Farbowanie henną - część III - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-05, 14:37   #4891
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Jak czesto wy hennujecie wlosy? Ja robilam je w piatek a juz mam chec nalozyc papke hehe
Troszke mi sie przesuszuly, mam nadzieje ze to nie bedzie sie poglebiac:/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja robię raz na 3-4 tygodnie w zależności od odrostu Suszę łatwo zwalczyć odżywką do włosów.

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez paola321 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Przymierzam się do pierwszego farbowania henną, mam rude włosy, długość mniej więcej do zapięcia stanika.
Ile henny powinnam uzyć? I jakiej? Szukam informacji po Internecie, ale zdania są podzielone Myślałam, o hennie khadi, ale zastanawiałam się też nad jakimiś tańszymi odpowiednikami.
Dodam, że pożądam intensywnego koloru
To mój pierwszy post na wizażu, proszę o wyrozumiałość

Pozdrawiam!

PS w załączniku zdjęcie moich włosów
Ja bym na pierwszy raz zrobiła 150g, hennę należy kłaść dokładnie i grubo jak krem do tortu Co do firmy to najlepiej z Pola Henny, wiele wizażanek ją lubi i używa, bo daje ładny mocny kolor. Możesz też skorzystać z oferty Khadi, o której wspomniałaś.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Agus91x Pokaż wiadomość
Hej. Mam do Was pytanie. Otorz mam dlugie wlosy, nigdy wcześniej nie farbowane, ich kolor jest rozny niestety poniewaz u gory sa one kasztanowe a na dole rude...Chciałbym je przyciemnic do ciemnego kasztanu. Glownie chdzi mi o to zeby wlosy byly cale w kolorze jednolitym i przyciemnione. Czy moglabym tego dokonac przy uzyciu henny? Albo stworzyc jakas mieszanke kaphi tone plus jakas mala ilosc henny ? :/ zastanawialam sie tez z uzyciem samej henny khadi orzechowy braz z krotkim trzymaniem na głowie. Wchodzi w gre tez mieszanka jakis dwoch kolorów henny. Wszelkiego rodzaju plukanki typu kawa, kora debu odpadaja poniewaz sa czasochłonne i sa nie trwale na wlosach. Dziewczyny doradzicie mi cos?
Myślę, że Khadi jasny brąz da Ci mniej więcej taki efekt lub jeśli chcesz więcej rudości niż brązu, to możesz kupić czystą hennę i amlę- będzie bardziej jasno - kasztanowo. Orzechowy brąz za to wychodzi u większości dziewczyn jako chłodny odcień brązu.
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 23:20   #4892
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, nałożyłam dzisiaj farbę Majirel na cassię, którą farbowałam ponad tydzień temu (uzyskałam żółty kolor + mega oczobijny rudy odrost - włosy umyłam po 2 dniach licząc, że w tym czasie ściemnieje, jednak tak się nie stało, kolor stracił na intensywności i w świetle sztucznym wyglądał w miarę, za to na zewnątrz - nadal oczobijna żółć. Nie wiedziałam co mam z tym zrobić i poszłam do fryzjerki, a ona mi na odrost (wściekle ruuuudy) nałożyła 9.1 a na długość (żółto-rudawy) "naturę" 8+9 i to na oksy 2,7%, jako, że chciałam naturalny, ciepły, stonowany blond. Jak na razie mam normalny kolor, aczkolwiek nie wiem, czy cassia na wylezie na wierzch po kilku myciach, niemniej jednak obawiałam się, czy wgl chwyci taka farba na hennowane włosy, ale załapała świetnie. Boję się teraz myć włosy, bo nie wiem, czego się spodziewać .
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 01:21   #4893
suvetar
Raczkowanie
 
Avatar suvetar
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
1. Nie decyduj się na taki sztuczny odcień, bardzo Cię to postarzy! Ja poszłabym w naturalniejszy odcień - kilka farbowań czystą henną dobrej jakości i uzyskasz kolor, który Cię interesuje tylko bardziej w kasztan wpadający czy w czerwień, a mniej w burgund.
2. Pamiętaj, że wszystkie Eldy poza odcieniem "chna" mają różne niezbadane chemiczne dodatki... nieco zbliżony kolor powinien wyjść Ci po khadi henna+amla, poguglaj w necie za zdjęciami.
Dzięki za trzeźwą opinię. Z tym kolorem to jednak bardziej fantazjuję niż planuję, coś mi się wydaje że ostatecznie pozostanę przy swoich naturalsach. Całkiem je lubię, po prostu od jakiegoś czasu to bordo chodzi mi po głowie. Najwyżej machnę się podobną szamponetką na próbę (choć ostatnio zastosowana ciemna wiśnia spłynęła po mnie jak po kaczce, uzyskałam tylko kilkudniowy poblask).

