Zaproszenie ślubne- przykrość - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-28, 19:10   #121
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Takiego rozbijania kupy na atomy i takich głupot to już dawno nie czytałam na wizażu
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 19:14   #122
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Takiego rozbijania kupy na atomy i takich głupot to już dawno nie czytałam na wizażu
tak czy inaczej dziewczyna ma prawo sie poczuc dotknieta skoro ma kontakt z PM-ka to dlaczego jest "nikim"

autorka nie zrobila bezposredniej burzy tylko chlopak-brat. mogl tak uczynic bo sa rodzenstwem, i na pewne rzeczy mozna sobie pozwolic.
rowniez bym na chlopaku wymusila zeby jego brat/siostra potraktowali mnie serio
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 19:18   #123
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
autorka nie zrobila bezposredniej burzy tylko chlopak-brat. mogl tak uczynic bo sa rodzenstwem, i na pewne rzeczy mozna sobie pozwolic.
rowniez bym na chlopaku wymusila zeby jego brat/siostra potraktowali mnie serio
To ja bym była bardzo zdziwiona, jakbym na zaproszeniu brata TŻ (jesteśmy razem 8 miesięcy, brat ślubuje w następne wakacje) zobaczyła swoje imię i nazwisko. Bo przecież nie mam z nim kontaktu, tyle co na jakichś rodzinnych uroczystościach.
Po zaręczynach prędzej.
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 19:21   #124
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

autorka / kasienka gwiazda na maxa!
Ona by nie poszła bo byla wpisana jako OT
no gwiazda.

proponuje sobie oduscic bo tożto trololololo na maxa.
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 19:29   #125
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
To ja bym była bardzo zdziwiona, jakbym na zaproszeniu brata TŻ (jesteśmy razem 8 miesięcy, brat ślubuje w następne wakacje) zobaczyła swoje imię i nazwisko. Bo przecież nie mam z nim kontaktu, tyle co na jakichś rodzinnych uroczystościach.
Po zaręczynach prędzej.
nawet uroczystosci rodzinne do czegos zobowiazuja. i to chyba oczywiste ze jesli krysie i pawla widze na grilu w maju to przyjda na slub w sierpniu, chyba ze chlopak zmienia panienki to bym nie ryzykowala albo bym sie poprostu zapytala i powiedziala ze jesi zmieni zdanie co do krysi moze przyjsc nawet z jowita.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
autorka / kasienka gwiazda na maxa!
Ona by nie poszła bo byla wpisana jako OT
no gwiazda.

proponuje sobie oduscic bo tożto trololololo na maxa.
a to jakis problem, obecnosc obowiazkowa? nie musze podawac prawdziwego powodu, nie mam ochoty i nie ide, co najwyzej przyjde sama do kosciola/usc i wrecze kwiaty

jeszcze tak mysle ze jesli mam OT to przyprowadze kolege. a jesli rodzina sie spyta a czemu nie marek, to powiem ze mialam kaprys na krystiana, bo lubie na dwa fronty
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 21:00   #126
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
raczej rozmawiamy o osobach ktore nas znaja, w tym przypadku pan mlody jest blizej. ja bym takiego zaproszenia nie przjela, co wiecej odmowilabym partnerowi towarzystwa

no bez przesady, pokazujesz za jaką ważną paniusię się uważasz pisząc takie rzeczy, o jejku jestem taka ważna a oni mnie jako OT potraktowali to nie mogę tam iść po tym jak mnie tak bezczelnie potraktowali no chociaż nie powiem skoro dla ciebie już takie zaproszenie jest tak wielkim problemem to naprawdę nie chciałabym żeby taka osoba jednak pojawiała się na moim ślubie
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 21:09   #127
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
no bez przesady, pokazujesz za jaką ważną paniusię się uważasz pisząc takie rzeczy, o jejku jestem taka ważna a oni mnie jako OT potraktowali to nie mogę tam iść po tym jak mnie tak bezczelnie potraktowali no chociaż nie powiem skoro dla ciebie już takie zaproszenie jest tak wielkim problemem to naprawdę nie chciałabym żeby taka osoba jednak pojawiała się na moim ślubie
a jak myslisz z kim przyjdzie pawel, jak od 3 lat pojawia sie z anna na imieninach ,grilu, 2 komuniach i 3 weselach. wszystkie ciotki wypytuja kiedy slub, dziecko, a nie mieszkaja jeszcze razem. nie no... moze on jest gejem?
wystarczy troche pomyslec
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-28, 21:21   #128
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
a jak myslisz z kim przyjdzie pawel, jak od 3 lat pojawia sie z anna na imieninach ,grilu, 2 komuniach i 3 weselach. wszystkie ciotki wypytuja kiedy slub, dziecko, a nie mieszkaja jeszcze razem. nie no... moze on jest gejem?
wystarczy troche pomyslec
no i co z tego skoro młodzi w ten sposób ich zaprosili to ich decyzja, skoro dali mu zaproszenie z ot i wiedza ze spotyka się z anią to prawdopodobnie chcą zeby z nią przyszedł bo w przeciwnym wypadku zaprosili by go samego, a ze na zaproszeniu nie napisali ania tylko ot to juz ich decyzja i nic nikomu do tego

