Samotna w ciąży - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-06, 17:55   #151
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Od razu mówię, że abstrahuję od sytuacji autorki.
Widzisz, jestem bzw. I wiem, że jeśli nie chce się mieć dziecka, to da się to tak załatwić. Mamy XXI wiek, bardzo szeroki wachlarz antykoncepcji, dostęp do niej nie jest utrudniony, wręcz przeciwnie, gumy są dostępne na każdym rogu, w aptece, kiosku, a nawet biedronce. Tabletki są wypisywane przez ginekologów bez problemu. Mamy internet, skąd można się dowiedzieć o antykoncepcji, seksie, zapobieganiu ciąży sposobami naturalnymi. Do antykoncepcji dołączona jest ulotka w jaki sposób jej używać, i co robić, żeby była skuteczna. Informacje o antykoncepcji można uzyskać w gabinecie ginekologa.
Skuteczność idealnie stosowanych tabletek to 99,8%. Gumki - 97%. Można łączyć ze sobą różne sposoby antykoncepcji, np. Używać tabletek i kończyć poza ciałem kobiety, można używać tabletek i gumek, można używać środków plemnikobójczych w postaci globulek (nie wiem, czy te jeszcze istnieją). Można używać plastrów i spirali jednocześnie (jeśli chodzi o koszt, to na doz można je dostać od mniej niż 15 zł na kilka lat).
Ja zawsze czytam ulotkę leku, który mam przyjąć, i wiem, że skuteczność tabsow obniża m.in sok grejpfrutowy, krwawnik, biegunka/wymioty mniej niż 4 h po wzięciu tabletki, zażywanie antybiotyku. Wiem to, bo to wszystko zostało napisane w ulotce. Tak samo, jak to, co zrobić, jeśli zapomniało się tabletki. I oczywiście, mi też się zdarzyło zapomnieć! Tylko, że w takiej sytuacji albo stosowałam gumę, albo w ostateczności brałam tabletkę po, albo nie uprawiałam seksu. To wszystko jest wyjaśnione w ulotce. I zapewniam, że to samo mówi ginekolog o spirali (w sensie udostępnia wszelkie informacje, pokazuje jak ją "sprawdzić", zaprasza na kontrole).
Ja naprawdę nie wiem, jak w takim przypadku można mówić o wpadce? Masz X sposobów zabezpieczenia się do wyboru, możesz je łączyć, nie są drogie (na pewno tańsze niż wychowanie dziecka), więc świadome niestosowanie ich lub stosowanie nieprawidłowe jest po prostu głupotą. Jak z wyboru nie stosujesz antykoncepcji, lub stosujesz ją źle, to nie jest wpadka, tylko świadome dopuszczanie do zapłodnienia.
I odnośnie tego, że przecież jest jakiś odsetek kobiet, które zachodzą w ciążę mimo (poprawnego) stosowania antykoncepcji - wierzę, że jest. W końcu 100% to tylko szklanka wody zamiast. Tylko, że tyle się nasłuchałam o "nieskuteczności" antykoncepcji, gdzie później się okazało, że hm, ta zapomniała tabletki, ta wzięła za późno, ta brała nieregularnie, tamci owszem, gumki używali, ale tylko przed końcem, albo jak im się przypomniało, że mam poważne wątpliwości co do tego PRAWDZIWEGO odsetka.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
To nie w temcie. Jak to ma pomoc autorce? Watek nie dotyczy antykoncepcji!! To dobrze że tak wszystko wiesz ale to nie ma zwiazku z tematem bo to juz sie stało.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 17:55   #152
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Samotna w ciąży

