Kompleks, który niszczy mi życie ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-02, 18:05   #1
m0107b
Raczkowanie
 
Avatar m0107b
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 111
Angry

Kompleks, który niszczy mi życie !


Witam,

Mam kompleks, z którym nie potrafię żyć!!!


Wszystko zaczęło się dawno temu...jak byłam dzieckiem ktoś rzucił we mnie czymś twardym i trafił oczywiście w nos Od tamtego momentu mój nos jest skrzywiony w lewą stronę! Wygląda to w ten sposób, że na zdjęciach lewy profil wychodzi w miarę ładnie a prawy strasznie

Myślę poważnie o operacji plastycznej tylko, że nie dysponuję na dzień dzisiejszy taką sumą pieniędzy...

Jestem drobna (niska i szczupła) więc tym bardziej to się rzuca w oczy...co innego jakbym była wyższa...

Może ktoś z Was poddał się podobnej operacji lub myśli o tym?

Edytowane przez m0107b
Czas edycji: 2010-05-01 o 22:24
m0107b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 18:07   #2
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Uważam, że nie masz się czym przejmować. Mój kolega ma krzywy nos, a jakoś nikt nie zwraca na to uwagi :/ Każdy ma jakieś wady, ale trzeba je zaakceptować...
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 18:18   #3
m0107b
Raczkowanie
 
Avatar m0107b
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 111
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Tak tylko, że u faceta tak to się nie rzuca w oczy... jest bardzo dużo facetów, którzy mają krzywe nosy...ale kobiety mają zazwyczaj proste i małe noski Też tak chcę...
m0107b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 18:38   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez m0107b Pokaż wiadomość

Jestem drobna (niska i szczupła) więc tym bardziej to się rzuca w oczy...co innego jakbym była wyższa...
Gdybyś była wyższa tak samo nie umiałabyś tego zaakceptować, bo kompleks "siedzi" w głowie, nie ma wiele wspólnego z faktycznym stanem rzeczy (skoro TŻ dopiero po iluś miesiącach zauważył, że masz lekko przekrzywiony nos, to nie ma szans żeby to było widoczne)

Cytat:
Nie chcę tego zrobić żeby być ładniejsza, ale po to żeby mież normalny nos jak większość dziewczyn.

Nie wiem czy ktokolwiek mnie zrozumie... postawcie się w na moim miejscu... Co radzicie: operacja czy psycholog? A może znacie jakieś triki makijażowe?
?
Ja bym poleciła pracę nad samoakceptacją, bo z tego co piszesz to nie jest to poważna wada. Nie ma pewnie sensu wydawać na nią grubej kasy i do tego przechodzić rekonwalescencję po zabiegu, co zdecydowanie nie należy do przyjemności (ból, utrudnione oddychanie, gojenie, masakryczny wygląd...)
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 18:57   #5
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Skoro twoj TZ zauwazyl dopiero po paru miesiacach, to musi to byc niewielkie skrzywienie . Dobrze robi ze nie chce ci pozyczyc na operacje.
Skoro to dla ciebie taki problem to idz do psychologa- taniej wyjdzie .

Zgadzam sie z Lexie ze kompleksy siedza w glowie. Pewnie nikt nie zauwaza defektu, dla otoczenia to normalny nos a dla ciebie tragedia.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 18:58   #6
Taiga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 34
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Jeśli masz przez to np. problemy z oddychaniem lub krzywą przegrodę to możesz udac się do laryngologa i byc może uda się wykonac zabieg nastawiania za darmo (w tym przypadku to dłutowania, bo nos już się zrósł po złamaniu). Jednak z tego co wiem to refundację można uzyskac wtedy, gdy defekt nie jest tylko wizualny, a szkodzi też zdrowiu.
Taiga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 19:09   #7
madelaine701
Raczkowanie
 
Avatar madelaine701
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nibylandia ;]
Wiadomości: 369
GG do madelaine701
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez m0107b Pokaż wiadomość
Witam,

Mam kompleks, z którym nie potrafię żyć!!!

Nie ma dnia kiedy nie myślę o swoim nosie... to mi niszczy życie

Wszystko zaczęło się dawno temu...jak byłam dzieckiem ktoś rzucił we mnie taflą lodu i trafił oczywiście w nos Od tamtego momentu mój nos jest skrzywiony w lewą stronę! Wygląda to w ten sposób, że na zdjęciach lewy profil wychodzi w miarę ładnie a prawy strasznie Do tego dochodzi jeszcze rodzinna dziedziczność do w miarę dużych nosów...