w zyciu nie przyszlo mi do glowy zeby nie isc na jakies wesele bo mnie jako ot wypisali, a wszystkie zaproszenia ze strony tż są wlasnie z ot, a jestesmy juz troche razem, i mam gdzies ze ktos rownie bliski pm dostal zaproszenie imienne a my nie

znajomi dostali przed swoim slubem zaproszenie na inne wesele na ktorym byli juz malzenstwem, na zaproszeniu nie pisalo marcin i ania tylko marcin z ot, i kolezanka wyobraz sobie wcale sie nie obrazila na to że tuz przed slubem jej tz dostaje zaproszenie z ot, pośmiali się trochę z tego i oczywiscie poszli na wesele i dobrze się bawili, podejrzewam ze ty strzelilabys mega focha i odrazu odmówila przyjscia na wesele
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 21:27   #129
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
ja bym takiego zaproszenia nie przjela, co wiecej odmowilabym partnerowi towarzystwa
Ujmując to bardzo brutalnie, jeśli ktoś nie został wpisany z nazwiska na zaproszeniu, znaczy, że obecność tej konkretnej osoby nie jest dla pary młodej priorytetem. W sensie, że jako osoba towarzysząca komuś bliskiemu jest ważna, ale osobno nie zostałaby zaproszona.

W takiej sytuacji, gdyby partner/partnerka (z którą nie jestem związana w jakikolwiek sposób) bliskiej mi osoby strzelała fochy o sformułowanie 'osoba towarzysząca' w zaproszeniu, to utwierdziło by mnie tylko w przekonaniu, że słusznie nie nawiązałam z nią na tyle bliskiej więzi, żeby osobno zapraszać na wesele.
I nie byłoby mi żal, gdyby taka fochająca się jednostka obraziła się na mnie i nie przyszła na wesele.
__________________
Kotoperz

Edytowane przez BiteAddict
Czas edycji: 2015-04-28 o 21:28
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 21:55   #130
Firithreiel
Raczkowanie
 
Avatar Firithreiel
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 174
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Ujmując to bardzo brutalnie, jeśli ktoś nie został wpisany z nazwiska na zaproszeniu, znaczy, że obecność tej konkretnej osoby nie jest dla pary młodej priorytetem. W sensie, że jako osoba towarzysząca komuś bliskiemu jest ważna, ale osobno nie zostałaby zaproszona.

W takiej sytuacji, gdyby partner/partnerka (z którą nie jestem związana w jakikolwiek sposób) bliskiej mi osoby strzelała fochy o sformułowanie 'osoba towarzysząca' w zaproszeniu, to utwierdziło by mnie tylko w przekonaniu, że słusznie nie nawiązałam z nią na tyle bliskiej więzi, żeby osobno zapraszać na wesele.
I nie byłoby mi żal, gdyby taka fochająca się jednostka obraziła się na mnie i nie przyszła na wesele.
ta-daaam! Proste? Proste. Ale zawsze mozna zrobic awanture o kulke z g*wna
__________________
"Ile rzeczy trzeba mieć w dupie, to się w głowie nie mieści!" Mała Mi

