On chce czekać z seksem do ślubu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-16, 08:33   #1
Hinika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 1

On chce czekać z seksem do ślubu


Okej a wiec, jestem z chłopakiem 4 lata. Od 2 lat uprawiamy seks. Mój chłopak nigdy nie był mocno wierzący, raczej taki niby wierzący ale niepraktykujący. W tamtym roku zaczął się mocno zagłębiać w wiarę chrześcijańską. Przez ostatni rok budował swoją wiarę praktycznie od zera aby poznać ją bezpośrednio od Boga poprzez Biblię a nie bezmyślnie powielać to co mówi kościół. Na ten moment jest człowiekiem bardzo mocno wierzącym. Chce żyć zgodnie z prawem Bożym i tak dalej... - nie bede się tutaj rozpisywać, po prostu widzi w tym sens i chce podążać taką drogą. Tu pojawia się problem ponieważ jak wiadomo seks przedmałżeński jest grzechem... nie chodzi tutaj nawet o sam fakt ze to jest grzech ale po prostu zgłębił temat i widzi ogromny sens w tym aby poczekać z seksem do ślubu... (mamy po 19 lat wiec do ślubu nam się nie spieszy) Jestem w stanie go zrozumieć, bo wiem ze dla katolika ma może to mieć jak najbardziej sens ale dla mnie jako dla osoby, która ma mało wspólnego z wiarą jest to bezsensowne ograniczenie. Nie chodzi mi o sam seks jako zaspokojenie swoich potrzeb (chociaż to tez) ale również o emocje które mu towarzyszą o bliskość, czułość, nie wyobrażam sobie z tego rezygnować ale też nie chce go do niczego namawiać ani w żaden sposób odciągać od kościoła... Dodam, ze bardzo się kochamy a nasz związek jest bardzo silny, opary na rozmowie (również ten temat jest przez nas doszczętnie przegadany ale sami nie jesteśmy w stanie znaleść rozwiązania) bardzo frustruje mnie kiedy zaczynamy się całować, jest coraz namiętniej ja chce pójść krok dalej a on na tym przystaje, gdy się całujemy nie chce mnie dotykać abyśmy się wzajemnie nie podniecali... Czyje się z tym bardzo źle i nie wyobrażam sobie aby tak było na dłuższą metę. Nie chce aby nasz związek sie przez to rozpadł ale coraz częściej dochodzi do poważnych spięć między nami, właśnie na tym tle. Ja jestem typem kobiety, która potrzebuje tej bliskości no i tak jak każdy człowiek mam swoje potrzeby, szczególnie ze przez ostatnie dwa lata uprawialiśmy seks. Jeśli ktoś jest w stanie doradzić byłabym wdzięczna. Każda rada będzie na wagę złota
Hinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-16, 16:54   #2
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

Cytat:
Napisane przez Hinika Pokaż wiadomość
Okej a wiec, jestem z chłopakiem 4 lata. Od 2 lat uprawiamy seks. Mój chłopak nigdy nie był mocno wierzący, raczej taki niby wierzący ale niepraktykujący. W tamtym roku zaczął się mocno zagłębiać w wiarę chrześcijańską. Przez ostatni rok budował swoją wiarę praktycznie od zera aby poznać ją bezpośrednio od Boga poprzez Biblię a nie bezmyślnie powielać to co mówi kościół. Na ten moment jest człowiekiem bardzo mocno wierzącym. Chce żyć zgodnie z prawem Bożym i tak dalej... - nie bede się tutaj rozpisywać, po prostu widzi w tym sens i chce podążać taką drogą. Tu pojawia się problem ponieważ jak wiadomo seks przedmałżeński jest grzechem... nie chodzi tutaj nawet o sam fakt ze to jest grzech ale po prostu zgłębił temat i widzi ogromny sens w tym aby poczekać z seksem do ślubu... (mamy po 19 lat wiec do ślubu nam się nie spieszy) Jestem w stanie go zrozumieć, bo wiem ze dla katolika ma może to mieć jak najbardziej sens ale dla mnie jako dla osoby, która ma mało wspólnego z wiarą jest to bezsensowne ograniczenie. Nie chodzi mi o sam seks jako zaspokojenie swoich potrzeb (chociaż to tez) ale również o emocje które mu towarzyszą o bliskość, czułość, nie wyobrażam sobie z tego rezygnować ale też nie chce go do niczego namawiać ani w żaden sposób odciągać od kościoła... Dodam, ze bardzo się kochamy a nasz związek jest bardzo silny, opary na rozmowie (również ten temat jest przez nas doszczętnie przegadany ale sami nie jesteśmy w stanie znaleść rozwiązania) bardzo frustruje mnie kiedy zaczynamy się całować, jest coraz namiętniej ja chce pójść krok dalej a on na tym przystaje, gdy się całujemy nie chce mnie dotykać abyśmy się wzajemnie nie podniecali... Czyje się z tym bardzo źle i nie wyobrażam sobie aby tak było na dłuższą metę. Nie chce aby nasz związek sie przez to rozpadł ale coraz częściej dochodzi do poważnych spięć między nami, właśnie na tym tle. Ja jestem typem kobiety, która potrzebuje tej bliskości no i tak jak każdy człowiek mam swoje potrzeby, szczególnie ze przez ostatnie dwa lata uprawialiśmy seks. Jeśli ktoś jest w stanie doradzić byłabym wdzięczna. Każda rada będzie na wagę złota
Hahaha. Koleś ładnie Cię wkręca. Po pierwsze: zgodnie z doktryną chrześcijańska - już uprawialiście seks, więc bóg wam nie pobłogosławi w noc poślubną, ani nie ześle na was tych wszystkich wyimaginowanych łask.
Po drugie: zgodnie z doktryną brak seksu oznacza również brak kuszenia partnera, czyli żadne kizi mizi nie wchodzi w grę, bo to sprowadza na złą drogę. Nie ma całowania, obmacywania etc.
Po trzecie: takie cudowne nawrócenia i odnalezienie jakiegoś boga w życiu to zwykle ściema kamuflująca problemy psychiczne.
Po czwarte: który normalny 19-latek odmawia seksu zasłaniając się bogiem??