Myślę poważnie o operacji plastycznej tylko, że nie dysponuję na dzień dzisiejszy taką sumą pieniędzy...

Dodam, że nikt mi nigdy nic złego nie powiedział na temat mojego nosa...pamietam jedynie dwa komentarze od koleżanek, że mam lekko skrzywiony nos w lewą stronę, ale mówiły że lekko więc nie mam się czym przejmować.... mój facet zauważył to dopiero po jakiś 2-3 miesiącach znajomości... i krzyknął:¨ M. Ty masz krzywy nos?"
On twierdzi, że nic złego w moim nosie nie widzi, ale nie wiem czy mówi prawdę czy tylko tak mówi żeby mi przykro nie było...

Ostatnio błagałam mojego Tż żeby mi pożyczył kasę na tą operację, ale się nie zgodził... i dodatkowo nie wiem czy ze mną nie zerwie jak to zrobię bo jest temu przeciwny... a jesteśmy ze sobą już 5 lat ...

Może tak naprawdę wystarczy, że chirurg złamie mi nos i nastawi? Cały czas się łudzę, że w końcu pozbędę się tego defektu

Jak rozmawiam z kimś to myślę, tylko o tym, że ta osoba patrzy na moj nos... wydaje mi się, że przez to jestem nieśmiała i nie mam znajomych...

Jestem drobna (niska i szczupła) więc tym bardziej to się rzuca w oczy...co innego jakbym była wyższa...

Nie chcę tego zrobić żeby być ładniejsza, ale po to żeby mież normalny nos jak większość dziewczyn.

Nie wiem czy ktokolwiek mnie zrozumie... postawcie się w na moim miejscu... Co radzicie: operacja czy psycholog? A może znacie jakieś triki makijażowe?
A może ktoś z Was poddał się podobnej operacji lub myśli o tym?

a w czym Ci ten nos przeszkadza ?? cieżko Ciu się oddycha czy coś ... jak nie to nie widze problemu skoro tż się podobasz taka jaka jesteś to nie masz co dramatyzować ...
__________________
Jestem tym kim jestem.
Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź !!
Oboje będziemy szczęśliwi...
Czas załagodzi tamten żal, to pewne już to znam...
madelaine701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 19:15   #8
m0107b
Raczkowanie
 
Avatar m0107b
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 111
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez madelaine701 Pokaż wiadomość
a w czym Ci ten nos przeszkadza ?? cieżko Ciu się oddycha czy coś ... jak nie to nie widze problemu skoro tż się podobasz taka jaka jesteś to nie masz co dramatyzować ...
Nie przeszkadza mi to w oddychaniu... No właśnie nie chodzi mi o to żeby się podobać innym tylko SOBIE! Ja to wiem, że poprostu nigdy w życiu nie zaakceptuję swojego nosa!
m0107b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 19:27   #9
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Prosty mały nosek nie pasuje do każdej twarzy. Znam dziewczyny o sporych nosach, będące przy tym baaaardzo atrakcyjne. Każdy element Twojego ciała nadaje Ci oryginalny wygląd, byłoby nieciekawie, gdybyśmy wszyscy byli do siebie podobni! Może ten nos nadaje Twojej twarzy charakter?
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 20:17   #10
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

A ja Cie rozumiem.....tez mam podobny kompleks aczkolwiek po prostu nie lubie wygladu mojego nosa jak bylam mlodsza nigdy nie odwracalam sie profilem do osoby ktora znalam i w jakis sposob nie chcialam zeby to widziala(wiadomo nie od wszystkich udawalo mi sie odwracac ) nie robie sobie zdjęć z profilu nie lubie jak ktos patrzy na mnie bokiem, no co zrobic tak juz mam. I rozumiem autorke sama chciala bym sie poddac operacji ale nie wiem czy to dobry pomysl czy samoakceptacja zalezy tylko od poprawy swojego wygladu? moze najpierw, lepiej udac sie do psychologa na pewno sa osoby ktore zajmuja sie tego typu zaburzeniami( na tle nieakceptacji samego siebie w jakiejs tam dziedzinie) mi aż tak bardzo to nie przeszkadza chyba z tego wyrastam ale chętnie zwiekszyła bym swoja akceptacje na tym punkcie.
Ale nie sądze też by takie rzeczy wplywaly na to czy ktos Cie lubi czy nie lub uważa za niewarta poznania osobą to tylko Ty tak uważasz w końcu pomyśl sama czy jakbyś poznała kogoś / dziewczyne z takim nosem jak Twój to uznała byś ją za gorszą?? przeciez to czy ktoś Cie kocha czu lubi zależy od tego jaka jestes, ktoś może byc piękny ale niesympatyczny gburowaty i odpychający, a druga osoba niezbyt piękna ale zachwycająca osobowością chyba to warto "poprawić" i pielęgnować niż wygląd

