Socjolog kosmetyczką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-29, 19:33   #1
kees26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 504

Socjolog kosmetyczką?


Witajcie.

Piszę do Ciebie, Emilio oraz dziewczyn, które są z zawodu kosmetyczkami z prośbą o radę.
Otóż od pewnego czasu zastanawiam się nad przekwalifikowanie się z zawodu socjologa na kosmetyczkę lub kosmetologa Nie jest to taka prosta sprawa ponieważ mam już 27 lat.
Do tej pory pracowałam jako m.in. press researcher oraz prowadziłam swoje studio reklamy, ale nie przyniosło mi to satysfakcji. Bardzo pociąga mnie tematyka związana z kosmetologią oraz pielęgnacją zdrowia i urody. Czuję, że spełniłabym się w tym zawodzie.
I tu moje pytanie – czy w związku z tym, ze posiadam już wykształcenie wyższe mogłabym zrobić jakąś 2-letnią szkołę kosmetyczną i studia podyplomowe z np. odnowy biologicznej?
Czy w ogóle mam szansę z takimi kwalifikacjami znaleźć pracę w przyszłości w zawodzie kosmetyczki? Czy lepiej zdecydować się na kosmetologię? I czy - najważniejsze - nie jestem już trochę za stara na kompletną zmianę zawodu, który jednak wymaga kilku lat kształcenia.... ...
Zdaję sobie sprawę z tego, że ważne jest stałe dokształcanie się, kursy certyfikaty.
Jaką szkołę kosmetyczną w Poznaniu byście poleciły oprócz WSPZiU?

Będę wdzięczna za każdą radę
kees26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 19:23   #2
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87
Dot.: Socjolog kosmetyczką?

łooooł, jak zobaczylam nazwe tematu to mnie wytrzeszczylo;D studiuje socjologie i jestem na studium kosmetycznym wiem, ze nie jestem jeszcze kosmetyczka, ale wypowiem sie mimo to:P uwazam, ze studium to dosc dobre rozwiazanie pod warunkiem, ze zamierzasz pozniej sie doksztalcac, np. jakies kursy z wizazu albo cos-ja tak sobie wykombinowalam. i napewno nie czuje, ze jestem na przegranej pozycji co do znalezienia pracy. podpisuje sie jednak pod Twoimi pytaniami, bo chce wiedziec jesli moj tok myslenia nie jest wlasciwy...
__________________
S.
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 08:03   #3
blue berry
Raczkowanie
 
Avatar blue berry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublinek
Wiadomości: 155
Dot.: Socjolog kosmetyczką?

Zmiana zawodu, dziś chyba nie jest już taka szokująca jak kiedyś. Idz, do studium, czy na kurs, zobaczysz czy faktycznie Ci to odpowiada. Sama znam kosmetyczkę, która skończyła chemię.
blue berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 21:27   #4
Quick
Raczkowanie
 
Avatar Quick
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 155
Dot.: Socjolog kosmetyczką?

Tak sie sklada ze sama ukonczylam socjologie i bedac na 3 roku zaczelam uczyc sie w szkole kosmetycznej. W tym roku mam egzamin dyplomowy i po jego zdaniu zamierzam otworzyc wlasny gabinet Wszyscy na poczatku sie dziwili ze taka rozbieznosc kierunkow ale nie zaluje, poniewaz wiem, ze kosmetyka to jest dziedzina ktora chce sie zajmowac. Ja sie ucze w Medycznym Studium Zawodowym i wiem ze jest takie w Poznaniu. To szkola 2-letnia. W mojej organizowanych jest pelno szkolen, kursow, co uwazam za super sprawe, przez rok nazbieralam mnostwo certyfikatow i zyskalam sporo doswiadczenia
Uwazam ze wiek nie jest tu zadna przeszkoda, jesli czujesz do tego powolanie to poprostu idz do takiej szkoly A potem praca bedzie Twoja przyjemnoscia
Quick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 14:03   #5
nacioszek
Raczkowanie
 
Avatar nacioszek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 121
Dot.: Socjolog kosmetyczką?

[kees26 - ja jestem technikiem prac biurowych i mam licencjat z angielskiego, i też 27 lat, i też chcę zacząć coś co mnie naprawdę interesuje. Tak jak pisze Quick
Cytat:
Uwazam ze wiek nie jest tu zadna przeszkoda, jesli czujesz do tego powolanie to poprostu idz do takiej szkoly A potem praca bedzie Twoja przyjemnoscia
Trzymam za Ciebie kciuki ;-)

Edytowane przez nacioszek
Czas edycji: 2007-11-25 o 14:04 Powód: przepraszam, jeszcze nie umiem cytować :-(
nacioszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 14:43   #6
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: Socjolog kosmetyczką?

Cytat:
Napisane przez blue berry Pokaż wiadomość
Zmiana zawodu, dziś chyba nie jest już taka szokująca jak kiedyś. Idz, do studium, czy na kurs, zobaczysz czy faktycznie Ci to odpowiada. Sama znam kosmetyczkę, która skończyła chemię.
No akurat to jest zbieżne. Kosmetolog po studiach chemicznych to podwójny skarb.
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.