zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-02, 13:41   #241
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Przerwę można zawsze skracać, nigdy wydłużać. Nic się nie stanie, jak weźmiesz wcześniej.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 20:18   #242
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

hejka Obecnie przyjmuję tabletki antykoncepcyjne codziennie o godz. 22.00. I tutaj mam pytanie- przestawiamy czas na letni i chciałam zapytać o której godzinie przyjmować teraz aby skuteczność tabletek była zachowana. Skoro zażywam o 22 to teraz, po zmianie czasu dalej będe mogla zażywać o 22?i nie obniży to skuteczności? czy muszę o 23?
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 22:56   #243
spokoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 2
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Witam, w sumie to może nie na temat, ale nie wiem gdzie zadać to pytanie. Mianowicie, chciałam spytać o to, czy przed 7-mio dniową przerwą muszę przez jakiś czas nie współżyć? Bo z tego, wiem plemniki zyją dośc długo i czy może w czasie tej przerwy dojść do zapłodnienia? czytałam już milion razy tą ulotkę i wątki o tabletkach, ale nie wyciągnęłam z tego nic na ten temat.
spokoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 23:08   #244
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Nie, w czasie przerwy też jesteś bezpieczna, w 100% i radzę poczytać o działaniu tabletek anty : >
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 11:22   #245
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zabka19 Pokaż wiadomość
hejka Obecnie przyjmuję tabletki antykoncepcyjne codziennie o godz. 22.00. I tutaj mam pytanie- przestawiamy czas na letni i chciałam zapytać o której godzinie przyjmować teraz aby skuteczność tabletek była zachowana. Skoro zażywam o 22 to teraz, po zmianie czasu dalej będe mogla zażywać o 22?i nie obniży to skuteczności? czy muszę o 23?
proszę o odpowiedź
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 14:05   #246
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Tak, antykoncepcja bedzie zachowana, pomysl sama, skoro masz 12 godzin na przyjecie tabletki...
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 19:33   #247
Lidka2603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 40
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

No dobrze, a co z jednoskładnikowymi no cerazette z jednej strony pisze w ulotce że należy przyjmować tak, żeby kolejną tabletkę zażyć zawsze po 24 godzinach, a z drugiej, że jeśli zapomnieliśmy ją przyjąć do 12 godzin to ochrona jest zachowana....i bądź tu mądry
Lidka2603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-31, 21:28   #248
lilijkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Witam drogie wizażanki,

Ostatnio znów powróciłam do tabsów po sporej przerwie (Bonadea). Pierwszą tabletkę wzięłam o godz. 00:20, gdyż tak właśnie dostałam okresu, a zależało mi na wieczornej porze. Potem chciałam przesunąć czas na wcześniejszy i dwie kolejne tabletki wzięłam już koło 23:00. Teraz znowu jest zmiana czasu na letni, więc tabletki, które chciałam brać o 23:00 przypadają znowuż na północ. Czy nic się nie stanie, jeśli znowu przesunę ten czas o godzinę do tyłu i wezmę dziś tabletkę o 23:00 (czyli dawnej 22:00)? Wiem, że można przesuwać czas do 12 godzin, ale boję się trochę, że skoro każdą kolejną tabletkę brałam o innej godzinie to skuteczność będzie zmniejszona i trochę się boję Dodam, że to moja czwarta, pierwszy tydzień.
Z góry dzięki za jakiekolwiek info!
lilijkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:36   #249
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lidka2603 Pokaż wiadomość
No dobrze, a co z jednoskładnikowymi no cerazette z jednej strony pisze w ulotce że należy przyjmować tak, żeby kolejną tabletkę zażyć zawsze po 24 godzinach, a z drugiej, że jeśli zapomnieliśmy ją przyjąć do 12 godzin to ochrona jest zachowana....i bądź tu mądry
informacje dotycząca Cerazettte -> klik