Dziewczyno, uciekaj z tego związku póki nie jest za późno. A że młoda jesteś, to nie marnuj swojego życia (rónież seksualnego) na frustrata, któremu nie wiadomo co odpali.

Widzi Ci się seks z kalendarzykiem do końca życia?
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-16, 17:13   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

Ok, czyli mamy faceta, który rzekomo nie powiela bezmyślnie nauk kościoła i widzi w czekaniu do ślubu ogromny sens. Wyjaśnił ci jaki to jest sens? A jeszcze lepiej niech wyjaśni jaki widzi sens w świadomym nakręcaniu cię, żeby potem zasłaniać się "grzechem".
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-16, 19:04   #4
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

Teraz brak seksu do ślubu, a potem seks tylko w celach prokreacyjnych. Skończ to, póki możesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-16, 19:16   #5
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

Teraz brak seksu, a co potem? Przecież antykoncepcja to też grzech. Co rok to prorok? Powodzenia. Po prostu chłopakowi "odbiło". Pożegnałabym się z nim i niech sobie szuka kogoś tak samo religijnego.
Poza tym dobrze ktoś wcześniej zauważył, że kizi-mizi i pocałunki to taki sam grzech, jak seks, więc niech się koleś nie ośmiesza.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-16, 22:01   #6
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

Do odstrzału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-17, 20:37   #7
madziamach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 440
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

Ludzie czy wy musicie tak krytykować? Jak ktoś wyznaje takie zasady, to niech tak ma i co wam do tego? Wy żyjcie po swojemu.
madziamach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-17, 22:53   #8
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

Cytat:
Napisane przez madziamach Pokaż wiadomość
Ludzie czy wy musicie tak krytykować? Jak ktoś wyznaje takie zasady, to niech tak ma i co wam do tego? Wy żyjcie po swojemu.
Ale autorka ich nie wyznaje, co oznacza niedopasowanie w kwestiach dla związku dość podstawowych.

Niech tak ma, ale z osobą o podobnych poglądach - nie z kimś, kogo będzie to tylko dogłębnie frustrować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-18, 15:14   #9
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

Macie 19 lat, nie rozumiem po co tak bardzo się wzbraniasz przed zakończeniem tego, nie macie żadnych zobowiązań w postaci dzieci nawet, tu nie ma żadnego dylematu. Różnicie się w fundamentalnej kwestii, gdzie nie da się wypracować kompromisu, pewnie będzie coraz gorzej, bo fanatyzm religijny wiąże się z jeszcze większymi kwiatkami w postaci np. braku stosowania antykoncepcji. Prawie każdy związek osób w tym wieku się wcześniej czy później rozpada z powodu właśnie takiego, że ludzie się wtedy jeszcze mocno zmieniają i dopiero zaczynają ustalać swoje potrzeby i priorytety kiedy wchodzą w życie związkowe, tutaj nie da się nic zaradzić

Koleś też jest dziwny z tym czekaniem, przecież już seks mieliście, to z czym macie czekać do ślubu? Imho chodzi o coś innego, może go zapytaj co to za sens widzi w tym, może to jest jakaś przykrywka. Swoją drogą też dziwne, że zaczynacie się namiętnie całować, a on potem nagle przerywa, każdego by to frustrowało.
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-22, 13:04   #10
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

Uciekaj. Serio, nie warto.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-30, 08:05   #11
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: On chce czekać z seksem do ślubu

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;88379139]Uciekaj. Serio, nie warto.[/QUOTE]

Zgadzam się.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 09:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.