agencja pracy tymczasowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 11:59   #1
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309

agencja pracy tymczasowej


witam!
jestem studenktka i szukam pracy dorywczej. w tym celu udałam sie do biura agencji pracy tymczasowej otto workforce. pani na wstępnie powiedziała ze zanim zacznie udzielac informacji co do szczegółów i zarobków musi załozyc mi profil pracownika. zdziwiło mnie to, ale zgodziłam sie. poprosiła o dowód osobisty, legitymacje studencka zeskanowała je, wypełniła jakies ankiety, zrobiła mi nawert zdjecie( chiałąm pracowac jako hostessa) do tego musiałm podpisac zgode na przetwarzanie moich danych. potem powiedział ze jestem w ich bazie, ze jestem ich pracownikiem, ze niby do niczego mnie to nie zobowiazuje i ze beda dzwonic z ofertami. zastaanwia mnie po co był im mój dowód i tak szcegółowe informacje, skoro w sumie do niczego mnie nie zobowiazuje załozenie mojego profilu. czy to jest powszechna praktyka? czy moze kryja sie za tym jakies niespodzianki których nie przewidziłam?:/ a moze ktyóras z Was wie cos na temat tego posrednictwa pracy?prosze o odpowiedz
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:06   #2
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: agencja pracy tymczasowej

Wiem jak to się odbywa. Gdy sklepom, restauracjom, barom, konferencjom itp. brakuje pracownika na jakiś czas, albo konkretne wydarzenie, zgłaszają się do agencji. Tam otrzymują dane konkretnej osoby, ważne jest często potwierdzenie, że jest studentem. Potem dzwonią do ciebie, że np. jest ktoś potrzebny na tydzień do baru, albo jako hostessa na jakąś imprezę i ty się zgadzasz lub nie. Proste. Legitymacja ma zaświadczyć, że ciągle jesteś studentką, a dowód pewnie że w ogóle istniejesz

Chodzi o to, że cała procedura ma odbywać się szybko.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 17:20   #3
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: agencja pracy tymczasowej

dzieki. uspokoiłas mnie nie miałm do czynienia nigdy z taka agencja wiec troszke mnie zaskoczyli
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 19:57   #4
Magadan
Raczkowanie
 
Avatar Magadan
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 497
GG do Magadan
Dot.: agencja pracy tymczasowej

Widze,ża autorka wątku jest z Krakowa Ja również korzystam z jednej z agencji pracy tymczasowej, ale nie było potrzebne robione zdjęcie. W sumie nie spotkałam sie z czymś takim, ale myslę, ze to dlatego, ze niektórzy pracodawcy wymagaja zdjęcia, wieć juz zdjęcie jak coś będziesz miała i raczej nie ma sie zym martwic. Pozdrawiam
Magadan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 15:10   #5
agataa95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 96
Okres próbny przez agencję pracy tymczasowej

Dostałam propozycję pracy, jednak zatrudnienie na okres próbny byłoby przez agencję pracy tymczasowej. Według pracodawcy jest to tylko po to, by mnie sprawdzić. Dlaczego zatem nie dadzą tego okresu próbnego bezpośrednio? Zależy mi na dłuższej pracy, a tutaj zawsze mogą stwierdzić, że miałam tylko zatrudnienie tymczasowe. Obecnie pracuję, moja praca nie do końca mi odpowiada, ale czy warto ją zmieniać, gdy firma proponuje taką formę zatrudnienia, chociaż aplikacje wysyłałam na nieco inne stanowisko i nie było tam mowy o agencji pracy?
agataa95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-06 16:10:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.