Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-08, 16:37   #3001
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
kiedy można odstawić tabletki bez ryzyka że zajdzie się w ciążę? ostatnio rozstałam się z chłopakiem i nie bede ich juz dluzej potrzebowala z tym ze nie wiem czy wystarczy jak wybiore do konca opakowanie czy muszę poczekać jeszcze np. 2 cykle. jak to jest?
Wraz z ostatnią tabletką z blistra kończy się zabezpieczenie. Po wybraniu tabletek trzeba się już zabezpieczać inaczej. Wybierz ostatnie opakowanie i odstaw tabletki
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 22:16   #3002
zelka887
Raczkowanie
 
Avatar zelka887
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 149
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej ja odstawiłam tabletki w kwietniu. Dostałam okresu po 1,5 miesiąca myślałam że już nie wystąpi ale teraz mam co 28 dni wiec regularnie. Cera zdecydowanie uległa pogorszeniu ale NIE WRÓCĘ do tabletek i odradzam ogólnie faszerowanie się hormonami.
__________________
^^ pokażę Ci raj

pokażę Ci zło xD


o! o! o o ooo !
zelka887 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 22:15   #3003
Gosiak114
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witajcie kobietki otoz nie wiem co zrobic w sprawie rzucenia ewentualnegosprobowania czegos innego.Mam 19 a zaraz 20 latek i antukonceocje hormonakna stosuje od 3 miesiecy najpierw byly plastry dwa cykle ale po nim libido strasznie mi lezalo wgl nie mialam checi na nic wiec zmienklam na daylette po nim jeszcze wiekszykoszmat libido 0 jak bylo ale doszly do tego jeszcze wahania nasttoju i jestem placzliwa byle co i ja juz mam lzy w oczach..teraz wlasnie koncze opakowanie i nie wiem czy to odsgawic to na dobre czy jest jeszcze szansa ze po czyms innym bd lepiej? Ciaza jakas w wieku 20 lat nie jest mi potrzebna a tak do konca gumki nie sa pewne czy nic sie z nimi nie stanie pomocy
Gosiak114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 22:18   #3004
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

To Twoje pierwsze opakowanie. Poczekaj do 3-4 i zobaczysz wtedy co się będzie działo.
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 14:05   #3005
Pamirka
Przyczajenie
 
Avatar Pamirka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 29
Dot.: Czas trwania cykli po odstawieniu

Cytat:
Napisane przez kdobiegniewska1234 Pokaż wiadomość
Zrobiłam BhCG, wszystko o.k., ciąży nie ma, chociaż już nawet zaczynałam się cieszyć Ale chyba lepiej, że swojego przyszłego dziecka nie trułam lekami

U mnie już 41 dzień i nic :/
Niestety ja anty brałam "trochę" dłużej, bo aż 6 lat :/
Pierwsze dwa cykle po odstawieniu były prawidłowe, a teraz nie wiem o co chodzi... :/
Poza tym wróciły mi niestety wypryski, chociaż szczerze mówiąc to zawsze miałam z tym problem, jednak teraz się chyba trochę nasiliło i znowu wywaliło mi plecy :/ Ale do tabletek na pewno nie wracam.

Dziewczyny może znajdzie się jeszcze któraś z Was, żeby podzielić się swoimi cyklami po odstawieniu?
Zdarzyło się którejś z Was czekać ponad 40 dni na okres?
Bo skoro u mnie ciąży nie ma to co to może być?

ja ostatnio dostałam okres w 42 dniu cyklu.
Niestety tak bywa, że wszystko wariuje.
__________________
sukces jest koloru blond
Pamirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 09:06   #3006
_wisienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 13
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dziewczyny, ostatnią tabletkę przyjęłam wraz z początkiem kwietnia, więc 2 miesiące bez tabletek już za mną, jest ok, nawet bardzo ok, jedyne co mnie zastanawia to brązowe plamienia, Wam też się zdarzały, jak długo to może trwać i czy to źle że się pojawiają, czy to normalne? Ostatnio też pobolewa mnie podbrzusze, a już się cieszyłam, że jak odstawię to ból minie. I minął ale zdążył wrócić.... aha, cykle w miarę, pierwszy 29, drugi 27 dni

