Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-30, 22:05   #511
Klaudia12123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 1
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Witam czy robil ktos korektę w Gdyni lub Sopocie ?
Klaudia12123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-06, 13:41   #512
Paula910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 4
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Hej jestem prawie 3 tyg po korekcie mam pytanie czy uszy nabiorą kształtu naturalnego czy beda tak wygladac jal na zdj i w jednym uchu ta chrzastka jest bardziej wypukla niz w 2gim czy to sie zmieni i oba beda normalne czy tak zostana
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210206_143651.jpg (58,6 KB, 139 załadowań)
Paula910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-06, 13:44   #513
Paula910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 4
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210206_143756.jpg (93,9 KB, 148 załadowań)
Paula910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 05:48   #514
poludniowiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 38
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Paula910 Pokaż wiadomość
.
Masz bardzo ładne uszy
Szczerze nic nie widać, ale i tak ostateczny kształt osiągany jest po kilku tygodniach. Będą się zmieniać.
poludniowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 06:47   #515
Lu_cy119
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 41
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

3 tygodnie to jeszcze za wcześnie żeby określić ostateczny kształt. Moje się ułożyły dopiero po 3 miesiącach. A zaczęły się układać dopiero jak przestałam spac w opasce.
Lu_cy119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 10:40   #516
Paula910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 4
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Chodzi mi o to ze prawe ucho ma tak jakby gruba ta chrzastke a lewe cienka ale taka wystajaca bardziej czy one beda takie same jak sie uloza czy 2 inne
Paula910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 14:57   #517
Blanka98765
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Uszy nie są chyba nigdy tak samo zrobione idealnie. Przed zabiegiem często już każde jest inne. Jak się tak szczegółowo przyjrzeć to mało kto ma uszy idealnie takie same. Ale Twoje są małe, przylegające i z przodu patrząc nic nie widać. Uszy dochodzą do siebie w ciągu kilku miesięcy, na pewno trochę " odejdą" od głowy i będą wyglądały naturalnie. Musisz poczekać jeszcze trochę, ale już widać, że są ładnie zrobione. U mnie od początku po zabiegu jedno odstawało na górze, a drugie na dole przy płatku ucha. Po kilku miesiącach jeszcze kilka minimetrów odeszły. A u Ciebie ładnie przylegają więc będzie dobrze, nie martw się🙂
Blanka98765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-07, 15:31   #518
Paula910
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 4
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Dziękuję za slowa otuchy myslalam ze juz tak zostana bo swoje uszy mi sie podobaly tyle ze odstawaly gory tylko a teraz sa dziwne co mnie martwi ake poczekam do wygojenia sie moze je zaakceptuje 😅
Paula910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 17:22   #519
Erynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

To się wszystko wygoi i na pewno te uszy trochę odejdą od głowy. Jest dobrze Aczkolwiek widać, że Twój lekarz preferował uszy "przyklejone do głowy"
Erynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-07, 23:40   #520
dominika_mendrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 8
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Lucy moglabym prosic o polecenie świetnego chirurga do tego zabiegu w/w okolicach Katowic? Mozna wiedziec gdzie wykonywalas zabieg?
dominika_mendrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 23:44   #521
dominika_mendrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 8
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Lucy♥️ Mogę prosić o namiary na jakieś godne polecenia miejsca na korekte uszu (rozwazam tez pomniejszenie, nie sama korekte). Bardzo prosze o jakies sugestie, bo bylam na razie w jednym miejscu,m na konsultacji, ale mam mieszane uczucia, a na forach to co osoba to inna opinia proszę o wsparcie tu lub na maila d-mendrek@wp.pl
dominika_mendrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-09, 04:23   #522
Lu_cy119
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 41
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Ja robiłam u dr Olender w Żarkach Letnisko. Kawałek musiałam dojechać, ale to nie był problem. Pani doktor przyjmuje też gdzieś w centrum Katowic. Zerknij na znanylekarz
Lu_cy119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-10, 04:27   #523
Lu_cy119
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 41
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Ja robiłam u dr Olender w Żarkach Letnisko. Ona przyjmuje też w Katowicach, możesz sprawdzić na znanym lekarzu. Jak chcesz coś więcej dopytać to napisz na priv