Blog ślubny- konkret z minimalną dozą pitolenia-zapraszam
Firithreiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 22:04   #131
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Moja kuzynka to strzelila focha jak dostala zaproszenie od mojego brata,byla juz mezatka ale nie zmienila nazwiska tylko zostala przy panienskim.Na zaproszeniu pisalo ze zaprasza sie Anne Nowak i Jana Kowalskiego,na winietce tez bylo Anna Nowak.Najpierw byla zbulwersowana ze nie nazwano jej Pania Kowalska ale potem sama sie smiala z wlasnej glupoty,przeciez nie jest pania Kowalska tylko zona pana Kowalskiego.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-28, 22:15   #132
Muirinn
Raczkowanie
 
Avatar Muirinn
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 267
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Moja kuzynka to strzelila focha jak dostala zaproszenie od mojego brata,byla juz mezatka ale nie zmienila nazwiska tylko zostala przy panienskim.Na zaproszeniu pisalo ze zaprasza sie Anne Nowak i Jana Kowalskiego,na winietce tez bylo Anna Nowak.Najpierw byla zbulwersowana ze nie nazwano jej Pania Kowalska ale potem sama sie smiala z wlasnej glupoty,przeciez nie jest pania Kowalska tylko zona pana Kowalskiego.
Nie rozumiem - laska musiała sobie dopiero przypomnieć, jak się nazywa?
Muirinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 22:17   #133
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
no i co z tego skoro młodzi w ten sposób ich zaprosili to ich decyzja, skoro dali mu zaproszenie z ot i wiedza ze spotyka się z anią to prawdopodobnie chcą zeby z nią przyszedł bo w przeciwnym wypadku zaprosili by go samego, a ze na zaproszeniu nie napisali ania tylko ot to juz ich decyzja i nic nikomu do tego

w zyciu nie przyszlo mi do glowy zeby nie isc na jakies wesele bo mnie jako ot wypisali, a wszystkie zaproszenia ze strony tż są wlasnie z ot, a jestesmy juz troche razem, i mam gdzies ze ktos rownie bliski pm dostal zaproszenie imienne a my nie

znajomi dostali przed swoim slubem zaproszenie na inne wesele na ktorym byli juz malzenstwem, na zaproszeniu nie pisalo marcin i ania tylko marcin z ot, i kolezanka wyobraz sobie wcale sie nie obrazila na to że tuz przed slubem jej tz dostaje zaproszenie z ot, pośmiali się trochę z tego i oczywiscie poszli na wesele i dobrze się bawili, podejrzewam ze ty strzelilabys mega focha i odrazu odmówila przyjscia na wesele
Idac do kogos wypadałoby sie dowiedziec kto jest z kim. Jesli nie wiemy ze osoba jest zareczona albo ma dziewczyne to mozna zrozumiec OT. Mysle ze przynajmniej rodzenstwo rodziców i ich dzieci wiedza o czyis zwiazkach i zareczynach. A w obecnych czasach rodzice nie sa obojetni jak pociechy ustalaja liste slubna i przypominaja o kims
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 22:21   #134
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Muirinn Pokaż wiadomość
Nie rozumiem - laska musiała sobie dopiero przypomnieć, jak się nazywa?
Bo uwazala ze po slubie z Kowalskim jest pania Kowalska
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 22:24   #135
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Bo uwazala ze po slubie z Kowalskim jest pania Kowalska
No bo jest, o ile nie zostala przy swoim nazwisku

Edit: Aaa, nie doczytalam. Przepraszam
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 08:02   #136
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Osoby takie jak kasieńka129 powinny trafiać na jakąś ogólnopolską listę czarnych charakterów wesel, by żadna PM nie zaprosiła jej przypadkiem przez kogoś na swoje wesele.



Nie wiem dlaczego tak ciężko jest komuś ogarnąć, że nie jest na weselu priorytetem, bo gdyby nie jej słodki misio pysio to by jej na nim w ogóle nie było.
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 10:01   #137
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Jak ktos mnie zaprasza to oczekuje szacunku. Dlatego uwazam za potezny blad wpisywanie mnie z ^osoba towarzyszaca^ kiedy mam partnera od 4 lat.

Jazgotek skoro przygotowujesz wesele to powinnas to wiedziec.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 10:34   #138
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Jak ktos mnie zaprasza to oczekuje szacunku. Dlatego uwazam za potezny blad wpisywanie mnie z ^osoba towarzyszaca^ kiedy mam partnera od 4 lat.

