Ujędrnianie brzucha w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-21, 14:25   #1
Mama Puszka Bejbuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2

Ujędrnianie brzucha w ciąży


Witam serdecznie, to mój pierwszy temat zakładany na tym forum więc jeśli pisze nie w tym miejscu co trzeba to proszę o wybaczenie jestem w 29 tc i zastanawiam się co na chwilę obecna mogę zrobić by po porodzie skóra na brzuchu mi nie wisiała, chciałabym ja jakoś przygotować tylko jak? Czy wolno bezpośrednio na brzuch używać kremów ujędrniających? Do tej pory stosowałam tylko balsamy nawilżające ale wydaje mi się że to będzie za mało ( mam bardzo duży brzuch i dużo przytyłam ) z góry dziękuje za odpowiedź
Mama Puszka Bejbuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 14:32   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Ujędrnianie brzucha w ciąży

są specjalne kosmetyki dla kobiet w ciąży i takich możesz i powinnaś używać aby zapobiec rozstępom.
Na ujędrnianie przyjdzie czas po ciąży.
Teraz czas na prewencję przed rozstępami.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 14:57   #3
Mama Puszka Bejbuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: Ujędrnianie brzucha w ciąży

Rozstrępów o dziwo na brzuchu nie mam ale pojawiły się za to, i to dość wcześnie, na udach, piersiach i pośladkach ale na nie mam już preparaty a moje pytanie bierze się stąd że u kuzynek i koleżanek widziałam w jak fatalnym stanie mają skórę i trochę mnie to przeraziło...
Mama Puszka Bejbuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:34   #4
Chelsea91
Rozeznanie
 
Avatar Chelsea91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 921
GG do Chelsea91
Dot.: Ujędrnianie brzucha w ciąży

Ja używałam często szorstkiej rękawicy do mycia, z nudów wręcz kąpałam się w mleku i miodzie, olejkach co do balsamów to tak ze 2 razy dziennie używałam balsamu rozświetlającego z Dove (zużyłąm go chyba 4 opakowania), na koniec ciąży przerzuciłam się na krem do ciała z Balneum (dla dzieci).
Rozstępu nie mam ani jednego.
Po porodzie od razu zaczęłąm używać serum drenującego Rebuild z Ziaji.
Aha! Tylko z tą rękawicą ostrożnie, zwłaszcza jeżeli twardnieje Ci brzuch lub czujesz skurcze (wtedy lepiej w ogóle nie używać!) bo masaż, tarcie brzucha i piersi może wywołać przedwczesne skurcze.
__________________
Juluś 20.07.11


Kornelia 04.02.2016

Będę powtarzać zawsze: bieda to stan umysłu.

Edytowane przez Chelsea91
Czas edycji: 2012-06-22 o 09:44
Chelsea91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 14:24   #5
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: Ujędrnianie brzucha w ciąży

ja używałam tylko tłustych kremów, zwykłych balsamów bądź zwyczajnej oliwki dla dzieci. Pojawiły mi się na brzuchu po porodzie małe rozstępy ale są tak słabe, że praktycznie już mi zanikły (a urodziłam dwa miesiące temu) Teraz smaruje takim balsamem na rozstępy z rossmanna. Najważniejsze jest natłuszczać tą skórę co się rozciąga. Ja nawet za bardzo nie mam problemu ze zbędą skórą a mam tendencje do tycia
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 14:36   #6
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Ujędrnianie brzucha w ciąży

Smarowałam się wszystkim, co można było Oliwką (hippa bo podobno najlepsza, nie ma parafiny), różne kremy apteczne i długo nie miałam rozstępów, ale na samym końcu brzuch z dnia na dzień popękał jakoś w 35/36 tygodniu. Mój brzuch był ogromny, więc się nie dziwię i myślę, że smarowanie coś dało, bo rozstępów choć wiele to od początku były cienkie i jasne Smarowałam się 3 razy dziennie.
Też polecam lekki masaż rękawicą, ale z tym trzeba ostrożnie.
Jak już wspomniałam brzuch miałam ogromny! ale w miarę szybko doszedł do siebie, mam oczywiście rozstępy i troszkę jest flakowaty, ale spróbuj nadmuchać balon a później spuścić powietrze Poza tym przytyłam 28 kg a córka ważyła 4300, więc jak na taką ekstremę to brzuch wygląda miodzio
Oczywiście są kobiety, które mają po ciąży idealnie płaski brzuch ale trzeba się liczyć, że tak może nie być.
Przyznam się, że mocno panikowałam w ciąży, że będę miała rozstępy ale jakoś żyję i dobrze się mam. Po porodzie przeszło mi to myślenie jak ręką odjął co ciekawsze po całonocnym porodzie, gdy wstałam rano i poszłam do łazienki szpitalnej, było tam wielkie lustro, spojrzałam na siebie i stwierdziłam, że całkiem niezła ze mnie laska
Po ciąży smarowałam się cepanem i chociaż ma paskudny zapach to polecam do spróbowania, jeśli miałabyś rozstępy. To maść na blizny.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2012-06-22 o 14:38
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 13:29   #7
LadyWiki
Przyczajenie
 
Avatar LadyWiki
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: Ujędrnianie brzucha w ciąży

Jestem w 22 tydzień ciąży i mam już spory brzuszek. Jestem pewna, że mimo stosowania różnych środków będę miała obwisły brzuch. Sądzę, że takie kosmetyki nie spowdują, że brzuch po ciązy będzie jędrny. Dlatego chciałam was zapytać czy znacie jakieś zabiegi, które sprawią, że skóra nie będzie obwisła? Jestem w stanie nawet wydać większą sumę pieniędzy. Nie wyobrażam sobie funkcjonować z takim brzuchem.
LadyWiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 19:55   #8
Llorandare
Raczkowanie
 
Avatar Llorandare
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 416
Dot.: Ujędrnianie brzucha w ciąży

Urodzilam ponad 9 miesiecy temu dziecko i moje doswiadczenia z rozstepami i brzuchem sa takie:
- rozstepy sa w duzej mierze uwarunkowane genetycznie
- najlepiej jest nawilzac brzuch kosmetykami dla kobiet w ciazy, badz wlasnie oliwkami dla dzieci. Ja w ciazy stosowalam balsam Palmer's dla kobiet w ciazy - bardzo ladnie nawilzal.
- nawet jesli uzyjemy bardzo drogiego kosmetyku przeciw rozstepom, nie ma pewnosci, ze takowe nie powstana (to z doswiadczenia kolezanki - smarowala regularnie i nic to nie dalo)
- nie martwic sie, co bedzie po, bo normalne jest, ze po porodzie troche brzuszka jeszcze zostaje
- na kazdego dziala co innego. Na mnie podzialalo karmienie piersia - dzieki temu wszystko mi sie wstapilo jak nalezy
- nie panikowac po porodzie, ze nadal wygladamy jak w 5. miesiacu ciazy to normalne jest
__________________
Llorandare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.