odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-22, 23:17   #1
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx

odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)


Hej
zakładam ten wątek bo niestety nie mogę znaleźć sobie diety dzięki której stracę kilogramy i bez efektu jojo ;P...
czytałam już dużo wątków na tej stronie. niektórzy mówią że dieta kapuściana, inni że dieta dukana lecz ja czytałam ze po kapuścianej występuje efekt jojo a do diety dukana, że jak zaczniesz to musisz większość reguł diety stosować do końca życia... znaczy chodzi mi o wgl jedzenie ...
ja niestety chce zrzucić 15-20 kg więc to dużo jak na mnie.
proszę pomóżcie ;*!
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 09:00   #2
dagusia85
Raczkowanie
 
Avatar dagusia85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 250
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Polecam dietę MŻ i WR, ogranicz kalorie, pij dużo wody, zero smażonego, słodyczy, fast foodów, ziemniaków, makaronu, białego chleba, ryżu - czasami pozwól sobie na odstępstwo. Waga zacznie spadać powoli, ale jeśli będziesz twarda to wytrwasz. A co do efektu jojo - wiele nawyków trzeba zachować do końca życia, bo dieta to przede wszyystkim zdrowe i racjonalne odżywianie.
__________________
Jest 72kg , a będzie 57kg do czerwca 2011

72,5 -72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65,8 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57
dagusia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 09:22   #3
princeseczka
Zakorzenienie
 
Avatar princeseczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6 733
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

MŻ WR, ale to nie może być zbyt restrykcyjna dieta, typu całkowite wykluczenie-ziemniaków, kasz, makaronów, bo prędzej czy później i tak się na nie rzucisz i efekt jojo gwarantowany...wyeliminuj esz całkowicie tłuszcze to zachwiejesz równowagę hormonalną swojego organizmu..
zachowaj odstępy między posiłkami, staraj się jeść wszystko ale w małych ilościach i fajnie by było gdyby kolacja była czysto białkowa, dużo pij i dużo się ruszaj
__________________
Adrianek
nic nie jest trudne dla tego kto kocha



Pobraliśmy się
princeseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 10:22   #4
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez princeseczka Pokaż wiadomość
MŻ WR, ale to nie może być zbyt restrykcyjna dieta, typu całkowite wykluczenie-ziemniaków, kasz, makaronów, bo prędzej czy później i tak się na nie rzucisz i efekt jojo gwarantowany...wyeliminuj esz całkowicie tłuszcze to zachwiejesz równowagę hormonalną swojego organizmu..
zachowaj odstępy między posiłkami, staraj się jeść wszystko ale w małych ilościach i fajnie by było gdyby kolacja była czysto białkowa, dużo pij i dużo się ruszaj
Dokładnie. Dieta musi być przede wszystkim zdrowa i dobrze zbilansowana. Poza fast foodami i słodyczami jedz wszystko ale w ograniczonych ilościach. Powinnaś jeść około 5 posiłków dziennie, ostatni na około 2-3 godziny przed snem, czyli jeśli kładziesz się o 24, to jedz 21-22 najpóźniej, ale i nie wcześniej niż 21 bo pójdziesz spać głodna Częste i małe posiłki napędzą metabolizm, organizm nie będzie nastawiony na magazynowanie. Ale nie podjadaj - 5 zaplanowanych posiłków i tyle. Na słodycze możesz sobie pozwolić przy drugim śniadaniu - kostka czekolady nie zaszkodzi. Jedz ryby, dużo warzyw, sałatki do których dodawaj oliwę z oliwek. Niestety ale najzdrowsza i najlepsza dieta aby schudnąć i utrzymać wagę to zdrowe odżywianie już do końca życia - z tym, że jak schudniesz i utrzymasz przez jakiś czas wagę, będziesz mogła dopuścić więcej słodyczy, czy fast food raz na jakiś czas o ile nadal będziesz przestrzegać regularnych posiłków - wtedy będziesz mieć dobry metabolizm i grzeszki raz na jakiś czas Ci nie zaszkodzą. Do jogurtów możesz dodawać orzechy.

