Błąd w opisie w KWC - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-12, 15:33   #1
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369

Błąd w opisie w KWC


Zgłosiłam nowy produkt do recenzowania:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21557

a któryś z moderatorów określił to jako nową wersję tego peelingu:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6941 a ta wersja to niby stara wersja. A to nieprawda bo to są całkowicie różne peelingi i to, że ktoś dopisał, że ten dodany przeze mnie peeling to nowa wersja to jest bardzo mylące więc proszę o skreślenie tej "nowej wersji". To dwa całkiem inne kosmetyki - jeden z białą glinką a drugi na bazie olejku eterycznego i mięty pieprzowej. Miałam obydwa peelingi, ten, który teraz zgłosiłam jest od jakiegoś czasu w sprzedaży a ten z miętą pieprzową to chyba już go w sprzedaży nie ma, na pewno nie ma go w sprzedaży wysyłkowej, nie wiem czy w sklepie jest dostępny.
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 10:51   #2
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Dopisek pojawił się dlatego, że nazwa nowgo produktu jest identyczna z nazwą starego produktu; nazwy serii tez się niewiele różnią. Wiem, że są to dwa różne prodkty, jednak stara seria została wycofana i zastąpiona właśnie tą, z której zgłosiłaś peeling. Za jakiś czas stary peeling zostanie przeniesiony do zapomnianych i wtedy usunę dopiski.
Dopiski mają być ułatwieniem - często zdarza się, że dziewcyzny recenzują kosmetyki nie tam gdzie powinny. A my niestety nie możemy przenosić recenzji między zgłoszeniami.
Zamiast (nowa wersja) napiszę (nowa seria)
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 12:20   #3
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

To nie jest tak, że stara seria została wycofana i zastąpiona tą, to są dwa oddzielne produkty z zupełnie innymi składnikami więc to jest bardzo mylące dla innych osób, chociażby z tego względu, że ten niby stary peeling jest bardzo źle oceniany a ten nowy jest bardzo dobry i uważam, że to krzwydzące dla tej firmy. Ktoś sobie czyta recenzję i zerknie najpierw na starę wersję bo tam są recenzje innych i zobaczy, że jest źle oceniany więc logiczne jest, że nie sięgnie po nowy, choć zupełnie inny. I ten dopisek nie jest żadnym ułatwieniem. Dlatego trzeba usunąć tę "nową wersję".
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 18:13   #4
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Stara seria została wycofana, a na jej miejsce pojawiła się nowa w jasnozielonych opakowaniach.
Podtrzymuje swoją decyzję, dopóki nie przeniosę starego peelingu do Zapomnianych kosmetyków.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 19:00   #5
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Tak, pojawiła się nowa seria, ale nieunowocześniona starej wersji, tylko zupełnie inna z całkiem innymi składnikami, a nie tylko innymi opakowaniami, dlatego uważam, że nowa wersja była informacją nieprawdziwą a nowa seria jest już lepsza ale nie do końca. A skoro tamta jest już wycofana to dlaczego nie przenieść jej do kosmetyków zapomnianych?
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 21:16   #6
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Dlatego, że kosmetyki nie sa przenoszone do Zapomnianych od razu.
Nigdzie nie jest napisane, że jest to nowa wersja peelingu, tylko, że nalezy on do nowej serii. Gdyby miał lekko zmieniony skład to zmieniłabym stare zgłoszenie.
Możemy tak dyskutować do końca świata. Narazie nie zamierzam zmieniać tego napisu.

Tutaj znajdziesz zasady dotyczące przenoszenia kosmetyków do Zapomnianych
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...47&postcount=2
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 22:30   #7
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

"Gdyby miał lekko zmieniony skład to zmieniłabym stare zgłoszenie." Ale o czym ty piszesz? Przecież te dwa kosmetyki mają zupełnie inne składy. To dwa całkiem inne kosmetyki - jeden z białą glinką a drugi na bazie olejku eterycznego i mięty pieprzowej więc o jakim lekko zmienionym składzie Ty piszesz?
I gdzie jest napisane, że nalezy on do nowej serii?
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 22:39   #8
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Yves Rocher, SPA Energie Végétale, Aqua Gommage Effet Peau Neuve (stara seria)
Yves Rocher, Spa Vegetal, Aqua Gommage Effet Peau Neuve (Peeling do ciała) (nowa seria)
Bez miniaturek zdjęć łatwo się pomylić. EOT.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 22:41   #9
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

A zasady to lepiej ty sobie poczytaj bo w tym przypadku akurat nie ma odniesienie ten punkt: "2. jeśli produkt nie zmienił nazwy (i ew., ale nie koniecznie) zmienił opakowanie, a skład uległ niewielkiej zmianie i producent twierdzi że to nowa, ulepszona wersja
- to dopisujemy nowy skład i wymieniamy opakowanie" - TUTAJ SKŁAD JEST ZUPEŁNIE INNY więc nie uległ NIEWIELKIEJ zmianie, tylko CAŁKOWITEJ.
A punkt 4 wyraźnie mówi: "4. jeśli zmieniło się i opakowanie, i nazwa, i skład ... nie ma dyskusji - to nowa rzecz, oczekujemy zgłoszenia" - OPAKOWANIE JEST INNE, SKŁAD INNY a jak jesteś już taka drobiazgowa to NAZWA TEŻ JEST INNA, teraz to jest Spa Vegetal, a wcześniej Spa Energie Vegetale.
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 22:49   #10
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
"Gdyby miał lekko zmieniony skład to zmieniłabym stare zgłoszenie."
Napisała przecież "gdyby" - czyli, że w przypadku jeśli producent nie zmienia składu lub zmienia np. rodzaje konserwantów zastępujemy jedno zgłoszenie innym.
Skoro zgłoszenie zostało przyjęte, to chyba jest jasne, że Estella widzi różnicę.