A jak to jest z określaniem dni płodnych po odstawieniu? Jeśli mam owulację to chyba normalnie? Czy może mimo wszystko w pierwszych miesiącach po odstawieniu wszystko jest w cały świat? Wydaje mi się , ze jak na razie orientuję sie kiedy mam owulacje, co potwierdza pomiar temperatury.
_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-13, 17:54   #3007
kdobiegniewska1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Czas trwania cykli po odstawieniu

Cytat:
Napisane przez Pamirka Pokaż wiadomość
ja ostatnio dostałam okres w 42 dniu cyklu.
Niestety tak bywa, że wszystko wariuje.
Ale mnie wujek cwaniak przeciągnął - 42 dni, ale POJAWIŁ SIĘ =D
No i słabo coś się zaprezentował, ale uznaję jego obecność
Widzę, że i u mnie się wariacje zaczynają. Oby tylko się unormowało jak najszybciej.
kdobiegniewska1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 22:40   #3008
Wulkaniczna
Raczkowanie
 
Avatar Wulkaniczna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 190
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ciesz się kobieto bo u mnie 61 dni i dalej nie ma 2 okresu po odstawieniu, a pierwszy był tak regularnie, że aż się ucieszyłam. Trzeba będzie chyba odwiedzić ginekologa, jak do przyszłego tygodnia nie będzie. Miałam parę razy bóle w podbrzuszu ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.
Za to libido znowu spadło i pojawił się łupież i ogólne osłabienie organizmu.
__________________
"Dobrze, że spotkałem tylu ich
Wyjątkowych, zwykłych - tak jak ja
I opowiedzieli mi
Że bez marzeń, pragnień tych
Życie wtedy traci sens."
Wulkaniczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 16:56   #3009
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja od 7 miesięcy biorę Cyprodiol, który pomógł mi w walce z trądzikiem, teraz mam już gładką cerę i chciałabym tabletki odstawić, jednak boje się że przytyję i trądzik wróci
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-15, 17:34   #3010
black_mamba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dziewczynki dołączam do Was, koniec biernego przyglądania się Ale coś tu cicho ostatnio

Cytat:
Ja od 7 miesięcy biorę Cyprodiol, który pomógł mi w walce z trądzikiem, teraz mam już gładką cerę i chciałabym tabletki odstawić, jednak boje się że przytyję i trądzik wróci.
Trądzik i przytycie da się zniwelować innymi metodami niż tabletki anty Przede wszystkim zdrowym stylem życia i dobrym odżywianiem =) A tabletki anty jako że działają antydzieciowo to potem możesz trochę poczekać zanim będziesz miała upragnione dziecko Oficjalnie się nie mówi o żadnych skutkach anty, ale z fizjologicznego punktu widzenia wygląda to tak, że przyjmujesz zawarty w tych tabletkach syntetyczny hormon, który łączy się z innymi receptorami niż hormon ludzki, w związku z czym te naturalne receptory ulegają wyciszeniu i po odstawieniu musi minąć pewien czas, żeby się "rozbujały"

Oczywiście każda z nas jest inna, ale ja jednak z racji długiego stażu z anty byłam "zmuszona" odstawić, jeśli w ciągu najbliższych kilku lat chcę planować bobasa (chcę żeby mój organizm powrócił do normalnego rytmu).

