda już nawet nie przypominają pomarańczy ale, kalafiora! To moja cena za posiadanie dzieci.
__________________
Mocno stąpająca po ziemi głowa w chmurach
Showmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 20:08   #48
tosia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
GG do tosia1988
Dot.: Cellulit

Cytat:
Napisane przez Misiowka Pokaż wiadomość
Hej, no ja własnie wygrałam próbkę CelluOFFu na facebooku i zaczęłam łykac od wczoraj. Zastanawiam się czy to działa, bo opakowanie starczające na miesiąc kosztuje ponad 100zł i nie bardzo mam ochotę wywalac kase w ciemno, a próbka starczy mi na tydzien z kawałkiem. Znacie? Poradzcie cos bo kremy jakie stosowałam można sobie wsadzic między bajki (((
tak naprawde nie istnieja ani tabletki ani balsamy czy też kremy redukucjące cellulit. to tylko jeden z elementów marketingowych na jakie się skusimy napędzając ten rynek. Zarówno magiczne tabletki od których zniszczysz sobie wątrobe oraz wszelkiego rodzaju preparaty zawierają najczęściej taurynę, kofeinę, chrom są to substancje które 20%wspomoagają walkę z cellulitem natomiast tylko wtedy kiedy robimy coś konkretnego np. zabiegi antycellilitowe. Same w sobie nie pomogą. Tabletki mogą w małym stopniu ograniczać wchłanianie węglowodanów i zmniejszac apetyt na słodycze od których wlaśnie mamy nadwagę i cellilit natomiast trzeba byłoby przeczytać ich skład aby potwierdzić czy działają. wszelkiego rodzaju kosmetyki na cellulit tylko i wyłącznie wygłądzają skórę przez co optycznie wydaje nam się łaniejsza bo jest mocno nawilżona ale cellulit nie zniknie.
tosia1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 20:16   #49
tosia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3
GG do tosia1988
Dot.: Cellulit

te magiczne tabletki tak jak kosmetyki na cellulit to niestety chwyt marketingowy. substancje aktywne zawarte w takich preparatach to zazwyczaj kofeina tauryna, imbir, cynamon,chrom. Powodują one w suplementach zmniejszenie apetytu oraz zmniejszenie wchłąniania węglowodanów jednak trzeba by sprawdzic ile rzeczywiście jest ich w danej magicznej pigułce. Natomiast w kosmetykach powoduja przyspieszenie ukrwienia skóry i niewielkie pobudzenie komórek do rozpadu. Natomiast działają one tylko wtedy gdy stosujemy zabiegi na zredukowanie cellulitu same w sobie niestety nie działają ponieważ nie dopuszczona jest tak nasycona substancja w swoim działaniu ażeby zlikwidować to co jest poprostu może poprawić ogólnie kondc\ycje skóry ale to też słabo
tosia1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 12:17   #50
wwwkasia24pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 21
Dot.: Cellulit

Masaż krążkami po kąpaniu ... również od roku mam z tym problem strasznie przytyłam po rzuceniu palenia ale po trochu niweluje ten problem właśnie masażem ...
__________________
Pa pa Kasia24.pl
wwwkasia24pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 17:55   #51
salvita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 9
Dot.: Cellulit

A ja w tym roku zaczęłam walkę z cellulitem z grubej rury.
Chodzę na endermologię, do tego dieta, kremy na cellulit i walka trwa na razie na moją korzyść! Jestem po 5 zabiegach i efekty są rewelacyjne. Nie dość, że cellulit się zmniejsza to jeszcze centymetry w obwodzie mi lecą w dół. Mam marzenie tego lata założyć krótkie szorty!!!
salvita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-04, 13:00   #52
iwi13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 14
Dot.: Cellulit

Cytat:
Napisane przez mysiunia81 Pokaż wiadomość
- peeling z kawy - słyszałam dużo dobrych opinii
- ruch
- zbilansowana dieta
- zabieg u kosmetyczki (kosztowne tylko...)
Ogólnie chyba takie domowe peelingi dużo dają, z kawy, cukrowy itd.

Dziękuję za odpowiedź szczerze mówiąc nie stać mnie na zabiegi kosmetyczne, ale starałam się systematycznie masować pupę i uda, ale brak efektów bardzo mnie zniechęcił. Muszę spróbować peelingu z kawy słyszałam o nim wiele pozytywnych opinii, przede wszystkim o tym że rozbija tkankę tłuszczową.
iwi13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 13:48   #53
gosiowo19889
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Cellulit

Witam! Czy któraś z Was używa może DETOCEL? Jak działa, czy pomaga? Widziałam ostatnio reklamę w telewizji i nie wiem czy w ogóle opłaca się to kupić.
gosiowo19889 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 15:02   #54
salvita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 9
Dot.: Cellulit

Nie wierzę w ultradźwięki na cellulit, w pojedynczy zabieg który utrzymuje się forever. Walka z cellulitem to długa i systematyczna droga do sukcesu. Bez diet, ćwiczeń, kremów nie ma rady cellulit nie znika. Endermologia ma mnie tylko wspomagać dodatkowo. Jestem z niej bardzo zadowolona. Poza tym polecony przez Ciebie zabieg jest nieporównywalnie droższy od mojej endermologii.

