Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-06, 19:57   #1
lila2611
Przyczajenie
 
Avatar lila2611
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 22

Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)


Witam
Po 1 nie wiem czy umieściłam mój wątek w dobrym miejscu- bo mój problem mieści się pomiędzy metamorfozami-dietetyką i fitnessem.

Zdaję sobie sprawę, że są ludzie z natury drobni i nie. Ja prawdopodobnie należę do tych mocnej zbudowanych Jednakże ciężko mi uwierzyć kiedy patrzę, jak osoby pokaźnych kształtów nagle zmieniają się w umięśnione drobiny < jak na Facebooku E.Chodakowskiej>.
Mi się to jak dotąd nie udało. Schudłam, ale wciąż mam kawał nogi ( mimo iż jest twarda jak kamień), kawał pupy i nie za wąską talię. Może to kwestia typu figury, ale marzę o chudych nogach !

Staram odżywiać się zdrowo- wiadomo , że czasami skubnę coś słodkiego, smażonego nie jem za to wogóle, chleba, ziemniaków itp itd. Ćwiczę praktycznie codziennie m in.:
- Mel B
-ABS brzucha i A6w
- Ewkę ( pasuje mi tylko turbo i killer)
- mnóstwo jazdy na rowerze normalnym i stacjonarnym ( pow 60 min dziennie)
- jogging ( 6-8km)
- ostatnio próbuję interwały
- zakupiłam Leg Magic :P

Staram się to jakoś wszystko urozmaicać, bo rutyna mnie nudzi. Podczas badania Tanitą wyszło mi, że na 57.2 kg/167cm- mam ok 46 kg mięśni i 15.7 % tłuszczu ( w moim przedziale wiekowym 16% to minimum).
Dodam iż moja koleżanka chyba się extremalnie głodziła, bo miała mocno zbudowane nogi a teraz ma 2 chodzące patyki, a ja głodzić się nie chcę, bo to nie ma sensu.

Czy są jakieś specjalne ćwiczenia- dieta- lub cokolwiek by udrobnić moją sylwetkę ? Bardzo proszę o rady będę b wdzięczna

PS dodaję moje obecne zdj -może okaże się -pomocne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0736.jpg (20,9 KB, 493 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0740.jpg (19,6 KB, 405 załadowań)
lila2611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 20:59   #2
fitnesowapani
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 269
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Matko... Czasem marzenia się spełniają, ale natury nie zmienisz. Podobno modą jest usuwanie żeber dla mniejszych rozmiarów ;-) a tak na poważnie nie wyglądasz źle. Jest ok! Nie myśl, że jak trochę poćwiczysz to od razu będziesz chudziutka i w ogóle. Na to potrzeba czasu, tu zacytuję " nie od razu piękne ciało zbudowano"- (bardzo spodobała mi się ta myśl jednej z użytkowniczek ;-) )
cwicz dalej a efekty beda! cierpliwosci. zalozylas ten watek dla poztywnych opinii na temat swojej figury?

Edytowane przez fitnesowapani
Czas edycji: 2013-11-06 o 21:01
fitnesowapani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 23:07   #3
lila2611
Przyczajenie
 
Avatar lila2611
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 22
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

co do ostatniego zdania - nawet mi to przez myśl nie przeszło ! Umieściłam te zdj, ponieważ doszłam do wniosku, że sam opis nie wystarczy, a dzięki zdjęciu to całkiem inaczej można ocenić. Nie jestem ze swojej figury tak zadowolona by się nią chwalić, jestem wobec sb zbyt wymagająca
lila2611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 01:03   #4
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

jeżeli to nie prowokacja to potrzebujesz psychologa a nie pomocy w sprawie ćw.

