Depilacja!!! Blagam pomozcie !!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-15, 18:18   #31
emalf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 30
Dot.: Depilacja, pomóżcie :(

No wlasnie mnie interesuje to na jaka dlugosc wy go robicie. Czy na cala dlugosc warg sromowych wikeszych czy jakos inaczej...
emalf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 19:59   #32
Kika_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Depilacja, czy golenie=kropki....

Witajcie ^^
Mam taki problem... czy się ogolę, czy wydepiluję mam kropki na łydkach
gole sie- mam czarne kropki
depiluje- czarne albo czerwone.
i mi nie znikają
Mam je cały czas...
Chciłam od kilku dni ubrać rybaczki, ale nie ubiore bo moje nogi wyglądają okropnie
Jedynie w lato mogę sobie pozwolić na spodniczke itd, bo jak jestem opalona to to nie wygląda tak źle, albo prawie tego nie wiadać...
miałyscie podobie? Może macie jakąś rade...?
Kremy, albo cokolwiek?

Kika_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 09:43   #33
kiciaaa87
Rozeznanie
 
Avatar kiciaaa87
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 627
Dot.: Depilacja, czy golenie=kropki....

Hmm... nie wiem czy chodzi ci o to samo co mi. Mi po goleniu, zwłaszcza jak włoski są bardzo krótkie robią się czerwone krostki. A w okolicach bikini praktycznie za każdym goleniem się takie pojawiają.
Znalazłam na to dobry sposób - spirytus salicylowy kosmetyczny. I problem praktycznie zniknął.

Tobie robią się czarne... może golisz słabą maszynką, która zostawia malutkie włoski?
kiciaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 14:17   #34
Kika_94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: Depilacja, czy golenie=kropki....

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
Hmm... nie wiem czy chodzi ci o to samo co mi. Mi po goleniu, zwłaszcza jak włoski są bardzo krótkie robią się czerwone krostki. A w okolicach bikini praktycznie za każdym goleniem się takie pojawiają.
Znalazłam na to dobry sposób - spirytus salicylowy kosmetyczny. I problem praktycznie zniknął.

Tobie robią się czarne... może golisz słabą maszynką, która zostawia malutkie włoski?
Hm, własnie nie tyle chrostki co takie kropki...
ale może sprubuje ten spirytus...
Mi raz czarne, raz czerowne albo takie i takie ;/
i obojętnie czy się ogolę czy depiluję...
W miejscach bikini nie mam tego problemu, miałam tylko za pierwszym razem. No i oczywiscie jakbym się ogoliła jak włoski ledwo odrosną, aale to oczywiste że się podrażni skórę .
Kika_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 14:31   #35
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Depilacja, czy golenie=kropki....

Kropki to efekt podraznienia skóry - powinien promóc klasychny sudocream (do kupienia w aptece) lub zasypka alantan plus
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:07   #36
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Depilacja,problem :/

Wiem,wiem że to bardzo głupie,ale mając trochę mniej lat,miałam okropne kompleksy na punkcie mojego owłosienia.Patrząc z perspektywy czasu,problem ten nie wymykał się spod kontroli,jednakże będąc brunetką moje włoski było mocniej widać niż u reszty koleżanek.Zrobiłam totalną głupotę i zaczęłam golić całe ciało.Tak CAŁE.Maszynką.

Brzuch,plecy,pośladki,ręc e,piersi i wiadomo nogi,bikini pachy.To bardzo uciążliwe,zwłaszcza że mam stałego partnera i gdybyśmy się kochali codziennie musiałabym maksymalnie co 2 dzień golić wszystko,bo nazajutrz po goleniu mam już malutkie kujące włoski.

Nie mam pojęcia,jak rozwiązać ten problem,błagam,jakie rozwiązania widziałybyście tutaj?
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:23   #37
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Depilacja,problem :/

No fakt zbyt mądre to nie było, ale wiadomo- człowiek uczy się na błędach. Hm proponowałabym zakupić jakiś porządny depilator, albo ewentualnie plastry z woskiem (zawsze to dłuższy efekt gładkości, niż po maszynce). No wiadomo, że nie wszędzie będziesz używać w/w, ale to już nogi i ręce by odpadły z codziennym goleniem
A jeśli masz trochę kasy, której nie masz na co wydać to może laserowe usuwanie włosków ?
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 21:39   #38
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Depilacja,problem :/

na razie pasta cukrowa plus na opóźnienie odrostu np. http://mazidla.com/receptariusz/46/2...ost-wosow.html
nie opalaj się zbyt mocno latem i na jesień zacznij laser (tylko diodowy LS lub LS Duet a nie jakieś IPL)
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 22:11   #39
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: Depilacja,problem :/

Moze wosk do miejsc 'delikatnych' , a do nog ten mocniejszy ? Zawsze to tansze niz laser.
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 07:50   #40
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Depilacja,problem :/

Nie stać mnie na laser.

A co do wosku,to myślałam nad tym,z tym że widuję się cały czas z moim facetem i nie mam okazji i czasu,by zapuścić włoski pod wosk...
Nie mieszkamy razem,ale właśnie w lipcu wyjeżdżamy na wspólne wakacje i jestem w kropce.Myślicie że włoski mniej niż 0,5 mm chwyciłby wosk?A może najpierw powinnam zacząć używać kremu do depilacji,chemicznego?
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 08:34   #41
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Depilacja,problem :/

to tym bardziej przed wyjazdem wosk byłyby dobry podobno pasta cukrowa chwyta krótsze włoski. Jest gdzieś wątek o tej metodzie, poszukaj bo nie jestem pewna.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-20, 09:03   #42
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Depilacja,problem :/

Cytat:
Napisane przez QueenOfDamned Pokaż wiadomość
Nie stać mnie na laser.

