Che Italia? - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-05, 12:31   #601
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: Che Italia?

ciao ragazze!

wiele z Was mieszka we Włoszech, więc na pewno orientujecie się w kursach jezykowych na miejscu.
Chcę się zapisac na intensywny kurs wakacyjny (lipiec lub sierpień) we Włoszech. i szukam jakiejś instytucji, która zajmuje się organizacją takich kursów, najlepiej łącznie z zakwaterowaniem.
chętnie sama bym się za to wzięła, ale jak tylko znajdę jakąs stronę w necie to odsyła do włoskich uniwersytetów, a tam niewiele rozumiem. i sama nie dogadam się niestety

może znacie takie szkoły językowe czy firmy, które organiazują takie kursy wakacyjne. ważne żeby zajęcia były z nativami. Kiedyś widziałam takie oferty z jez. angielskim, więc może z włoskim tez są
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 16:40   #602
maya23
Raczkowanie
 
Avatar maya23
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 75
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
Hello
Jak u Was z pogodą ??
U nas po wczorajszym pięknym słońcu jakoś szaro i ponuro .
Myślicie że oglądanie pół godziny , godzinkę dziennie telewizji włoskiej np. rai uno coś mi da ?
Na razie jestem na etapie że nic nie rozumiem , umiem się przedstawić , jakieś rodzajniki , trochę z tematu zwiedzanie
ale jestem z siebie dumna :P
Pewnie,ze da!!!Na pewno w pierwszym momencie nic nie zrozumiesz ale z dnia na dzien bedzie zawszze lepiej!
zawsze cos w glowce ci zostanie!
...a moze chcesz sobie pospiewac???Przy muzyce latwiej slowa wpadaja do glowy i nauka jest weselsza
maya23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 22:33   #603
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
Hello
Jak u Was z pogodą ??
U nas po wczorajszym pięknym słońcu jakoś szaro i ponuro .
Myślicie że oglądanie pół godziny , godzinkę dziennie telewizji włoskiej np. rai uno coś mi da ?
Na razie jestem na etapie że nic nie rozumiem , umiem się przedstawić , jakieś rodzajniki , trochę z tematu zwiedzanie
ale jestem z siebie dumna :P
Pewnie ,ze da ,osluchasz sie z akcentem i mozesz sie nauczyc poprawnej wymowy
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 11:29   #604
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Che Italia?

Ok
Mam motywacje żeby oglądac chociaż pol godziny dziennie . Ostatnio był to bob budowniczy
Ciotka z południa przeoprowadziła się do Mediolanu i mówi że sama musi nauczyć się mówić hehe
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 12:23   #605
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Che Italia?

Ja polecam muzyke. Mi bardzo pomaga w nauce. Np rozpoznaje slowa ktorych sie nauczylam, osluchuje sie z nimi i lepiej pamietam. Po prostu zeby miec stycznosc z jezykiem, w przeciwnym razie szybko pozapominam.
Slucham radia internetowego. Nazywa sie Radiopolskastacja.pl Italia, graja tam tylko wloska muzyke, bardzo zroznicowana, praktycznie nie ma reklam i nikt nic nie mowi.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 13:27   #606
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Che Italia?

sęk w tym właśnie że nie znoszę włoskiej muzyki hehehe
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 20:55   #607
maya23
Raczkowanie
 
Avatar maya23
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 75
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
sęk w tym właśnie że nie znoszę włoskiej muzyki hehehe
Oj!Oj!...tylko nie mow tego na glos we Wloszech bo Wlosi sie obraza!!!---oni tak kochaja swoj kraj!BELLA ITALIA
maya23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-09, 18:54   #608
babelot
Raczkowanie
 
Avatar babelot
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 52
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Xenia Pokaż wiadomość
Witam Was.
Dziewczyny , mam prosbe.
Moze , ktoras z Was wie co to znaczy :

"Abbiamo un problema , come lei e ho scoperto il gusto parole" .