Jeśli w Twoim przypadku wygoda nie przeważa nad przyszłym życiem to odstaw tabletki. Na świecie są też inne metody zabezpieczeń
black_mamba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 19:33   #3011
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Przez kilka lat brałam Marvelon.Dwa miesiące temu odstawiłam.Jesli chodzi o okres to jest nawet ok,był już dwa razy po ok.25 dniach.
Z cera jest trochę gorzej ale bez jakiejś tragedii.
Najbardziej martwi mnie to że wydaje mi się że tyję,chociaz od dłuższego czasu ograniczyłam jedzenie,zaczęłam ćwiczyć.
Myslałam że jak odstawię tabsy to zlecę troszkę z wagi a tu mam wrażenie że jestem cały czas taka obrzmiała ,jak przed miesiączką.
Miałyście tak?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 06:16   #3012
aahelix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 35
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Tak tak,dokładnie mam to samo... Staram się przestrzegać diety, ostatnio jestem ciągle zabiegana,mam więcej ruchu i ogólnie zajęć, więc teoretycznie powinnam łatwiej gubić kg a tu nic... Cieszę się,że za tydzień kończę już tabletki i mam nadzieję, że szybko wrócę do dawnej wagi.
aahelix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-18, 21:12   #3013
Under Your Skin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 137
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

hejka, ja odstawiłam tabletki anty po 7 miesiącach. Brałam je by zbic testo i po dobrych wynikach zdecydowałam z ginekologiem, ze odstawiam. Jestem ciekawa czy okres pojawi sie o czasie Ze skutkow ubocznych po odstawieniu anty odczuwam teraz np kłucie w jajniku (w połowie cyklu) i wrazliwe piersi. Poza tym walcze z cellulitem Myslicie, ze jesli przestałam brac anty to cellulit po pewnym czasie moze sam sie cofnąc chociaz częsciowo? Czy ratują mnie tylko cwiczenia i dieta?
Under Your Skin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-20, 15:51   #3014
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Under Your Skin Pokaż wiadomość
hejka, ja odstawiłam tabletki anty po 7 miesiącach. Brałam je by zbic testo i po dobrych wynikach zdecydowałam z ginekologiem, ze odstawiam. Jestem ciekawa czy okres pojawi sie o czasie Ze skutkow ubocznych po odstawieniu anty odczuwam teraz np kłucie w jajniku (w połowie cyklu) i wrazliwe piersi. Poza tym walcze z cellulitem Myslicie, ze jesli przestałam brac anty to cellulit po pewnym czasie moze sam sie cofnąc chociaz częsciowo? Czy ratują mnie tylko cwiczenia i dieta?
mnie po miesiacu od odstawienia cellulit zniknał calkowicie. mysle ze jak dolaczysz diete +cwiczenia efekty veda lepsze i szybciej
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 10:21   #3015
MilkyShake
Raczkowanie
 
Avatar MilkyShake
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 222
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dołączam do grona odstawiających, bo przeżywam horror.
Przez 9 miesięcy brałam Lesinelle i dopiero w ostatnim miesiącu brania nasiliły się skutki uboczne jak bóle głowy, trądzik, uczulenie na twarzy, agresja i ogólne rozdrażnienie.
Lekarz przepisał mi Zoely, wzięłam jedno opakowanie i teraz jestem w trakcie przerwy, drugi dzień. Czekam na krwawienie z odstawienia i ostatecznie rezygnuje z hormonów. Totalnie spustoszenie, kręci mi się w głowie- helikopter. Słabo mi, mdli, dostaje ataków płaczów, krew leci mi z nosa.
Lekarza mam pojutrze. Mam nadzieje, że krwawienie z odstawienia pojawi się w miarę szybko (odczuwam lekki ból w dole brzucha i czuje, że za niedługo powinno się pojawić), oby troszkę się polepszyło i abym dotrwała do czwartkowej wizyty u ginekologa
__________________
biegam!
TŻ o1.o5.2o12
dbam o porządek w szafie!