p.s nie chciałam sie tka wymądrzac samo jakoś tyle mi sie napisalo
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 20:30   #11
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Gdybyś była wyższa tak samo nie umiałabyś tego zaakceptować, bo kompleks "siedzi" w głowie, nie ma wiele wspólnego z faktycznym stanem rzeczy (skoro TŻ dopiero po iluś miesiącach zauważył, że masz lekko przekrzywiony nos, to nie ma szans żeby to było widoczne)



Ja bym poleciła pracę nad samoakceptacją, bo z tego co piszesz to nie jest to poważna wada. Nie ma pewnie sensu wydawać na nią grubej kasy i do tego przechodzić rekonwalescencję po zabiegu, co zdecydowanie nie należy do przyjemności (ból, utrudnione oddychanie, gojenie, masakryczny wygląd...)
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-02, 20:40   #12
25malinka10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 176
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

ja też mam krzywy nos, co prawda nie duży ale krzywy, nawet widać to na normalnych zdjęciach, ale nigdy nie brałam tego do siebie. Inni maja naprawde gorsze o wiele defekty, nikt nie jest idealny
25malinka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 20:58   #13
pkpe
Przyczajenie
 
Avatar pkpe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Skoro twoj TŻ zauważył to po takim czasie, a koleżanki mowia ze sie nie rzuca w oczy i nikt ci nie dokuczal z tego powodu, to chyba tylko ty zauważasz w tym problem. Głowa do góry
pkpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:10   #14
XxSweetGirl15xX
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Myślę poważnie o operacji plastycznej tylko
Nawet jakbyś zdobyła na nia pieniądze to nie rob tego..pomyśl jak będziesz wyglądać w przyszłośi.. Na przykład podam Ci choćby Króla Popu- Micheal'a Jacksona.
XxSweetGirl15xX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:12   #15
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Po tym dramatycznym wstępie myślałam, że masz jedną nogę krótszą, mega zeza albo chociaż wielkie odstające uszy...

Mówisz, że lekko zakrzywiony nos nie daje Ci żyć i niszczy Ci życie Ja wiem, że to takie a nie inne forum, ale myślisz o pójściu pod nóż dla kaprysu? Polecam psychologa albo przejścia do szpitala czy hospicjum w celu nabrania jakiegokolwiek dystansu do swojego kompleksu. Wiem, nie powinno się tak umniejszać problemu, ponieważ każdy problem niknie przy pokoju na świecie czy globalnym ociepleniu, ale moim zdaniem grubo przesadzasz. Wiem, żyjesz z tym od x lat i to narasta w Tobie, ale tylko w Tobie.

Trzymaj się ciepło, pozdrawiam
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:26   #16
donay
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 740
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez XxSweetGirl15xX Pokaż wiadomość
Nawet jakbyś zdobyła na nia pieniądze to nie rob tego..pomyśl jak będziesz wyglądać w przyszłośi.. Na przykład podam Ci choćby Króla Popu- Micheal'a Jacksona.
to akurat malo trafny przyklad jakby przeszla 13 operacji w tym polowe nosa to wtedy mozna by o tym mowic ale po jednej korekcie wyglada sie calkowicie normalnie i nos nie odpada
__________________
"to jest moje niebo, nie chce mieć innego"


Like A Rainbow
Fading In The Twinkling Of An Eye
Gone Too Soon
donay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:54   #17
m0107b
Raczkowanie
 
Avatar m0107b
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 111
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Nie widzę nic złego w odstających uszach

A tak poważnie, wiem że ludzie mają większe problemy...nie którzy w wypadku tracą np. całe twarze...wiem o tym, ale nie chcę się porównywać do nikogo... ja poprostu źle się czuję ze swoim nosem...nie pasuje do mnie...

