łupież? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-29, 14:11   #31
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: łupież?

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
to co ja mam w takim razie po vichy troche przeszlo ,przynajmniej na ubraniach nie widac, moge czarne nosic. na skorze sa ale mniej
A ja w zasadzie ubieram się tylko na czarno, rzadko zakładam coś innego koloru (np bordowy jeszcze lubię ) więc dla nie ten łupież to masakra
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 11:59   #32
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: łupież?

Czesc potrzebuje Waszej pomocy mam lupiez tlusty bylam u dermatologa doistalam szampon z apteki Nizopol i masc stusuje oraz pani deramtolog powiedziala ze mam myc wlosy 2 razy w tygodniu stosuje to juz 2 tydzien poprawa jest jakas minimalna mam ten szampon stosowac przez miesiac a potem myc nim 2 razy w miesiacu .Wiec moje pytanie brzmi po 1 czy jesli lupiez mi nieznikiem moge go stosowac dluzej ? po 2 po wyleczeniu jaki stosowacz szampon do wlosow prztluszczajacych sie? i czy potem moge myc je czescioej ? prosze o pomoc
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 15:14   #33
agata_
Raczkowanie
 
Avatar agata_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 79
Dot.: łupież?

witam
wyprobowany i skuteczny sposob na lupiez(duze platki, strupki, przetluszaczajace sie przy okazji wlosy)to po wymyciu i splukaniu glowy zwyklym szamponem nalezy w kubeczku wymieszac ok 3cm octu(zwykly spirytusowy) +woda wymieszac i polac glowe od gory (uwazajac na oczy bo bedzie szczypac).
I nie splukiwac tego woda tylko same koncowki wlosow zeby nie smierdzaly a tak na glowie glowie nic nie bedzie czuc tym octem poniewaz zapach sie bardzo szybko ulatnia
Znam osobe ktora miala bardzo zaawansowany lupiez ze swedzaca stale glowa, szampony typu nizoral na niewiele sie zdaly. Sama ostatnio to wyprobowalam i podzialalo
pozdr
__________________

agata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 16:27   #34
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: łupież?

Cytat:
Napisane przez agata_ Pokaż wiadomość
witam
wyprobowany i skuteczny sposob na lupiez(duze platki, strupki, przetluszaczajace sie przy okazji wlosy)to po wymyciu i splukaniu glowy zwyklym szamponem nalezy w kubeczku wymieszac ok 3cm octu(zwykly spirytusowy) +woda wymieszac i polac glowe od gory (uwazajac na oczy bo bedzie szczypac).
I nie splukiwac tego woda tylko same koncowki wlosow zeby nie smierdzaly a tak na glowie glowie nic nie bedzie czuc tym octem poniewaz zapach sie bardzo szybko ulatnia
Znam osobe ktora miala bardzo zaawansowany lupiez ze swedzaca stale glowa, szampony typu nizoral na niewiele sie zdaly. Sama ostatnio to wyprobowalam i podzialalo
pozdr
A ti nieszkodzi wlosa?
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 02:49   #35
agata_
Raczkowanie
 
Avatar agata_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 79
Dot.: łupież?

nie poniewaz ten ocet mieszamy z woda i sie nic nie stanie wtedy(sam by wlosy pewnie spalil) poza tymjuz po pierwszym razie ten lupiez odchodzi takze po 3-5 plukaniach juz praktycznie ten lupiez zejdzie calkiem i glowa bedzie czysta...
tak jak mowilam pewnej osobie to pomoglo wiec
a i gdzies pisalo na roznych forach zeby mieszac z woda ocet winny-ale po nim podobno sie wlosy beda kleic czy cos
__________________


Edytowane przez agata_
Czas edycji: 2008-03-04 o 12:03
agata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 11:25   #36
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: łupież?

Hmmm chyba wyprubuje
Dziewczyny czytalam gdzies o peelingu z soli prubowala ktoras?
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 17:10   #37
sylwia9o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: łupież?

n/a

Edytowane przez sylwia9o
Czas edycji: 2013-02-02 o 08:50
sylwia9o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 19:16   #38
monika12952
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Mam problem***

Cześć,mam problem!!!!Od dłuższego czasu zauważyłam na mojej głowie białe drobinki,głowa mnie troszke swędzi od czasu do czasu.A gdy sie podrapie to na moim paznokciu osiadają sie małe drobinki przyłączone do siebie i wyglądają jak gdyby smalec!!! Co to JEST??? Prosze o pilną odpowiedź!!!
I z góry dzięki.
monika12952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:23   #39
monika12952
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Mam problem***

a i jeszcze mam strupki gdy rozdrapie czasami leci krew!!!jak rozdrapie ten<łupież> to jest go więcej!!! co to jest???