Ale jeśli Tobie pomógł to gratulacje!
salvita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 16:00   #55
marzik123
Przyczajenie
 
Avatar marzik123
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2
Dot.: Cellulit

Cytat:
Napisane przez aby do przodu Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie. Mam olbrzymi problem z cellilitem, który nasilił się na udach , nie mam pojęcia jak z tym walczyć, próbowałam już wielu kremów, i bez rezultatów , znacie może jakieś domowe sposoby na to , ewentualnie ćwiczenia, które to zwalczą?? Najgorsze jest to, że nadchodzi lato a ja nie będę mogła pokazać sie w bikini. POMOCY!!!
Witam
W kremy i tabletki jakoś nie wierzę, endermologia jest ok, ale trzeba powtarzać, teraz próbuję Focusa RF+, poleciła mi znajoma. Znalazłam w Bytomiu salon, na razie jeden zabieg, bardzo przyjemny, szkoda, że drogi, bo na jednym się nie skończy.
http://www.livret.pl/dermatologia-es.../focus-RF-plus

Edytowane przez marzik123
Czas edycji: 2012-07-19 o 12:28
marzik123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-10, 17:12   #56
TinaBytom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Cellulit

Polecam serum antycellulitowe z wyciągiem z karamboli firmy Avon ; ) .
Mi pomaga , cena nie jest jakaś kosmiczna ; ) W granicach 30 - 35zł.
Oraz balsamy antycellulitowe + masażer .

Edytowane przez TinaBytom
Czas edycji: 2013-02-10 o 17:14
TinaBytom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 11:23   #57
0livia
Przyczajenie
 
Avatar 0livia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Cellulit

Mam problem z gromadzeniem się cellulitu na zewnętrznej stronie ud. Jakiś czas temu kupiłam stepper i krem antycellulitowy Vichy Cellu Destock. Ćwiczyłam przez około miesiąc, do pięciu razy w tygodniu, zaczynając od 12 minut i stopniowo zwiększając czas ćwiczeń o 2,3 minuty. Kremowałam uda rano i wieczorem, piłam dużo wody i ograniczyłam spożycie słodyczy i fast foodów. Po miesiącu nie było śladu po cellulicie. Teraz staram się ćwiczyć i kremować regularnie (+raz w tygodniu chodzę na basen), żeby pomarańczowa skórka nie wróciła. Myślę, że sam krem nigdy nie da oczekiwanego efektu i niestety, ale trzeba się też trochę wysilić. Kremowałam skórę, nie wykonując żadnych ćwiczeń, była ona niesamowicie gładka i miękka w dotyku, ale resztki cellulitu niestety pozostały... Mimo to polecam wyżej wymieniony krem + ćwiczenia i myślę, że będziecie zadowolone, jak ja
0livia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 09:40   #58
JeanneInes
Raczkowanie
 
Avatar JeanneInes
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 99
Dot.: Cellulit

Warto zwrócić uwagę na syrop glukozowo - fruktozowy pojawiający się w wielu produktach, który jest prostą drogą do cellulitu. Właśnie o nim wspominam na blogu:
http://kroliczek-doswiadczalny.blogs...-cellulit.html
__________________
Słodko-ostry blog lifestylowy
Króliczek Doświadczalny
JeanneInes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-30, 17:50   #59
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Cellulit

mam tylko zastrzeżenia co do tych folii, radziłabym uważać - po owijaniu się w folię mogą powstać rozstępy!
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010

Edytowane przez Panna Izabela
Czas edycji: 2013-04-30 o 17:57
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-30, 14:33   #60
skopaholicLady
Raczkowanie
 
Avatar skopaholicLady
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 97
Dot.: Cellulit

Hmmm....od owijania się w folię powstajà rozstępy??? Oj raczej nie ja codziennie masuję nogi masłem ktòre drenuje, I ćwiczę. brałam detocell tak jakoś od kwietnia do teraz (od tygodnia przerwa prawie). Muszę powiedzieć , że sã efekty , ale trzeba być wytrwałã osobã
skopaholicLady jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-11 19:16:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.