Cytat:
Napisane przez lilijkaaa Pokaż wiadomość
Witam drogie wizażanki,

Ostatnio znów powróciłam do tabsów po sporej przerwie (Bonadea). Pierwszą tabletkę wzięłam o godz. 00:20, gdyż tak właśnie dostałam okresu, a zależało mi na wieczornej porze. Potem chciałam przesunąć czas na wcześniejszy i dwie kolejne tabletki wzięłam już koło 23:00. Teraz znowu jest zmiana czasu na letni, więc tabletki, które chciałam brać o 23:00 przypadają znowuż na północ. Czy nic się nie stanie, jeśli znowu przesunę ten czas o godzinę do tyłu i wezmę dziś tabletkę o 23:00 (czyli dawnej 22:00)? Wiem, że można przesuwać czas do 12 godzin, ale boję się trochę, że skoro każdą kolejną tabletkę brałam o innej godzinie to skuteczność będzie zmniejszona i trochę się boję Dodam, że to moja czwarta, pierwszy tydzień.
Z góry dzięki za jakiekolwiek info!
sama sobie odpowiedziałaś jeśli mieściłaś się z przesuwaniem w bezpiecznym przedziale to nie ma się czym martwić. ochrona zostaje nienaruszona. tabletek nie trzeba brać o tej samej godzinie tylko o tej samej porze (2-3 godz różnicy nie mają najmniejszego wpływu na ich skuteczność).
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:44   #250
lilijkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Super, dzięki wielkie za radę!
Wiem, że jest o tym mnóstwo info, ale same wiecie, że ile by tego nie było, to człowiek i tak będzie zawsze schizował z byle powodu
A denerwuję się tym bardziej, że dawno temu, przed przerwą, brałam tabletki regularnie co do minuty przez pół roku. Dlatego te godzinne czy dwugodzinne różnice napędzają mi teraz stracha...
lilijkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 10:07   #251
Lidka2603
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 40
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

informacje dotycząca Cerazettte -> klik


Dzięki uspokoiłam się trochę
Lidka2603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 16:01   #252
mariolcia93
Przyczajenie
 
Avatar mariolcia93
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 5
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Hej moje drogie wizażanki! Ja troche z podobnym pytaniem.
Otóż mój ginekolog wyjechał na urlop i mam problem ponieważ tabletki mi się kończą i z tego co wynika wizytę mam o tydzień za późno. Zwracam się więc z pytaniem czy będzie miało to jakieś konsekwencje jeśli przestane brać pigułki na jakieś 9 dni plus oczywiście 7 dniowa przerwa.
mariolcia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 19:52   #253
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

tak
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 20:11   #254
liach
Raczkowanie
 
Avatar liach
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 70
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Niestety TAK
__________________
" W życiu piękne są tylko chwilę. "
liach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 20:26   #255
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Maj gad, jak można robić krzywdę organizmowi przez taką głupotę. Już lepiej w tym wypadku poczekać miesiąc na prawdziwą miesiączkę niż ładować tabletki w środku cyklu i robić bombę. Jednak tak czy siak nie jesteś ten miesiąc chroniona. Począwszy od tej przerwy.

