Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-02, 15:58   #1291
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

u mnie kazali się ogolic, ale nikt tego nie sprawdzał
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 18:12   #1292
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

mi sie cewnika zaladanie nie podobalo i lewatywa..,,

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 19:28   #1293
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Teraz mnie czeka laparoskopia-za miesiac. Boje sie troszke bo nigdy nie mialam zadnego zabiegu.
Bylam dzis u mojego Dr i niby wszystko juz wiem, dietka tydz przed i takie tam (musze wymyslec nowe menu ) "gruczolistosc srodmaciczna przegrody odbytniczo-pochwowej i pochwy" i troszke mnie przestraszyl ze w czasie usuwania guzka moze zostac uszkodzone jelito, wtedy troszke dluzej w szpitalu no i dietka poszpitalna. No ale mam nadzieje ze bedzie ok no i ze to byl powod mojej nieplodnosci... Taka mam nadzieje ze w koncu znajdziemy przyczyne..
Macie jakies dodatkowe instrukcje przed zabiegiem i szpitalem?
Ja już tydzień przed miałam obowiązkowo, regularnie zażywać Espumisan. Nie dostałaś od lekarza? No i psychicznie przygotuj się na lewatywy. Chyba były 3, już dobrze nie pamiętam. Ja miałam powiedziane, że mam wlewy kupić, ale w szpitalu mieli. Na wszelki wypadek swój 1 miałam.
Co do godziny trzymać się pory ostatniego posiłku- wtedy masz najmniejsze szanse na mdłości po zabiegu. Ja nie miałam z tym problemów, ale karnie nie jadłam ani nie piłam nic po czasie ostatniego zalecanego posiłku. A inne pacjentki, które nieco oszukały potem niestety się męczyły.
Koniecznie zabrać ze sobą Tantum Verde spray- ratuje życie przed jak nie można pić i po jak boli gardło po rurce do intubacji.
I zabrać podpaski- okresu po zabiegu można dostać nawet tego samego dnia, a na pewno wcześniej i mocniejszego niż zwykle.
To by było najważniejsze. I po zabiegu radzę prosić o pomoc w umyciu się pielęgniarkę. Ja chciałam być odważna i prawie wywinęłam kozła. Uratował mnie taboret. Przy tym pacjentki ponoć najczęściej im mdleją. Wygodne ciuchy na wyjście, najlepiej sukienka. Nic co uciskałoby brzuch. Obszerna bielizna nieobciskająca okolic brzucha. Ja miałam fajne bokserki i takie bezszwowe mogę polecić. Większe niż zwykle będą w sam raz. Wracać z kimś bo trudno wejść samemu po schodach. Jeśli będziesz szła jak staruszka to... będzie to normalne. Także najlepiej nie wychodzić ze szpitala samodzielnie. Jeśli potrzebujesz urlop, a rekonwalescencja to 2 tygodnie to wziąć NIP pracodawcy. Będą o to męczyć na rejestracji i przy wypisie.
Poza tym- bez paniki. Ja źle wspominam tylko sól fizjologiczną przed bo pali w żyły tak, że ma się ochotę wydrapać żyłę i wenflon. Nie martw się cewnikiem bo zakładają raczej już w znieczuleniu, a wyjmowanie nie jest przyjemne, ale nie boli.
Życzę udanego zabiegu i szybkiego powrotu do zdrowia.
No i ewentualnie zatyczki do uszu zabrać. Bo może po jak ja będziesz leżeć na patologii ciąży, a słuchanie jednej nocy 7 porodów z powikłaniami do przyjemnych nie należy. Ja następnym razem brałabym stopery jak nic.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
u mnie kazali się ogolic, ale nikt tego nie sprawdzał
To jest ważne bo zapewnia czyste, dobrze widocznie pole operacyjne. Najlepiej zrobić samemu na zero w domu bo mnie tuż przed chcieli robić na sucho jakąś straszną brzytwą, ale byli mile rozczarowani, że ten punkt programu można pominąć. Ja zresztą też.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale u mnie położne sprawdzały chyba czy jest ogolone na górze, na dole już nie trzeba było. U mnie te dziurki są właśnie tuż nad linią włosów, także pewnie chodzi o sterylność tego obszaru.