Jazgotek skoro przygotowujesz wesele to powinnas to wiedziec.
Nawet jeżeli ktoś kto Cię zaprasza nie zna/nie ma zbytnio kontaktu z Twoim partnerem? Czemu?
Nie traktuj tego jak złośliwość, po prostu autentycznie tego nie rozumiem.
__________________
Kotoperz
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 10:43   #139
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Nawet jeżeli ktoś kto Cię zaprasza nie zna/nie ma zbytnio kontaktu z Twoim partnerem? Czemu?
Nie traktuj tego jak złośliwość, po prostu autentycznie tego nie rozumiem.
A ty zapraszasz kogos kogo nie znasz? Brak częstego kontaktu nie jest powodem aby lekcewazyc czyjs zwiazek.

Nie wiem na co bohaterka tematu liczyła. Ze brat przyjdzie z sasiadka czy kolezanka z pracy? Dla mnie to oczywiste ze jesli temu mezczyznie zalezy to zabierze swoja dziewczyne a panna mloda potraktowala ich jak pare ktora chodzi za raczke dla nudow i w dodatku zignorowala "kolezanke" z ktora ma częsty kontakt
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-29, 10:59   #140
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Jak ktos mnie zaprasza to oczekuje szacunku. Dlatego uwazam za potezny blad wpisywanie mnie z ^osoba towarzyszaca^ kiedy mam partnera od 4 lat.

Jazgotek skoro przygotowujesz wesele to powinnas to wiedziec.
Bardzo dziękuję za troskę, ale ja na szczęście nie zapraszam przypadkowych ludzi i nie mam znajomych z pustostanem między uszami
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 11:42   #141
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Ja na pierwszym weselu z moim TŻ byłam rok temu - po 3 latach związku. Było to wesele jego dobrej koleżanki, przy czym poznałam ją mniej więcej w tym samym czasie co jego. Zaproszenie było dla niego z osobą towarzyszącą.

Poczułam się dotknięta, owszem. Jednak wytłumaczyłam sobie, że przecież jest to jego koleżanka, a to, że parokrotnie się spotkałyśmy nie robi ze mnie bóg wie kogo. Potem dowiedziałam się, że wraz z mężem pytali się mojego TŻ czy nie było mi przykro, ze tak było na zaproszeniu napisane.

Teraz dostaliśmy zaproszenie, po 4 latach związku, od jego kuzyna - imienne. Zaprosili jego i mnie, z nazwiska.

Było mi bardzo miło. Po prostu.



I powiem szczerze, że ja rozumiem Autorkę. Bo brat-siostra to co innego jak koleżanka/kolega. Zwłaszcza jeśli ma bardzo dobry kontakt z partnerką brata. Jeśli mojego TŻ siostra by dała mu zaproszenie z osobą towarzyszącą to bym się zwyczajnie w☠☠☠☠iła. No bo po kiego ubiega się o dobry ze mną kontakt, wydzwania (do mnie, nie do niego) itd. skoro uważa mnie tylko za obecną dziewczynę swojego brata?

I tu w sumie nie chodzi o "księżniczkowanie", bo nic nie zrobisz z tym, że się poczułaś chujowo przez głupie zaproszenie. Oczywiście, że to mało ważne, ale czujesz co czujesz i tyle, nie da się zaprogramować.
Dlatego właśnie żeby uniknąć kwasu należałoby będąc parą młodą przemyśleć sprawę i zwyczajnie zachować się taktownie. Czy to takie trudne wykazać się empatią i wyobraźnią? To się nazywa dyplomacja.