Edytowane przez Lu_cy119
Czas edycji: 2021-03-10 o 04:37
Lu_cy119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-27, 22:52   #524
tomekzws
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 2
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Co myślicie o korekcie jednego ucha? U mnie jest ten problem że uszy są niesymetryczne. Jakie jest ryzyko że coś spieprzą ?;p
tomekzws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 10:10   #525
owomyor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 47
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

@Paula910: Ułożą ci się. Nie ma się czym przejmować, że jedno jest bardziej spuchnięte. Idealnie symetryczne nigdy nie będą.

@tomekzws: Korekta jednego ucha nie ma sensu. No chyba że miałeś wypadek lub coś podobnego. Lekarz najprawdopodobniej będzie chciał wykonać zabieg obustronnie, aby wyglądały podobnie.

U mnie prawe nadal bardziej odstaje na górze mimo poprawki. Musiałbym chyba iść na laserowe, aby szybciej się zagoiło i było idealnie zrobione. Ale tyle pieniędzy za drobną poprawkę nie dam.

Edytowane przez owomyor
Czas edycji: 2021-03-28 o 10:11
owomyor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-28, 23:27   #526
dominika_mendrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 8
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Jeśli znajdziesz kogoś, kto jest profesjonalistą to myślę, że nie ma obawy. Jeśli masz taką możliwość to znajdź kogoś kto jest, bądź był związany z Polanicą Zdrój, czyli takim ,sercem polskiej chirurgii’
dominika_mendrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 11:28   #527
ralotm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Hej, Mam 30 lat i w końcu chce zrobić sobie operację uszu. Mam straszne opory bo boję sie reakcji otoczenia. Do chłopaków takie pytanie, od razu po operacji jak ktoś was widział pierwszy raz to od razu widać że mieliście operacje ?
ralotm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 17:46   #528
sinkler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

To zależy od dwóch czynników:
1. Jak bardzo odstające masz uszy wyjściowo
2. Jak uda się zabieg chirurgowi tj. jaki stopień przylegania zostanie osiągnięty i jak lekarzowi uda się ukryć blizny po zabiegu (przy czym sam stopień przylegania również ma wpływ na widoczność blizn).

Na pierwsze nie masz wpływu. Jeżeli masz bardzo odstające uszy a chirurgowi uda się osiągnąć duży stopień przylegania to pewnie starzy znajomi zauważą zmianę. Ale szybko się przyzwyczają.

Na drugie masz wpływ - znajdź dobrego chirurga, zrób dokładne rozeznanie, poczytaj na temat metod zabiegu i dopytaj chirurgów odnośnie metody , którą chcą Ci zaproponować. Zrób dobre rozeznanie, w czym polega Twój problem (np. odgięcie grobelki czy przerośnięta muszla). Zrób rozeznanie co do możliwych metod zabiegu. Podejdź na konsultacje do kilku chirurgów. Nie sugeruj się bliskim miejscem wykonania zabiegu (czasami warto podjechać kilkaset km niż wysłuchiwać prób wybielenia się chirurga po spartaczonej robocie). Koniecznie poproś chirurga o pokazanie, jak uszy będą przylegać po zabiegu. Nie sugeruj się wieloma portalami, na których reklamują się lekarze - negatywne komentarze są cenzurowane. Nawet największy konował dbający o wizerunek może mieć najlepsze opinie, może robić najlepsze wrażenie. Nie sugeruj się ładną, nowoczesną kliniką. Metod wykonania zabiegu, uwzględniając metody kombinowane jest kilkaset. Porozmawiaj z lekarzem o nich. Jeżeli lekarz sprowadza każdy zabieg, niezależnie od anatomii uszu, do ich odginania i "łapania" szwami Mustarde, zrezygnuj z niego i znajdź profesjonalistę. Jeżeli lekarz udziela wymijających odpowiedzi, wykpiwa informacje na temat wielości metod, zrezygnuj z niego.
Jeżeli wybierzesz dobrze, będziesz miał ładne uszy i niemal niewidoczne ślady ingerencji chirurgicznej. Wybierzesz źle, będziesz miał brzydkie uszy i ślady po operacji takie, że nawet osoby, które nie znały Cię przed zabiegiem będą o zabiegu wiedziały.