Pisałam, że nie piszę tego odnośnie sytuacji autorki.
BTW, do ogarnięcia antykoncepcja - brak dziecka, brak antykoncepcji = dziecko potrzeba 130 IQ?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 18:03   #153
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale jak się nie stosuje antykoncepcji lub stosuje źle, to jest spora szansa, że się dziecko będzie mieć. To trochę tak, jakbyś za każdym razem przechodziła na czerwonym świetle i miała nadzieję, że Cię nie pierdzielnie auto, bo przecież nie planowałaś pod nie wpaść. Przecież to jasne, to nie jest fizyka kwantowa, żeby ogarnąć dobrze stosowana antykoncepcja = brak dziecka, brak antykoncepcji lub złe jej stosowanie = spore szanse na dziecko. Jak ktoś o tym nie wie, to jest zwyczajnie głupi (nie pisze odnośnie autorki), a jak wie, i nie stosuje, to też jest zwyczajnie głupi.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Wszystko fajnie ale autorka stosowałą tabsy facet w sumie nic nie stosował a wypiął sie na autorke i to dziecko. Skoro facet nie był gotowy na dziecko to powinien tą gume zakładac. Wiec to on jest głupi. Czemu tak sie czepiasz autorki a o facecie nic nie piszesz??? Autorka nie usuwa tego dziecka wezmie konsekwencje na klate to facet sie wypiął! Skoro wiedział że nie chce teraz dzieci tez mogł sie zabezpieczac!! Daj że juz spokoj. Co to zmieni że dokopiesz autorce ?? 3 lata nie wpadła teraz sie zdarzyło. Tobie tez moze sie zdarzyć. Kazdemu. W koncu to nie 100%

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Bo cala populacja ma IQ 130. Twoje myslenie jest mysleniem zyczeniowym. Byloby super gdyby wszyscy stosowali sie do zasad ale nie ma szans, ludzie to ludzie. Cos przeoczą czegos zapomną. Czasem to prawdziwa katastrofa, czasem pikus. Autorka nie rozmnaza sie rok w rok bez opamietania a nauczka, ktora dostala tylko ona, choc sie sama nie zaplodnila, nielicho jej namiesza a zyciu. W ciazy bywa, czlowiek ma dola, placze, puchna mu stopy i wszystko boli, nawet kiedy ma wsparcie. Hormony, nic nie poradzisz. A ona nie ma esparcia nawet w tych drobnych sprawach, wrecz utrudniaja jej zycie.Dlatego jest mi zwyczajnie zal, bo ona sie powinna cieszyc ta ciążą a nie zamartwiac co dalej.
Zgadzam sie. Jak nie cieszyć jakos bardzo to chociaz miec wsparcie faceta by było jej łatwiej.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 18:05   #154
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez White_Dove Pokaż wiadomość
Wszystko fajnie ale autorka stosowałą tabsy facet w sumie nic nie stosował a wypiął sie na autorke i to dziecko. Skoro facet nie był gotowy na dziecko to powinien tą gume zakładac. Wiec to on jest głupi. Czemu tak sie czepiasz autorki a o facecie nic nie piszesz??? Autorka nie usuwa tego dziecka wezmie konsekwencje na klate to facet sie wypiął! Skoro wiedział że nie chce teraz dzieci tez mogł sie zabezpieczac!! Daj że juz spokoj. Co to zmieni że dokopiesz autorce ?? 3 lata nie wpadła teraz sie zdarzyło. Tobie tez moze sie zdarzyć. Kazdemu. W koncu to nie 100%
Ale ty ślepa jesteś, problemy ze wzrokiem? Już pisałam - NIE chodzi mi o autorkę, tylko OGÓLNIE o samo zjawisko "wpadki".
I owszem ja tez twierdzę, że facet debil.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 18:13   #155
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Samotna w ciąży

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 18:26   #156
Sondra
Raczkowanie
 
Avatar Sondra
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zielone mazowsze :)
Wiadomości: 236
Dot.: Samotna w ciąży

Autorko co u Ciebie? Bylas dzis dowiedziec sie o dom samotnej matki? Odzezwij sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sondra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 19:09   #157
zielone_okoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 131
Dot.: Samotna w ciąży