Jedna osoba na liscie gg wstawia go zawsze jak moj TZ zrobi sie dostepny. Czyzby jaka aluzja ? Szlag mnie trafia , bo nie wiem o co jej chodzi. Pomozcie .
"Abbiamo un problema, come lei e ho scoperto il gusto parole".

Abbiamo un problema – mamy problem
W dalszej części sens logiczny zdania nie jest już jednoznaczny
„come lei e ho scoperto il gusto parole” poprawnie brzmieć powinno „come Lei, ho scoperto il gusto di parole
Co w naszym języku brzmi mniej więcej “podobnie jak pani odkryłem smak słów (konwersacji, rozmowy).
Z konstrukcji gramatycznej zdania można by wywnioskować, że piszącemu chodziło być może o zupełnie inny sens.

"Abbiamo un problema, come lei e ho scoperto il gusto parole".
Abbiamo un problema, con Lei ho scoperto il gusto di parole.
Mamy problem, z panią odkryłem przyjemność konwersacji.
To co tu piszę, to są tylko szkolne dywagacje z serii „co poeta chciał powiedzieć…?”
pozdrawiam
babelot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 16:10   #609
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
Ok
Mam motywacje żeby oglądac chociaż pol godziny dziennie . Ostatnio był to bob budowniczy
Ciotka z południa przeoprowadziła się do Mediolanu i mówi że sama musi nauczyć się mówić hehe
Oj zapraszam ciocie do Mediolanu, ale nie obiecuje niespodzianek..jak dla mnie to tylko wielke, brzydkie i brudne miasto
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 23:39   #610
milka8686
Zadomowienie
 
Avatar milka8686
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 446
Dot.: Che Italia?

Czesc! Mam takie troche glupie pytanko, bowiem zauwazylam u znajomych Wlochow, Francuzow/ek tendencje do baaaaaaaaaaardzo wolnego odpisywania na smsy (czasami nawet dzien): czy takie cos jest u nich (na zachodzie, hen,hen za widnokregiem) normalne? nie wiecie przypadkiem? Jak juz mowilam pytanie ejst glupie i infantylne,ale strasznie działa mi to na nerwy
milka8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 08:36   #611
usiakons
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 327
GG do usiakons
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez NoLQa Pokaż wiadomość
Oj zapraszam ciocie do Mediolanu, ale nie obiecuje niespodzianek..jak dla mnie to tylko wielke, brzydkie i brudne miasto
Oni mieszkają już od ponad miesiąca , mimo że w Polsce mieszkali w Poznaniu czyli dość sporym mieście , tam woleli o nieb południowy klimacik średnio wielkiego misteczka..z widokiem na morze..
Nie czują się w Mediolanie , na nowo muszą uczyć się języka , wujek Antoimo jeszcze daje rade ale ciocia zupełnie się nie odnajduje , tęskni i czuje się zagubiona
__________________
Proszę odpowiadać u mnie
usiakons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 12:53   #612
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez milka8686 Pokaż wiadomość
Czesc! Mam takie troche glupie pytanko, bowiem zauwazylam u znajomych Wlochow, Francuzow/ek tendencje do baaaaaaaaaaardzo wolnego odpisywania na smsy (czasami nawet dzien): czy takie cos jest u nich (na zachodzie, hen,hen za widnokregiem) normalne? nie wiecie przypadkiem? Jak juz mowilam pytanie ejst glupie i infantylne,ale strasznie działa mi to na nerwy
Wedlug mnie to zalezy od osoby... no coz w Polsce tak samo czasem ktos ci odpowie po 2 minutach a czasem dopiero na drugi dzien Ja jakos nie zauwazylam zeby ludzie mi odpowiadali z wieeelkim opoznieniem

Cytat:
Napisane przez usiakons Pokaż wiadomość
Oni mieszkają już od ponad miesiąca , mimo że w Polsce mieszkali w Poznaniu czyli dość sporym mieście , tam woleli o nieb południowy klimacik średnio wielkiego misteczka..z widokiem na morze..
Nie czują się w Mediolanie , na nowo muszą uczyć się języka , wujek Antoimo jeszcze daje rade ale ciocia zupełnie się nie odnajduje , tęskni i czuje się zagubiona