I pamiętaj o masażach ciała, naprzemiennych prysznicach i wcieraniu kremów ujędrniających - niestety ale do zrzucenia masz sporo, co może się skończyć obwisłą skórą jeśli zaniedbasz już teraz te zabiegi. Z powodu tej skóry i ogólnie stanu organizmu, nie powinno się chudnąć więcej niż 4 kg na miesiąc.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 10:23   #5
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez xxxkasiuxxx Pokaż wiadomość
Hej
zakładam ten wątek bo niestety nie mogę znaleźć sobie diety dzięki której stracę kilogramy i bez efektu jojo ;P...
czytałam już dużo wątków na tej stronie. niektórzy mówią że dieta kapuściana, inni że dieta dukana lecz ja czytałam ze po kapuścianej występuje efekt jojo a do diety dukana, że jak zaczniesz to musisz większość reguł diety stosować do końca życia... znaczy chodzi mi o wgl jedzenie ...
ja niestety chce zrzucić 15-20 kg więc to dużo jak na mnie.
proszę pomóżcie ;*!
Niestety po każdej diecie kg szybko wrócą, jeśli wróci się do jedzenia tego, co spowodowało te kg... więc albo mniej jeść do końca życia, albo odpuścić słodycze, fast foody i stale monitorować wagę. no cóż przy każdej diecie metabolizm spada i po jej zakończeniu organizm chce odzyskać stracone kg. Więc niestety nie ma diety idealnej bez jojo, a jeśli ktoś tak mówi, to lepiej nie wierz w to to po prostu natura człowieka. jedynym sposobem, żeby jeść co się chce i nie tyć to mieć bilans kaloryczny - jesz tyle ile spalasz w ciągu dnia. i ot, to cały sekret. gdy zjadasz więcej - tyjesz, gdy mniej - chudniesz. a podczas i po diecie organizm spala jak najmniej kcal, bo boi się że znowu go "zdietujemy"
ja osobiście jestem na Dukanie, bo jedzenie samych protein jeden dzień w tygodniu do końca życia to niezbyt wygórowana cena za szczupłą sylwetkę bez jojo choć i tak myślę, że nie będę mogła sobie tak pofolgować jak przez ostatnie 2 lata, przez które przytyłam 15kg bo gdybym tak robiła, to znowu bym sobie wyhodowała 15 kg tłuszczyku w 2 lata.
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 10:52   #6
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

ja t wszystko wiem ale już sama nawet nie wiem na co się zdecydować bo jedni mówią że jeżeli będziesz ciągle ćwiczyć i jeść 5-6 posiłków dziennie w tych samych godzinach to żadna dieta nie jest ci potrzebna jedynie to trzeba liczyć ilość kalorii tak aby podczas ćwiczeń je spalić ;P

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

a do tego pić 3-4 razy dziennie czerwoną herbatę, która przyspiesza odchudzanie
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 11:00   #7
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez xxxkasiuxxx Pokaż wiadomość
ja t wszystko wiem ale już sama nawet nie wiem na co się zdecydować bo jedni mówią że jeżeli będziesz ciągle ćwiczyć i jeść 5-6 posiłków dziennie w tych samych godzinach to żadna dieta nie jest ci potrzebna jedynie to trzeba liczyć ilość kalorii tak aby podczas ćwiczeń je spalić ;P

---------- Dopisano o 11:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

a do tego pić 3-4 razy dziennie czerwoną herbatę, która przyspiesza odchudzanie
z tą czerwoną herbatą to bym tak nie wierzyła;P dzięki niej woda nie zatrzymuje się w organizmie. no i tak, to prawda - jeśli spalisz więcej (nie tylko w czasie ćwiczeń, bo spanie, chodzenie, zmywanie, WSZYSTKO pochłania energię) niż zjesz to schudniesz zależy o ile.
czytałam, że żeby przytyć i schudnąć kg, trzeba mieć nadwyżkę (lub deficyt) kaloryczną ok 7000 kcal. więc jeśli spalisz dziennie 1000 kcal, lub zjesz mniej o 1000, a najlepiej, np. spalisz 300, a zjesz o 700 mniej, to w tydzień, nie ma innej opcji, schudniesz 1kg. jednak człowiek nie jest w stanie dokładnie obliczyć sobie ile spala i ile tak naprawdę je, więc ta metoda też może zawieść dlatego nigdy jej nie robiłam, bo ważenie każdej rzeczy i liczenie kalorii wykończyłoby mnie
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 11:34   #8
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