Wiem, że w Eldach jest trochę chemii, ale nie sądzę żeby dało się uzyskać taki odcień przy pomocy czystych ziół. Zrobiłam już mały research i zbliżony do mojego koloru jest chyba tylko jakiś nasycony kasztan, wszystko inne z wyjątkiem czerni będzie miało gdzieś tę rudą poświatę. A rudy u mnie odpada.

Z tym starzeniem to racja. Nie chciałabym, żeby nagle przestali prosić mnie o dowód
suvetar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 09:04   #4894
paola321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------



Ja bym na pierwszy raz zrobiła 150g, hennę należy kłaść dokładnie i grubo jak krem do tortu Co do firmy to najlepiej z Pola Henny, wiele wizażanek ją lubi i używa, bo daje ładny mocny kolor. Możesz też skorzystać z oferty Khadi, o której wspomniałaś.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

dziękuję ślicznie, poszukam tych z Pola Henny
paola321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 12:08   #4895
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nałożyłam dzisiaj farbę Majirel na cassię, którą farbowałam ponad tydzień temu (uzyskałam żółty kolor + mega oczobijny rudy odrost - włosy umyłam po 2 dniach licząc, że w tym czasie ściemnieje, jednak tak się nie stało, kolor stracił na intensywności i w świetle sztucznym wyglądał w miarę, za to na zewnątrz - nadal oczobijna żółć. Nie wiedziałam co mam z tym zrobić i poszłam do fryzjerki, a ona mi na odrost (wściekle ruuuudy) nałożyła 9.1 a na długość (żółto-rudawy) "naturę" 8+9 i to na oksy 2,7%, jako, że chciałam naturalny, ciepły, stonowany blond. Jak na razie mam normalny kolor, aczkolwiek nie wiem, czy cassia na wylezie na wierzch po kilku myciach, niemniej jednak obawiałam się, czy wgl chwyci taka farba na hennowane włosy, ale załapała świetnie. Boję się teraz myć włosy, bo nie wiem, czego się spodziewać .
cassia nie ciemnieje. Nie rozumiem, kiedy najpierw ktoś nakłada coś na głowę a potem dopiero się zastanawia i pyta co właściwie to coś robi.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 19:52   #4896
rzezucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 15
Dot.: Farbowanie henną - część III