Nie pisze tego obraźliwie, po prostu jesteś mega chuda i drobna. Ewidentnie problem siedzi w Twojej głowie.
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 06:33   #5
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Cytat:
Jednakże ciężko mi uwierzyć kiedy patrzę, jak osoby pokaźnych kształtów nagle zmieniają się w umięśnione drobiny < jak na Facebooku E.Chodakowskiej>
eeee.... coś tu nie współgra
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 11:51   #6
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Moim zdaniem masz bardzo dobrą i ładną figurę, ale jeśli chcesz "zdrobnieć" to zapisz się na taniec.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 11:44   #7
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Gdzie Ty masz niby kawał pupy?
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 14:15   #8
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 497
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

No własnie, jaki kawał pupy? Na Twoim miejscu pracowałabym nad tym, żeby była wydatniejsza.
3157a67d1d934f0506c976ba0ef558d7d1211d34_658382e67595e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:33   #9
Mion
Raczkowanie
 
Avatar Mion
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 283
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Jesteś szczuplutka i myślę, że problem siedzi tylko w głowie - ja jestem z natury drobna (mam maleńkie nadgarski, palce jak u dziecka, wystające obojczyki), ale nogi mam mocno zbudowane. Na "fitspiracjach" widać często właśnie takie figury a la Chodakowska, ale natury nie przeskoczymy. Ja się z moimi nogami pogodziłam i teraz uznaję je za atut - dodają kobiecości dość chudej i płaskiej górze
Mion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 20:39   #10
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Przecież jesteś drobną osobną! Dałabym Tobie jakieś 5 kg mniej niż ważysz. A jeśli codziennie ćwiczysz tak intensywnie, to nic dziwnego, że czujesz się "mocno zbudowana". Odpuść trochę, zwykle po kilkudniowym odpoczynku ciało staje się smuklejsze. Jeśli bardzo zależy Ci na szczuplejszych nogach, ogranicz jazdę na rowerze i zamień ją na coś mniej absorbującego mięśnie nóg.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 14:31   #11
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Wg mnie masz za małą pupę właśnie, a nogi... chyba większość kobiet tyje w udach, pociesz się, że inne mają szczupłe nogi a grubszy brzuch albo za szerokie ramiona, mało komu idzie proporcjonalnie np ja jestem drobna z odstającym brzuchem, taki typ zagłodzonego dziecka
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 15:55   #12
Karolina Maria
Zadomowienie
 
Avatar Karolina Maria
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: BDG
Wiadomości: 1 469
GG do Karolina Maria
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Przepraszam, ale aż mnie zatkało jak przeczytałam... Kochana Ty jesteś tak drobna, że ja bym raczej radziła przytyć, żeby mieć pupę i biodra a nie być drobniejszą. Na foto 2 masz prawie płaską pupę a na 1 nie masz bioder. Brzuszek śliczny, szczupły, ale figura mało kobieca. Już nic nie gub!
__________________
Mój kochany TŻ
Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post48241365
Karolina Maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 16:24   #13
Strongmenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: austria
Wiadomości: 87
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Nie wiem czy mozna stac sie drobniejszym, co najwyżej schudniesz ale budowy nie zmienisz
Strongmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 21:05   #14
lisbeth_wasp
Rozeznanie
 
Avatar lisbeth_wasp
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 599
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Gdzie ten kawał pupy, bo nie widzę?
Masz ładną, szczupłą sylwetkę!
lisbeth_wasp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 21:10   #15
lila2611
Przyczajenie
 
Avatar lila2611
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 22
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Widzę ,że często wspominacie o małej pupie....szok pozytywny, nigdy bym tak o niej nie pomyślała
Fakt faktem, bioder szalonych to nie mam, co mnie lekko denerwuje, ale staram się jakoś pracować nad talią.

PS
Nie wiecie może, czy ćwiczenia z Mel B powiekszają pośladki, bo niewiele znalazłam w internecie na ten temat ??
lila2611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 21:53   #16
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Czego jak czego, ale tyłka to Ty praktycznie wcale nie masz.
Pokazałam wątek mojemu TŻ'towi i jego zdaniem nie dość,że tyłek masz mały to chyba jeszcze niemal całkiem spłaszczyłaś sobie figurę intensywnym treningiem.
Jak dla mnie to z intensywnością tych treningów chyba przesadzasz, bo mięśnie jako części treningu potrzebują odpoczynku, czasu na regenerację. Jeszcze zrozumiałabym intensywny trening jako część sportu wyczynowego, pod okiem doświadczonego trenera, ale trenować tak intensywnie, codziennie jako amator, bez odpoczynku? Przecież nabawienie się kontuzji to tylko kwestia czasu.
Zdaniem mojego TŻ'ta cytuję: "jesteś ekstremalnie chuda, bardzo młoda, masz dobrą sylwetkę, praktycznie nie masz tyłka, masz zgrabne nogi".
Jak dla mnie masz chyba zaburzenia postrzegania własnej sylwetki.
I to chyba dość poważne. Jesteś dużo wyższa ode mnie a ważysz tylko 4 kilo więcej niż ja.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 21:53   #17
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