Kosmetyki noszą identyczną nazwę, jedyne co je różni to nazwa serii, musimy je więc odróżnić serią.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 23:24   #11
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Kolejna co nie czyta albo czyta wybiórczo.
Napisałam przecież "NAZWA TEŻ JEST INNA, teraz to jest Spa Vegetal, a wcześniej Spa Energie Vegetale." Punkt 4: "jeśli zmieniło się i opakowanie, i nazwa, i skład ... nie ma dyskusji - to nowa rzecz, oczekujemy zgłoszenia" jest tu w pełni spełniony.
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 23:34   #12
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Napisałam przecież "NAZWA TEŻ JEST INNA, teraz to jest Spa Vegetal, a wcześniej Spa Energie Vegetale."
Spa Vegetal to jest nazwa SERII

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Punkt 4: "jeśli zmieniło się i opakowanie, i nazwa, i skład ... nie ma dyskusji - to nowa rzecz, oczekujemy zgłoszenia" jest tu w pełni spełniony.
Twoje zgłoszenie zostało przyjęte, więc o co Ci chodzi?

Ostatnio zajmujesz nam czas nieco - wybacz - wydumanymi problemami.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 23:40   #13
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax Pokaż wiadomość
Spa Vegetal to jest nazwa SERII



Twoje zgłoszenie zostało przyjęte, więc o co Ci chodzi?

Ostatnio zajmujesz nam czas nieco - wybacz - wydumanymi problemami.
Więc dla Ciebie Spa Energie Vegetale a Spa Vagetale to identyczne nazwy serii??? No ciekawe.
Moje zgłoszenie zostało przyjęte w ten sposób, że słowo "wersja" zostało zastąpione słowem "seria" z czym nie do końca się zgadzam ale bardziej jest do przyjęcia.

Zajmuję Wam czas? Chyba po tu tu jesteście i sprawujecie funkcje jakie sprawujecie żeby właśnie na takie ewentualne pytania odpowiadać i dyskutować ale z Wami to za bardzo dyskusji nie ma gdyż chyba uważacie się za nieomylne i mające monopol na jedyne słuszne zdanie a jak ktoś ma inne to zajmuje Wam czas wydumanymi problemami.
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 23:55   #14
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Napisałam przecież "NAZWA TEŻ JEST INNA, teraz to jest Spa Vegetal, a wcześniej Spa Energie Vegetale."
Napisałaś, ze nazwa, więc wyjaśniłam, że seria.

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Więc dla Ciebie Spa Energie Vegetale a Spa Vagetale to identyczne nazwy serii??? No ciekawe.
Gdzie to napisałam?

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Moje zgłoszenie zostało przyjęte w ten sposób, że słowo "wersja" zostało zastąpione słowem "seria" z czym nie do końca się zgadzam ale bardziej jest do przyjęcia.
Jeśli jest do przyjęcia, to po co ta dyskusja? Dla zasady?
Dodatkowy opis "nowa seria" pozostaje, żeby ułatwić recenzentkom znalezienie właściwego produktu do czasu wycofania do zapomnianych starego produktu o identycznej nazwie, a różniącego się nazwą serii.
Sprecyzuj problem, to się do niego ustosunkujemy. Bo na razie to nie bardzo wiemy, o co ci chodzi począwszy od 5 postu.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 14:07   #15
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Problem sprecyzowałam bardzo dobrze a już nie moja wina, ze macie problemy z logicznym myśleniem.

Nazwa kosmetyku jest taka sama? Hm... To tak samo jak np. żel ujędrniający pod prysznic Soraya a żel ujędrniający pod prysznic Ziaja. I jak się tu nie pomylić...
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 14:51   #16
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Problem sprecyzowałam bardzo dobrze a już nie moja wina, ze macie problemy z logicznym myśleniem.

Nazwa kosmetyku jest taka sama? Hm... To tak samo jak np. żel ujędrniający pod prysznic Soraya a żel ujędrniający pod prysznic Ziaja. I jak się tu nie pomylić...
No cóż, skoro wiesz wszystko lepiej, to może napisz do Złośliwca ze skargą na naszą niekompetencję. Na razie to my decydujemy - a według nas po producencie jest seria, a dopiero później nazwa. Nazwy są identyczne (Aqua Gommage Effet Peau Neuve), a serie myląco podobne i dlatego dodatkowy opis pozostaje.
Jak dla mnie to koniec tej dyskusji.