hennowe Specjalistki czy jesli moja heenna dojrzewac będzie nieco dłużej niż standardowo... w zasadzie muszę ja odstawic na prawie 24 h (chce rozrobić ją teraz bo jutro o 6.00 wychodzę do pracy a hennowac chciałabym zaraz po pracy czyli tak ok 16.00-17.00 pewnie) to czy cos jej sie stanie? albo czy cos stanie się mojej głowie/włosom jesli pohennuje taka dułgo stojącą henną? błagam o mozliwie szybką odpowiedź bo chciałabym możliwie szybko iść spać a jutro koniecznie muszę pohennować
rzezucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 20:01   #4897
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rzezucha Pokaż wiadomość
hennowe Specjalistki czy jesli moja heenna dojrzewac będzie nieco dłużej niż standardowo... w zasadzie muszę ja odstawic na prawie 24 h (chce rozrobić ją teraz bo jutro o 6.00 wychodzę do pracy a hennowac chciałabym zaraz po pracy czyli tak ok 16.00-17.00 pewnie) to czy cos jej sie stanie? albo czy cos stanie się mojej głowie/włosom jesli pohennuje taka dułgo stojącą henną? błagam o mozliwie szybką odpowiedź bo chciałabym możliwie szybko iść spać a jutro koniecznie muszę pohennować
zależy skąd masz hennę - bo ostatnia partia z pola henny np powinna dojrzewać ok 24 godz.
nawet jeśli nie z pola henny to włosom czy też głowie nic się nie stanie - najwyżej mocno kolor nie chwyci
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 20:04   #4898
rzezucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 15
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
zależy skąd masz hennę - bo ostatnia partia z pola henny np powinna dojrzewać ok 24 godz.
nawet jeśli nie z pola henny to włosom czy też głowie nic się nie stanie - najwyżej mocno kolor nie chwyci
bardzo dziekuję mam własnie z pola idę mieszać
rzezucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-06, 21:59   #4899
Nogala1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 483
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny chciałabym się przywitać i pochwalić ,że jestem po pierwszym hennowaniu
Wczoraj na mój naturalny średni brąz nałożyłam mieszankę z dwóch opakowań khadi ciemny brąz dodoałam do niej łyżkę herbaty i trochę odżywki kallos mlecznej. Przesadziłam chyba z ilością bo w ciągu 2 h spływałąm mi spod czepka i ręcznika mam włosy do połowy pleców dość gęste. Kolorek wyszedł równy ciemny chłodny brąz
Mam pytanko czy ja mogę teraz używać kosmetyków jakich chce np z silikonami? czy będzie to miało wpływ na wypłukiwanie kolorku? bo teraz nie wiem czym mam umyć włosy
Nogala1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 08:44   #4900
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Nogala1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym się przywitać i pochwalić ,że jestem po pierwszym hennowaniu
Wczoraj na mój naturalny średni brąz nałożyłam mieszankę z dwóch opakowań khadi ciemny brąz dodoałam do niej łyżkę herbaty i trochę odżywki kallos mlecznej. Przesadziłam chyba z ilością bo w ciągu 2 h spływałąm mi spod czepka i ręcznika mam włosy do połowy pleców dość gęste. Kolorek wyszedł równy ciemny chłodny brąz
Mam pytanko czy ja mogę teraz używać kosmetyków jakich chce np z silikonami? czy będzie to miało wpływ na wypłukiwanie kolorku? bo teraz nie wiem czym mam umyć włosy
Możesz myć czym chcesz Odżywki z sylikonami też hennie krzywdy nie zrobią. Niektórzy odradzają żeby unikać na początku protein i oleju kokosowego, ale to już kwestia indywidualna
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 08:48   #4901
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Nogala1 Pokaż wiadomość
Mam pytanko czy ja mogę teraz używać kosmetyków jakich chce np z silikonami? czy będzie to miało wpływ na wypłukiwanie kolorku? bo teraz nie wiem czym mam umyć włosy
może wypłukiwać indygo bo ono wiąże się najsłabiej, ale ja się nie znam. Hennie nic nie zrobią, ale przed następnym hennowaniem musisz je zmyć SLSem. Pozatym nie wierzę, że po hennie ktoś chce jeszcze stosować silikony
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 17:00   #4902
rzezucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 15
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Możesz myć czym chcesz Odżywki z sylikonami też hennie krzywdy nie zrobią. Niektórzy odradzają żeby unikać na początku protein i oleju kokosowego, ale to już kwestia indywidualna
czyli inne oleje nałożone zaraz po hennowaniu nie wypłuczą koloru?
rzezucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 18:45   #4903
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

a wiecie co? a ja po tej hennie nie widzę żeby moje włosy był jakoś wyjatkowo błyszczące ;/ żadnych zmian w tym temacie ;(
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-07, 21:36   #4904
luboczka
Raczkowanie
 
Avatar luboczka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: stund
Wiadomości: 312
Dot.: Farbowanie henną - część III

[QUOTE=hennaya;43551951]masz najprawdopododniej uczulenie na PPD, który jest składnikiem henny do brwi, farb do włosów (im ciemniejszy kolor tym więcej ma PPD), używany jest też do farbowania tkanin na czarno- więc jeśli lubisz czarne skarpetki, to musisz teraz uważać. Refectocil jak sądzę, zawiera PPD.

Nie mam pewności czy kosmetyczka nakłada ci naturalną hennę- naturalna henna barwi na różne odcienie rudości czy czerwieni, trzeba ją trzymać na włosach czy skórze min godzinę, henna w proszku ma kolor zielony, czasem oliwkowy, papka z henny ma kolor zielonkawy, khaki lub brązowy i zapach siana. Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy to, co nakłada ci kosmetyczna przypomina hennę naturalną?
Kolor czarny można naturalnie uzyskać stosując dwufazowa farbowanie, najpierw henna, potem indygo. indygo w proszku ma piękny, ciemnozielony nasycony kolor.

więcej o PPD
'PPD. Wróg

PPD występuje w farbach do włosów, tkaninach niewiadomego pochodzenia i zanieczyszczonej hennie, jaką robi się tatuaże nad morzem, a nawet w skórzanych akcesoriach, jak torby, płaszcze czy buty.

PPD atakuje z nienacka i nie pytajcie, gdzie ten "nienacek".

Przeczytajcie i weźcie sobie do serca.
PPD to skrót od p-fenylenodiamina.

* Należy do diaminobenzenów, a te z kolei do amin, te zaś, są pochodnymi amoniaku i dzielone na cztery grupy, w tym soli amonowych. Kto czytał o tych ostatnich, zrozumie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni.

