Dentysta - wata w zębie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-19, 16:24   #1
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488

Dentysta - wata w zębie


Hej!

Mam jeden ząb do leczenia kanałowego - ząb był już daawno, daaawno temu robiony, ale jak to kilkanaście lat temu robiono - niezbyt dokładnie Od jakiegoś czasu ząb zaczął mnie pobolewać, nie jakoś bardzo, były takie kilkudniowe okresy na rok? I w sumie to leczenie odkładałam, bo uznawałam, że aż tak nie jest potrzebne ;-) No ale w końcu się zawzięłam, że zrobię tego zęba, poszłam do mojej dentystki, okazało się, że ona kanałowego nie robi, więc tylko rozwierciła mi wypełnienie, przepłukała jakąś szałwią z czymś tam i włożyła kawałek waty (150 zł) i umówiła mnie do innej dentystki z tego samego gabinetu na kanałowe, za dwa tygodnie

Było to w czwartek. W czwartek było jeszcze okej, w piątek w nocy już czułam się źle, było mi niedobrze, sobotę całą przespałam (bo po nocce ), ale jak już wstałam to też nie czułam się najlepiej. Okropny posmak w ustach i właśnie ból żołądka, brak apetytu, dzisiaj tak samo, w ogóle taka do dupy jestem. Co prawda ten ząb mnie nie boli, ale sam posmak jest dość mocno uciążliwy i stwierdzam, że na pewno nie dam rady wytrzymać w takim stanie 2 tygodni Zresztą w ogóle pomysł wkładania waty do zęba na tak długi czas wydaje mi się mocno nieprofesjonalny? Czy w ogóle ktoś się spotkał z taką praktyką? Bo szczerze, to czytam na internatach i serio to nie widziałam takiego przypadku. A mnie się wydaje, że na takiej watce to kumuluje się multum bakterii i boję się, ze zaraz dojdzie do jakiegoś stanu zapalnego czy coś (o ile już nie doszło- bo czuję się nie najlepiej)

Powiedzcie mi, czy spotkaliście się kiedyś, żeby dentysta wkładał watę na tak długi czas do zęba?

Czy mam jutro wciskać się tam do gabinetu i rządać zaplompowania zęba z powrotem i szukać innego dentysty?
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 22:53   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Dentysta - wata w zębie

Stan zapalny masz od dawna skoro ząb Cie pobolewa od roku. Watka/gąbeczka ze środkiem odkażającym lub antybiotykiem i zamknięcie zęba to całkiem normalna procedura przed leczeniem. Jeśli to powtórne leczenie kanałowe i chcesz, żeby było zrobione dobrze to proponuje poszukac gabinetu, w którym leczą pod mikroskopem. Wtedy są duze szanse, ze dokladnie oczyszcza kanaly.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-01 23:53:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.