Na zdjęciach wychodzę raz dobrze raz źle, wszystko zależy od fotografowanej strony... mam dwa rózne profile, moja twarz przez mój nos jest asymetryczna...
Jak oglądam zdjęcia to często nie mogę później spać i tylko zastanawiam się ile osób ma te zdjęcia i czy czasami nie będą robić zbliżeń tak jak ja to zwykłam robić... A zdjęcia, na których mój nos wyszedł dobrze nie pocieszają mnie bo i tak wiem, że rzeczywistość jest inna...

Wydaje mi się, że operacja to jedyne sensowne wyjście...spójrzcie na Frytkę...(nie uważam żebym miał równie brzydki nos jak ona przed operacją...)czy nie wygląda o niebo lepiej z małym i zadartym nosem ? Ja uważam, że zmiana jest duża i korzystna.
m0107b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 21:56   #18
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Skoro twoj TZ zauwazyl dopiero po paru miesiacach, to musi to byc niewielkie skrzywienie . Dobrze robi ze nie chce ci pozyczyc na operacje.
Skoro to dla ciebie taki problem to idz do psychologa- taniej wyjdzie .

Zgadzam sie z Lexie ze kompleksy siedza w glowie. Pewnie nikt nie zauwaza defektu, dla otoczenia to normalny nos a dla ciebie tragedia.
zgadzam się... masz problem z akceptacją siebie, dlatego wyolbrzymiasz cos , czego jak sama zauważyłaś ,nie widzą inni...
przecież nawet twój TŻ zauważył to po dłuższym czasie.... proponuję albo psychologa albo ... może postaraj się podkreślać to co uważasz za ładne w swojej twarzy, może pokombinuj z makijażem oczu lub ust??? skup się na tym a nie na wyolbrzymianiu swoich kompleksów
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 23:47   #19
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez m0107b Pokaż wiadomość
Witam,

Mam kompleks, z którym nie potrafię żyć!!!

Nie ma dnia kiedy nie myślę o swoim nosie... to mi niszczy życie

Wszystko zaczęło się dawno temu...jak byłam dzieckiem ktoś rzucił we mnie taflą lodu i trafił oczywiście w nos Od tamtego momentu mój nos jest skrzywiony w lewą stronę! Wygląda to w ten sposób, że na zdjęciach lewy profil wychodzi w miarę ładnie a prawy strasznie Do tego dochodzi jeszcze rodzinna dziedziczność do w miarę dużych nosów...

Myślę poważnie o operacji plastycznej tylko, że nie dysponuję na dzień dzisiejszy taką sumą pieniędzy...

Dodam, że nikt mi nigdy nic złego nie powiedział na temat mojego nosa...pamietam jedynie dwa komentarze od koleżanek, że mam lekko skrzywiony nos w lewą stronę, ale mówiły że lekko więc nie mam się czym przejmować.... mój facet zauważył to dopiero po jakiś 2-3 miesiącach znajomości... i krzyknął:¨ M. Ty masz krzywy nos?"
On twierdzi, że nic złego w moim nosie nie widzi, ale nie wiem czy mówi prawdę czy tylko tak mówi żeby mi przykro nie było...

Ostatnio błagałam mojego Tż żeby mi pożyczył kasę na tą operację, ale się nie zgodził... i dodatkowo nie wiem czy ze mną nie zerwie jak to zrobię bo jest temu przeciwny... a jesteśmy ze sobą już 5 lat ...


Może tak naprawdę wystarczy, że chirurg złamie mi nos i nastawi? Cały czas się łudzę, że w końcu pozbędę się tego defektu

Jak rozmawiam z kimś to myślę, tylko o tym, że ta osoba patrzy na moj nos... wydaje mi się, że przez to jestem nieśmiała i nie mam znajomych...

Jestem drobna (niska i szczupła) więc tym bardziej to się rzuca w oczy...co innego jakbym była wyższa...

Nie chcę tego zrobić żeby być ładniejsza, ale po to żeby mież normalny nos jak większość dziewczyn.

Nie wiem czy ktokolwiek mnie zrozumie... postawcie się w na moim miejscu... Co radzicie: operacja czy psycholog? A może znacie jakieś triki makijażowe?
A może ktoś z Was poddał się podobnej operacji lub myśli o tym?