I radzę oględniej wyrażać swoje opinie o moderatorach, bo inny mod może nie mieć tyle cierpliwości.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 15:02   #17
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Cytat:
Napisane przez Ewelina79 Pokaż wiadomość
Problem sprecyzowałam bardzo dobrze a już nie moja wina, ze macie problemy z logicznym myśleniem.
Ochłoń lepiej, bo z takimi postami nie pobędziesz tu zbyt długo.
Boli Cię to, że ktoś usunął Twoją recenzję, która mijała się z Kodeksem i teraz próbujesz się odgryźć na wszelkie sposoby?
Marną taktykę obrałaś, bo zaszkodzić możesz wyłącznie sobie, tyle ode mnie.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 16:42   #18
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Cytat:
Napisane przez Jelonek Pokaż wiadomość
Ochłoń lepiej, bo z takimi postami nie pobędziesz tu zbyt długo.
Boli Cię to, że ktoś usunął Twoją recenzję, która mijała się z Kodeksem i teraz próbujesz się odgryźć na wszelkie sposoby?
Marną taktykę obrałaś, bo zaszkodzić możesz wyłącznie sobie, tyle ode mnie.
Jaką recenzję??? Kiedy to było? Rok temu! Sprawa dawno wyjaśniona więc nie wiem po co o tym piszesz. Recenzję usunięto słusznie bo była moją pierwszą recenzją a kodeksu wtedy dobrze nie znałam o czym tu już dawno temu napisałam. Mam się odgryzać teraz niby za to? Żartujesz chyba, musiałabym być chyba jakaś stuknięta. Teraz dyskusja toczy się o czymś zupełnie innym, nie zauwżyłaś?
Wiem, że marną taktykę obrałam ale marną wg Ciebie, bo wg mnie słuszną bo jestem w zgodzie sama ze sobą a tu jedynie słuszną taktyką wg Ciebie jest bezwzględne posłuszeństwo moderatorom i ich zdaniu. Bo ja tylko wyrażałam swoje zdanie na dany temat i to tak bardzo się tu nie podoba.
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 16:45   #19
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax Pokaż wiadomość
No cóż, skoro wiesz wszystko lepiej, to może napisz do Złośliwca ze skargą na naszą niekompetencję. Na razie to my decydujemy - a według nas po producencie jest seria, a dopiero później nazwa. Nazwy są identyczne (Aqua Gommage Effet Peau Neuve), a serie myląco podobne i dlatego dodatkowy opis pozostaje.
Jak dla mnie to koniec tej dyskusji.

I radzę oględniej wyrażać swoje opinie o moderatorach, bo inny mod może nie mieć tyle cierpliwości.

Nie, Babcia wie lepiej, prawda? Babcia jest nieomylna? Czy Babcia się kiedyś pomyliła?
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 18:01   #20
Ewelina79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 369
Dot.: Błąd w opisie w KWC

Regulamin ogólny forum mówi:

"2. Tolerancja. Uznaj prawo innych do posiadania poglądów, których Ty nie podzielasz i życia "po swojemu" - jeśli tylko to jest w zgodzie z prawem."
Dlaczego nie uznajecie mojego prawa do posiadania własnych poglądów? Nie musicie ich przecież podzielać ale po to jest właśnie forum żeby dyskutować a dyskusja ma to do siebie, że każdy ma własne zdanie bo gdyby wszyscy mieli takie samo zdanie forum nie miało by racji bytu.


Regulamin moderatorów mówi zaś m.in. o obowiązkach moderatorów i moderator jest zobowiązany stosować się do regulaminu forum oraz do kodeksu fair play moderatorów, który mówi:
"1. Dbaj o to, żeby Twoje odpowiedzi były wyważone a w sporach nienacechowane osobistymi preferencjami i sympatiami." Wasze wypowiedzi do mnie w stylu, że mam wydumane problemy, że to moderator jest kompetentny, nie ja, że wszystko ma swoją logikę i jeśli jej nie rozumiem to trudno są właśnie nacechowane osobitymi preferancjami bo jak to inaczej nazwać?

Następnie: "2. System upomnień i banów musi dotyczyć wszystkich userów. Moderator musi być obiektywny!" Gdzie jest obiektywność moderatorka jelonka przy przyznaniu mi ostrzeżenia nie biorąc pod uwagę takiego samego postępowania wobec mnie moderatora olik04? Moderator może obrażać a użytkownik nie?

Dalej: "Jeśli w wątku Moderator zwraca komuś uwagę, to inny Moderator w tym samym wątku nie powinien:

- potępiać jego decyzji. Proszę o polemikę Modów na wew. forum.
- czy dodatkowo, swoimi komentarzami pogłębiać efekt krucjaty na Użytkowniku - Ja dyskutowałam na temat z estellą, po co ta krucjata na mnie moderatorów jelonka, Babci czy wspomnianej juz olik04. Po co się wtrąciłyście skoro jedyne co miałyście do powiedzenia to to, że nie mam racji i mam się z tym pogodzić i kropka?


Piszę to tu żebyw wszyscy zobaczyli jak to tutaj wszystko wygląda.
Ewelina79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.