A laparoskopia jest naprawdę do przeżycia.
Można w necie sprawdzić gdzie robią nacięcia. Są filmiki.
Największe jest robione przez pępek, 2 mniejsze na ogół poniżej linii włosów łonowych, tak na oko około 5 cm poniżej.
U mnie już teraz (3 lata po) blizn praktycznie nie widać. Najdłużej były siniaki w pępku i zgrubienia tam, ale teraz to naprawdę ze świecą szukać.

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Wlasnie o paznokciach kiedys slyszalam, o ogoleniu tez akurat tu od dziewczyn
mimo ze zastanowilo mnie tylko "po co" skoro to tylko laparoskopia?
A jeszcze mam takie pytanko co do grupy krwi, jesli nie mam zrobionej to lepiej zalatwic to przed szpitalem czy juz tam mi zrobia przy wszystkich badaniach?
Paznokcie pokazują czy nie doszło do niedotlenienia organizmu czyli po to, żeby na czas mogli reanimować gdyby pacjentka zaczęła nagle tracić puls, tętno na stole np. z powodu niewykrytej wady serca itp.
Tak, zero lakieru na laparo. To nie wybieg. To poważna operacja.

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Tez tak sadze ze o higiene chodzi przede wszystkim.
Chyba zaczynam miec stresa bo ja i np pobieranie krwi, nie wspominajac o chirurgicznych zabiegach to katastrofa-zaraz mi slabo jak o tym slysze hehe
No ale coz. Podejsc trzeba do tego powaznie-jak trzeba to trzeba.
Trzeba. Jak robi ci się słabo jak się wkłuwają (znam to), to nie patrz jak będą Ci zakładać wenflon. Odwróć głowę i tyle.
Pewnie, że jak trzeba to trzeba. Przecież nikt nie idzie na żadną operację dla przyjemności. A naprawdę warto. Co jak co, ale jeśli laparo jest niezbędna to naprawdę warto bo różnicę odczujesz. I korzyści z zabiegu są realne i natychmiastowe. W odróżnieniu np. od brania długo hormonów w nadziei, że być może zadziałają.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
też się bałam, ale było ok. mnie tylko trochę bolało po ale do wytrzymania. zresztą po operacji pielęgniarki pilnowaly i dostawałam mocne przeciwbólowe - tramal domiesniowo. w każdej chwili mogłam poprosić o jeszcze. w nocy było najgorzej, ale też dostałam coś
Jak trzeba będzie, to podadzą coś w sam raz.
Ja miałam tylko zaraz po Ketonal. Potem dostałam Ketonal do domu, ale nie zażywałam. Byłam tak zmęczona, że prawie przez tydzień non stop spałam. Tylko mi TŻ jedzenie i picie czasem donosił jak się obudziłam na 1 godzinę czy 2. Bólu nie pamiętam, Ketonal został niewykorzystany. Ale tydzień z życia wycięty jak nic. Potem już zaczynałam śmigać po domu, a po 2 tygodniach już wróciłam do normalnego życia.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
ja musiałam mieć grupę krwi oznaczoną przed szpitalem. oznaczenie trwa dość długo, ok tydzień czekałam na wynik
Ode mnie chcieli jeszcze przeciwciała na żółtaczkę i szczepienie na żółtaczkę. Szczepienie miałam, wyniki przeciwciał miałam do gina wcześniej robione, więc też były. Grupę krwi miałam wcześniej oznaczoną, ale i tak standardowo robili (chyba to mają w procedurach bezpieczeństwa, bo przecież gdyby musieli przetaczać ratunkowo krew podczas zabiegu to nie mogą nie znać grupy albo nie mieć takiego badania w papierach.) Na oddziale robili też rytunowo podstawową morfolgię krwi.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 22:14   #1294
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Widzę, że każda z nas ma inne doświadczenia
Ja nie miałam ani lewatywy, ani cewnika. Wszystkie badania miałam robione dzień przed, grupę krwi również.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
I zabrać podpaski- okresu po zabiegu można dostać nawet tego samego dnia, a na pewno wcześniej i mocniejszego niż zwykle.
Chyba jednak nie na pewno U mnie przyszła miesiączka terminowo, była słabsza niż zawsze i mniej bolesna. Nie ma reguły zatem.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 23:40   #1295
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