no tak tak tylko można patrzeć tak, że np że każde jabłko ma 60 kcal a ja już przyzwyczaiłam się patrzeć na opakowania co ile ma kalorii więc dla mnie to nie problem ;P
a tak jak pisała tu jedna z wizażystek, że pić dużo wody, zero smażonego, słodyczy, fast foodów, ziemniaków, makaronu, białego chleba, ryżu.
to mam pytanie jak np na obiad najlepiej przygotować kawałek mięsa: drobiu albo coś w tym stylu? ;P
ja sobie postanowiłam że codziennie będę ćwiczyć 5-6 małych posiłków dziennie o tej samej porze, 3-4 kubki czerwonej herbaty po posiłku no i
jako 1- posiłek płatki ma mleku fitness albo jakieś musli, 2- jabłko albo jakiś owoc, 3- na obiad jakiś kawałek mięsa z surówką (właśnie dlatego proszę o poradę jak je przygotować ;P 4- jakiś owoc, 5- płatki na mleku albo coś lekkiego albo jogurcik ;D
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 11:45   #9
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez xxxkasiuxxx Pokaż wiadomość
no tak tak tylko można patrzeć tak, że np że każde jabłko ma 60 kcal a ja już przyzwyczaiłam się patrzeć na opakowania co ile ma kalorii więc dla mnie to nie problem ;P
a tak jak pisała tu jedna z wizażystek, że pić dużo wody, zero smażonego, słodyczy, fast foodów, ziemniaków, makaronu, białego chleba, ryżu.
to mam pytanie jak np na obiad najlepiej przygotować kawałek mięsa: drobiu albo coś w tym stylu? ;P
ja sobie postanowiłam że codziennie będę ćwiczyć 5-6 małych posiłków dziennie o tej samej porze, 3-4 kubki czerwonej herbaty po posiłku no i
jako 1- posiłek płatki ma mleku fitness albo jakieś musli, 2- jabłko albo jakiś owoc, 3- na obiad jakiś kawałek mięsa z surówką (właśnie dlatego proszę o poradę jak je przygotować ;P 4- jakiś owoc, 5- płatki na mleku albo coś lekkiego albo jogurcik ;D
1- płatki ok, ale nie kupuj tych fitness bo one mają dużo cukru w sobie. znadź sobie płatki owsiane lub otręby i dodaj do tego owoce
2-super, owoce na drugie świetnie.
3-mięsko gotowane, pieczone, grillowane, smażone bez tłuszczu. bez panierek. ze względów smakowych najlepsze jest pieczone i grillowane co do surówki, uważaj na sosy sałatkowe - mają w sobie dużo cukru i trzeba je rozpuszczać w dużej ilości oliwy, lepiej skomponować samemu zioła + ciut oliwy jeśli nie chcesz rezygnować z ziemniaków, makaronów, ryżu czy kaszy, nie musisz, ale wybieraj pełnoziarnisty makaron, brązowy ryż. i uważaj na sosy. bo same te produkty nie szkodzą, ale niestety jemy je często z tłustymi sosami
4- owoce ok, ale nie za późno, bo to jednak cukry, a cukry sa najmniej szkodliwe rano
5-nie płatki - płatki to węgle, a kolację zaleca się czysto białkową. rybka, mięsko, serek wiejski, twaróg.
poza tym, masz mało warzyw - bo tylko surówkę... lepiej zamienić 4 posiłek warzywem, bo są mniej kaloryczne i bardziej wartościowe, no i nie mają tyle cukru.

no i to chyba na tyle jak Cię najdzie na słodycza, to najlepiej gorzka czekolada, 2-3 kostki nic nie zrobią, a mają dużo magnezu. i najlepiej w godzinach rannych. ja będąc na Dukanie uzależniłam się od serka homo naturalnego + łyżeczka kakao + słodzik.... (właśnie wcinam )
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!

