Wypryski u mężczyzny w okolicy ust - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-13, 21:06   #1
accpet89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10

Wypryski u mężczyzny w okolicy ust


Witam. Otóż mam 21 lat i od mniej więcej kilku dręczy mnie problem trądziku w okolicy ust. Jako, że moja praca opiera się głównie na kontakcie z klientem muszę być zawsze zadbany i dobrze wyglądać. Niestety te krosty przeszkadzają mi w tym. Staram się dbać o cerę:

-myje twarz rano i wieczorem żelem Duetus do twarzy (od czasu do czasu zamiast żelu użyje przeciwbakteryjnego mydła naturalnego w płynie z nanosrebrem)

-po tym jakiś tonik głęboko oczyszczający organiczny

- na koniec krem nawilżający Nacomi for Men.

Nie wyciskam nic. Jeśli chodzi o dietę to zdrowo się odzywam, pije tylko zioła i herbatę. Byłem u dermatologa i przepisał mi Epiduo Forte. Mało pomaga - po długim stosowaniu tylko skóra schodziła. Pryszcze i stany zapalne występują tylko praktycznie w okolicach ust, w ich kącikach.
accpet89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-14, 12:30   #2
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Wypryski u mężczyzny w okolicy ust

Zamień Nacomi na coś bez zapychaczy skory, nawet na naturalny aloes. Do tego przydalby sie jakis odzywczy krem dla skory.
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 08:17   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wypryski u mężczyzny w okolicy ust

Cytat:
Napisane przez accpet89 Pokaż wiadomość
Witam. Otóż mam 21 lat i od mniej więcej kilku dręczy mnie problem trądziku w okolicy ust. Jako, że moja praca opiera się głównie na kontakcie z klientem muszę być zawsze zadbany i dobrze wyglądać. Niestety te krosty przeszkadzają mi w tym. Staram się dbać o cerę:

-myje twarz rano i wieczorem żelem Duetus do twarzy (od czasu do czasu zamiast żelu użyje przeciwbakteryjnego mydła naturalnego w płynie z nanosrebrem)

-po tym jakiś tonik głęboko oczyszczający organiczny

- na koniec krem nawilżający Nacomi for Men.

Nie wyciskam nic. Jeśli chodzi o dietę to zdrowo się odzywam, pije tylko zioła i herbatę. Byłem u dermatologa i przepisał mi Epiduo Forte. Mało pomaga - po długim stosowaniu tylko skóra schodziła. Pryszcze i stany zapalne występują tylko praktycznie w okolicach ust, w ich kącikach.

Najlepiej by bylo, jakbys dodal zdjecie tego obszaru. Bez tego to pierwsze co sie nasuwa to zapalenie okoloustne (dermatitis perioralis). Leczy sie antybiotykiem (w zadnym wypadku masciami sterydowymi z kortyzonem).

Cytat:
Napisane przez missVivi Pokaż wiadomość
Zamień Nacomi na coś bez zapychaczy skory, nawet na naturalny aloes. Do tego przydalby sie jakis odzywczy krem dla skory.
Przeciez Nacomi to jest naturalny krem, a krem odzywczy, ktory polecasz, bedzie sila rzeczy posiadal potencjalne zapychacze, bo sa to produkty emolientowe, a emolienty maja wlasciwosci zapychania porow.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-18, 23:19   #4
accpet89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10
Dot.: Wypryski u mężczyzny w okolicy ust

Zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190813_214151.jpg (55,9 KB, 12 załadowań)
accpet89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 07:18   #5
piorunek_01
Atakująca
 
Avatar piorunek_01
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 83
Dot.: Wypryski u mężczyzny w okolicy ust

a co ostatnio jadasz? jadłeś ostatnio może coś ostrego, słodkiego? palisz papierosy albo piłeś ostatnio alkohol? może piłeś pokrzywę albo masz coś z hormonami?
__________________
Milczenie- przyjaciel, który nigdy nie zdradza. - Konfucjusz
piorunek_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 13:18   #6
ridley92
Raczkowanie
 
Avatar ridley92
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 249
Dot.: Wypryski u mężczyzny w okolicy ust

To ja dodam pytanie ile litrow wody dziennie pijesz, masz duze wydzielanie sebum?
ridley92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 18:08   #7
accpet89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 10
Dot.: Wypryski u mężczyzny w okolicy ust

Pije dziennie ok. 2,5l - 3l herbaty i w sumie tylko herbatę. Nie pale papierosów. Jeśli chodzi o żywność to jem zdrowo. Może chodzi o jakieś witaminy? Od dziecka miałem problem z zajadami.
accpet89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-28, 10:07   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wypryski u mężczyzny w okolicy ust

Na tym zdjeciu widac prawie wygojone zmiany. Jaka maja postac przed wygojeniem.
Na pierwszy rzut oka przychodza mi do glowy zapalenie mieszkow (od golenia) albo zapalenie okoloustne - oba leczy sie antybiotykiem w masci. Z tym, ze zapalenie okoloustne tozmiany, ktorych nie da sie wycisnac, to je odroznia od tradziku.
Zas jesli to postac tradziku, to no coz, znalezienie przyczyny i lekarstwa trwa i raczej nikt Ci tu na forum nie udzieli gotowej odpowiedzi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-28 11:07:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.