MissChirvousTess dziekuje za tak wyczerpujace odp.
Mam nadzieje ze jednak i mnie cewnikowanie ominie no i w ogole to wszystko nie bedzie takie straszne jak mozna sobie wyobrazic. Choc o lewatywie (jednej) wspomnial juz lekarz i o jakims srodku na przeczyszczenie przed zabiegiem.
ojj dziewczyny-dzieki za dobre rady i otuche.
Ja wiem ze to jest mi potrzebne, wiem ze musze i ze wszystko jest do przezycia. Musza mi usunac ten guzek, przeszkadza we wszystkim, kiedys o nim nie wiedzialam. No ale tak to jest.
Zatem dam rade jakos. Dlatego tu do was napisalam bo przynajmniej wszystkiego sie dowiedzialam i moglam moje glupie obawy wyrzucic z siebie no i ten strach.
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016

Edytowane przez Siva5
Czas edycji: 2015-10-02 o 23:53
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 10:30   #1296
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

cewnik chyba zawsze jest zakładany. ale mi założyli juz pod narkoza i ścigali jeszcze w trakcie
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 10:58   #1297
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja też cewnik i integrację miałam zakładaną i zdejmowaną pod narkozą, także nie czułam nic. Krwawienie po laparoskopii miałam od razu, a 2 tyg później miesiączkę w jej normalnym terminie - także tu chyba nie ma reguły. Lewatywę miałam jedną, samodzielnie zrobioną taką gruszką, wcześniej srodek przeczyszczający (nieprzyjemny). U mnie dawali jeszcze niebieską tabletkę na rozweselenie przed zawiezieniem na salę operacyjną - żeby się nie denerwować. A na problemy ze snem w noc poprzedzającą to ja miałam swoje tabletki nasenne które pozwolili mi łyknąć. Ale korki do uszu też się przydają, albo sluchawki z wyciszajaca muzyką. Procedury wszędzie jak widać są podobne, chociaż różnią się niuansami.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-03, 11:59   #1298
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
cewnik chyba zawsze jest zakładany. ale mi założyli juz pod narkoza i ścigali jeszcze w trakcie
Nie, nie zawsze. I wbrew pozorom wcale brak cewnika nie jest rzadkością.


Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
U mnie dawali jeszcze niebieską tabletkę na rozweselenie przed zawiezieniem na salę operacyjną - żeby się nie denerwować.
U mnie też dawali
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 21:27   #1299
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

w sumie jeśli masz założony i ściągany cewnik pod narkozą to możesz nawet nie wiedzieć,że był zakładany, nie? ja słyszałam,że zawsze zakładają, ale mogę się mylić.

ja okres dostałam parę dni po wyjściu ze szpitala, i właściwie to było jednodniowe plamienie, a nie okres

ogólnie po operacji czułam się prawie idealnie.
operacja o 7 rano, po 8 się skończyła, o 10 byłam już na swojej sali, a o 13 wstałam do toalety (po wielu prośbach ). jakoś bardzo nie bolało. do wytrzymania.
dla mnie najgorsze było samo przygotowanie do operacji - lewatywy, trzy razy . dzień wcześniej o 15 i 20 i przed operacją. :/ ale to też dało się jakoś przeżyć

niebieską tabletkę też dostałam, zanim na blok pojechałam. podobno to coś na uspokojenie, koleżanka z sali nie pamięta nawet co działo się w sali przedoperacyjnej. na mnie w ogóle nie zadziałała, pamiętam wszystko, gadałam jeszcze z moim gin na stole. i myślałam o tym,że pod piżamką nie mam majtek gin się śmiał, bo powiedział potem,że trochę się ze mnie śmiali na sali, bo przed zaśnięciem powiedziałam tylko "nie chcę spać i nie mam majtek"
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 09:17   #1300
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
w sumie jeśli masz założony i ściągany cewnik pod narkozą to możesz nawet nie wiedzieć,że był zakładany, nie? ja słyszałam,że zawsze zakładają, ale mogę się mylić.
Wiem, że nie miałam. W moim szpitalu jeśli zakładają, to zawsze przed pojechaniem na blok. Ja nie miałam, bo miałam wyjść tego samego dnia, więc na logikę dojście do toalety nie było w teorii żadnym wyczynem. W praktyce gorzej. Przejście z pooperacyjnej sali do zwykłej nie było łatwe...