No wlasnie dobrze sobie zdaje z tego sprawe. Jak dla mnie Mediolan jest beznadziejny i wszystko bym dala zeby moc sie wyprowadzic na poludnie Italii...lub wogole wyjechac gdzies dalej No coz.. jak sie ma dusze podroznika Wloski juz umiem teraz przydalby sie jakis inny jezyk
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 21:37   #613
mery812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlochy...gdzies daleko na poludniu
Wiadomości: 308
Dot.: Che Italia?

witam wszystkich...
jestem nowa, wiec licze na wasze wsparcie,
ja juz od 6 lat mieszkam we wloszech, ale cos ostatnio mam dosc tego kraju i tych ludzi mam ochote na ucieczke no ale nie za bardzo bo od stycznia jestem mezatka
i na co mi to bylo

jej ale mam dolaaaa...

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

sorki...
czy ktoras z was nie nawidzi rodziny swojego faceta,czy to tylko ja jakas dziwna jestem...
mery812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 01:17   #614
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez mery812 Pokaż wiadomość
witam wszystkich...
jestem nowa, wiec licze na wasze wsparcie,
ja juz od 6 lat mieszkam we wloszech, ale cos ostatnio mam dosc tego kraju i tych ludzi mam ochote na ucieczke no ale nie za bardzo bo od stycznia jestem mezatka
i na co mi to bylo

jej ale mam dolaaaa...

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

sorki...
czy ktoras z was nie nawidzi rodziny swojego faceta,czy to tylko ja jakas dziwna jestem...
Wloscy mezczyzni sa bardzo przywiazani do swoich rodzin ,zwlaszcza matek ,znaczniej bardziej niz mezczyznki w jakimkolwiek innym kraju ... wloskie matki sa zazdrosne i bardzo zaborcze ,nie latwo akceptuje cudoziemke jako zone ukochanego syna .... rodzina ma na nich ogromny wplyw ... taka juz mentalnosci ,taka tradycja ... polacy sa znacznie bardziej niezalezny ,my opuszczamy domy dosc wczesnie i zaczynamy swoje zycie ,rodzina nie ma na nas i na nasze decyzje tak ogromnego wplywo jak w Italii , wiele tez zalezy od samego czlowieka i jego charakteru ,sposobu postrzegania pewnych spraw...
Mysle ,ze nie latwo trafic na dobra tesciowa ,zwlaszcza we wloszech

Mam do Ciebe pytanie Mery .. po co wyszlas za maz skoro mowisz teraz "na co mi to bylo ? " .... poslubilas go z milosci czy dlaczego ?
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 13:38   #615
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Wloscy mezczyzni sa bardzo przywiazani do swoich rodzin ,zwlaszcza matek ,znaczniej bardziej niz mezczyznki w jakimkolwiek innym kraju ... wloskie matki sa zazdrosne i bardzo zaborcze ,nie latwo akceptuje cudoziemke jako zone ukochanego syna .... rodzina ma na nich ogromny wplyw ... taka juz mentalnosci ,taka tradycja ... polacy sa znacznie bardziej niezalezny ,my opuszczamy domy dosc wczesnie i zaczynamy swoje zycie ,rodzina nie ma na nas i na nasze decyzje tak ogromnego wplywo jak w Italii , wiele tez zalezy od samego czlowieka i jego charakteru ,sposobu postrzegania pewnych spraw...
Mysle ,ze nie latwo trafic na dobra tesciowa ,zwlaszcza we wloszech

Mam do Ciebe pytanie Mery .. po co wyszlas za maz skoro mowisz teraz "na co mi to bylo ? " .... poslubilas go z milosci czy dlaczego ?
Oh rly?

