Pomoc przy starszej osobie- W³ochy - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Je¶li szukasz pracy, planujesz j± zmieniæ lub prowadzisz w³asny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-09-12, 19:55   #1
jolunia0001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 4

Pomoc przy starszej osobie- W³ochy


Hej!
Mam do Was pytanie odno¶nie pracy we W³oszech. Moja mam chcialaby pojechac tam do pomocy przy starszej osobie tylko problemem jest to, ze nie zna jêzyka. By³a kiedys juz sama, pomogala starszemu facetowi, ale bardzo ciezko bylo jej sie dogadac. I teraz pytanie- czy by³y¶ccie kiedys, albo s³ysza³yscie aby mozna bylo pojechac we dwie kobiety na raz do takiej pomocy? Chodzi mi o to, jedna zna jêzyk, druga (tak jak moja mama) nie, i pracuj± razem.

Z góry dziêkuje za jakies informacje!
jolunia0001 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-13, 10:59   #2
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 524
Dot.: Pomoc przy starszej osobie- W³ochy

Ja nie s³ysza³am Mojej kole¿anki mama wyje¿d¿a co jaki¶ czas do opieki do starszej kobiety, ma ju¿ sprawdzon± rodzinê i to do niej je¼dzi. Z tego co wiem te¿ nie umia³a jêzyka w ogóle, na pocz±tku by³o jej bardzo ciê¿ko, ale z czasem opanowa³a go, jak czasem s³yszê jak nawija przez telefon po w³osku to mam wra¿enie jakby zna³a ten jêzyk od zawsze
Moim zdaniem to trochê bez sensu, bo przy takiej pomocy najpewniej radzi sobie jedna osoba, a jak by by³y dwie to jak? - podzia³ wyp³aty na pó³? w±tpiê, ¿eby rodzina czy sama starsza osoba chcia³a p³aciæ podwójnie, bo jedna osoba umie w³oski a druga nie.
__________________
Wci±¿ nie rozumiem, ju¿ nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnale¼æ siê w ludzi t³umie.

Edytowane przez martynusia222
Czas edycji: 2011-09-13 o 11:03
martynusia222 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-15, 09:51   #3
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomo¶ci: 1 434
Dot.: Pomoc przy starszej osobie- W³ochy

mysle ze moglyby jechac we dwie ale wtedy oczywiscie musza sie dzielic jedna wyplata po polowie....co uwazam jest nieoplacalne.
ja pracowalam kiedys przy starszej osobie i pojechalam calkowicie bez jezyka, na poczatku nie bylo lekko ale jakos dalam rade. po miesiacu juz spokojnie sie dogadywalam ale uczylam sie codziennie po kilka godzin, zreszta - bylam mloda wiec szybko zalapalam jezyk.
ja mysle ze jesli wloska rodzina nie ma nic przeciwko kobiecie bez jezyka to smialo moze jechac sama, uwazam ze wloski jest bardzo latwy i szybko zalapie.
moja mama jezdzi juz do wloch ponad 10 lat i na poczatku tez nie znala jezyka..a od czegos trzeba zaczac
__________________
Przyjaciele s± jak ciche anio³y, które podnosz± nas, gdy nasze skrzyd³a zapomnia³y jak lataæ.
iwONKA595 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Praca i biznes


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.