No i ja nie rozumiem czemu Wy tak na tym wizażu naskakujecie na kogoś , że widzę niemal, oczyma wyobraźni, jak kamieniami rzucacie. Nie wiem, nie można podyskutować w miłej atmosferze tylko się z kogoś śmiać/ szydzić? To nie przynosi żadnego skutku, bo normalną odpowiedzią na atak jest obrona. Jeśli chcecie komuś pomóc to chyba lepiej pisać bezosobowo, tak by ta druga osoba mogła wyciągnąć wnioski, a nie robić sobie podśmiechujki. Po co?
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:03   #142
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 924
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kasienka129 Pokaż wiadomość
A ty zapraszasz kogos kogo nie znasz? Brak częstego kontaktu nie jest powodem aby lekcewazyc czyjs zwiazek.
Jeszcze nie jestem zaręczona, więc planowanie ślubu jest na razie tylko hipotetycznymi rozmowami, ale imiennie będę zapraszać tylko osoby, które chcę na weselu mieć, niezależnie od stażu związku (np koleżanka jeszcze z liceum, z którą się widzę 2-3 razy do roku jest w związku od chyba 8 lat, ale zaproszenie dostałaby z osobą towarzyszącą, bo jej partnera widziałam na oczy raz) i związki sformalizowane.
Więcej, na tyle znam ludzi, których wiem, że chciałabym zaprosić, że mam pewność, że nikt nie będzie strzelał fochów

Cytat:
Napisane przez WildThing Pokaż wiadomość
Ja na pierwszym weselu z moim TŻ byłam rok temu - po 3 latach związku. Było to wesele jego dobrej koleżanki, przy czym poznałam ją mniej więcej w tym samym czasie co jego. Zaproszenie było dla niego z osobą towarzyszącą.

Poczułam się dotknięta, owszem. Jednak wytłumaczyłam sobie, że przecież jest to jego koleżanka, a to, że parokrotnie się spotkałyśmy nie robi ze mnie bóg wie kogo. Potem dowiedziałam się, że wraz z mężem pytali się mojego TŻ czy nie było mi przykro, ze tak było na zaproszeniu napisane.

Teraz dostaliśmy zaproszenie, po 4 latach związku, od jego kuzyna - imienne. Zaprosili jego i mnie, z nazwiska.

Było mi bardzo miło. Po prostu.

No i ja nie rozumiem czemu Wy tak na tym wizażu naskakujecie na kogoś , że widzę niemal, oczyma wyobraźni, jak kamieniami rzucacie. Nie wiem, nie można podyskutować w miłej atmosferze tylko się z kogoś śmiać/ szydzić? To nie przynosi żadnego skutku, bo normalną odpowiedzią na atak jest obrona. Jeśli chcecie komuś pomóc to chyba lepiej pisać bezosobowo, tak by ta druga osoba mogła wyciągnąć wnioski, a nie robić sobie podśmiechujki. Po co?
To chyba chodziło o dziwne fochy i obrażanie się, w sensie tego naskakiwania.


Ujmę tak, koleżankę Twojego TŻ rozumiem, bo sama tak bym zaproszenie napisała. Chyba, że bez chłopaka też byś zaproszenie dostała, to wtedy głupio wyszło.

Sytuacja z kuzynem, jeśli oczywiście nie macie jakichś bliższych kontaktów, by mnie po prostu zdziwiła.



Zanim zaczęłam czytać wizaż, w życiu bym nie pomyślała, że ktoś by się obraził za określenie na zaproszeniu 'osoba towarzysząca'...
__________________
Kotoperz

Edytowane przez BiteAddict
Czas edycji: 2015-04-29 o 12:21
BiteAddict jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:22   #143
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Sytuacja z kuzynem, jeśli oczywiście nie macie jakichś bliższych kontaktów, by mnie po prostu zdziwiła.
Ale czy nie mega pozytywnie?

Nie rozumiem po prostu skąd ten naskok na autorkę tematu. Nie da się zmienić swoich odczuć względem danej sytuacji.
Dobrze, że dzięki takim wątkom przyszłe Panny Młode będą miały świadomość, że można w tak pozornie błahy sposób, kogoś delikatnie urazić.
A jeśli w dalszym ciągu nie dociera do kogoś, że może partnerka osoby przez nas zapraszanej ma do tej kwestii inne podejście niż jego wy☠☠☠ongo to cóż... zrobicie co chcecie, a że parę osób zwyczajnie poczuje się nieprzyjemnie tylko i wyłącznie z buty i dla głupich zasad zapraszających to przecież już ich sprawa. Bo świadomość, że tak może być już macie.
Ja na przykład wezmę sobie to do serca i w przyszłości, gdy będę organizowała swoje wesele postaram się w tak głupi sposób nikogo nie urazić. Bo po co? Nie ma nic gorszego niż uderzać w czyjeś poczucie ważności.
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:31   #144
Jazgotek
Rozeznanie
 