Edytowane przez monika12952
Czas edycji: 2009-01-05 o 13:46
monika12952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 19:06   #40
liza___
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: łupież?

No więc moja historia z łupieżem zaczeła się jakieś 1.5 roku temu po wycieczce na wschod gdzie mylam glowe w jeziorach i od tamtej pory lupiez zawsze wraca. Jest to lupiez suchy, czyli taki co widac na koszulce i sypie sie niczym snieg z glowy I powiem szczerze, choc pewnie nie jeden to wysmieje lupiez usuwal mi nawet Fructis szampon przeciwlupiezowy antyrecywidysta jak rowniez Elseve aktywny selen. Ostatnio nie mialam łupiezu jednak jak wrocil (bez powodu jak zwykle) to tym razem Fructis nie pomogl a Elseve w moim miescie coraz gorzej dostac, nawet w rossmannie. I czytajac posty wszystkich zdesperowanych na roznych forach znalazlam antidotum dla moich wlosow i skory mojej glowy: szamopon Vichy Dercos Anti Dandruff (zolty na lupiez suchy, kupilam za 40 zl w aptece) + capivit piekne wlosy (21 zl). Capivit kupilam, poniewaz Vichy zlikwidowal znaczna czesc lupiezu juz od pierwszego uzycia jednak wlosy wypadaly prawie tak samo, Teraz po 3 tyg moge stwierdzic ze lupiezu prawie nie ma (prawie niewidoczne drobinki, ktore mam nadzieje znikna calowicie) a wlosy nie wypadaj prawie wcale. Szkoda jednak, ze wczesniej wyciagalam je z glowy garsciami, bylam zdesperowana i myslalam, ze mam raka...i zanim znalazlam antidotum stracilam polowe wlosow, Teraz jednak dbamo te co mam, mam nadzieje ze odrosna troche. Poza tym na wzmocnienie i blyszczenie wlosow polecam Nafte kosmetyczna (do kupienia w aptekach) z zoltakmi jajek - rewelacja. Takiego polysku nie ma sie nawet po farbowaniu najlepsza farba
liza___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 22:53   #41
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: łupież?

co jest przyczyna lupiezu? niegdy nie mialam z tym problemow. mama wlosy przetluszczajace sie i dzie zauwazylam lupiez:/ ostatnio uzywalam wiecej piani i lakieru do wlosow,czy to moze byc przyczyna?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-26, 09:26   #42
Ewusia38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 99
GG do Ewusia38
Dot.: łupież?

Podobno szampony dziegciowe działają.
Ewusia38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 20:37   #43
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: łupież?

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
co jest przyczyna lupiezu? niegdy nie mialam z tym problemow. mama wlosy przetluszczajace sie i dzie zauwazylam lupiez:/ ostatnio uzywalam wiecej piani i lakieru do wlosow,czy to moze byc przyczyna?
pewnie, ze moze to byc przyczyna. Czasami mozna pomylic np skruszony zel albo brylantyne z lupiezem, ale same kosmetyki, ich nadmiar, albo uczulenie moze powodowac lupiez. Chociaz glownym winowajca sa drozdzaki. Na szczescie teraz jest tyle kosmetykow ze spokojnie mozesz wybrac szampon odpowiedni do twoich wlosow.
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 14:34   #44
grudnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: łupież?

Ostatnio dostałam łupiezu od balsamu bez spłukiwania.
kończyl się ,,mój" i wzięłam taki jaki był w łazience.
Odstawiłam go ,bo dziwnie swędziała mi głowa.
Kupiłam szampon przeciw łupieżowi L'Oreala do wlosów farbowanych i powoli się pozbywam tego białego ,,łuszczącego się"naskórka.
jest go coraz mniej
__________________
twoje blizny są twoją siłą
grudnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 18:59   #45
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: łupież?

Cytat:
Napisane przez grudnik Pokaż wiadomość
Kupiłam szampon przeciw łupieżowi L'Oreala do wlosów farbowanych i powoli się pozbywam tego białego ,,łuszczącego się"naskórka.
jest go coraz mniej
Przeciwlupiezowy do wlosow farbowanych? to ten w niebieskiej butelce?
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 20:33   #46
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: łupież?

tez widziałam ten loreal , to nie ten niebieski, niebieski jest dla facetow i zreszta tak perfumowany jest jak dla facetow, a ten co kolezanka wyzej napisała jest specjalnie dla kobiet, na nasze duze wymagania , i na lupiez i odzywia
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 16:46   #47
grudnik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 30
Dot.: łupież?