Powodzenia.
sinkler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 20:48   #529
Malentka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 4
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Hej, ja jestem po 30 i też myślę o zabiegu..

Czy możecie polecić kogoś z województwa lubuskiego?
Malentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-16, 11:45   #530
Piwonia8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 6
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Witajcie.
We wtorek miałam operację plastyczną uszu. Przyznam, że mimo znieczulenia miejscowego zabieg był dla mnie dość bolesny i męczący. Moje uszy są całe fioletowe i spuchnięte, a siniaki schodzą aż na szyję. Wczoraj spuchła mi też twarz (dziś już delikatnie schodzi). Po zabiegu miałam założony opatrunek i opaskę, którą mam nosić 2 tygodnie. Szwy są wchanialne, kontrola 4 maja. Dziś mogę umyć pierwszy raz głowę i już zastanawiam się jak to zrobić, żeby nie urazić uszu.
Dajcie znać, ile czasu Wasze uszy dochodziły do "normalnego" wyglądu?
Piwonia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 21:01   #531
poludniowiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 38
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez sinkler Pokaż wiadomość
To zależy od dwóch czynników:
1. Jak bardzo odstające masz uszy wyjściowo
2. Jak uda się zabieg chirurgowi tj. jaki stopień przylegania zostanie osiągnięty i jak lekarzowi uda się ukryć blizny po zabiegu (przy czym sam stopień przylegania również ma wpływ na widoczność blizn).

(...)
Widzę, że jesteś obeznany w temacie. Jesteś w stanie zaproponować jakiegoś dobrego chirurga z Warszawy, który zmniejszyłby uszy (bez zmiany kąta odstawania)?
poludniowiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 11:30   #532
Piwonia8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 6
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Cytat:
Napisane przez poludniowiec Pokaż wiadomość
Widzę, że jesteś obeznany w temacie. Jesteś w stanie zaproponować jakiegoś dobrego chirurga z Warszawy, który zmniejszyłby uszy (bez zmiany kąta odstawania)?

Hej. Spróbuj skontaktować się z kliniką Arsestetica (ul. Jaktorowska w Warszawie). Mój zabieg korekty wykonywał dr Michał Kowalczewski i jestem zadowolona myślę, że również wykonałby zabieg zmniejszenia uszu.

Edytowane przez Piwonia8
Czas edycji: 2021-04-17 o 12:02
Piwonia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 08:49   #533
sinkler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Nie robiłem w Warszawie. Ale po wykonanej u mnie operacji zmuszony byłem mocno wysondować po całym kraju kto co potrafi, znaleźć potwierdzenie dobrych umiejętności lekarzy przede wszystkim u pacjentów. Gdybym miał kogoś wybierać z Warszawy to dr Janusza Jaworowskiego lub dr Zofię Bochen. Na pewno dowiesz się przed zabiegiem czego możesz oczekiwać i dobiorą Ci właściwa metodę. Ale kogo byś nie wybrał, kieruj się zasadami, które wkleiłem powyżej. Za 1-2 godzinny zabieg płacisz tyle ile niektórzy ludzie zarabiają w miesiąc. Za takie pieniądze masz prawo oczekiwać od lekarza wszechstronnych umiejętności i znajomosci wielu metod oraz jak najmniejszej widoczności ingerencji chirurgicznej, a nie wysłuchiwania po nieudanym zabiegu wynikających odpowiedzi na zadane pytania.