A tak na serio, przez te wasze gadanie zaczynam sie zastanawiac nad tymi rodzicami TZ. Wlasciwie to ich nie rozumiem przeciez. Ale wydaje mi sie ze to naprawde mili ludzie sa, a wlasciwie jestem na 100% pewna. Czyzbym ja jedyna byla tak uprzywilejowana, czy co?
Rodzina Tz nie miala problemow z zaakceptowaniem mnie. Ale to tez pewnie dlatego ze mieszkamy w Anglii i tu ciezko na Wloszke trafic?
Tzn ciezej niz na Angielke czy Polke. Moj Tz jest przywiazany do swojej matki tak samo jak ja do mojej, nie zauwazylam tu jakis odchylen i ona takze nigdy nie mowi mu co ma robic (by sprobowala).
Poki co uwazam, ze trafilam na dobra tesciowa, pewnie tez dlatego ze jest daleko i nic od niej nie zalezy.
Moj Tz zreszta tez nie jest typowym Wlochem (i chwala Bogu!).

To co pisze to jest tylko przyklad ze nie wszyscy Wlosi sa tacy sami. Poza tym ja chyba na jakiegos dziwnego trafilam.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 14:21   #616
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Oh rly?

A tak na serio, przez te wasze gadanie zaczynam sie zastanawiac nad tymi rodzicami TZ. Wlasciwie to ich nie rozumiem przeciez. Ale wydaje mi sie ze to naprawde mili ludzie sa, a wlasciwie jestem na 100% pewna. Czyzbym ja jedyna byla tak uprzywilejowana, czy co?
Rodzina Tz nie miala problemow z zaakceptowaniem mnie. Ale to tez pewnie dlatego ze mieszkamy w Anglii i tu ciezko na Wloszke trafic?
Tzn ciezej niz na Angielke czy Polke. Moj Tz jest przywiazany do swojej matki tak samo jak ja do mojej, nie zauwazylam tu jakis odchylen i ona takze nigdy nie mowi mu co ma robic (by sprobowala).
Poki co uwazam, ze trafilam na dobra tesciowa, pewnie tez dlatego ze jest daleko i nic od niej nie zalezy.
Moj Tz zreszta tez nie jest typowym Wlochem (i chwala Bogu!).

To co pisze to jest tylko przyklad ze nie wszyscy Wlosi sa tacy sami. Poza tym ja chyba na jakiegos dziwnego trafilam.
Gereralnie w Italii wyglada to tak ,bo tak sa wychowani ,bo takie sa tradycje ....
ale .... (zawsze jest jakies ale...) ,mimo wszystko ,ludzie sa rozni ,jedni sa bardziej otwarci od innych ,po 7 latach we Wloszech musze powiedziec ,ze tutaj relacje synowa-tesciowa czesto bywaja wyjatkowo trudne ,chlodne.nieprzyjemne ,obojetnie ..
Jak trafilas na dobrych tesciow to gratuluje ,to jest naprawde wazne ,aby zyc ze soba w zgodzie ,a nie palac do siebie jakas chora i niezrozumiala nienawiscia z jakis bezsensownych powodow ....
Rodzice mojego ex chlopaka traktowali mnie niemalze jak corke ,mieszkalismy pod jednym dachem,nigdy nie bylo zadnych problemow ,a sa typowymi poludniowcami z Calabii ,tradycjonalistami .... nie moge powiedziec nic negatywnego ....
Roznie to bywa ....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 20:03   #617
mery812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlochy...gdzies daleko na poludniu
Wiadomości: 308
Dot.: Che Italia?

Romanaccia...
z tym "no co mi to bylo" to moze lekka przesada-mialam wtedy lekkiego dola i tyle...
wzielismy slub bo tego oboje chcielismy, nie moge na swojego narzekac, poniewaz we wszystkim mi pomaga, no i jest za mna bardzo...
jesli chodzi o moich tesciow to nie moge nic zlego powiedziec, tesciowka mam super- chodzimy nawet razem na silownie...
tesciu jeszcze lepszy...
mam male problemy z jego ciotka... - biedna sfrustrowana kobieta z rogami az po ksiezyc- co najlepsze wie o tym, no i godzi sie na to, bo w zyciu nie pracowala no i jak by mogla od meza odejsc... ktos musi ja utrzymywac...

no i ta swoja frustracje przelewa czasem na nic nie winne osoby...
mery812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 21:36   #618
maya23
Raczkowanie
 
Avatar maya23
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 75
Dot.: Che Italia?