Słusznie..nie ten w niebieskiej butelce tylko białej z ciemno czerwoną zakrętką.Specjalny do włosów farbowanych z dodatkiem balsamu by było latwo rozczesać
__________________
twoje blizny są twoją siłą
grudnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 21:05   #48
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: łupież?

ale widzia
łam tez inne do suchych , matowych , zniszczonych , naprawde mozna znalesc cos dla siebie, fajny pomysł mieli
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 14:51   #49
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: łupież?

ja juz skonczylam stosowac ten szampon , wzielam do zniszczonych i pomogl na lupiez.
http://www.lorealparis.pl/konkurs/el...lupiezowy.aspx
tak wygladaja buteleczki jakby ktos szukal.

tylko nie przeciagajmy takiego leczenia, jak lupiez dlugo nie przechodzi to najlepiej isc do lekarza.
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 21:34   #50
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: łupież?

na tej stronce to oprocz buteleczek to nawet konkurs jakis jest ;]
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 23:03   #51
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: łupież?

W ogóle może to niedorzeczne, ale zauważyłam u siebie prawidłowość, że jak nie daj bogini umyję głowę szamponem przeciwłupieżowym coś w styli Head and Shoulders czy Elseve, to nagle pojawia mi się łupież, a jak myję normalnym szamponem np. Syossem do włosów farbowanych albo Elseve z drobinkami pereł, to nigdy nie mam problemów z łupieżem. Może to kwestia składników i indywidualnej reakcji organizmu na różne chemikalia.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 23:50   #52
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: łupież?

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
W ogóle może to niedorzeczne, ale zauważyłam u siebie prawidłowość, że jak nie daj bogini umyję głowę szamponem przeciwłupieżowym coś w styli Head and Shoulders czy Elseve, to nagle pojawia mi się łupież, a jak myję normalnym szamponem np. Syossem do włosów farbowanych albo Elseve z drobinkami pereł, to nigdy nie mam problemów z łupieżem. Może to kwestia składników i indywidualnej reakcji organizmu na różne chemikalia.
Tez zauwazylam taka prawidlowosc u siebie, ale z kosmetykami do pielegnacji twarzy. Mam cere tlusta, jak uzywam kosmetykow do cery tlustej i mieszanej, to mam jeszcze bardziej swiecaca. A od kiedy zaczelam uzywac lagodniejszych, do cery suchej, to od razu ladniej wygladam

W kazdym razie sprawdzilam ten szampon loreala, wyswietlila mi sie reklama na jakiejs stronie z plotkami, wiec weszlam opisuja tam konkurs, w ktorym mozna wygrac szampon, ale ja i tak kupilam, bo nie chce czekac
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 11:09   #53
pikla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 193
Dot.: łupież?

no, ale zawsze fajnie jest cos wygrac

sondrina, w twoim przypadku sa to chyba jakies reakcje alergiczne, moze te srodki na lupiez zbyt mocno przesuszaja twoja glowe.
pikla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 00:11   #54
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: łupież?

http://www.lorealparis.pl/konkurs/el...lupiezowy.aspx
jeszcze wklejam link do stronki z tymi szamponami, gdyby ktos chcial zobaczyc ktore to butelki sa bardzo podobne do tych zwyklych 'nieprzeciwlupiezowych' szamponow.
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 10:15   #55
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: łupież?

oj nie sa takie zwykłe te szampony ;] dzis ostatni dzien zeby zgloszenie w tym konkursiku ze strony wysłac;]
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 20:18   #56
Auretia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 42
Dot.: łupież?

tak, najwazniejsze ze maja w sobie ta substancje zwalczajaca lupiez, a dokladniej wywolujace go drozdzaki. Przeczytalam na jakims forum (ktos zaciecie bronil nizoralu) ze jesli szampon nie zawiera ketokonazolu to nie moze sie nazywac przeciwlupiezowym. A ja z dermy wiem, ze pirytonian cynku tez jest dobrym srodkiem, a ten wlasnie go zawiera.
Auretia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 22:27   #57
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: łupież?

tak , ja tez czytałam ze ten skladnik jest naprawde skuteczny , leczy lupiez i chroni przed nawrotami

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

poczta polska mnie zadzwia, sasiadka wygrała szamponik i dostała go juz po 3 dniach !! szok, co za predkosc;] bede jej podkradac;] powodzenia !
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 18:01   #58
kaka1014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: łupież?

hej
Mam okropny problem, włosy mi strasznie wypadają mam wrażenie że będę łysa mimo tego że biorę witaminy mam szampony wzmacniające, odzywki i stosuje domowe sposoby i nic nie pomaga. Ostatnio zauważyłam że mam łupież tłusty a przeczytałam że to może powodować wypadanie włosów. Jak sobie z tym radzić?? Pomocyy...
kaka1014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.