Pytanie z ciekawosci ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-03, 17:30   #1
kozerapm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5

Pytanie z ciekawosci ...


Witam ... ostatnio bedac w milańskiej Sephora'e Pani mnie troszke zaskoczyla. Mianowicie chodzilo o to gdzie sie smaruje krem pod oczy. Z tego co mnie uczyli i jak czytalem, i jak mi kosmetyczka w Polsce mowila to poprostu pod oczami (powiedzmy na tych "workach"), ale sprzedawczyni powiedziala ze nie! Trzeba krem rozsmarowac pod "workami" a jezeli sie chce na gorna powieke tez go uzyc to trzeba doslownie pod sama brwia go wsmarowac, a to dlatego ze jak sie go naniesie pod samym okiem to puchnie ... czy jest to prawda?
W sumie cos w tym jest bo jak ja stosowalem takie kremy, smarujac je wlasnie pod samym okiem bylo spuchniete ...

Wiec prosze o rade!
Z gory dzieki ..

Pozdrawiam Pawel
kozerapm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 14:06   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Pytanie z ciekawosci ...

może się nie znam, ale ja jakoś po smarowaniu kremem właśnie na tych, powiedzmy "workach" nigdy nie miałam spuchniętych oczu...
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 14:57   #3
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Pytanie z ciekawosci ...

Kojarzę, jak kiedyś, daawno temu, pani Orłowska-Filasiewicz w swoim programie na TVN Style mówiła, że właśnie w taki sposób należy nakładać krem na górną powiekę - tuż pod same brwi. Nie pamiętam jak to było argumentowane, ale chętnie poczytam opinię kogoś kompetentnego
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 16:32   #4
Mloda
Zakorzenienie
 
Avatar Mloda
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 6 541
Send a message via Skype™ to Mloda
Dot.: Pytanie z ciekawosci ...

Ja uzywam kremu tak: na dole na tej kosci, a na gorze pod brwiami.
Kumpela mi kiedys opowiadała jak kupila sobie super krem (za duza kase), zuzyla słoiczek i nie dosc ze nic jej to nie dało (zadnych pozytywnych skutkow) to jeszcze strasznie ja oczy piekły podczas stosowania. Po chwili rozmowy okazalo sie ze Ona pakuje sobie ten krem dosłownie pod oczy czyli pod i nad rzesy wciskajac go do oczu i tez byla zaskoczona ze to tam nizej trzeba.

Oczy okalaja miesnie okrezne, podczas mrugania (i innych ruchow oka) one kurcza sie i tym samym rozprowadzaja wchłoniety krem.
Mloda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 19:10   #5
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Pytanie z ciekawosci ...

Cytat:
Napisane przez Mloda Pokaż wiadomość
Ja uzywam kremu tak: na dole na tej kosci, a na gorze pod brwiami.
Kumpela mi kiedys opowiadała jak kupila sobie super krem (za duza kase), zuzyla słoiczek i nie dosc ze nic jej to nie dało (zadnych pozytywnych skutkow) to jeszcze strasznie ja oczy piekły podczas stosowania. Po chwili rozmowy okazalo sie ze Ona pakuje sobie ten krem dosłownie pod oczy czyli pod i nad rzesy wciskajac go do oczu i tez byla zaskoczona ze to tam nizej trzeba.

Oczy okalaja miesnie okrezne, podczas mrugania (i innych ruchow oka) one kurcza sie i tym samym rozprowadzaja wchłoniety krem.
Dobrze wiedzieć Od dziś smaruje krem pod brwiami. Moze nie będę mnie tak oczy piekły. Dzieki
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 19:32   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pytanie z ciekawosci ...

zależy od składu kremu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 00:59   #7
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pytanie z ciekawosci ...

Tak powinno się unikać smarowania przy linii rzęs bo w wyniku mrugania grozi to wprowadzeniem kremu do worka spojówkowego a to prowadzi do podrażnień,infekcji rogówki i spojówek.
No i krem powinno się wklepywać a nie wsmarowywać-bo tak rozciąga się cienką skórę powiek i robi się dodatkowe zmarszczki.
No i powinno się osobno wklepywać krem w zagrożone kurzymi łapkami zewnętrzne kąciki oczu-o czym jak zauważyłam wiele Polek zapomina a większość Polaków po prostu tego nie robi.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-05, 07:55   #8
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pytanie z ciekawosci ...

to co w takim razie nakładać na powieki? jakoś nie chce mi się wierzyć, że krem po wchłonięciu sam się rozprowadzi.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 23:01   #9
kozerapm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5
Dot.: Pytanie z ciekawosci ...

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
to co w takim razie nakładać na powieki? jakoś nie chce mi się wierzyć, że krem po wchłonięciu sam się rozprowadzi.
No wlasnie ja tez nie wierze, dlatego sie pytalem bo troszke to dziwnie mi wyglada! Ale z tego co piszecie tutaj to moze sie zgadzac, mnie tez oczy piekly jak uzywalem Shiseido, ktory jak mi Pani mowila, pomaga i w ogole jest super swietny! ale tak mnie piekly i nie widzialem zadnego rezultatu, wiec pozbylem sie go troszke szkoda bylo mi pieniedzy ... ale trudno, mam nowy wiec sprobujemy ta druga metoda
Dzieki z za odpowiedzi i chetnie poczytam i dowiem sie cos wiecej jak ktos ma jakies inne uwagi i ciekawostki!

Pozdrawiam
kozerapm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.