Po 1 to na czerwono... ŻE CO?? Błagać faceta o kasę... bo samej się jej nie ma. A co to sponsor??

Co do problemu z tego co piszesz nikt go nie widzi poza tobą. Tutaj nie chirurg jest potrzebny a dobry psycholog. Naprawiłabyś (w swoim mniemaniu bo w moim zgodnie z relacja nie ma czego naprawiać bo z nosem wszystko ok) ale naprawiłabyś nos, to znalazłabyś za małe piersi, za drobną budowę, zbyt okrągłą/owalną/trójkątną twarz itd.

Rada. Psycholog nie chirurg i trochę szacunku do siebie (ten tekst z błaganiem o kasę mnie zabił...)
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 03:19   #20
bibrzok87
Raczkowanie
 
Avatar bibrzok87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 181
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Też mam krzywy nos od dzieciństwa. Z sanek spadłam i sie stało, ale nauczyłam się już nie przejmować tym. Wiem, że krzywiznę widać, ale trudno głowy sobie nie urwę a zamęczanie innych i siebie jest niepotrzebne. Problem siedzi najczęściej w głowie i od zmiany nastawienia trzeba tutaj zacząć. Pozdrawiam
__________________
"Ludzie mają skłonności matematyczne i zawsze na coś liczą"
bibrzok87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 08:05   #21
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

widać, że masz z tym duży problem, więc praca nad samą sobą nie wiele da. psycholog moim skromnym zdaniem.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 08:40   #22
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez m0107b Pokaż wiadomość
Na zdjęciach wychodzę raz dobrze raz źle, wszystko zależy od fotografowanej strony... mam dwa rózne profile, moja twarz przez mój nos jest asymetryczna...
Jak oglądam zdjęcia to często nie mogę później spać i tylko zastanawiam się ile osób ma te zdjęcia i czy czasami nie będą robić zbliżeń tak jak ja to zwykłam robić... A zdjęcia, na których mój nos wyszedł dobrze nie pocieszają mnie bo i tak wiem, że rzeczywistość jest inna...

Wydaje mi się, że operacja to jedyne sensowne wyjście...spójrzcie na Frytkę...(nie uważam żebym miał równie brzydki nos jak ona przed operacją...)czy nie wygląda o niebo lepiej z małym i zadartym nosem ? Ja uważam, że zmiana jest duża i korzystna.
Frytka mi się nie podobała i dalej mi się nie podoba, ona "całokształtowo" jest moim zdaniem nieatrakcyjna.

Obawiam się, że nawet jeśli zrobisz sobie operację (no a możesz zrobić, oczywiście... Jeśli uważasz, że naprawdę warto.), to dalej nie będziesz siebie akceptować. Może zaakceptujesz nos, ale akceptacja "poprawionego" nosa a akceptacja całej siebie to zupełnie różne sprawy. Teraz Ci się chyba, że jak poprawisz nos to wszystko się jakoś magicznie zmieni. No więc raczej się nie zmieni... Nos to tylko nos. Gdybyś widziała go w takim świetle jak inni, czyli uważałabyś go za lekko skrzywiony, co wcale nie jest zbyt widoczne, gdybyś generalnie lubiła siebie to może faktycznie poprawienie go coś by zmieniło, w niewielkim stopniu ale jednak.
Ale u Ciebie, w Twoich oczach ten nos urasta do rangi czegoś, co Ci "niszczy życie"... Chyba sama widzisz, że to nie jest zbyt rozsądne podejście.
Jak niby ten nos niszczy Ci życie? Co takiego złego Ci robi? Masz chłopaka, masz przyjaciół, więc ludzie raczej od Ciebie nie stronią z jego powodu. Nie słyszysz przykrych uwag na jego temat.
Problem jest w głowie, to nie nos jest takim wielkim problemem. Poprawisz nos, ale stwierdzisz że masz jakieś fałdki, albo że Ci się włosy głupio układają, albo że masz za jasną skórę, albo że kształt oczu w sumie jakiś taki...
Można tak w nieskończoność wyszukiwać wady i "zrzucać" na nie winę za swój brak akceptacji ("Bo gdyby nie ten nos/te nogi/ten brzuch to już bym siebie akceptowała..."), ale dopóki człowiek nie zda sobie sprawy że to nie z ciałem ma problem, to niewiele zdziała