A co do tabletki, ja też wszystko pamiętam I po przebudzeniu zaczęłam opowiadać co mi się śniło, był ubaw
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 13:50   #1301
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

tego samego dnia?

ja 5 dni byłam a wszystko było dobrze. taka decyzja mojego gin, do dzisiaj się zastanawiam czemu tak długo
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-04, 14:40   #1302
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
tego samego dnia?

ja 5 dni byłam a wszystko było dobrze. taka decyzja mojego gin, do dzisiaj się zastanawiam czemu tak długo
Tak, jeśli bym się dobrze czuła. A że ledwo chodziłam, a do domu miałam kawał drogi, to zostałam i wyszłam dzień po.
5 dni to długo, raczej 3 dni max trzymają.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 15:56   #1303
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

wiem właśnie, bo też przed operacją tak mi gin mówił. potem wyszło inaczej. nie spytałam dlaczego
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 22:32   #1304
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

No mi niby tez powiedzial ze na 3-4dzien wyjde jesli nie bedzie komplikacji z tym nieszczesnym jelitem
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 08:23   #1305
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Może nie będziesz musiała długo leżeć, u mnie też usuwali zrosty na jelitach, a wyszłam następnego dnia. Muszą mieć po prostu pewność że jelita nie zostały naruszone, że podjęły pracę, że nie ma żadnych krwawien. To oczywiście zależy też od stopnia ingerencji. No i i stanu pacjenta potem, oraz zwyczajów danego szpitala.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 09:56   #1306
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Otoz to. Tak samo mi lekarz mowil, uprzedzal ze moze byc taka ewentualnosc ze w trakcie wycinania guzka moze (ale nie musi)zostac uszkodzone jelito, wtedy je zszyja no i wiadomo, wszystko musi dohsc potem do normy.
Takze masz racje. No zobaczymy jak to bedzie
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 10:11   #1307
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

No i jestem na oddziale trzymajcie kciuki. No i ten stres mnie meczy troche..na wieczor napewno poprosze cos na uspokojenie przed jutrem. Cos czuje ze ten dzien bedzie dluugi..
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 10:25   #1308
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

A operacje masz jutro? Bo jeśli tak, to zleci szybciutko, będziesz sporo spała
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 16:29   #1309
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Siva, powodzenia! I nie stresuj się, będzie dobrze A przed operacja też dostaniesz coś na uspokojenie na pewno. Trzymam kciuki
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-27, 18:12   #1310
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Nie jest zle te wszystkie badania i "oczyszczanie" tez przezylam heh nie no jest dobrze. Zapewnili nas ze dostaniemy cos na uspokojenie. Lekarze sympatyczni i probuja uspokoic choc musza oczywiscie powiedziec co moze byc najgorszego,czyli w trajcie laparo moze wyjsc normalne ciecie bi to co mam to jest bardzo trudne do wyciecia- oczywiscie to musialam podpisac pocieszam sie ze takie sa procedury. Ojj juz mogloby byc jutro, juz bym miala z glowy a glodna jestem ze szok tylko woda i woda.
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 18:56   #1311
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dasz radę! Teraz tylko, żeby coś dobrego na sen dali
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 18:59   #1312
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Otoz to. Chic jestem jakas taka zneczona ze i taj bym zasnela hehe
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 06:19   #1313
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Jestem po!w srode mialam laparo.Dali we wtorek cos dobrego na sen heh bo zasnelam nie pamietam kiedy w srode tez szybko bo nsrkoza hehe a reszty nie pamietam.
Dzis chyba wychodze 👍
Ale dopiero dzis mi usuneli cewnik(ktory musialam miec)bo szczescie w nieszczesciu nie uszkodzili jelita tylko lekko scianke pecherza. I kaza siusiac co chwila.
Najwazniejsze:jest to endometrioza gleboka(mozna stwierdzic ze 2stopnia) bo byla w okolicy jelita i pecherza az do odbytu..
ale nie rozlegla czyli reszta narzadow zdrowe. I dlatego jestem taka obolala,ale jesli chodzi o bol to jest to naprawde do przezycia. Jak ja tak mowie (wiecznie bojąca)to cos w tym jest heh
Ale wiecie co?mialam malutka nadzieje ze to nie endo,albo ze jest tego malo.
Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie!
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 07:02   #1314
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