A co do wosku,to myślałam nad tym,z tym że widuję się cały czas z moim facetem i nie mam okazji i czasu,by zapuścić włoski pod wosk...
Nie mieszkamy razem,ale właśnie w lipcu wyjeżdżamy na wspólne wakacje i jestem w kropce.Myślicie że włoski mniej niż 0,5 mm chwyciłby wosk?A może najpierw powinnam zacząć używać kremu do depilacji,chemicznego?
no cóż, włoski w cudowny sposób same nie znikną, i cudownej recepty też nie znajdziesz - ja Ci podałam najbardziej optymalne (moim zdaniem) rozwiązania.
wosk zrywa razem z włosem wierzchni naskórek, pasta cukrowa prawidłowo używana usuwa włosa z cebulką, nie narusza skóry i osłabia włosy - rośnie ich mniej i są delikatniejsze. spokój na przynajmniej 2 tygodnie,a stosowanie dodatkowo balsamu z mazideł mogłoby przedłużyć ten okres o kolejny 1-2 tyg. czyli łącznie 3-4 tyg spokoju
krem do depilacji nie osłabia włosów, działa na krótko i np. u mnie wywołuje fatalne podrażnienie

a jeśli o laser chodzi, można znaleźć korzystne oferty zakupów grupowych
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 22:09   #43
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: Depilacja,problem :/

Pasta cukrowa potrafi złapać bardzo krótkie włoski, zrywa się nią z włosem, więc powoduje stopniowe osłabienie i przerzedzenie włosków, podczas gdy depilacja woskiem może je trochę przerzedzić, natomiast na pewno ich nie osłabi, bo je zwyczajnie urywa.
Jeśli teraz zaczniesz się depilować pastą cukrową to do lata naprawdę masz szansę dość mocno przetrzebić futerko Przy czym na uwagę zasługuje fakt, że czas między zabiegami się wydłuża... najpierw to może być co 2,3 tygodnie a potem coraz rzadziej. Żaden depilator ani krem depilujący nie jest Ci w stanie tego zapewnić. Jedna żelazna zasada, nie możesz sięgać po maszynkę do golenia, bo ona powoduje, że włoski znów stają się twarde.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 13:11   #44
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Depilacja,problem :/

a nie myślałaś o tym, żeby przestać golić włosy na plecach, pośladkach i klatce piersiowej chociaż? masz zamiar do końca życia golić/depilować całe ciało? kompleksy w okresie dojrzewania każdy ma, a jeśli to jest naprawdę problem nadmiernego owłosienia, to powinnaś zgłosić się do lekarza, z tego co wiem, takie rzeczy można leczyć.
a doraźne rady masz już powyżej. z tego, co wiem, depilacja laserowa to nie jest jednorazowy zabieg - trzeba iść na serię co najmniej 10 kosztownych sesji, a potem też trzeba to kontynuować, bo nie usuwa to włosa raz i na zawsze. depilacja chemiczna (kremy itp.) rozpuszcza włos, który potem odrasta. też jest to pomysł, ale na całe ciało chyba nie bardzo "zdrowa" rzecz...
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 14:11   #45
i love sweets
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Depilacja woskiem-plastry (depilacja nóg)

Witam

Myślałam, że największym problemem będzie zniesienie wiążącego się z tym sposobem depilacji bólu. Okazało się, że nie jest to aż tak bolesne, jak mi się wydawało, ale pojawił się o wiele większy PROBLEM !

Kiedy odrywam plaster od razu widać, że nie wszystkie włoski zostały wyrwane! Nawet po powtórzeniu czynności w tym samym miejscu.

Próbowałam już tych tańszych i droższysz plastrów, na dłuższych i krótszych włoskach, ale efekt wciąż ten sam !

Co może być tego przyczyną ? Czy robię coś źle ?

(wiem, że można udać się do kosmetyczki, ale preferuję samodzielny, domowy zabieg z zakupionymi w drogerii typu Rossmann artykułami).
i love sweets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 20:05   #46
wpatrujacy sie elf
Raczkowanie
 
Avatar wpatrujacy sie elf
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 108
Dot.: Depilacja woskiem-plastry (depilacja nóg)

Tez tak mam... jest tak,bo masz mocne wloski.
__________________
Razem od 11.11.2009 <3

''Bez popelniania bledow czlowiek nie bylby czlowieczy''
wpatrujacy sie elf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 13:36   #47
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Depilacja woskiem-plastry (depilacja nóg)

ja tez tak miałam. te co zostaną usuń np kremem lub pesetą, a za kolejnym razem plaster lepiej sobie poradzi.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 22:17   #48
020290
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Depilacja woskiem-plastry (depilacja nóg)

Osobiście nie jestem przekonana co do gotowych plastrów z drogerii czy rosmanna a to z tego względu, że nigdy nie rozgrzejesz je ( poprzez pocieranie ) tak, aby wosk dobrze chwycił się włosków. Dlatego nie łapie ich wszystkich. Radziłabym zakupić podgrzewacz do wosku, do tego wkład + paski fizelinowe i na pewno uzyskasz lepszy efekt
020290 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 21:32   #49
donqsia
Zadomowienie
 
Avatar donqsia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 276
Dot.: Depilacja woskiem&depilator

Wosk na ciepło chyba sprawdza się lepiej niż depilator.
Przy zrywaniu plastra w ciągu sekundy zrywasz kilkaset włosów na raz, depilator usuwa je powoli sprawiając względnie więcej bólu choć wszystko zależy od Twojego progu bólowego.

Ja uważam,że wosk na ciepło daje dużo lepsze efekty. Ale mogę być stronnicza
donqsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.