Nie dziwię się nawet, że Twój chłopak jest przeciwny zabiegowi (koszt, cierpienie, do tego narażanie się na komplikacje - operacja to operacja, zawsze niesie ryzyko). Zerwać to chyba z Tobą nie zerwie, chyba że jest tyranem który nie potrafi znieść sprzeciwu ... Ale przemyśl czy on czasem nie ma racji, ja Ciebie nie widzę a on owszem, zresztą teoretycznie z jego zdaniem powinnaś się jakoś tam liczyć
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 08:42   #23
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Hmm, jakibyś miała z tego powodu jakieś problemy zdrowotne to lekarz dałby Ci skierowanie na operację.
Mój tez nie jest najprościejszy, bo wielokrotnie w niego oberwałam (piłki od koszykówki, drewniaki... a raz to mój brat zademonstrował na mnie cios wbicia nosa w czaszkę o.O), jakoś z nim żyję, chociaż też nie lubię zdjęć z profilu (najlepszy jest półprofil ^^)
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 08:48   #24
dornie
Raczkowanie
 
Avatar dornie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 149
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

nie przejmuj sie niemasz chyba bardziej krzywego jak ja nie dosc ze mam krzywy to mam jeszcze na nim garba ale nie przejmuje sie nikt mi jeszcze uwagi nie zwrócił..powiem ci szczerze ze idzie poznac zoperowany nos napoczatku wyglada fajnie ale z czasem nos wygladaj gorzej niż naturalny..po co sobie zadawac bol i wydawać kupe kasy a i tak niemasz pewnosci czy nosek nie bedzie wygladał gorzej po tej operacji.pozdr
dornie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 09:35   #25
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Obawiam się, że nawet jeśli zrobisz sobie operację (no a możesz zrobić, oczywiście... Jeśli uważasz, że naprawdę warto.), to dalej nie będziesz siebie akceptować. Może zaakceptujesz nos, ale akceptacja "poprawionego" nosa a akceptacja całej siebie to zupełnie różne sprawy. Teraz Ci się chyba, że jak poprawisz nos to wszystko się jakoś magicznie zmieni. No więc raczej się nie zmieni... Nos to tylko nos. (...)
Ale u Ciebie, w Twoich oczach ten nos urasta do rangi czegoś, co Ci "niszczy życie"(...)Poprawisz nos, ale stwierdzisz że masz jakieś fałdki, albo że Ci się włosy głupio układają, albo że masz za jasną skórę, albo że kształt oczu w sumie jakiś taki...
Można tak w nieskończoność wyszukiwać wady i "zrzucać" na nie winę za swój brak akceptacji ("Bo gdyby nie ten nos/te nogi/ten brzuch to już bym siebie akceptowała..."), ale dopóki człowiek nie zda sobie sprawy że to nie z ciałem ma problem, to niewiele zdziała
Mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia, że można wyróżnić dwa rodzaje kompleksów: takie, które są i przeszkadzają/irytują oraz takie, które wyniszczają.
Zwykłe kompleksy każdy ma i z nimi jakoś żyje. Te wyniszczające natomiast praktycznie uniemożliwiają normalną egzystencję.
Zlikwidowanie kompleksów wyniszczających z reguły jednak poprawia komfort życia. Nie mogę zaręczyć, że jest tak w każdym przypadku i nie mogę odnieść się do kwestii operacji, bo u mnie było to co innego. W każdym razie teraz dalej mam "zwykłe" kompleksy, czasem ponarzekam np. na niski wzrost, czy dziecinny wygląd, ale nie mam już na sercu tego ciężaru, który zatruwa umysł.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 10:28   #26
keeendy
Zakorzenienie
 
Avatar keeendy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ciemna strona miasta .
Wiadomości: 6 410
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

ja mam zadarty nos. każdy mi to mówi. na początku miałam problem z przyjęciem tego do własnej świadomości, ale potem pomyslałam. jestem jaka jestem i juz nikt mnie nie zmieni, jeżeli akceptują mnie ludzie z taki nosem jaki mam to chyba nie jest tak źle.
wystarczy, ż eczasem spojrzysz w lustro i powiesz sobie: ten nos nie jest taki zły nie oszpeca mnie tak żebym nie mogła na siebie patrzec lubie go
i tyle
__________________
ale człowiek może odczuwać nieszczęście tylko do pewnego określonego stopnia, wszystko zaś, co przekracza jego wytrzymałość, może człowieka już tylko zniszczyć lub uczynić obojętnym.
keeendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 10:50   #27
assantea
Raczkowanie
 