MilkyShake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 12:40   #3016
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Under Your Skin Pokaż wiadomość
hejka, ja odstawiłam tabletki anty po 7 miesiącach. Brałam je by zbic testo i po dobrych wynikach zdecydowałam z ginekologiem, ze odstawiam. Jestem ciekawa czy okres pojawi sie o czasie Ze skutkow ubocznych po odstawieniu anty odczuwam teraz np kłucie w jajniku (w połowie cyklu) i wrazliwe piersi. Poza tym walcze z cellulitem Myslicie, ze jesli przestałam brac anty to cellulit po pewnym czasie moze sam sie cofnąc chociaz częsciowo? Czy ratują mnie tylko cwiczenia i dieta?
Mój cellulit po odstawieniu anty zredukował się sam (tzn. bez ćwiczeń i diety) o połowę w dość szybkim wg mnie tempie, bo trwało to ok. 1,5 mies. Na anty byłam załamana stanem nóg z cellulitem, walczyłam nim ćwiczeniami itp., potem dałam sobie spokój, bo to nic nie dawało. Odstawiłam, problem zniknął
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 18:41   #3017
Panna Meg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witam forumowiczki przejrzałam chyba około 20 stron i nie znalazłam zbyt konkretnej odpowiedzi na nurtujące pytanie.
Otóż chciałabym wiedzieć jak to jest, gdy odstawiasz tabletki po pierwszym tygodniu nowego blistra. Ogólnie brałam tabletki ponad półtora roku. Już jakiś czas zastanawiałam się nad odstawieniem, ale wyszło to wszystko mało naturalnie - już nie mogłam wytrzymać tej huśtawki, mój stan też był taki, że nie do końca teraz o nich pamiętałam. konkretniej - miałam normalną przerwę 7-dniową, stosunek odbył się ostatniego dnia przerwy (piątek). W sobotę zmusiłam się zatem do rozpoczęcia nowego opakowania. Wzięłam ich 7 i przestałam. Wynikało to też z tego, że dwie 'przeoczyłam' i przez to już nie było chyba sensu brać ze trzech jednego dnia, żeby jeszcze bardziej się rozregulować... Dziś mamy wtorek i zaczynam się bardziej stresować tym wszystkim...

Dziękuję za odpowiedzi (i proszę jednocześnie o wyrozumiałość).
Panna Meg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 18:49   #3018
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Nie masz się czym martwić , ciąży nie będzie - plemniki nie wytrzymają ponad tydzień, dlatego dobrze zrobiłaś , że zaczęłaś nowy blister
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 19:12   #3019
Panna Meg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 30
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Nie masz się czym martwić , ciąży nie będzie - plemniki nie wytrzymają ponad tydzień, dlatego dobrze zrobiłaś , że zaczęłaś nowy blister

Trochę mnie uspokoiłaś. Dzięki za ekspresową odpowiedź, Giovanna
Panna Meg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 18:09   #3020
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej wam. Łykam yasminelle już od 4lat i myślę nad rzuceniem.. . Wszystko było ok, wygoda itd, ale ostatnio zauważam cellulit na udach i ból łydek.. . Obawiam się znowu nieregularnych okresów, problemów z cerą i powrotu do gumek... Pocieszcie, że nie musi być tak źle..

Edytowane przez 201611241302
Czas edycji: 2013-06-27 o 16:12
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 17:59   #3021
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej dziewczyny, ja biorę 5 opakowanie Novynette, ale wybiorę jeszcze pozostałe 4 tabletki i odstawiam...
Niestety całe nogi w popękanych naczynkach i na twarzy też zaczyna mi się to pojawiać. W dodatku mam widoczniejsze żyły na nogach. Boję się, wolę odstawić. Na początku się zastanawiałam, ale niestety drętwienie nóg przypomina mi, że lepiej odstawić.