Avatar Jazgotek
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Skandynawia
Wiadomości: 600
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Naskok jest, bo zrobiła z siebie dotkniętą do żywego ofiarę losu, a kaska129 jeszcze podgrzała atmosferę księżniczkowaniem na całego. Jest różnica między "no przykro mi, ale trudno", a żądaniem nowego zaproszenia i rozdmuchiwania tego nawet na forum.
__________________
24.02.2009 zakochałam się
26.03.2015 zgodziłam się


68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55
Jazgotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:34   #145
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Jeszcze nie jestem zaręczona, więc planowanie ślubu jest na razie tylko hipotetycznymi rozmowami, ale imiennie będę zapraszać tylko osoby, które chcę na weselu mieć, niezależnie od stażu związku (np koleżanka jeszcze z liceum, z którą się widzę 2-3 razy do roku jest w związku od chyba 8 lat, ale zaproszenie dostałaby z osobą towarzyszącą, bo jej partnera widziałam na oczy raz) i związki sformalizowane.
Więcej, na tyle znam ludzi, których wiem, że chciałabym zaprosić, że mam pewność, że nikt nie będzie strzelał fochów



To chyba chodziło o dziwne fochy i obrażanie się, w sensie tego naskakiwania.


Ujmę tak, koleżankę Twojego TŻ rozumiem, bo sama tak bym zaproszenie napisała. Chyba, że bez chłopaka też byś zaproszenie dostała, to wtedy głupio wyszło.

Sytuacja z kuzynem, jeśli oczywiście nie macie jakichś bliższych kontaktów, by mnie po prostu zdziwiła.



Zanim zaczęłam czytać wizaż, w życiu bym nie pomyślała, że ktoś by się obraził za określenie na zaproszeniu 'osoba towarzysząca'...
Co innego jak zapraszamy wszystkich z OT bo nie mieszkaja razem albo nie znamy albo niesłyszeliśmy o partnerze a co innego jak rozgraniczam czyje zaproszenie imienne jest wyróżnione. Bo jak, wymieniam przyjaciolke helene z markiem, kuzyna michala z iwona a swojego brata z OT? mimo ze chodzi 2 lata z jadzka? Cos jest nie tak

Nie kazdy chce sie pobrac aby zyc razem co nie znaczy ze wieloletnia dziewczyna czy chlopak sa bezimienni Jesli para zyje w wolnym zwiazku z dzieckiem to powinnam tez zaprosić z OT bo jesli dziecko zostaje z dziadkami to franiszek moze nie przyjdzie z matka swojego dziecka a moze franciszek zabierze dziecko i kolezanke z klatki a partnerke zostawi w domu bo przecież moga sie rozstac (tlumaczenie panny mlodej)? Coz.. to byłby ewenement
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:41   #146
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez BiteAddict Pokaż wiadomość
Nawet jeżeli ktoś kto Cię zaprasza nie zna/nie ma zbytnio kontaktu z Twoim partnerem? Czemu?
Nie traktuj tego jak złośliwość, po prostu autentycznie tego nie rozumiem.
Odpowiadam ze swojego punktu widzenia: byłam w 2014r na 4 weselach. Na 3 weselach znalam dobrze oboje mlodych, na jednym slabo pana mlodego.
Na 3 zaproszeniach dostalam * z osoba towarzyszaca*. Zero wysilku ze strony mlodych. Tak to widze.

Cytat:
Napisane przez Jazgotek Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za troskę, ale ja na szczęście nie zapraszam przypadkowych ludzi i nie mam znajomych z pustostanem między uszami
Kto ma pustostan wytlumacz bo nie ogarniam? Czy masz na mysli mnie, bo smiem sie oburzac, ze mlodzi sie nie wysilaja?
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 12:46   #147
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Odpowiadam ze swojego punktu widzenia: byłam w 2014r na 4 weselach. Na 3 weselach znalam dobrze oboje mlodych, na jednym slabo pana mlodego.
Na 3 zaproszeniach dostalam * z osoba towarzyszaca*. Zero wysilku ze strony mlodych. Tak to widze.