*Występuje praktycznie we wszystkich trwale i półtrwale barwiących farbach. Została wycofana z kosmetyków do makijażu (ale uważajcie na nieznanego pochodzenia tusze do rzęs z targu)

* Barwi na czarno. Jego siostra PTD, czyli p-toluenodiamina, która pozwala uzyskać odcienie czerwone jest równie szkodliwa.

* Istnieje też brat - IPPD, czyli N-fenylo-N-izopropylo-fenylenodiamina

* Pierwsze przypadki uczuleń na te barwniki odkryto w latach 30, gdy to po zastosowaniu do barwienia rzęs PPD, kobiety trafiały do szpitala z trwale uszkodzoną rogówką.

* Oblicza się, że na PPD jest uczulonych w samej Polsce 3,5 % osób, co oznacza, że prawie 1,5 miliona ludzi ma w wyniku kontaktu z tym alergenem wysypkę lub inne nieprzyjemne stany skórne, w tym wysiękowe, wymagające leczenia szpitalnego zastrzykami ze sterydami.

* Bywa, na szczęście bardzo rzadko, że wywołuje wstrząs anafilaktyczny, powodując zapadnięcie w śpiączkę, a nawet uszkodzenie mózgu.


PPD znajdziecie pod nazwami:
p-fenylenodiamina
paraphenylenediamine
4-fenylenodiamina
fenylenodiamina
p-diaminobenzen
4-aminoaniline
1,4-benzenodiamina
1,4-diaminobenzen '
więcej http://kokardka-mysi.blogspot.com/2012/07/ppd-wrog.html

i teraz- skoro masz uczulenie na PPD, to naprawdę nie ma żartów. sprawdzaj każde opakowanie każdego kosmetyku barwiącego. zapytaj kosmetyczkę co dokładnie zawiera specyfik, który ci nakłada. wywal refectocil do śmieci!!! - weź sobie do serca powikłania- śpiączkę czy nawet uszkodzenie mózgu- z tego co piszesz twoje reakcje się nasilają- było swędzenie, zaczerwienienie, teraz doszła opuchlizna.

chyba już lepsza ta kredka!

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------



hennaya

ja, alergiczka, bardzo Ci dziękuję za ten post,
niby wszystko to wiem, ale...
ale bardzo dobrze jeśli co jakiś czas, ktoś napisze jak jest, bez ściemniania np. o tzw. roślinnych/naturalnych farbach, które tak naprawdę tak samo uczulają, o pseudohennie (do brwi również) etc.,

to tak gwoli przypomnienia...gdyby któraś z nas, alergiczek, zechciała się jednak skusić, uwierzyła w farby dla alergików

bardzo, bardzo Ci dziękuję

a pozostałe hennującę przepraszam, że tak na marginesie, że nie na temat
luboczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 07:54   #4905
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Farbowanie henną - część III

luboczka jestes alergiczka??powiedz czego uzywasz do przycienienia brwai?? (o ile to robisz ;D )
piniata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 12:20   #4906
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
a wiecie co? a ja po tej hennie nie widzę żeby moje włosy był jakoś wyjatkowo błyszczące ;/ żadnych zmian w tym temacie ;(
U mnie bezpośrednio po hennie to różnie wygląda - czasem są w dobrym stanie, a czasem mają przesusz. Jak się pozbędziesz przesuszu, będą dobrze nawilżone to błysk w porównaniu z tym, co możesz uzyskać przy farbowaniu chemicznym powinien być sporo większy
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 08:56   #4907
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

mam kryzys hennowy... odrost coraz większy i coraz bardziej widoczny, ale taki ciemny
Kiedy miałam jeszcze niefarbowane włosy chyba aż tak ciemne nie były, ale wiadomo, że na długości działa słońce itd... I chyba domieszka kasji nie była dobra, bo włosy na długości i tak są czerwonawe, a nie złotawe, natomiast odrost stracił na rudości na rzecz nie wiadomo czego...
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 09:46   #4908
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
U mnie bezpośrednio po hennie to różnie wygląda - czasem są w dobrym stanie, a czasem mają przesusz. Jak się pozbędziesz przesuszu, będą dobrze nawilżone to błysk w porównaniu z tym, co możesz uzyskać przy farbowaniu chemicznym powinien być sporo większy
tego jestem świadoma, dlatego zrezygnowałam z farb na rzecz henny

zastanawiam się czy nie zrobic sobie cassi z odżywką ( gdzie ja o tym czytałam hmmm???) tylko nie wiem czy nie za wczesnie, tydzien temu kładłam henne
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 09:53   #4909
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Co cassia zrobi na bardzo jasnych, rudych włosach?
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-09, 09:57   #4910
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Co cassia zrobi na bardzo jasnych, rudych włosach?
może je zażółcić chyba że jej nie odstawisz - tylko od razu na włosy jako odżywkę
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 10:39   #4911
Agus91x
Raczkowanie
 