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

I dodam, że mam widoczniejszy cellulit
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 21:42   #3022
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja w grudniu odstawila Rigevidion, po 2 miesiacach przepisano mi cerazette ale czulam sie beznadziejnie, po 6 tyg odstawilam.
I teraz wlosy poprostu wypadaja mi garsciami,jestem zalamana. codziennie cala szczotka we wlosach, wlosy we wannie,na podlodze.straszne. mozna temu zaradzic?ile to potrwa jeszcze? (jestem 6tyg po odstawieniu)
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 22:04   #3023
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Odstawienie tabletek a wypadanie włosów.

mam to samo
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 09:42   #3024
MilkyShake
Raczkowanie
 
Avatar MilkyShake
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 222
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
ja w grudniu odstawila Rigevidion, po 2 miesiacach przepisano mi cerazette ale czulam sie beznadziejnie, po 6 tyg odstawilam.
I teraz wlosy poprostu wypadaja mi garsciami,jestem zalamana. codziennie cala szczotka we wlosach, wlosy we wannie,na podlodze.straszne. mozna temu zaradzic?ile to potrwa jeszcze? (jestem 6tyg po odstawieniu)
Miałam tak w czasie brania tabletek, pełen grzebień włosów i oblewał mnie zimny pot. Jednak ja mam krótkie włosy, a i tak miałam wrażenie, że łepetyna mi się przerzedziła. Do tego łamiące, rozdwajające się paznokcie.

Doraźnie poratowałam profesjonalnymi odżywkami i witaminami Vitapil, było to "tak na szybko"

Myślałaś o wizycie u endokrynologa? Może to tarczyca oszalała?
__________________
biegam!
TŻ o1.o5.2o12
dbam o porządek w szafie!

MilkyShake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 09:50   #3025
MilkyShake
Raczkowanie
 
Avatar MilkyShake
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 222
Dot.: Odstawienie tabletek a wypadanie włosów.

a po skrzypowicie widzisz różnicę przy swoich włosach? jak pisałam w innym wątku o odstawieniu tabletek (odpisałam koleżance travis), że również wypadały mi włosy, widywałam cały grzebień we włosach i oblewał mnie zimny. Doraźnie poratowałam się profesjonalnymi odżywkami, a 'od wewnątrz' zażywam Vitapil. I widzę po nim całkowicie efekty niż po skrzypowicie. Spróbuj, może akurat Ci pomoże
__________________
biegam!
TŻ o1.o5.2o12
dbam o porządek w szafie!

MilkyShake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 17:32   #3026
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

narazie zapisalam sie ro rodzinnego, nie mieszkam w Pl i zeby dostac sie do endokrynologa, musze najpierw swoje wychodzic u rodzinnego niestety
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 00:59   #3027
PoziomkowaGalaretka
Raczkowanie
 
Avatar PoziomkowaGalaretka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 119
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja odstawiłam 2 miesiące temu Midianę , brałam tabsy 5 lat. W połowie pierwszego "wolnego" od tabsów cyklu zaczęły mi wyskakiwać pryszcze na buzi (co jeszcze zniosę, bo jakoś da się zakryć makijażem), najwięcej na czole, ale też całymi plamami po jednej stronie szyi i te nie chcą się niczym zaleczyć, od miesiąca nawet się nie zmniejszyły. Nie planuję wrócić do tabsów, ale zastanawiam się, czy nie wybrać się do dermatologa, bo nie chcę czekać na cud, że po kilku cyklach przejdzie samo. Ponadto strasznie mi się tłuści cera, nigdy nie miałam aż takich problemów. No, ale podobno organizm teraz ma się oczyścić...
PoziomkowaGalaretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 12:36   #3028
Wulkaniczna
Raczkowanie
 
Avatar Wulkaniczna
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 190
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

