Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-06, 17:00   #1
marzenaemo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19

Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was


Ma problem, oczywiście fryzura, mam raczej okrągłą twarz i podatne włosy na lekkie kręcenie ( końcówki się podwijają)
Uwielbiam Aktorkę Mandy Moore podobają mi się jej fryzury, są lekkie i wyglądają na takie co nie trzeba im dużo poświęcać czasu. Robiłam przez jakiś czas fale, podobało się wszystkim ale po dwóch tygodniach używania lokówki moje włosy stały się suche i zniszczone, więc przestałam je kręcić.
Marzą mi się długie włosy więc od dwóch lat je zapuszczam, podcinając końcówki co 3 miesiące.
No i nie wiem co zrobić?? jaki przedziałek? na środku jednym pasuje mi chyba nie, na boku są jakieś ulizane
Powoli zaczynam wkurzać się i nie akceptuje swojego wyglądu.. to bardziej problem psychologiczny, ja wiem.
Mój styl to tak jak mówie a'la Mandy Moore czyli luźne tuniki, sukienki idt.. i do tego stylu chce dopasować fryzurę.
Dodam iż mam 20 lat no i chce wyglądać troszkę powżnie i romantycznie.

Edytowane przez marzenaemo
Czas edycji: 2010-06-07 o 19:22
marzenaemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:30   #2
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

Cytat:
Napisane przez marzenaemo Pokaż wiadomość
Ma problem, oczywiście fryzura, mam raczej okrągłą twarz i podatne włosy na lekkie kręcenie ( końcówki się podwijają)
Uwielbiam Aktorkę Mandy Moore podobają mi się jej fryzury, są lekkie i wyglądają na takie co nie trzeba im dużo poświęcać czasu. Robiłam przez jakiś czas fale, podobało się wszystkim ale po dwóch tygodniach używania lokówki moje włosy stały się suche i zniszczone, więc przestałam je kręcić.
Marzą mi się długie włosy więc od dwóch lat je zapuszczam, podcinając końcówki co 3 miesiące.
No i nie wiem co zrobić?? jaki przedziałek? na środku jednym pasuje mi chyba nie, na boku są jakieś ulizane
Powoli zaczynam wkurzać się i nie akceptuje swojego wyglądu.. to bardziej problem psychologiczny, ja wiem.
Mój styl to tak jak mówie a'la Mandy Moore czyli luźne tuniki, sukienki idt.. i do tego stylu chce dopasować fryzurę.
Dodam iż mam 20 lat no i chce wyglądać troszkę powżnie i romantycznie.

PS.Przepraszam że się tak rozpisałam, dodaje fotki swoje ( 3 moje zdj. było do dowodu rok temu) i dwie które mi się podobają (ale z pewnością do mnie nie pasują)
A dbasz o włoski, że po dwóch tygodniach używania lokówki stały się suche ? Moim zdaniem nie bardzo
Najlepiej wyglądasz na zdjęciu nr 1, co mogę Ci poradzić ? Może pocieniuj włosy no i zapuszczaj je, ale podcinaj regularnie
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:45   #3
marzenaemo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
A dbasz o włoski, że po dwóch tygodniach używania lokówki stały się suche ? Moim zdaniem nie bardzo
Najlepiej wyglądasz na zdjęciu nr 1, co mogę Ci poradzić ? Może pocieniuj włosy no i zapuszczaj je, ale podcinaj regularnie


Może tak starsznie nie były zniszczone, ale wypadały mi dosyć...

Dziękuje za jakąkolwiek porade
marzenaemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:51   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

Dlaczego tak często podcinasz włosy, skoro chcesz je zapuścić?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:53   #5
marzenaemo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;19821717]Dlaczego tak często podcinasz włosy, skoro chcesz je zapuścić?[/QUOTE]


fryzjerka mi tak powiedziała, że jak bede co 3 miesiące podcinać to szybciej będa rosły
marzenaemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:59   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

Cytat:
Napisane przez marzenaemo Pokaż wiadomość
fryzjerka mi tak powiedziała, że jak bede co 3 miesiące podcinać to szybciej będa rosły
No to się pomyliła. Włosy wyrastają z cebulek, które nie "wiedzą", że końcówki zostały odcięte. Podcinanie włosów nie ma żadnego wpływu na szybkość ich wzrostu. Ja dla przykładu chodzę do fryzjera około raz na rok, czyli wtedy, gdy moje końcówki zaczynają brzydko wyglądać. Przecież przez 3 miesiące nie zniszczą ci się włosy do tego stopnia, żeby trzeba było je obciąć.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 18:28   #7
marzenaemo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was