Nie zdziwlabym się jakby Autorka rxucial ten wątek w pi*du i tyle po tych wszystkich komentarzach.
Autorko, trzymam za Ciebie kciuki, jak Ci idzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zielone_okoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-06, 19:58   #158
Kobietasamotnamatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 18
Dot.: Samotna w ciąży

Spokojnie dziewczyny po mnie to mowiac brzydko ..splywa co pisza te wszystkie osoby ktorym wydaje sie ze pozjadaly rozumy ;-) i wymyslaja teorie jakie mam zycie,zagladaja mi do portfela itp

Bylam dzisiaj wszystko pozalatwiac...zlozylam wszystkie papiery,Panie pracujace w mopsie pomogly mi ze wszystkim wiec teraz musze tylko czekac az mnie odwiedza w nastepnym tygodniu.
Spotkalam sie z ojcem dziecka, widac bylo po nim ze mu jest glupio za ta cala sytuacje,staral sie lagodzic milymi slowami ale ja robie swoje bo wiem ze dzisiaj jest dobrze a jutro znowu bedzie mial mnie w dupie wiec niech on sie stara jak chce a ja swoja droga zalatwiam formalnosci. Powiedzial ze dziecko uzna,alimenty bedzie placil i dal mi 500zl na lekarzy i badania jakbym potrzebowala.

To tyle u mnie ;-) pomalu robie swoje nie patrzac na innych
Kobietasamotnamatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:04   #159
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Samotna w ciąży

Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie problemów.
Nie do końca ogarniam postawę ojca dziecka, jednak się trochę ogarnął?
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:09   #160
Kobietasamotnamatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 18
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie problemów.
Nie do końca ogarniam postawę ojca dziecka, jednak się trochę ogarnął?
Ja nie ogarniam od poczatku wiec sie nie dziwie ze Ty nie mozesz
Bylismy 3 lata,nie mowie ze bylo zaâ˜☠â˜☠â˜☠iscie ale bylo normalnie...pomieszkiwali smy razem,swieta,wyjazdy,plan y wszystko razem a nagle szok...tak jak pisalam juz wczesniej na moje oko przestraszyl sie odpowiedzialnosci i chcial dziecko za okolo rok no wyszlo jak wyszlo,ja nie zaluje bede miala mala kochajaca istote obok siebie ktorej bede starala sie dawac to co najlepsze i na co bede mogla sobie pozwolic. Pozniej pojde do pracy i dam rade sama. Jestem po studiach(magisterka) ,staz pracy mam duzy i to w bankach wiec nie powinno byc z tym problemu
Kobietasamotnamatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:10   #161
monikaggg
Raczkowanie
 
Avatar monikaggg
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 230
Dot.: Samotna w ciąży

Mam nadzieję że wyjdziesz na prostą, życzę zdrowia Tobie i maleństwu .
monikaggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-06, 20:21   #162
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Samotna w ciąży

Samotne (?) macierzyństwo to nie koniec świata.
Najważniejsze, żeby ogarnąć się lokalowo i finansowo. Poraża mnie postawa Twoich rodziców.
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:35   #163
wikii15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 216
Dot.: Samotna w ciąży

Chwila...Nie będąc matka miałaś problem i nie znalazłaś pracy przez ileś mc z 'Jestem po studiach(magisterka) ,staz pracy mam duzy i to w bankach ' a masz zamiar i nawet pewność tego dokonać z malutki dzieckiem, nie mogąc na nikogo liczyć? które pewnie będzie chorować itp dodatkowo o miejsce w żłobku/ przedszkolu ciężko, a nie dają go matce, która nie pracuje a chcąc zacząc pracę musisz je tam oddać więc błędne koło... lepiej nie zakładaj aż tak optymistycznej wersji..