Edytowane przez tchnienie-wiatru
Czas edycji: 2011-01-23 o 11:48
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 12:16   #10
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

a np na kanapeczki na chlebku wasa można sobie pozwolić na kolacje?
bo niestety jednak nie przepadam za produktami mlecznymi chociaż czasami jem ,a mleka też nie lubię jednak z płatkami jest ok
tak samo nie jem wgl masła....
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 12:38   #11
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez xxxkasiuxxx Pokaż wiadomość
a np na kanapeczki na chlebku wasa można sobie pozwolić na kolacje?
bo niestety jednak nie przepadam za produktami mlecznymi chociaż czasami jem ,a mleka też nie lubię jednak z płatkami jest ok
tak samo nie jem wgl masła....
lepszy zwykły chleb razowy niż wasa! wasa może ma mniej kcal w kromce, ale jeśli porównać faktyczną wagę to zwykły chleb wypada lepiej. nie mówiąc o tym, że jest smaczniejszy i bardziej wartościowy lepiej jednak na kolacje jeść białko. może to być mięsko + warzywa, rybka, jak nie lubisz produktów mlecznych. po prostu lepiej nie jeść węgli na noc
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 13:16   #12
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

a jeżeli się piecze, albo grilluje mięso to można użyć jakiejś Vegety czy coś w tym stylu bo wiem że sól jest niezdrowa no ale mięsko bez przypraw to bleee .
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 13:32   #13
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez xxxkasiuxxx Pokaż wiadomość
a jeżeli się piecze, albo grilluje mięso to można użyć jakiejś Vegety czy coś w tym stylu bo wiem że sól jest niezdrowa no ale mięsko bez przypraw to bleee .
Nadmiar soli jest niezdrowy, a nie sól sama w sobie O ile innych posiłków nie solisz to ok, możesz tez wybrać sól magnezową - ma mnniejszą ilość chlorku sodu, a stosuje się jej tyle samo co zwykłej. Do mięsa możesz też użyć ziół np prowansalskich.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 13:54   #14
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez xxxkasiuxxx Pokaż wiadomość
a jeżeli się piecze, albo grilluje mięso to można użyć jakiejś Vegety czy coś w tym stylu bo wiem że sól jest niezdrowa no ale mięsko bez przypraw to bleee .
Vegeta ma pewnie w sobie cukier:P we wszystkim jest cukier, dopiero teraz zdałam sobie sprawę ile go pochłaniałam najlepsze są zioła. sól, nie przesadzajmy, nikt chyba od niej nie umarł, ale też nie przesadzajmy z nią. poszukaj też np. przypraw do drobiu, ale patrz na skład bo w większości jest cukier:P
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 14:57   #15
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

okej dziękuje za te wszystkie porady ;D
a może jeszcze macie coś do zaproponowania ?- z własnego doświadczenia
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 16:57   #16
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez xxxkasiuxxx Pokaż wiadomość
okej dziękuje za te wszystkie porady ;D
a może jeszcze macie coś do zaproponowania ?- z własnego doświadczenia
Spróbuj też ograniczyć cukier. Jeśli dużo słodzisz, powoli słódź co raz to mniej. Czyli zamiast dwóch łyżeczek, półtorej na początek.
Co do herbaty czerwonej to po pierwsze jej się nie słodzi, podobnie jak zielonej i białej, a po drugie jej nadmiar podobno mocno wypłukuje z organizmu mikroelementy. Lepiej więc pić 1 kubek, góra 2 w ciągu dnia, a zamiast niej wybrać zieloną.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 21:19   #17
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

nie nie słodzę ;D
właśnie się przyzwyczaiłam pić jedynie czerwoną niesłodzoną i wodę mineralną ;D
a może macie przepisy na jakieś zdrowe niskokaloryczne sałatki albo obiadki ;P?
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 12:10   #18
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