szybko wychodzisz ja po laparo byłam jeszcze parę dni w szpitalu mimo że wszystko ok było i latałam już bez problemu
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 07:44   #1315
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Siva5 Pokaż wiadomość
Jestem po!w srode mialam laparo.Dali we wtorek cos dobrego na sen heh bo zasnelam nie pamietam kiedy w srode tez szybko bo nsrkoza hehe a reszty nie pamietam.
Dzis chyba wychodze 👍
Ale dopiero dzis mi usuneli cewnik(ktory musialam miec)bo szczescie w nieszczesciu nie uszkodzili jelita tylko lekko scianke pecherza. I kaza siusiac co chwila.
Najwazniejsze:jest to endometrioza gleboka(mozna stwierdzic ze 2stopnia) bo byla w okolicy jelita i pecherza az do odbytu..
ale nie rozlegla czyli reszta narzadow zdrowe. I dlatego jestem taka obolala,ale jesli chodzi o bol to jest to naprawde do przezycia. Jak ja tak mowie (wiecznie bojąca)to cos w tym jest heh
Ale wiecie co?mialam malutka nadzieje ze to nie endo,albo ze jest tego malo.
Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie!
Super, że już po Szkoda, że to jednak endo., sama też miałam nadzieję, że nic nie wyjdzie u mnie Ale grunt, że znamy wroga

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
szybko wychodzisz ja po laparo byłam jeszcze parę dni w szpitalu mimo że wszystko ok było i latałam już bez problemu
Ja wyszłam dzień po, a umówiona byłam z lek., że wyjdę w ten sam dzień, no ale nie dałam rady jednak.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 08:49   #1316
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ja żałuje , że nie spytałam wtedy mojego gin czemu tak długo mnie trzymał teraz to już bezsensu pytać, dawno temu to było


ja z kolei 4.11 znowu mam zabieg ginekologiczny i się cykam. Cały czas mam nadzieję,że jednak nie będzie zabiegu , ale chyba będzie . wyszło mi coś w miejscu intymnym, poniżej wejścia do pochwy, w lipcu. co chwilę rośnie, maleje, rośnie, ale nie chce zejść. stosowałam milion leków, ziół, okładów i nic. gin mówi, że to wygląda jak przestarzałe zapalenie mieszka włosowego, ale wg mnie tam włosów nie mam wiem, że raczej już do 4 to nie zejdzie, ale gdzieś wewnątrz się łudze,że zejdzie
dzięki Bogu wychodzę ze szpitala w ten sam dzień, nie będę miała narkozy, tylko jakieś znieczulenie w żyłę, nie wiem dokładnie jakie. zastanawiam się czy będę spała czy nie
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 13:58   #1317
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Pewnie zasniesz na jakieś 20-30 min. Ale to pewnie taki plytkie znieczulenie, nie trzeba głodować czy robić lewatywy, szybciej się też dochodzi do siebie.
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 23:06   #1318
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Kazdy szpital ma jakies tam swoje zasady widocznie
Profesor nam powtarzal kilka razy dziennie ze jak zaczniemy chodzic to szybciej do domciu ale ja np nie dalabym rady na drugi dzien napewno,przez ten brzuch obolaly,ale juz dzis od rana inny swiat
Nom szkoda ze to endo ale tak jak mowisz, przynajmniej sprawa wyjasniona..
Basikagniezno eee to nie masz co sie bacpojdziesz, nie bedzie bolalo i tego samego dnia do domciu,czego chciec wiecej strach ma wielkie oczy-sama sie o tym przekonalam
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 10:41   #1319
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

no ja wiem, ale bardzo bym chciała być już po jestem panikara teraz oczywiście panikuje,że mi tego nie wytnie. to się zmienia cały czas, teraz znowu jest bardziej pod skórą.nic nie widać, ale czuć pod taki guzek :/
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 13:34   #1320
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Ja taka sama panikara, ale jak trzeba to trzeba. Im szybciej tym lepiej

A u mnie kolejny dzien spoko,oj jo jestem obolala-nirmalna rzecz. Ale dzis wiekszy bol przeszedl na plecy wiec smaruje sie jakimis masciami
Czy wy po laparo dostawalyscie jakies leki?ja nic. Ale Dr pytal sie mnie czy od razu sie chcemy starac o dziecko (po 6tyg najwczesniej)czy jeszcze nie. Moze dlatego ze chcial mi jakies leki dac?
Pewnie pojade na kontrole za jakies 3tyg ti sie zapytam na spokojnie.
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.