Avatar assantea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 199
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

no a tak właściwie to dlaczego dziewczyna nie miałaby zrobic sobie tej operacji? Skoro Ci to tak bardzo przeszkadza to wybierz się na konsultację i niech specjalista to obejrzy i zdecyduje czy faktycznie ta zmiana jest tak widoczna że należy coś w nosku zmienic. Jeśli uzna ze jest ok to może jego opinia przekona Cię bardziej. A jeśli nie to zbieraj pieniadze na operację i zrób to.
Tez mam kilka kompleksów, tez chętnie bym w sobie coś zmieniła /nos np./ ale panicznie boję się komplikacji więc sobie to odpuszczam.
Nie wiem czemu jakoś murem opowiadacie się za tym żeby nic z nosem nie robić nawet nie widząc jakie to zmiany.
Jakoś na wątkach dotyczących operacji plastycznych nikogo takie zabiegi nie dziwią - i jak widać- wiele dziewczyn to robi i są bardzo zadowolone
assantea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:14   #28
marcela23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 439
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

z własnego doświadczenia wiem, ze pomoże tylko pozbycie się problemu, czyli operacja.
też miałam podobny problem, choć inni mówili, że przesadzam, że jest ok, że o co mi chodzi w ogóle. mój tż na początku też był przeciwny jakimkolwiek zabiegom. ale w końcu zrozumiał, że to coś, co niszczy mi życie i nie jestem w stanie tego zaakceptować (z tym, że ja usłyszałam też kilka przykrych komentarzy, a kompeleks męczył mnie od 7 roku życia mniej więcej). w końcu sam uzbierał na moją operację.
moja przyjaciółka i rodzice pukali się w głowę, ale ja wiedziałam, że tak będzie dla mnie lepiej. jestem już ponad rok po i ... czuję się wolna. to była wielka ulga.
i później nagle ci, co pukali się w głowy przyznali, że faktycznie jest różnica i jest lepiej.
marcela23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:34   #29
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Cytat:
Napisane przez m0107b Pokaż wiadomość
Nie przeszkadza mi to w oddychaniu... No właśnie nie chodzi mi o to żeby się podobać innym tylko SOBIE! Ja to wiem, że poprostu nigdy w życiu nie zaakceptuję swojego nosa!
Mam koleżankę, której nos jest mocno przekrzywiony w jedną stronę, ale nie jest to dla niej problemem. Akceptuje to i żyje z tym. Z tego co wiem to nie zdarzyło się, żeby ktoś jej zwrócił uwagę na jej nos. Tak jak ktoś już wyżej napisał: problem tkwi w głowie, do niektórych rzeczy lepiej podejść z dystansem, łatwiej się wtedy żyje. A ponad to skoro tż zauważył defekt Twego nosa dopiero po kilku mcach, więc nie jest to "coś", co rzuca się mocno w oczy. Każdy ma swoje wady. Kwestia akceptacji.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 12:01   #30
VVanilla
Raczkowanie
 
Avatar VVanilla
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 147
Dot.: Kompleks, który niszczy mi życie !

Droga koleżanko, każdy ma jakieś problemy, wady i kompleksy związane z wyglądem, które chciałby w sobie zmienić, ulepszyć. Zapewniam Cię, że nie jesteś z tym sama Pomyślisz, że łatwo mi to mówić.. - ale niektóre problemy [jeśli nie większość] wymyślamy sobie sami. Serio Dowodem tego jest właśnie Twój nos - nikt Ci złego słowa o nim nie powiedział, tylko po prostu ktoś to zauważył - dwie koleżanki i chłopak po 3 miesiącach.
Moim zdaniem jeżeli bardzo męczy Cię ten nos i naprawdę nie chcesz go mieć, bo niszczy on Twoją samoocenę, powinnaś udać się na operację Myślę, że chłopak powinien się w pewien sposób cieszyć, bo będziesz szczęśliwsza A jeśli Ty będziesz szczęśliwa, to będzie mu z Tobą dobrze i on też będzie szczęśliwy!!
Powodzenia i nie daj się zawładnąć kompleksowi! Buźka!
VVanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:35.