PS. A do rodzinnego nie możesz pójść po receptę? Nie tylko ginekolog może przepisać tabletki.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 08:05   #256
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Dziewczyny help!
Od ponad dwóch lat biorę tabletki anty. Zawsze brałam o godzinie 20 jednak ze względu na to, że w mojej pracy nie bardzo mogłam zrobić przerwę, żeby pigułkę wziąć zmieniłm godzinę brania pigułek na 11 przed południem. Zaczęłam od tego blistra. Teraz ten blister kończę, a w przyszłą środę mam dostać miesiączkę. We wtorek nagle zauważyłam, że plamię. Ewidentnie był to śluz zabarwony trochę krwią. Plamienie ustało, natomiast pojawił się ból w dole pleców i brzucha. Nie boli cały czas, ale co jakiś czas zaboli, uciska, rwie... Ale to też przeszło. Dziś jednak pojawiło się wszystko na raz... :/
Miała któraś z was tak kiedyś? Ja no cóż, do szesnastek nie należę, ale w życiu mi się to nie przytrafiło. I zastanawiam się co to moze być? Zastanawiam się czy przypadkiem może nie ciąża? Dodam, że w zeszłym tygodniu byłam przeziębiona, ale łykałam tylko apapy na zbicie gorączki i piłam herbatkę z cytryną mruga
Proszę o poradę, do gina mam wizytę dpiero za 3 tygodnie
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 10:33   #257
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
Dziewczyny help!
Od ponad dwóch lat biorę tabletki anty. Zawsze brałam o godzinie 20 jednak ze względu na to, że w mojej pracy nie bardzo mogłam zrobić przerwę, żeby pigułkę wziąć zmieniłm godzinę brania pigułek na 11 przed południem. Zaczęłam od tego blistra. Teraz ten blister kończę, a w przyszłą środę mam dostać miesiączkę. We wtorek nagle zauważyłam, że plamię. Ewidentnie był to śluz zabarwony trochę krwią. Plamienie ustało, natomiast pojawił się ból w dole pleców i brzucha. Nie boli cały czas, ale co jakiś czas zaboli, uciska, rwie... Ale to też przeszło. Dziś jednak pojawiło się wszystko na raz... :/
Miała któraś z was tak kiedyś? Ja no cóż, do szesnastek nie należę, ale w życiu mi się to nie przytrafiło. I zastanawiam się co to moze być? Zastanawiam się czy przypadkiem może nie ciąża? Dodam, że w zeszłym tygodniu byłam przeziębiona, ale łykałam tylko apapy na zbicie gorączki i piłam herbatkę z cytryną mruga
Proszę o poradę, do gina mam wizytę dpiero za 3 tygodnie
Do szesnastek nie należysz, ale 96 to Twój rocznik?
To się czasami zdarza, tym bardziej że byłaś chora Zmiana godziny brania nie ma nic do rzeczy. Obserwuj swój organizm, jeśli krwawienie znowu przyjdzie wcześniej, niż być powinno to udaj się do lekarza na zmianę tabletek. Jeśli bierzesz je zgodnie z ulotką to oczywiście działają, chodzi o to, żebyś nie miała tych plamień.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 12:11   #258
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Danke wery macz
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 15:44   #259
shanti_poz
Raczkowanie
 
Avatar shanti_poz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 90
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Dziewczyny, od dwóch miesięcy znów zażywam Yasmin, do których wróciłam po nieudanej przygodzie z Qlaira.
I tak, jak kiedyś miałam skutki uboczne tak teraz wszystko jest cudownie, oprócz ssania w żołądku przez kilka godzin po przyjęciu tabletki. A jak ssie to jem więcej niż kiedyś
Tabletki przyjmowałam dotychczas o 9:00 rano, ale myślę, że lepiej byłoby przyjmować je wieczorem, przed spaniem, żeby przespać to ssanie nieszczęsne
I teraz pytanie: jestem w trakcie siedmiodniowej przerwy, tabletkę z nowego blistra powinnam przyjąć w piątek o 9:00.
Jeżeli przyjmę ją w czwartek o 23:00 to wszystko będzie ok? Ochrona zachowana?
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
shanti_poz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-28, 16:50   #260
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez shanti_poz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od dwóch miesięcy znów zażywam Yasmin, do których wróciłam po nieudanej przygodzie z Qlaira.
I tak, jak kiedyś miałam skutki uboczne tak teraz wszystko jest cudownie, oprócz ssania w żołądku przez kilka godzin po przyjęciu tabletki. A jak ssie to jem więcej niż kiedyś
Tabletki przyjmowałam dotychczas o 9:00 rano, ale myślę, że lepiej byłoby przyjmować je wieczorem, przed spaniem, żeby przespać to ssanie nieszczęsne
I teraz pytanie: jestem w trakcie siedmiodniowej przerwy, tabletkę z nowego blistra powinnam przyjąć w piątek o 9:00.
Jeżeli przyjmę ją w czwartek o 23:00 to wszystko będzie ok? Ochrona zachowana?
Niestety, ale nie. Nie może byc poslizg wiekszy niz 12h. Ale jesli tak zrobisz to zabezpieczaj sie przez miesiac dodatkowo
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 17:02   #261
shanti_poz
Raczkowanie
 
Avatar shanti_poz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 90
Dot.: zmiana czasu przyjmowania tabletek anty - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magdalenka_96 Pokaż wiadomość
Niestety, ale nie. Nie może byc poslizg wiekszy niz 12h. Ale jesli tak zrobisz to zabezpieczaj sie przez miesiac dodatkowo
Ale między 23:00 w czwartek a 9:00 w piątek jest 10 h przerwy.
No i nie będzie poślizgu, bo tak skrócę siedmiodniową przerwę o te 10 godzin
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
shanti_poz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 18:02:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.