Jesli masz fajnego meza i z tesciami tez Ci sie uklada to ciotka sie nie przejmuj!
Kilka niedzielnych obiadow i swieta w rodzinnym gronie mozna przezyc
maya23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 13:49   #619
mery812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlochy...gdzies daleko na poludniu
Wiadomości: 308
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez maya23 Pokaż wiadomość
Jesli masz fajnego meza i z tesciami tez Ci sie uklada to ciotka sie nie przejmuj!
Kilka niedzielnych obiadow i swieta w rodzinnym gronie mozna przezyc
masz racje...
dzieki
mery812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 17:44   #620
gosiaaaa1
Rozeznanie
 
Avatar gosiaaaa1
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 513
Dot.: Che Italia?

a ja sie wybieram na wakacje na Sycylie do kolezanki jade ktora tam jest od 2 lat. We Wloszech bylam juz duzo razy i kocham strasznie ten kraj... doczekac sie juz nie moge ) oczywiscie do Rzymu (moje ukochane miasto) i Milano na pewno wpadne
gosiaaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 19:38   #621
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Che Italia?

ja mieszkam we Włoszech od roku, mam bardzo dobrą pracę, świetną teściową i ukochanego włocha.
jednak nie mogę się przyzwyczaić...nie podoba mi się tu wiele rzeczy, przede wszystkim mentalność, podejście do pracy, rasizm.
mieszkam na samej północy, marzy mi się powrót do Polski, jednak na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe...
myślicie,że się przyzwyczaję?
pozdrawiam
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 22:56   #622
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Che Italia?

Cytat:
Napisane przez marmotta Pokaż wiadomość
ja mieszkam we Włoszech od roku, mam bardzo dobrą pracę, świetną teściową i ukochanego włocha.
jednak nie mogę się przyzwyczaić...nie podoba mi się tu wiele rzeczy, przede wszystkim mentalność, podejście do pracy, rasizm.
mieszkam na samej północy, marzy mi się powrót do Polski, jednak na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe...
myślicie,że się przyzwyczaję?
pozdrawiam

Wszystko zalezy od Ciebie ,bardzo duzy wplyw na aklimatyzacje maja ludzie,ktorzy nas otaczaja,znajomosci,ktore zawieramy,praca jaka wykonujemy,to co robimy na codzien...
Jesli ktos nie ma znajomych,przyjaciol,albo ma ich bardzo malo,spedza caly czas w domu,nie pracuje,ale ma prace,ktorej nie znosi,malo zarabia,nie podoba mu sie miejsce ,w ktorym mieszka (bo na przyklad nie wybral go ,trafil tam przypadkiem) ,to na pewno nie przyzwyczi sie ,nie zaaklimatyzuje zby dobrze...
pozatym istotnym jest tez fakt,dlaczego sie tu przyjechalo,jesli za praca,zupelnie przypadkiem,to ciezko jest w takich przypadkach ,jesli za miloscia ,to zalezy wiele od osoby,jak ulozy sobie zycie poza zwiazkiem,w sensie ,jak beda wygladac dni tej osoby,czy nie bedzie sie ograniczac tylko do przebywania w domu z narzecznym/narzeczona ... a,jezli z wyboru ,to juz inna historia ....

Co do rasizmu,to jest wszedzie w mniejszych czy wiekszych "dawkach"...
takie uroki zycia na emigracji,zawsze znajdzie sie ktos ,komu sie nie spodobamy,delikatnie mowiac....
Co do podejsciach wlochow do pracy ,takowe ma wiekszosc (wiem,ze to koszmar) i chociaz ja kocham Italie ,to akurat do tego po 7 juz latach wciaz sie nie przyzwyczailam i juz sie nie przyzwyczaje ,a jesli nie podoba Ci sie mentalnosc to juz gorsza sprawa .... ciezko jest zyc wsrod ludzi,ktorzy Ci nie odpowiadaja pod prawie kazdym wzgledem ..... ich sposob bycia,mowienia,zachowania ,podejscia do roznych kwestii ...

zycze powodzienia !
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 11:44   #623
kapeluszka17
Raczkowanie
 
Avatar kapeluszka17
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Węgliniec
Wiadomości: 156
Send a message via Skype™ to kapeluszka17
Dot.: Che Italia?