a i mam pytanie co do tego białka ;P
w czym jest go najwięcej i jak np. najlepiej przygotować rybę czy coś ?;D
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 12:35   #19
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez xxxkasiuxxx Pokaż wiadomość
a i mam pytanie co do tego białka ;P
w czym jest go najwięcej i jak np. najlepiej przygotować rybę czy coś ?;D
Patrz na opakowania. Z tego co wiem to najwięcej białka jest w twarożkach, serkach wiejskich itp. Białko przeważa też w składzie serków pleśniowych - ale nie wiem czy wszystkich. Rybę można przygotowywać smażąc na niewielkiej ilości oleju bez panierki, na grillu lub piekąc w folii aluminiowej w piekarniku. Niestety ryba, rybie nie równa, w związku z tym ta z folii (bo tę robię) czasem jest ok, a czasem zbyt tłusta, lub zbyt wodnista.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-24, 12:57   #20
mycholek1205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Witam dziewczeta moze Wy mi pomozecie, mam troszke do zrzucenia jakies 13 kg
przedstawie wam moj cały jadłospis
sniadania 1 chlebek razowy i serek smientankowy
2 sniadanie czasem jakis owoc albo wcale nie jem bo nie mam ochoty
obiad kasza gryczana, albo jajko, albo ryz
potem owoc jabłko lub pomarancza
i kolacja serek wiejski i 1 chleb razowy
przy tym pije 1.5 l wody i 2 razy herbate czerwona
biegam codziennie po 40 min
pytania do was co jeszcze moge jesc
czy moge jesc np sałatke grecką?
co jeszcze moge zrobic by schudną bo jak na razie schudłm 6 kg i waga stoi
pomocie!!!
mycholek1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 13:07   #21
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

ja czytałam porady od dietetyka że na śniadanie przy diecie najlepiej jeść otręby albo musli na mleku odtłuszczonym, na 2 jakiś owoc;P potem obiadek w małej ilości same mięsko z surówką, no a na kolację tak jak mi tu poradzili ryba albo serek ;D
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 13:15   #22
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez mycholek1205 Pokaż wiadomość
Witam dziewczeta moze Wy mi pomozecie, mam troszke do zrzucenia jakies 13 kg
przedstawie wam moj cały jadłospis
sniadania 1 chlebek razowy i serek smientankowy
2 sniadanie czasem jakis owoc albo wcale nie jem bo nie mam ochoty
obiad kasza gryczana, albo jajko, albo ryz
potem owoc jabłko lub pomarancza
i kolacja serek wiejski i 1 chleb razowy
przy tym pije 1.5 l wody i 2 razy herbate czerwona
biegam codziennie po 40 min
pytania do was co jeszcze moge jesc
czy moge jesc np sałatke grecką?
co jeszcze moge zrobic by schudną bo jak na razie schudłm 6 kg i waga stoi
pomocie!!!
Śniadanie nieco ubogie. Powinnaś więcej chlebka zjeść. Do tego przydałby się pomidor/ogórek/papryka.
II śniadanie też powinnaś zjeść - np owoc plus jogurt z orzechami.
Sam ryż albo sama kasza? A co to za obiad? Jajko? Powinnaś zjeść jakieś mięsko i sałatkę.
Podobno owoców na podwieczorek się jeść nie powinno.
Kolacja ok.

Bo waga czasem ma tendencje aby stać przy odchudzaniu po to aby znowu ruszyć. Może to dlatego, że jednak za mało jesz? Twój jadłospis jest ubogi zwłaszcza w warzywa. Sałatka grecka jak najbardziej, o ile raczej robisz ją sama. Ćwiczysz?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 09:25   #23
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Patrz na opakowania. Z tego co wiem to najwięcej białka jest w twarożkach, serkach wiejskich itp. Białko przeważa też w składzie serków pleśniowych - ale nie wiem czy wszystkich. Rybę można przygotowywać smażąc na niewielkiej ilości oleju bez panierki, na grillu lub piekąc w folii aluminiowej w piekarniku. Niestety ryba, rybie nie równa, w związku z tym ta z folii (bo tę robię) czasem jest ok, a czasem zbyt tłusta, lub zbyt wodnista.
najwięcej jest w mięscie i rybach grillowane, pieczone - najlepsze
Cytat:
Napisane przez mycholek1205 Pokaż wiadomość
Witam dziewczeta moze Wy mi pomozecie, mam troszke do zrzucenia jakies 13 kg
przedstawie wam moj cały jadłospis
sniadania 1 chlebek razowy i serek smientankowy
2 sniadanie czasem jakis owoc albo wcale nie jem bo nie mam ochoty
obiad kasza gryczana, albo jajko, albo ryz
potem owoc jabłko lub pomarancza
i kolacja serek wiejski i 1 chleb razowy
przy tym pije 1.5 l wody i 2 razy herbate czerwona
biegam codziennie po 40 min
pytania do was co jeszcze moge jesc
czy moge jesc np sałatke grecką?
co jeszcze moge zrobic by schudną bo jak na razie schudłm 6 kg i waga stoi
pomocie!!!
za mało jesz. pewnie metabolizm Ci zwolnił i dlatego waga stoi. oczywiście nie mówię, że masz jeść słodycze itp tylko więcej warzyw, białka.
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 14:18   #24
patrysina
patrysina
 