Edytowane przez wikii15
Czas edycji: 2017-07-06 o 20:38
wikii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:39   #164
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez wikii15 Pokaż wiadomość
Chwila...Nie będąc matka miałaś problem i nie znalazłaś pracy przez ileś mc z 'Jestem po studiach(magisterka) ,staz pracy mam duzy i to w bankach ' a masz zamiar i nawet pewność tego dokonać z malutki dzieckiem, nie mogąc na nikogo liczyć? które pewnie będzie chorować itp dodatkowo o miejsce w żłobku/ przedszkolu ciężko, a nie dają go matce, która nie pracuje a chcąc zacząc pracę musisz je tam oddać więc błędne koło... lepiej nie zakładaj aż tak optymistycznej wersji..
Dej se siana.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:53   #165
Punchdrunk
Raczkowanie
 
Avatar Punchdrunk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 151
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez wikii15 Pokaż wiadomość
Chwila...Nie będąc matka miałaś problem i nie znalazłaś pracy przez ileś mc z 'Jestem po studiach(magisterka) ,staz pracy mam duzy i to w bankach ' a masz zamiar i nawet pewność tego dokonać z malutki dzieckiem, nie mogąc na nikogo liczyć? które pewnie będzie chorować itp dodatkowo o miejsce w żłobku/ przedszkolu ciężko, a nie dają go matce, która nie pracuje a chcąc zacząc pracę musisz je tam oddać więc błędne koło... lepiej nie zakładaj aż tak optymistycznej wersji..
A co, ma usiąść na środku drogi i płakać, czy od razu lepiej rzucić się w przepaść? Myśl czasem, a jeśli chcesz potrollować - są od tego gimbusiarskie strony...
Punchdrunk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:54   #166
wikii15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 216
Dot.: Samotna w ciąży

Dlaczego? Samotna matka z np pół rocznym dzieckiem, bez miejsca w żłobku i wsparcia w opiece poszukuje pracy... spójrz okiem pracodawcy!.. i będzie ciężko, więc nie zakładałabym że mnie z radością zatrudnią, bo wiadomo jak matki polki są traktowane w pracy i jak państwo zapewnia opiekę pracującym rodzicom gdzie dwójka zatrudnionych na pełen etat ląduje na końcu listy albo wozi na drugi koneic miasta swoje dzieci...

Edytowane przez wikii15
Czas edycji: 2017-07-06 o 20:56
wikii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 20:56   #167
Kobietasamotnamatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 18
Dot.: Samotna w ciąży

Nie mialam pracy 2 miesiace a to jakas zbrodnia? Raczej ciezko w zime bylo o prace w moim miescie, to ze nie mialam pracy w tym czasie to znaczy ze nigdy miec nie bede? Pomysl Troche nad sensem tej wypowiedzi bo dziecko mnie nie przekresla jako pracownika nawet na pol etatu
Kobietasamotnamatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:00   #168
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez wikii15 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Samotna matka z np pół rocznym dzieckiem, bez miejsca w żłobku i wsparcia w opiece poszukuje pracy... spójrz okiem pracodawcy!.. i będzie ciężko, więc nie zakładałabym że mnie z radością zatrudnią, bo wiadomo jak matki polki są traktowane w pracy i jak państwo zapewnia opiekę pracującym rodzicom gdzie dwójka zatrudnionych na pełen etat ląduje na końcu listy albo wozi na drugi koneic miasta swoje dzieci...
Kasandra z prowincji przemówiła.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:04   #169
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez wikii15 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Samotna matka z np pół rocznym dzieckiem, bez miejsca w żłobku i wsparcia w opiece poszukuje pracy... spójrz okiem pracodawcy!.. i będzie ciężko, więc nie zakładałabym że mnie z radością zatrudnią, bo wiadomo jak matki polki są traktowane w pracy i jak państwo zapewnia opiekę pracującym rodzicom gdzie dwójka zatrudnionych na pełen etat ląduje na końcu listy albo wozi na drugi koneic miasta swoje dzieci...
A co jak się urodzi chore? A co jak będzie miało wypadek? A co jak matka będzie miała wypadek? Kontynuować?