Witam Ja do Włoch w tym roku jade po raz 3 do pracy Jest to praca sezonowa Bardzo mi sie tam podoba Jako,że jestem młoda tak wiec dla mnie zabrobi wystarczajace..W Polsce musialabym robic ponad pół roku żeby zarobic tyle to w tym pieknym kraju

Poznałam tam wspanialego chlopaka z którym jestem prawie rok
Nie jest włochem:P Poznaliśmy sie w busie a bardziej juz na miejscu pracy Bo sie okazało,że jechalismy tylko my w to samo miejsce W Polsce mieszkamy w odleglosci 30km Musielismy jechac tyle kilometrów żeby sie poznac:P No ale cóż Jest super
__________________
Kocham Cie Grzesiu Tylko Ty
kapeluszka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 15:32   #624
agusiek2323
Raczkowanie
 
Avatar agusiek2323
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 216
Dot.: Che Italia?

Dziewczyny mam pytanie: czy znacie jakieś ciekawe i tanie włoskie kosmetyki do włosów/zapaszki? Może w BS jest coś fajnego, czego nie można dostac u nas? Na razie upatrzyłam sobie kokosowy balsam Mil Mil, ale nic więcej nie mogę znaleźc, bo żadnych stron wymienionych przez was drogerii/perfumerii w sieci znaleźc nie mogę(liczyłam, że będzie taka gazetka na stronie, jak rossmannowska).
agusiek2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 20:22   #625
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomości: 10 227
GG do cuciola
Dot.: Che Italia?

czesc dziewczyny!!! ale nas sie tu nazbieralo!!! fajnie ze topic sie ruszyl!
ja jestem w trakcie sesji na studiach..no ale jeszcze jeden egzamin mi zostal i wakacje!!! za miesiac przyjezdzaja moi rodzice i brat i jedziemy nad morze!!!

Cytat:
sorki...
czy ktoras z was nie nawidzi rodziny swojego faceta,czy to tylko ja jakas dziwna jestem...
nie jestes dziwna! ja tez nie przepadam za rodzina mojego tz-ta..zwlaszcza ze cala jego rodzina mieszka obok siebie wiec ciagle ktos wchodzi i wychodzi do nas.Ma to swoje plusy ale tez minusy.
Co prawda nigdy nie dali mi odczuc ze jestem z innego kraju,no ale wlasnie przez to ze cala rodzinka tu na kupie to o wielu rzeczach rozmawiaja miedzy soba.
Traktuja mnie niby jak corke..tez mieszkamy (jeszcze) pod jednym dachem.
Tylko ze to chyba moja wina..to chyba ja wymagam zeby zastapic sobie moja mame ktora zostawilam w Polsce tesciowa.
A tesciowa to matka jedynaka,nie ma wogole zainteresowan ani wyksztalcenia.
Nie interesuje ja nic co kobiece-zadne gazety,kosmetyki,zakupy.. dziwne!!!!

a z pozytywnych spraw to...10 lipca stuknie nam 8 lat od kiedy jestesmy razem!!! jak sobie pomysle ile czasu juz minelo!!!!
jak was cos ciewaki to piszcie! troche balaganu narobilam

ciao!
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 15:15   #626
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomości: 1 311
Dot.: Che Italia?

włoskie emigrantki zapraszam do wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=368921
marmotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 20:24   #627
PolarLights
Raczkowanie
 
Avatar PolarLights
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 127
Dot.: Che Italia?

Świetny wątek . Dlaczego umarł ?? Jest tu jeszcze kto ?
PolarLights jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 11:50   #628
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Thumbs down Dot.: Che Italia?

może by tak połączyć go z tym: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=368921 ? Ten się nieźle trzyma

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez marmotta Pokaż wiadomość
włoskie emigrantki zapraszam do wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=368921
no,właśnie
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.