Rozterki i problemy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-18, 20:16   #1
kolorowakoralowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 17

Rozterki i problemy


Witajcie,

Ciężko mie jest tutaj pisać ale muszę zasięgnąć porady od kogoś, kto patrzy 'z boku'.
To dotyczy mojej mamy (a może mnie?), sama już nie wiem.
W wakacje byłam zagranicą, pracowałam tam. Bardzo się wtedy usamodzielniłam i po powrocie poszukałam sobie zajęcia w Polsce. Mam na studiach ostatni egzamin do zaliczenia, później obrona i magisterka zaocznie - według planu, który ustanowiłam sobie jeszcze przed wakacjami. Jadnak czuję, że mama ma mi coś za złe, gdy się pytam czy jest na mnie obrażona odpowiada stanowczym 'nie' i nic więcej nie mówi. Uwielbia za to mówić mi, czego mam się nauczyć na ten egzamin (przecież ja chyba wiem lepiej, co mi zostało do powtórki), na temat mojej pracy praktycznie nie chce rozmawiać, cały czas zmienia temat, gdy ja go zaczynam (czy jej się nie podoba, że uczę dzieci z podstawówki języka obcego?).Ostatnio, gdy szczęśliwa powiedziałam jej, że zamierzam kupić sobie pewne cienie do powiek - po czym stwierdziła, że wygląda się w nich jak papuga. Jednym słowem, potrafi zgasić człowieka od razu. W pewnym kontekście powiedziała mi też, że się w życiu nie utrzymam (nie jestem rozrzutna).
Nigdy taka nie była. Chodziłyśmy na kawę i dużo rozmawiałyśmy. Czy ze mną jest coś nie tak?
I jeszcze jedna sprawa. Kiedyś, dawno temu, moja mama, chciała mnie na siłę 'wypchnąć' na pewne studia, które mnie nie interesowały. Sama wybrałam kierunek dla siebie. Teraz podobnie jest z moją siostrą,która ostatnio wypłakała mi się, że mama pcha ją na ten sam kierunek, który sobie dla mnie upatrzyła. Siostra, oczywiście, chce się kształcić w innej dziedzinie. W poniedziałek mama urządziła jej o to awanturę. Tata po cichu popiera mamę a ja już nie wiem, co mam myśleć i jak pomóc.

Będę wdzięczna za każdą wypowiedź.

Edytowane przez kolorowakoralowa
Czas edycji: 2016-10-18 o 20:26
kolorowakoralowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 20:34   #2
elienka
Raczkowanie
 
Avatar elienka
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 70
Dot.: Rozterki i problemy

Twoja mama to klasyczny przykład matki- żandarma. Uważa że to ona wie najlepiej co powinni wszyscy w domu robić. A jeśli ktoś nie robi tego co ona uważa za stosowne wtedy strzela focha i jest nieprzyjemna. Nie ulegaj, Twoja siostra też nie powinna. W końcu to Wy wiecie najlepiej czego Wam trzeba. A mama powinna sama uporać się ze swoimi emocjami sama, nie przelewając ich na resztę rodziny. Na pocieszenie dodam, że moja też taka jest, dlatego zwiałam od niej daleko.
elienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 11:10   #3
karola008
Raczkowanie
 
Avatar karola008
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 228
Dot.: Rozterki i problemy

Mialam to samo z ojcem ehhh,
na szczescie koncze swoje studia dzienne za 4 miesiące i mam w planie jak najszybciej zwiać z domu rodzinnego

Ponoć słabe relacje z rodzicami najczęsciej poprawiają sie jak sie człowiek z domu wyprowadzi, taka jedna uczona osoba mi to powiedziała.

Skupcie sie na sobie, nikt za was życia nie przeżyje, a uczyć sie a poźniej robić coś czego sie nie lubi to słaba opcja, tylko sobie człowiek to uświadomi za pare ładnych lat, które można nieźle zmarnowac.
karola008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 17:15   #4
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Rozterki i problemy

Cytat:
Napisane przez kolorowakoralowa Pokaż wiadomość
Witajcie,

Ciężko mie jest tutaj pisać ale muszę zasięgnąć porady od kogoś, kto patrzy 'z boku'.
To dotyczy mojej mamy (a może mnie?), sama już nie wiem.
W wakacje byłam zagranicą, pracowałam tam. Bardzo się wtedy usamodzielniłam i po powrocie poszukałam sobie zajęcia w Polsce. Mam na studiach ostatni egzamin do zaliczenia, później obrona i magisterka zaocznie - według planu, który ustanowiłam sobie jeszcze przed wakacjami. Jadnak czuję, że mama ma mi coś za złe, gdy się pytam czy jest na mnie obrażona odpowiada stanowczym 'nie' i nic więcej nie mówi. Uwielbia za to mówić mi, czego mam się nauczyć na ten egzamin (przecież ja chyba wiem lepiej, co mi zostało do powtórki), na temat mojej pracy praktycznie nie chce rozmawiać, cały czas zmienia temat, gdy ja go zaczynam (czy jej się nie podoba, że uczę dzieci z podstawówki języka obcego?).Ostatnio, gdy szczęśliwa powiedziałam jej, że zamierzam kupić sobie pewne cienie do powiek - po czym stwierdziła, że wygląda się w nich jak papuga. Jednym słowem, potrafi zgasić człowieka od razu. W pewnym kontekście powiedziała mi też, że się w życiu nie utrzymam (nie jestem rozrzutna).
Nigdy taka nie była. Chodziłyśmy na kawę i dużo rozmawiałyśmy. Czy ze mną jest coś nie tak?
I jeszcze jedna sprawa. Kiedyś, dawno temu, moja mama, chciała mnie na siłę 'wypchnąć' na pewne studia, które mnie nie interesowały. Sama wybrałam kierunek dla siebie. Teraz podobnie jest z moją siostrą,która ostatnio wypłakała mi się, że mama pcha ją na ten sam kierunek, który sobie dla mnie upatrzyła. Siostra, oczywiście, chce się kształcić w innej dziedzinie. W poniedziałek mama urządziła jej o to awanturę. Tata po cichu popiera mamę a ja już nie wiem, co mam myśleć i jak pomóc.

Będę wdzięczna za każdą wypowiedź.
Miałam identyczną sytuację co Ty. Mnie również mama chciała wypchać na te studia na które sama chciała iśc a nigdy nie poszła, ja wybrałam swoja drogę i też był o to awantury. Koniec końców ograniczyłam z nią kontakt do minimum i po roku dostrzegła swój błąd.
A jeśli twoja mama po Twoim powrocie się "ochłodziła" w stosunku do Ciebie to przestań drążyć, skoro uparcie twierdzi ze o nic sie nie obraziłą. Ja bym odpuściła i poczekała aż jej przejdzie. moze ma menopauze i wahania nastroju ?
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-19 18:15:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.