No i u mnie po 3 miesiącach zaczęły się cuda
Jak na razie od dobrych 3 tygodni walczę z łupieżem i o ile wcześniej pomagał mi Nizoral teraz nie pomaga nic. Do tego włosy wypadają garściami.
Cera totalnie przetłuszczona, świecę się jak żarówa.
Wypryski na plecach, nigdy tego nie miałam!!
No i brak okresu od 2 miesięcy, jak do poniedziałku się nie pojawi to zaczynam łykać tablety na wywołanie.
Niestety libido znowu spadło i nad tym najbardziej ubolewam.
__________________
"Dobrze, że spotkałem tylu ich
Wyjątkowych, zwykłych - tak jak ja
I opowiedzieli mi
Że bez marzeń, pragnień tych
Życie wtedy traci sens."
Wulkaniczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 12:58   #3029
PoziomkowaGalaretka
Raczkowanie
 
Avatar PoziomkowaGalaretka
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 119
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Wulkaniczna Pokaż wiadomość
No i u mnie po 3 miesiącach zaczęły się cuda
Jak na razie od dobrych 3 tygodni walczę z łupieżem i o ile wcześniej pomagał mi Nizoral teraz nie pomaga nic. Do tego włosy wypadają garściami.
Cera totalnie przetłuszczona, świecę się jak żarówa.
Wypryski na plecach, nigdy tego nie miałam!!
No i brak okresu od 2 miesięcy, jak do poniedziałku się nie pojawi to zaczynam łykać tablety na wywołanie.
Niestety libido znowu spadło i nad tym najbardziej ubolewam.
wierzę, że i u mnie i u Ciebie to wszystko przejściowe problemy związane z oczyszczaniem się organizmu z tego świństwa jakim są piguły. Kilka miesięcy i mam nadzieję, że będzie ok. Ja @ powinnam dostać jutro i nie powiem - bardzo czekam. Jak zacznie się spóźniać to daję sobie max 2 tygodnie i idę do lekarza. Masakra z tymi tabletkami. Szczerze trochę żałuję, że 5 lat temu się na nie zdecydowałam. I tak z partnerem jesteśmy nad wyraz ostrożni, więc myślę, że nawet 5 lat na gumkach nie zaowocowałoby ciążą. Ehh.
PoziomkowaGalaretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 22:16   #3030
MilkyShake
Raczkowanie
 
Avatar MilkyShake
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: z łóżka :)
Wiadomości: 222
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez PoziomkowaGalaretka Pokaż wiadomość
ja odstawiłam 2 miesiące temu Midianę , brałam tabsy 5 lat. W połowie pierwszego "wolnego" od tabsów cyklu zaczęły mi wyskakiwać pryszcze na buzi (co jeszcze zniosę, bo jakoś da się zakryć makijażem), najwięcej na czole, ale też całymi plamami po jednej stronie szyi i te nie chcą się niczym zaleczyć, od miesiąca nawet się nie zmniejszyły. Nie planuję wrócić do tabsów, ale zastanawiam się, czy nie wybrać się do dermatologa, bo nie chcę czekać na cud, że po kilku cyklach przejdzie samo. Ponadto strasznie mi się tłuści cera, nigdy nie miałam aż takich problemów. No, ale podobno organizm teraz ma się oczyścić...
Nie zastanawiaj się, ale idź do dermatologa. Osobiście uważam, że nie ma co dywagować nad problemem, zastanawiać się ile to będzie trwać tylko sobie pomóc i porozmawiać z kimś kompetentnym, kurczę nie ma się męczyć

Ja przez rok brałam tabletki i na razie jestem w drugim dni po odstawieniu i widzę same superlatywy. Moja cera w końcu wróciła do normy, włosy mniej się przetłuszczają (ale wypadanie przeżyłam w trakcie brania), a samopoczucie i libido +100
Jedynie migrenowe bóle głowy, takie charakterystyczne w czasie brania tabletek, częste skurcze łydek i mrowienie nóg i rąk. Cały czas jestem pozytywnie nastawiona
__________________
biegam!
TŻ o1.o5.2o12
dbam o porządek w szafie!

MilkyShake jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.