a ja się wyłamię i zamiast "ochów i achów" nad twoją drobną i szczupłą figurką napiszę tak:
zdjęcia są w butach na obcasie, dobrze widzę?...
jeśli tak- to przyznaję nogi masz "do zrobienia"
Widzę w nich potencjał na mocno zbudowane, umięśnione, zdrowe nogi (czyli czytaj- nie takie jakich pragniesz), nie wiem jak miałabyś z nich zrobić chude patyki...pewnie jakiąś drastyczna głodówką by sie udało.
Chcesz mieć "gibkie" ciało? Rozciągaj się duuuużo (czyli nie 5 minut z Mel B, tylko godzinę dziennie z jakimiś pilatesami).
Co do pupy- jest płaska, nie jest to "kawał pupy", bo kawał pupy to ma JLo, albo inna latynoska piękność...ty masz malutką, słabo zarysowaną pupinkę. W mojej prywatnej opinii- warto nad nią popracować, szczególnie, ze nie masz tłuszczu, a wypracowany, zbudowany mięsień będzie naprawdę sexi wyglądać czy to w spódnicach czy jeansach.
No ale dla zrobienia mięśnia to trzeba dietę mieć czyściutką, dużo białka zreć i sporo tłuszczu...same ćwiczenia takiego efektu nie dadzą. Oczywiście możesz spróbować robić wszelkie warianty "piesków"- one są bardzo dobre na poślady.
Według mnie masz figurę chudzinki, bez wypracowanych mięśni, można by nad tym popracować ale dobrze ci dziewczyny mówią- natury nie przeskoczysz, skoro dane ci są mięśni, a nie skinny fat, to w sumie ciesz się, bo zdrowsza jesteś od patykonogich koleżanek
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 01:31   #18
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Czy są jakieś specjalne ćwiczenia- dieta- lub cokolwiek by udrobnić moją sylwetkę

Nie wiecie może, czy ćwiczenia z Mel B powiekszają pośladki, bo niewiele znalazłam w internecie na ten temat ??

zdecyduj się dziewczyno w końcu czy chesz udrobnić sylwetkę czy chcesz ją powiększyć w jakims miejscu....
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 10:12   #19
lila2611
Przyczajenie
 
Avatar lila2611
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 22
Dot.: Jak sprawić by sylwetka stała się drobniejsza ? Proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
Czy są jakieś specjalne ćwiczenia- dieta- lub cokolwiek by udrobnić moją sylwetkę

Nie wiecie może, czy ćwiczenia z Mel B powiekszają pośladki, bo niewiele znalazłam w internecie na ten temat ??

zdecyduj się dziewczyno w końcu czy chesz udrobnić sylwetkę czy chcesz ją powiększyć w jakims miejscu....
Pytam się bo codziennie je robię od dłuższego czasu i tyłek mi urósł o 2cm- więc po prostu jestem ciekawa- więc bez nerwów

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
a ja się wyłamię i zamiast "ochów i achów" nad twoją drobną i szczupłą figurką napiszę tak:
zdjęcia są w butach na obcasie, dobrze widzę?...
jeśli tak- to przyznaję nogi masz "do zrobienia"
Tak- w obcasach, że są do zrobienia - zgadzam się w 101 % ! Wreszcie ktoś obiektywny
Cytat:
Widzę w nich potencjał na mocno zbudowane, umięśnione, zdrowe nogi (czyli czytaj- nie takie jakich pragniesz), nie wiem jak miałabyś z nich zrobić chude patyki...pewnie jakiąś drastyczna głodówką by sie udało.
Chcesz mieć "gibkie" ciało? Rozciągaj się duuuużo (czyli nie 5 minut z Mel B, tylko godzinę dziennie z jakimiś pilatesami).
Cytat:
No ale dla zrobienia mięśnia to trzeba dietę mieć czyściutką, dużo białka zreć i sporo tłuszczu...same ćwiczenia takiego efektu nie dadzą. Oczywiście możesz spróbować robić wszelkie warianty "piesków"- one są bardzo dobre na poślady.
Dzięki za rady
lila2611 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.