Weźże, naprawdę. Mało to kobiet samotnie wychowuje dzieci i dają sobie radę? Czemu ma nie dostać miejsca w żłobku? Samotne matki mają pierwszeństwo. Owszem dzieci chorują. Wszystkie, nie tylko te, co mają samotne matki. I wtedy któryś rodzic się musi zwolnić z pracy i iść do lekarza czy zostać przy dziecku. I co? Od razu z pracy wywalają za to? Bez przesady.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-06, 21:08   #170
wikii15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 216
Dot.: Samotna w ciąży

Możesz jeszcze kilka wymienić, rodzice a tym bardziej samotna matka powinna na pewno pomyśleć o czymś takim jak komu przekazać opiekę na wypadek śmierci, czy właśnie podołanie wychowania chorego dziecka/ oddanie do adopcji itp
wikii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:14   #171
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Samotna w ciąży

No oczywiście, że tak. Do tego ubezpieczyć się od pożaru, kradzieży, powodzi, katastrofy ekologicznej, jądrowej i porwania przez obcych.

To są na pewno priorytety kobiety, która za dwa miesiące rodzi.

Ja w ogóle w szoku jestem, że jeszcze nie ma kasy na studia dla dziecka. Totalna nieodpowiedzialność.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:19   #172
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez wikii15 Pokaż wiadomość
Chwila...Nie będąc matka miałaś problem i nie znalazłaś pracy przez ileś mc z 'Jestem po studiach(magisterka) ,staz pracy mam duzy i to w bankach ' a masz zamiar i nawet pewność tego dokonać z malutki dzieckiem, nie mogąc na nikogo liczyć? które pewnie będzie chorować itp dodatkowo o miejsce w żłobku/ przedszkolu ciężko, a nie dają go matce, która nie pracuje a chcąc zacząc pracę musisz je tam oddać więc błędne koło... lepiej nie zakładaj aż tak optymistycznej wersji..
Ego połechtane?
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:25   #173
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez olenkasz Pokaż wiadomość
Ego połechtane?
Ona to pisze jedną ręką.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:32   #174
Huitzilopochtli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 75
Dot.: Samotna w ciąży

Nie mam może rady praktycznej, ale mogę w ramach anegdoty i pocieszenia opowiedzieć o mamie mojej znajomej.

Dziewczyna tuż po studiach zaszła w ciążę, facet się wypiął zupełnie, rodzice wyrzucili z domu. Trafiła na jakieś dwa lata do domu samotnej matki. Obecnie, po dwudziestu latach, gdy jej dziecko już studiuje, ona zarabia wielokrotność średniej krajowej, ma kilka mieszkań w jednym z większych polskich miast, można ją nazwać typową kobietą sukcesu. Przyznam, że podziwiam bardzo.

Może to tylko anegdota, może nie wszystko dobrze się kończy, ale życzę Ci tej siły w ułożeniu sobie życia samodzielnie z dzieckiem, bo naprawdę się da. Jesteś wykształcona, masz doświadczenie. Teraz jest ciężko, ale to nie znaczy, że tak będzie zawsze. Powodzenia.
Huitzilopochtli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:35   #175
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez wikii15 Pokaż wiadomość
Chwila...Nie będąc matka miałaś problem i nie znalazłaś pracy przez ileś mc z 'Jestem po studiach(magisterka) ,staz pracy mam duzy i to w bankach ' a masz zamiar i nawet pewność tego dokonać z malutki dzieckiem, nie mogąc na nikogo liczyć? które pewnie będzie chorować itp dodatkowo o miejsce w żłobku/ przedszkolu ciężko, a nie dają go matce, która nie pracuje a chcąc zacząc pracę musisz je tam oddać więc błędne koło... lepiej nie zakładaj aż tak optymistycznej wersji..
Cytat:
Napisane przez wikii15 Pokaż wiadomość
Dlaczego? Samotna matka z np pół rocznym dzieckiem, bez miejsca w żłobku i wsparcia w opiece poszukuje pracy... spójrz okiem pracodawcy!.. i będzie ciężko, więc nie zakładałabym że mnie z radością zatrudnią, bo wiadomo jak matki polki są traktowane w pracy i jak państwo zapewnia opiekę pracującym rodzicom gdzie dwójka zatrudnionych na pełen etat ląduje na końcu listy albo wozi na drugi koneic miasta swoje dzieci...
Możecie mnie zbanować, ale po prostu jesteś OBRZYDLIWA.
Racja, niech się do grobu położy bo nie ma dla niej ratunku, jak się nie wyskrobała, dziecko do adopcji a ona już tylko trumna.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 22:52   #176
zielone_okoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 131
Dot.: Samotna w ciąży