Avatar patrysina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 518
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez mycholek1205 Pokaż wiadomość
Witam dziewczeta moze Wy mi pomozecie, mam troszke do zrzucenia jakies 13 kg
przedstawie wam moj cały jadłospis
sniadania 1 chlebek razowy i serek smientankowy
2 sniadanie czasem jakis owoc albo wcale nie jem bo nie mam ochoty
obiad kasza gryczana, albo jajko, albo ryz
potem owoc jabłko lub pomarancza
i kolacja serek wiejski i 1 chleb razowy
przy tym pije 1.5 l wody i 2 razy herbate czerwona
biegam codziennie po 40 min
pytania do was co jeszcze moge jesc
czy moge jesc np sałatke grecką?
co jeszcze moge zrobic by schudną bo jak na razie schudłm 6 kg i waga stoi
pomocie!!!
Chlebek razowy ok, sprawdź ten serek śmietankowy co ma w swoim składzie może lepiej zamienić go na chudy twarów, albo serek naturalny,
kasza i ryż to węglowodany same w sobie nie są takie straszne pod warunkiem że jest to kasza gryczana a ryż brązowy i oczywiście jeśli nie są rozgotowane, pytanie co do jesz do tej kaszy czy ryżu?
serek wiejski na kolację ok, nie widzę w twoim jadłospisie ryb czy chudego mięsa typu drób warto to dorzucić, przygotować można w różny sposób: gotować na parze (zresztą najzdrowsza forma przygotowania), smażyć bez tłuszczu na patelni teflonowej, czy piec w piekarniku bez dodatku tłuszczu,
w twoim jadłospisie nie widać wogóle warzyw, więc może warto dorzucić do obiadu, wody proponuje pić więcej niż 1,5 litra ze względu na to że jednak codziennie biegasz 40 min, a i pamiętaj że spadek wagi nie będzie u ciebie tak od razu widoczny bo skoro tyle biegasz to choć spalasz tłuszcz to przybywa ci mięśni a te ważą więcej niż tłuszcz,
patrysina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 21:37   #25
xplasticlove
Rozeznanie
 
Avatar xplasticlove
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 501
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Śniadanie nieco ubogie. Powinnaś więcej chlebka zjeść. Do tego przydałby się pomidor/ogórek/papryka.
II śniadanie też powinnaś zjeść - np owoc plus jogurt z orzechami.
Sam ryż albo sama kasza? A co to za obiad? Jajko? Powinnaś zjeść jakieś mięsko i sałatkę.
Podobno owoców na podwieczorek się jeść nie powinno.
Kolacja ok.

Bo waga czasem ma tendencje aby stać przy odchudzaniu po to aby znowu ruszyć. Może to dlatego, że jednak za mało jesz? Twój jadłospis jest ubogi zwłaszcza w warzywa. Sałatka grecka jak najbardziej, o ile raczej robisz ją sama. Ćwiczysz?
Orzechy - tak, ale z umiarem. Zawierają masę tłuszczu, ale także składniki odżywcze, dlatego w umiarkowanych ilościach jest ok.
W wielu dietach są jednak całkowicie zabronione.
__________________
"Wystarczy zwrócić uwagę na człowieka, by stał się pociągający i na swój sposób piękny"

