endokrynolog czy ginekolog na nadmierne owłosienie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-22, 11:59   #1
grzeczna teoretycznie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 309
Question

endokrynolog czy ginekolog na nadmierne owłosienie?


jeśli mam problemy z nadmiernym owłosieniem, to:
1. należałoby pójść do ginekologa lub endokrynologa, jednak do kogo lepiej? Mieszkam w małej miejscowości i nie ma tu ginekologa- endokrynologa niestety
2. można iść na kasę chorych czy lepiej prywatnie?
3. ile kosztowałaby na oko taka wizyta?
4. obecnie nie mam za dużo pieniędzy na wydawanie, więc wolałabym pójść na kasę chorych, ale wiadomo że wtedy lekarz nie zajmie się pacjentem porządnie, czy to może moje głupie myślenie?
5. jak wygląda taka wizyta dotycząca nadmiernego owłosienia?
6. czy leki, które przepisze lekarz tylko zahamują wyrastające włoski czy usuną też te poprzednie?

bardzo proszę o odpowiedzi Wizażanek, które wiedzą coś w tej sprawie, zależy mi na tym bo lato się zbliża a te włoski mnie denerwują
__________________
ewentualnie Zuźka
grzeczna teoretycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 16:21   #2
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: endokrynolog czy ginekolog na nadmierne owłosienie?

Cytat:
Napisane przez grzeczna teoretycznie Pokaż wiadomość
jeśli mam problemy z nadmiernym owłosieniem, to:
1. należałoby pójść do ginekologa lub endokrynologa, jednak do kogo lepiej? Mieszkam w małej miejscowości i nie ma tu ginekologa- endokrynologa niestety
2. można iść na kasę chorych czy lepiej prywatnie?
3. ile kosztowałaby na oko taka wizyta?
4. obecnie nie mam za dużo pieniędzy na wydawanie, więc wolałabym pójść na kasę chorych, ale wiadomo że wtedy lekarz nie zajmie się pacjentem porządnie, czy to może moje głupie myślenie?
5. jak wygląda taka wizyta dotycząca nadmiernego owłosienia?
6. czy leki, które przepisze lekarz tylko zahamują wyrastające włoski czy usuną też te poprzednie?

bardzo proszę o odpowiedzi Wizażanek, które wiedzą coś w tej sprawie, zależy mi na tym bo lato się zbliża a te włoski mnie denerwują
Witam Ja też się zmagam z nadmiernym owłosieniem niestety
1. Jeśli nie masz w okolicy gin.-endo., to proponuję iść do endokrynologa. Poza tym musisz wiedzieć, że bez badań ginekologicznych się nie obędzie, więc wizyta u gin. też będzie konieczna.
2. Można iść na kasę chorych, wtedy najpierw idziesz do lekarza rodzinnego i prosisz o skierowanie do endokrynologa. Z tym, że często na wizytę u państwowego endokrynologa trzeba długo czekać, niejednokrotnie kilka miesięcy. Ja chodzę prywatnie i według mnie jest to o wiele lepsze, mam wrażenie, że lekarzom prywatnym bardziej zależy na pacjencie. Poza tym, ja chodzę do lekarki, która jest ordynatorem endokrynologii w pewnym szpitalu, więc badania robi mi u siebie na oddziale bezpłatnie
3. To zależy od miasta. Ja mieszkam w małej mieścince i tu przyjeżdża endokrynolog z miasta wojewódzkiego i płacę 150 zł niestety. Sporo, ale ta pani jest świetnym lekarzem
4. Tu też zależy od lekarza. Są państwowi lekarze, którzy są świetnymi specjalistami, jak również tacy, którzy zbagatelizują Twój problem i powiedzą, że: "Taka pani uroda"... Na to też musisz być przygotowana.
5. Ja mogę Ci opisać moją pierwszą wizytę. Najpierw pani dr przeprowadziła szczegółowy wywiad lekarski, potem zmierzyła ciśnienie i zważyła. Następnie musiałam opuścić spodnie i pokazać jej uda, ten cały "trójkącik". Później wypisała mi jakie badania hormonów mam zrobić i koniec
6. Leki tylko zahamują owłosienie, nie usuną poprzednich Mogą tylko spowodować, że te które już depilujesz, będą rosły słabsze i będzie ich mniej.

Radzę uzbroić się też w cierpliwość. Niestety, ale jeśli rzeczywiście masz hirsutyzm, czeka Cię długa droga do diagnozy, choć ja oczywiście życzę Ci jak najkrótszej Przyczyn hirsutyzmu jest wiele i jeśli trafisz na dociekliwego lekarza, to trochę to potrwa, zanim Cię zdiagnozuje i przepisze odpowiednie leki. U mnie schemat był (jest) mniej więcej taki: złe wyniki pierwszych badań hormonalnych -> 4 dniowe badania w szpitalu i znowu złe wyniki-> kolejne badania w szpitalu, na które wciąż czekam. Nie chcę Cię zniechęcać, broń Boże!, mimo iż ta cała droga do diagnozy jest długa i męcząca (ja na diagnozę czekam już pół roku), myślę, że warto ją podjąć, bo leczenie to jedyny skuteczny sposób zahamowania hirsutyzmu. Jakbyś chciała wiedzieć coś więcej, pisz na PRIV
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.