[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;19821869]No to się pomyliła. Włosy wyrastają z cebulek, które nie "wiedzą", że końcówki zostały odcięte. Podcinanie włosów nie ma żadnego wpływu na szybkość ich wzrostu. Ja dla przykładu chodzę do fryzjera około raz na rok, czyli wtedy, gdy moje końcówki zaczynają brzydko wyglądać. Przecież przez 3 miesiące nie zniszczą ci się włosy do tego stopnia, żeby trzeba było je obciąć.[/QUOTE]

No to dobrze wiedzieć Najwidoczniej ta fryzjerka jakaś dziwna jest
marzenaemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 13:16   #8
LoveCanada
Raczkowanie
 
Avatar LoveCanada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Europejska Stolica Kultury 2016 ;)
Wiadomości: 140
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

Co do podcinania końcówek absolutnie się zgadzam. W ten sposób ich nie zapuścisz ; )

Co do włosów, to pozornie wydaje Ci się, że nie wymagają dużej pracy. Oczywiście, że wymagają, btw weź pod uwagę, że ona używa najlepszych (niestety także najdroższych profesjonalnych kosmetyków do włosów).
Co do fal - kup szampon,odżywkę, piankę do włosów kręconych + jakąś pastę do włosów np. "Artystyczny nieład - Shockwave". Na noc po umyciu, kiedy włosy nie są już wilgotne, zapleć je w jednego lub dwa luźne! warkocze, rano będziesz mieć pofalowane włosy ; ) następnie od nasady nałóż pastę, dopóki włosy nie uzyskają zadowalającej Cię objętości.

Jeżeli mogę mieć jeszcze jedną radę, to nie depiluj tak mocno brwi! Twarz traci przez to charakter i nawet bez makijażu wygląda nienaturalnie.
Pozwolę sobie załączyć linki ; ) <dwie najpiękniejsze kobiety wszech czasów wg moich przyjaciół>
http://i269.photobucket.com/albums/j...ey-Hepburn.jpg
http://www.feelingmovies.sk/wp-conte...er_03_1024.jpg
Mają boskie brwii: )
LoveCanada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 17:05   #9
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

Stosowanie kosmetyków do danego rodzaju włosów i podnoszenie ich u nasady, niekoniecznie kosmetykami, ale np. cieniowaniem dodającym objętości. I jeszcze jedna rada- najlepsza fryzura to nie taka, która nam się podoba ale taka, która do nas pasuje ;-)
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 19:21   #10
marzenaemo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 19
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

Dziękuje

Doszłam od wniosku że wycieniuje całe włosy i bede robić fale tak jak mówi LoveCanada myśle że to troszkę zmieni

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Uzyskałam odpowiedzi które bardzo mi się przydały.
Dziękuje serdecznie i zamykam ten temat.
marzenaemo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 14:00   #11
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

Raz na rok podcinac wlosy? Wtedy koncowki sa strasznie rozdwojone, wlos przez podciecie jest mocniejszy, kazdy fryzjer u ktorego bylam, mowil, ze nalezy je podcinac co ok. 3 miesiace Wiec jesli maja byc ladne koncówki to lekkie podciecie i pielegnacja, sama widze na swoim przykladzie
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu


Edytowane przez kiiicik
Czas edycji: 2010-06-08 o 14:01
kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 14:24   #12
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jaka fruzura mi pasuje... Proszę Was

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Raz na rok podcinac wlosy? Wtedy koncowki sa strasznie rozdwojone, wlos przez podciecie jest mocniejszy, kazdy fryzjer u ktorego bylam, mowil, ze nalezy je podcinac co ok. 3 miesiace Wiec jesli maja byc ladne koncówki to lekkie podciecie i pielegnacja, sama widze na swoim przykladzie
Każdy patrzy na to ze swojego punktu widzenia. Ja podcinam włosy wtedy, kiedy robią się brzydkie. U mnie to rok, a u ciebie widocznie 3 miesiące. Nie mam też problemu z rozdwojonymi końcówkami. Mam takich kilka, ale tylko w miejscu dawnego cieniowania. Podcinam je właściwie po to, żeby były równe, bo przez dłuższy czas dół robi się "postrzępiony" ze względu na różne tempo wzrostu włosów. To są max 2 cm.
Poza tym włosy wolno mi rosną i częste podcinanie uniemożliwia ich zapuszczenie, a chcę mieć długie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.