pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 12:03   #1
rodezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 57
Question

pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(


Witajcie. Od 2 tygodni zaczęły mi się robić jakieś dziwne krostki, takie małe pryszcze. Generalnie strefa T, ale dziś znalazłam 2 wesołe, czerwone na policzkach.
Nie wiem, co może być przyczyną. Mam 30 lat, cerę wrażliwą, naczynkową, mieszaną (o ile się na tym znam). Od miesiąca co 2 tygodnie chodzę na masaż twarzy w gabinecie. Poza tym używam płynów micelarnych (AA i Perfecty), na dzień kremu Nivei Q10, a na noc - zasknerzyłam i kupiłam sobie czerwoną, różaną "Ziaję", ale ostatnio używam raczej dziennej Nivei. Raz na tydzień stosuję peeling enzymatyczny Perfecty. Mam trochę kontaktu ze zwierzętami. Więcej grzechów nie pamiętam. Skąd te ohydne syfy tak nagle, z jasnego nieba? Chyba nigdy nie miałam tego tak dużo. Czy to możliwe, żeby masaż "poruszył mi limfę" i cały syf wychodził na zewnątrz? A może ktoś sie wypowie, czy przy cerze naczynkowej, wrażliwej, masaż jest w ogole wskazany (chodzę na niego tak profilaktycznie, żeby zapobiegać zmarszczkom i zrelaksować skórę). I jaki w tej sytuacji wybrać krem na noc?
Będę bardzo wdzięczna za opinię eksperta... Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez rodezja
Czas edycji: 2010-08-12 o 12:05
rodezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 21:13   #2
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

Cytat:
Napisane przez rodezja Pokaż wiadomość
Witajcie. Od 2 tygodni zaczęły mi się robić jakieś dziwne krostki, takie małe pryszcze. Generalnie strefa T, ale dziś znalazłam 2 wesołe, czerwone na policzkach.
Nie wiem, co może być przyczyną. Mam 30 lat, cerę wrażliwą, naczynkową, mieszaną (o ile się na tym znam). Od miesiąca co 2 tygodnie chodzę na masaż twarzy w gabinecie. Poza tym używam płynów micelarnych (AA i Perfecty), na dzień kremu Nivei Q10, a na noc - zasknerzyłam i kupiłam sobie czerwoną, różaną "Ziaję", ale ostatnio używam raczej dziennej Nivei. Raz na tydzień stosuję peeling enzymatyczny Perfecty. Mam trochę kontaktu ze zwierzętami. Więcej grzechów nie pamiętam. Skąd te ohydne syfy tak nagle, z jasnego nieba? Chyba nigdy nie miałam tego tak dużo. Czy to możliwe, żeby masaż "poruszył mi limfę" i cały syf wychodził na zewnątrz? A może ktoś sie wypowie, czy przy cerze naczynkowej, wrażliwej, masaż jest w ogole wskazany (chodzę na niego tak profilaktycznie, żeby zapobiegać zmarszczkom i zrelaksować skórę). I jaki w tej sytuacji wybrać krem na noc?
Będę bardzo wdzięczna za opinię eksperta... Pozdrawiam wszystkich
Być może że to kwestia toksyn, inna rzecz to kosmetyk z pomocą którego masz wykonywany masaż.
Mam cerę naczynkową i poddaję się masażom, nie ma przeciwwskazań, nie wolno po prostu mocno pocierać. Ja na noc używam kremu z wit.P Dermiki, jak dla mnie jest rewelacyjny a na dzień bardzo dobry jest Krem matujący Clarena Dermasebum Line.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 15:46   #3
ladybalbina_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 31
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

Twojej cerze masaz twarzy nie sluzy. Kosmetyczka powinna wiedziec o tym. jezeli nie ma zapalenia wszystko powinno sie uspokoic samo.
ladybalbina_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 18:30   #4
rickybobby
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 658
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

Moim zdaniem chodzi o to ze masaż podraznił zaskórniki z których porobiły się stany zapalne-krosty,ja tak mam wystarczy ze mocniej potre recznikiem
rickybobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 18:59   #5
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

Cytat:
Napisane przez ladybalbina_90 Pokaż wiadomość
Twojej cerze masaz twarzy nie sluzy. Kosmetyczka powinna wiedziec o tym. jezeli nie ma zapalenia wszystko powinno sie uspokoic samo.
Zgadzam sie.
Ale chec pieniedzy widocznie i zapomniala o przeciwskazaniach:rolleye s:
Znam wiele takich co wykonuja intensywne ugniatanie i rozcieranie przy cerze naczynkowej i wrazliwej..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 01:09   #6
rodezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 57
Unhappy Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

Dzięki. Humoru to mi nie poprawilyscie o, Boże to juz nie wiem, co robić... bo wychodzi na to, że szkodzę sobie i jeszcze za to płacę... Nie wiem, jak zadbać o skórę, nie wiem nawet, jakiego kremu używać ;( Byłam dopiero parę razy u kosmetyczek. Nie chcę żadnych cudów, tylko jakiegoś odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego i doradzenia, jakie kosmetyki stosować. Myslalam tez, ze mogę robić masaż i ta ostatnia nawet mi mowila, zebym robila 5 minut dziennie sama...
Troszkę się podlamalam, jak mi napisalyscie, że ta babka mi po prostu szkodzi. Jest tu jakaś dziewczyna z wrażliwą naczynkową, ok. 30? Polecacie jakąś kosmetyczkę w Warszawie?




Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Zgadzam sie.
Ale chec pieniedzy widocznie i zapomniala o przeciwskazaniach:rolleye s:
Znam wiele takich co wykonuja intensywne ugniatanie i rozcieranie przy cerze naczynkowej i wrazliwej..
rodezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 12:13   #7
ladybalbina_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 31
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

Mam cere podobna do Twojej. Mialam raz "wpadke" z masazem. Pojawil mi sie stan zapalny i musialam brac antybiotyk. Efekt poprawy byl wrecz natychmiastowy. Nie wiem, czy potrafisz sama ocenic czy masz stan zapalny wywolany rozniesieniem bakterii na skorze. Jezeli nie, to moglaby pomoc kawitacja. Nie dotykaj twarzy, absolutnie nie masuj, unikaj teraz tez slonca. delikatne mycie np. cetahil z apteki, krem do cery naczyniowej. Maska lagodzaca podraznienia bedzie ok ,ale z umiarem. Boje sie ,ze masz "przekarmiona skore". Daj jej odpoczac. Im mniej bedziesz przy niej "grzebac" tym lepiej. Taka cera wymaga delikatnosci. Niestety nie znam nikogo w Wa-wie, choc nie watpie,ze sa tam specjalisci. Podstawowa zasada "jak najmniej dotykaj". Zapomnij o manualnym oczyszczaniu i masazach twarzy. Wtedy bedzie ok. powiem ci ktore kremy mam wyprobowane i polecam ci je :
* General Topics krem Synchrorose Intensive (apteka)
* lavera krem Aloes (w Wa-wie masz sklepy ktore prowadza sprzedaz lub wpisz w internecie Lavera)- naprawde dobry czesto wracam do niego (masz tez serie do mycia)
* Janssen krem Caming Sensitive Cream - ale to musialabys zakupic u kosmetyczki, wiec bedzie trudniej
Ja wybralabym ten pierwszy lub drugi produkt. Mozesz jej kupic przez internet. Dobrze sie wchlaniaja i daja szybka poprawe..... Mysl pozytywnie, unikaj ostrych przypraw, stresu!!!

Edytowane przez ladybalbina_90
Czas edycji: 2010-08-17 o 12:25
ladybalbina_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-17, 21:32   #8
rodezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 57
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

dzieki za odpowiedz i rady zastanawiam sie tylko, czy, bedac 10 lat starsza od Ciebie (tak sądzę po nicku ), nie powinnam jednak uzywac czegos silniejszego. Co do krostek, teraz lepiej, moze chodzilo o cykl. Za to mam czerwone kropki naczynkowe, nie mogę spac na brzuchu (podraznia mnie PODUSZKA). czyli fakt, przestanę dotykac skore. ale poza tym chcialabym, zeby ktos mi doradzil , jak pielegnowac skore po zobaczeniu mnie. wiec moze ktoras z Was zna naprawdę dobrą kosmetyczke w wawie? chodzi mi o wszystko - od tego, jakich kosmetykow uzywac, do tego, jak je stosowac (od dluzszego czasu robie to wlasnie wmasowując krem).
rodezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 11:26   #9
ladybalbina_90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 31
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

Kremy ktore polecilam sa niezalezne od wieku i naleza do 'intensywnie' dzialajacych. Mam 45 lat i uzywam konta mojej corki na tym forum. Jestem z wyksztalcenia kosmetologiem, wspolpracuje z klinika chirurgii plastycznej w krakowie. Ale, fakt, najlepiej byloby gdybys mogla byc pod opieka kogos w wa-wie. Moze poczytaj opinie na internecie,zanim jednak kogos wybierzesz podczas rozmowy zwracaj uwage, czy kosmetyczka prowadzi dokladny wywiad (najlepiej sie osobiscie z nia spotkaj), czy patrzy ci w oczy podczas rozmowy, nastawiona jest na to, by ci pomoc, czy chce sprzedac konkretna usluge ,czy produkt. Powinna tez zaproponowac ci rozne alternatywne cenowo terapie i przedstawic wymierne korzysci. Powinna wyrazac zainteresowanie Twoim problemem, nawet jesli chodzi tylko o dopasowanie kremu. Mysle,ze w stolicy znajdzie sie osoba godna polecenia . Powodzenia
ladybalbina_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 20:20   #10
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

zaptaj w salonie na jakich kosmetykach wykonywany jest masaz, bo spotkalam sie ze kobiety robily to zwykla oliwka...
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 22:04   #11
rodezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 57
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

och, dziewczyny... dzieki za wszystkie odpowiedzi. znalazlam w necie dobre recenzje kosmetyczki Anny Zajdel, nie wiem, moze ktos kojarzy? poki co, nie moge sie tam dodzwonic (Merliniego 4, o ile pamietam). Twarz tragiczna, NIGDY nie mialam takich czerwonych syfkow, ciagle sie cos pojawia, czerwone kropeczki albo takie pryszczowate z niespodzianką w srodku. przepraszam, jesli kogos obrzydzam. Zaczynam sie bać, czy to sie w ogole cofnie. jestem wsciekła na tę kosmetyczkę na Wrzecionie i odradzam zdecydowanie wizyte u tej pani
mam nadzieje, ze na dniach uda mi się jednak umowic. poki co myję twarz micelarnym, jak zwykle, i stosuje jakis kremik daxa dla naczynkowej. ale mam chwilami wrazenie, ze w ogole nie powinnam tej skory dotykać, nawet kremem czy wacikiem. Kurde, straszne to jest ;(
Ok, wylałam żale i mogę zasuwać dalej
rodezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-13, 14:01   #12
rodezja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 57
Dot.: pytanie o masaż. ratunku-pogorszenie cery ;(

PS.
Świństwo przeszło po 4 miesiącach, antybiotykach, maściach i witaminie PP. dermatolog powiedziala, że kosmetyczka prawdopodobnie miala przeterminowaną oliwkę - ale być może chodzilo też o moją nadwrażliwą cerę.
rodezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.