Kto ma pustostan wytlumacz bo nie ogarniam? Czy masz na mysli mnie, bo smiem sie oburzac, ze mlodzi sie nie wysilaja?
Byłoby to dziwne gdybys poznala z ukochanym przyszłych małżonków przez 2 czy 3 wczesniejsze wesela i daliby wam dalej zaproszenie z os tow
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 13:30   #148
MagicGirls
Zakorzenienie
 
Avatar MagicGirls
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8 221
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Dobrze, że wujek Stefan nie wie co to wizaż.Nie daj Boże znalazłby ten wątek i obraził by się ze Ciocie Halinke jemu wpisalismy zamiast Osoby Towarzyszacej.
Autorko są tacy co marzą o takim zaproszeniu
__________________
27.06.2015 i żyli długo i szczęśliwie... <3
MagicGirls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 13:34   #149
Shanti90
Szczęśliwa Czerwcówka
 
Avatar Shanti90
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Koniec świata :)
Wiadomości: 222
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

To i ja się wypowiem w tym kontrowersyjnym temacie.

Autorko wątku przesadzasz! Nawet jak zrobiło Ci się przykro, że tak postąpili to nie wymagaj od razu przeprosin i drugiego zaproszenia.

Ja z Narzeczonym zapraszaliśmy z OT, tylko brata Tż, który ma narzeczoną zaprosiliśmy z imienia i nazwiska. Nawet gdyby była dziewczyną to dostałaby zaproszenie imienne, bo mamy dobry kontakt.
I moją jedną koleżankę z chłopakiem też imiennie ( są razem 7 lat i z Tż znamy chłopaka bardzo dobrze), Reszta kuzynów nawet jak wiedziałam, że kogoś mają to nie wydzwaniałam i nie wypytywałam o dokładne dane osoby. Jak już potwieedzą swoją obecność to owszem na winietkach będzie już imię i nazwisko osoby a nie OT. A do kuzynów/znajomych którzy nie mają nikogo i wezmę tylko kogoś na wesele nie będę nawet dzwonić, bo nie czuję takiej potrzeby wypisywać imiennych winietk dla nich.

Jak na moje to możesz się gniewać i nie iść na wesele. Tylko nie wiem komu tym faktem zrobisz na złość ( pewnie tylko i wyłacznie Twojemu Tżtowi będzie przykro jeśli tak postąpisz).
__________________
13.06.2015

Czekamy... 15/40 - 11.09.2016
Shanti90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 13:39   #150
kasienka129
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 658
Dot.: Zaproszenie ślubne- przykrość

Cytat:
Napisane przez Shanti90 Pokaż wiadomość
To i ja się wypowiem w tym kontrowersyjnym temacie.

Autorko wątku przesadzasz! Nawet jak zrobiło Ci się przykro, że tak postąpili to nie wymagaj od razu przeprosin i drugiego zaproszenia.

Ja z Narzeczonym zapraszaliśmy z OT, tylko brata Tż, który ma narzeczoną zaprosiliśmy z imienia i nazwiska. Nawet gdyby była dziewczyną to dostałaby zaproszenie imienne, bo mamy dobry kontakt.
I moją jedną koleżankę z chłopakiem też imiennie ( są razem 7 lat i z Tż znamy chłopaka bardzo dobrze), Reszta kuzynów nawet jak wiedziałam, że kogoś mają to nie wydzwaniałam i nie wypytywałam o dokładne dane osoby. Jak już potwieedzą swoją obecność to owszem na winietkach będzie już imię i nazwisko osoby a nie OT. A do kuzynów/znajomych którzy nie mają nikogo i wezmę tylko kogoś na wesele nie będę nawet dzwonić, bo nie czuję takiej potrzeby wypisywać imiennych winietk dla nich.

Jak na moje to możesz się gniewać i nie iść na wesele. Tylko nie wiem komu tym faktem zrobisz na złość ( pewnie tylko i wyłacznie Twojemu Tżtowi będzie przykro jeśli tak postąpisz).
Tylko widzisz. panna mloda nie musiala wydzwaniac do nikogo bo wiedziala z kims sie jej brat spotyka. A to roznica. Wlasnej siostrze nie dalabys imiennego zaproszenia jakby spotykala sie z kims rok czy dwa i popijalby z toba herbate ?
kasienka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-06 18:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.