Avatar Agus91x
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 84
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny polecicie mi jakas odzywke bez silikonow, parabenow i oleji w skladzie? Taka aby mozna ja bylo mieszac z henna. Mam zamiar stosowac glossa z henny. Dlatego zalezy mi na jakiejs taniej i pojemnej odzywce. Nie wiem czy odzywka z kallosa ta 1000ml nadalaby sie?
Agus91x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 10:41   #4912
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Agus91x Pokaż wiadomość
Dziewczyny polecicie mi jakas odzywke bez silikonow, parabenow i oleji w skladzie? Taka aby mozna ja bylo mieszac z henna. Mam zamiar stosowac glossa z henny. Dlatego zalezy mi na jakiejs taniej i pojemnej odzywce. Nie wiem czy odzywka z kallosa ta 1000ml nadalaby sie?
ja z kallosem mieszam i jest ok
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 10:45   #4913
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
może je zażółcić chyba że jej nie odstawisz - tylko od razu na włosy jako odżywkę
odstawienie nie wplywa na cassię, tylko ewentualnie czas pozostawania na włosach .

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Co cassia zrobi na bardzo jasnych, rudych włosach?
naturalnych czy farbowanych? Jak bardzo jasnych? fotka?
Może je ukierunkować w stronę złotego blondu , optycznie podjaśnić. Ale to zalezy od włosów.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 10:46   #4914
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
odstawienie nie wplywa na cassię, tylko ewentualnie czas pozostawania na włosach .
wydawało mi się że odstawiona też uwalnia trochę barwnika ???
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 10:55   #4915
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Agus91x Pokaż wiadomość
Dziewczyny polecicie mi jakas odzywke bez silikonow, parabenow i oleji w skladzie? Taka aby mozna ja bylo mieszac z henna. Mam zamiar stosowac glossa z henny. Dlatego zalezy mi na jakiejs taniej i pojemnej odzywce. Nie wiem czy odzywka z kallosa ta 1000ml nadalaby sie?
ja stosuję artiste różową (z jedwabiem bodajże ) z natury
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 11:40   #4916
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć dziewczyny

Mam do Was takie pytanie- jeśli fabruję ostatnio włosy na czarno (jedna Palette, jedna Joanna bez amoniaku) to czy ma sens przejście teraz na farbowanie najciemniejszą henną i jak to wyjdzie?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 11:50   #4917
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Mam do Was takie pytanie- jeśli fabruję ostatnio włosy na czarno (jedna Palette, jedna Joanna bez amoniaku) to czy ma sens przejście teraz na farbowanie najciemniejszą henną i jak to wyjdzie?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
sens ma wyjdzie ciemno tylko problem może być gdybyś chciała rozjaśnić - tam jest indygo który przy próbie rozjaśniania włosów może dziwne niespodzianki zrobić
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 11:55   #4918
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Farbowanie henną - część III

Artiste różowa ma proteiny (keratynę dokładnie), chyba nie jest zbyt dobra do glossa.
Ja polecam Glorię Malwy. Prosty skład, niska cena, tylko z dostępnościa bywa róznie (w Auchan na pewno jest).

Dzisiaj robię odrost jasnym brązem Khadi.
Mija dokładnie rok odkąd zrezygnowałam z farb chemicznych. To była bardzo dobra decyzja dla moich włosów, wreszcie udało mi się je trochę zapuścić

Mam ochote na hennę z pola, tylko że nie wiem jakie proporcje dobrac żeby uzyskać taki kolor jaki wychodzi mi jasnym brązem. Robię tylko odrost więc musi byc podobny efekt.
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 11:57   #4919
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
sens ma wyjdzie ciemno tylko problem może być gdybyś chciała rozjaśnić - tam jest indygo który przy próbie rozjaśniania włosów może dziwne niespodzianki zrobić
to nic, uwielbiam eksperymenty . a którą najbardziej polecasz?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 12:05   #4920
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
to nic, uwielbiam eksperymenty . a którą najbardziej polecasz?
albo kupujesz osobno czystą hennę i indygo z pola henny lub gotowa mieszanka z khadi - ciemny lub orzechowy brąz
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.