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Możecie mnie zbanować, ale po prostu jesteś OBRZYDLIWA.
Racja, niech się do grobu położy bo nie ma dla niej ratunku, jak się nie wyskrobała, dziecko do adopcji a ona już tylko trumna.
Sądzę dokładnie tak samo.
Aż się cisna kijowe słowa na usta.
Człowieku do cholery czy Autorka wygląda tu na marzycielke?! Weź spadaj z tymi cennymi życiowymi poradami bo one nie wnoszą nic do tematu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zielone_okoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 10:50   #177
Sondra
Raczkowanie
 
Avatar Sondra
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zielone mazowsze :)
Wiadomości: 236
Dot.: Samotna w ciąży

Autorko czy masz juz jakies rzeczy dla dziecka?Zanasz plec? Moze moglabym cos Ci wyslac po swoich dzieciach . Czy wczoraj w MOPSIE uslyszalas jakies konkrety, czy po prostu pracownik przyjdzie na tzw. wywiad do domu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sondra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 16:59   #178
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Samotna w ciąży

Trzymam za Ciebie kciuki Autorko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 22:35   #179
NamiMari
born hater
 
Avatar NamiMari
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 290
Dot.: Samotna w ciąży

Przeczytałam wątek od A do Z i to co niektóre tu wypisują, ehh... jak zwykle wizaż świętszy od samego papieża, wszyscy nieomylni, nigdy nie zrobili czegoś bez przemyślenia, złote rady co autorka powinna zrobić rok temu, itd. Autorka i tak ma ciężką sytuację, a tu dostała tylko dodatkowo kopniaki. Spokojnie, na pewno wyciągnęła z tego lekcję na przyszłość. A jak zaczęła pozytywnie myśleć, że znajdzie pracę i sobie poukłada w życiu, to sprowadzenie na glebę, bo po co myśleć optymistycznie, lepiej iść się powiesić, bo jak teraz jest źle, to do końca życia tak będzie. Żenada.
Nic tu innego nie doradzę, niż dziewczyny pisały. Jak się dziecko urodzi pozwać chłopaka tak czy inaczej o alimenty. Nie wierzyć takiemu człowiekowi na słowo, nie załatwiać tego na własną rękę, a sądownie, byś miała wszystko na papierze. Bo dziś chce płacić, a później się wypnie i zostaniesz autorko bez pieniędzy na dziecko. Wyprowadzić się od rodziców, bo to toksyczna relacja i wsparcia to od nich nie masz, więc nie ma co się męczyć dalej z nimi psychicznie. W MOPSie byłaś i sobie pozałatwiałaś, czekasz na decyzję, więc jesteś w tej koszmarnej sytuacji na dobrej drodze do wyjścia na prostą. Myśl pozytywnie, wierz w siebie, bo załamanie się to najgorsze co by mogło być w tej sytuacji, nie słuchaj tych dobijających "rad". Powodzenia!

Edytowane przez NamiMari
Czas edycji: 2017-07-07 o 22:36
NamiMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 09:37   #180
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Samotna w ciąży

Słyszałam w radio o nowym projekcie "Mama nie jest sama", wejdź na ich stronę, może będzie pomocna.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-17 17:24:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.