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Wymijających odpowiedzi
sinkler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-30, 13:56   #534
pluurebell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 17
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Witajcie, 21 kwietnia miałam zabieg korekcji odstających uszu i niestety zauważyłam, że uszy już odsunęły się od głowy i bardziej odstają niż zaraz po zabiegu, za tydzień mam ściągane szwy i obawiam się, że po tym odskoczą jeszcze bardziej, a już mam mieszane uczucia... Po jakim czasie można wykonać poprawkę jeśli uszy znacznie odskoczą? Czy może to być wina na przykład za luźnej opaski?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pluurebell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 06:31   #535
dominika_mendrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 8
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Nie wiem jak to u Ciebie wygląda, ale one z zasady mają trochę odskoczyć, ponieważ rany się goją i jest to naturalne. Uszy zaraz po zabiegu są bardzo ,przyklepane’ wg.mnie właśnie w takim cały, żeby miały dać możliwość na kilkumilimetrowe odskoczenie i tym samym naturalny wygląd. Ale oczywiście skonsultuj się ze swoim chirurgiem. Z tego, co wiem to poprawki można wykonywać od 6mscy w górę. Po tym czasie wszystko już powinno być zagojone.
dominika_mendrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 12:51   #536
pluurebell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 17
Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Odskoczyły najbardziej u góry, ale są też sporo opuchnięte, więc może to powoduje, że bardziej odstają? W czwartek mam wizytę u chirurga, może wstrzymam się do tego czasu z telefonowaniem do niego i zobaczę jak to będzie wyglądać po zdjęciu szwów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:32 ----------

Lewe ucho tylko trochę odeszło, ale prawe niestety odeszło na szerokość palca Jak było u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pluurebell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 18:53   #537
pluurebell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 17
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Skontaktowałam się jednak z chirurgiem, z prawego ucha zaczęła sączyć się wydzielina i sporo odskoczyło... Wysłałam mu zdjęcie, prawdopodobnie rana źle się goi, mam częściej zmieniać opatrunki i czekać na wizytę, być może obrzęk spowodował, że ucho tak odeszło... Jeśli ucho odskoczyło tydzień po operacji to też będę musiała czekać około pół roku na poprawkę i chodzić z jednym uchem odstającym? Będę pytała o to chirurga na wizycie, ale może ktoś miał podobny przypadek, bo póki co jestem załamana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pluurebell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-02, 07:45   #538
dominika_mendrek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 8
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Kochana, przede wszystkim pozostało Ci zmieniać sumiennie opatrunki i poczekać na czwartkowa wizyte. Kazdy ma inne uszka, inna grubosc, elastycznosc chrzaski, wiec najlepiej, zebys patrzyla na swoj przypadek indywidualnie. Dopilnuj zeby zmiana opatrunku byla dokladna, zeby ladnie sie to goiło, a na czwartkowej wizycie wszystkiego sie dowiesz. Moze po prostu szwy gdzieś puściły, a przyczyny mogły być różne np.wspomniana opuchlizna, budowa ucha tj.jego twardość, szwy. Głowa do góry i trzymam kciuki za czwartkowa wizyte
dominika_mendrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-02, 19:57   #539
pluurebell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 17
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

Prawe ucho wczoraj

IMG_3555.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pluurebell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-02, 20:01   #540
pluurebell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 17
Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! cz. 2

I prawe ucho dzisiaj:

IMG_3554.jpg

Dzisiaj już trochę mniej odstaje i jest lepiej, mam nadzieję, że wróci do takiego stanu jak było na początku, zmieniam regularnie opatrunki, ale uszy strasznie mnie swędzą...
Co lekarz zalecał Wam stosować na rany? Ja mam myć wodą z mydłem, odkażać Skinseptem i zakładać gazę nasączoną płynem Betadine, bo niestety maści nie udało mi się zdobyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pluurebell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-12 08:50:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.