Zerwanie umowy POMOCY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-13, 14:21   #1
melaagameraa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1

Zerwanie umowy POMOCY!!!


Hej wszystkim bałagan o pomoc:prosi : w czerwcu podpisałam umowę z teb edukacja Rzeszów na płatny 150 zł kierunek zaoczny. Dostałam informacje , ze zajęcia zaczną sie najpóźniej 15 września a jest już 13 października i dostałam jedynie jakiś czas temu sms ze grupa jest zaakceptowana a co tydzień tylko dostaje odpowiedz by sprawdzić poczte bo nawet planu zajec nie mam rodzice mnie juz chcą mnie chyba wydziedziczyć bo to zapłać za mieszkanie to za życie i za szkolę a zajęć nie ma. A ja mam ciężką sytuacje jesli chodzi o pieniądze. Ps. pracy nie mogę znaleźć z powodu problemów zdrowotnych.
Czy mogę jakość zerwać te umowę nie płacąc za cały semestr ?bo ponoć te druczki sa nie legalne o tym ze trzeba płacić jeśli się nie chodzi na zajęcia.

Mogłabym ewentualnie zapłacić za te dwa miesiące jeśli już trzeba by unormować (tj.Wrzesień i październik).
Jak jest w umowie:
"&6 pkt. 1. TEB Edukacja może odstąpić od umowy do dnia 16.10.2018. w przypadku, gdy liczba kandydatów do nauki na danym kierunku, formie i trybie kształcenia jest nie wystarczająca. W tym przypadku Słuchacz zwolniony jest z wnoszenia opłat."
(punkt podany na mocy prawa cytatu z "UMOWA O PRZEPROWADZENIE PROCESU KSZTAŁCENIA")
Rozumiem, że jeśli nie ma zajęć jeszcze to jest niewystarczająca ilość osób. Czy mam jakąś możliwość rezygnacji bez płacenia za cały semestr tylko za te dwa miesiące, bądź by szkoła odstąpiła od tej umowy tym samym zwalniając mnie z wnoszenia opłat?
Bardzo proszę o pomoc i zrozumienie.
Chciałam się nauczyć czegoś atu taka klapa, da rade jakoś wybrnąć czy muszę błagać boga by te zajęcia w końcu były i czekać do końca semestru? [jeszcze nie płaciłam za pażdzienik (10.10.18r.) i wrzesien(30.09.18r.) bo zajęć nie było]



FRAGMENTY UMOWY
"&5 Ad.4 Jeśli słuchacz Placówki nie wniesie wymaganych opłat zgodnie z harmonogramem, od zaległej płatności naliczane są odsetki ustawowe.
Ad.5. Czesne promocyjne obowiązujące przez cały okres trwania umowy. W przypadku utraty prawa do promocji w sytuacjach określonych w &6 obowiązuje nominalne czesne miesięczne w kwocie 350.00PLN oraz opłata rekrutacyjna w wysokości 150.00PLN.
&6 Ad.1. TEB Edukacja może odstąpić od umowy do dnia 16.10.2018. w przypadku, gdy liczba kandydatów do nauki na danym kierunku, formie i trybie kształcenia jest nie wystarczająca. W tym przypadku Słuchacz zwolniony jest z wnoszenia opłat.
Ad.2. TEB Edukacja może rozwiązać niniejsza umowę przed zakończeniem trwania kształcenia w przypadku, gdy liczba Słuchaczy na danym kierunku spadnie poniżej 15 osób. Umowa może być rozwiązana za dwutygodniowym wypowiedzeniem, ze skutkiem na koniec danego półrocza. W przypadku rozwiązania umowy przed zakończeniem okresu kształcenia TEB Edukacja jest zobowiązana do wskazania Słuchaczowi szkoły lub placówki, w której będzie dokończone kształcenie.
Ad.3. Słuchacz może odstąpić od umowy do dnia 31.08.2018. Odstąpienie od umowy możne nastąpić wyłącznie w formie pisemnej pod rygorem nieważności. W takim przypadku słuchacz zwolniony jest z noszenia opłat. Słuchacz możne rozwiązać umowę po dniu 31.08.2018, na warunkach opisanych w ust. 4 i 5.
Ad.4. W przypadku rozwiązania przez Słuchacza umowy za wypowiedzeniem na koniec danego półrocza, umowa zostaje rozwiązana na koniec wskazanego przez słuchacza półrocza nauki.
Ad.5. W przypadku rozwiązania przez Słuchacza umowy bez wypowiedzenia, umowa zostaje rozwalniana z dniem złożenia pisemnej rezygnacji. W takim przypadku w półroczu, w którym nastąpiło rozwiązanie umowy znosi się warunki promocji, o której mowa w &5 ust. 1. i Słuchacz jest zobowiązany do zapłaty na rzecz TEB Edukacja czesnego o którym mowa w &5 ust. 5. płatności są naliczane za okres obowiązywania umowy.
Ad. 6. Odstąpienie od umowy, bądź jej rozwadnianie może nastąpić wyłącznie w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
Ad. 7. Umowa ulega rozwiązaniu z dniem skreślenia z liczby słuchaczy na podstawie decyzji dyrektora placówki. Skreślenie może nastąpić w trakcie kształcenia w przypadkach określonych w statucie placówki, w takim wypadku stosuje się postanowienie &6 ust. 5. "
(Dane z umowy są podane na mocy prawa cytatu.)
melaagameraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-13 15:21:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.