Dukan od 23-09-2017
xplasticlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 06:44   #26
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Cytat:
Napisane przez xplasticlove Pokaż wiadomość
Orzechy - tak, ale z umiarem. Zawierają masę tłuszczu, ale także składniki odżywcze, dlatego w umiarkowanych ilościach jest ok.
W wielu dietach są jednak całkowicie zabronione.
Dlatego wskazałam je jako produkt na drugie śniadanie Jako dodatek np do jogurtu lub po prostu kilka sztuk orzechów w ramach II śniadania są bardzo zdrowe. Jako przekąska pomiędzy posiłkami, do tego solone i smażone, już mocno tuczą.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 09:34   #27
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Bardzo madre rady - zwlaszcza te napisane przez Limone - potwierdzam, ze stosowanie ich jest na odchudzenie sie bez efektu joja, a potem na utrzymanie wagi - najskuteczniejsze i... najprzyjemniejsze.
Nie trzeba liczyc kalorii, tylko trzeba je miec na uwadze - to pewna roznica. Kurczowe trzymanie sie indeksow kalorycznych to zafiksowanie sie tylko na jednym, jedynym elemencie zywienia, a one wszystkie sa jednakowo wazne. Jezeli sie na swoja diete (i to niekoniecznie redukcyjna) nie patrzy calosciowo, to jej efekty beda zawsze tylko dorazne. A przeciez schudnac to nie wszystko, byc szczuplym, to dopiero cos!
Pozdrawiam, z calej sily trzymajac kciuki, zeby sie udalo.
I gratuluje proby ucieczki przed odmozdzeniem typu dieta kopenhaska, czy kapusciana. Ja, dawno temu, nie bylam taka madra.
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com

Edytowane przez velvety
Czas edycji: 2011-01-27 o 18:35
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 14:03   #28
agila negra
Zadomowienie
 
Avatar agila negra
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 765
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Ja polecam South Beach Diet. Moim zdaniem świetna dieta, bardzo zdrowa. Dostarcza organizmowi wszystko co niezbędne. Chudnie się w odpowiednim tempie i bardzo łatwo przyzwyczaić się do tego sposobu odżywiania. Dwa lata temu schudłam 15 kg, ale potem sobie totalnie odpuściłam, bo mimo tego, że jadłam dużo niedozwolonych rzeczy waga utrzymywała się przez ponad rok, ale potem w związku z maturą i studiami, czyli stresem zaczęłam przybierać z powrotem, ale to moja wina, bo żarłam jak opętana. Ta dieta w połączeniu z odrobiną ćwiczeń daje niesamowite rezultaty. Na forum jest wątek poświęcony SB, więc zapraszam do lektury.
No i zaznaczam, że po totalnym odejściu od diety nigdy nie powróciłam do wagi z przed odchudzania.
__________________
podpis zaktualizuję, jak moja waga przestanie mnie zawstydzać

Edytowane przez agila negra
Czas edycji: 2011-01-29 o 14:04
agila negra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 15:21   #29
xxxkasiuxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxkasiuxxx
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 276
GG do xxxkasiuxxx
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

a mam pytanie w ile czasu tyle schudłaś?
i czy w tej diecie wszystko robiłaś tak jak trzeba czy też pozwalałaś se na jakieś małe drobnostki xd?
xxxkasiuxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 17:12   #30
agila negra
Zadomowienie
 
Avatar agila negra
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 765
Dot.: odchudzanie- najlepsze metody bez efektu jojo ;)

Nie pamiętam w ile, za to wiem, że odchudzałam się do studniówki. Wydaje mi się, że jakoś po wakacjach zaczęłam. Ja nie potrafię się trzymać diety idealnie, zawsze jakieś odstępstwa się znajdą, a w moim przypadku było ich o wiele za dużo, bo nie do końca rozumiałam zasady tej diety. Gdybym trochę bardziej jej przestrzegała już dawno ważyłabym upragnione 60kg Teraz już bardziej do mnie dociera, że to styl żywienia na dłuższą metę, więc po małym grzeszku podnoszę się i walczę dalej, a nie rzucam dietę w cholerę, "bo i tak już wszystko stracone". Wielu diet próbowałam, ale ta jedyna jest dla mnie słuszną dietą.
__________________
podpis zaktualizuję, jak moja waga przestanie mnie zawstydzać

Edytowane przez agila negra
Czas edycji: 2011-01-29 o 17:14
agila negra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-04 11:42:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.