Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-25, 13:07   #361
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Ja dziś mam 9ty dzień i 93,3kg na liczniku jakoś się trzymam Wszystko mnie boli po zumbie i rollmasażu
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 19:39   #362
Jaizabela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 59
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

gratulacje
Jaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 08:00   #363
Jaizabela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 59
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

upss, muszę uważać z tym poszerzaniem diety, dziś kg w górę. Poniedziałki będą warzywno-owocowe.
Jaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 17:52   #364
agaton5
Raczkowanie
 
Avatar agaton5
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Wronia, gratuluję Ci efektów
Jaizabela, szybko Ci przybyło... Ja już dwa tygodnie po diecie i nie chce mi nic przybyć. Wczoraj byłam w przymierzalni i przymierzałam sukienkę na ramiączkach i jak się zobaczyłam w lustrze to się przeraziłam. ramiona mam jak anorektyczka, kości wystają, łopatki, obojczyki, masakra... I taka wielka głowa mi się zrobiła... Nie podoba mi się, wstyd zakładać bluzkę na ramiączkach :/ Muszę się podtuczyć i myślałam, że to mi sie szybko uda po diecie, ale nie jest tak łatwo o dziwo...
Ja sobie przypominajkę zrobię, jak okres dostane
agaton5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 19:07   #365
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dzięki

Dziś mam 10 dzień i dziś mam kryzys beznadziejności. Tzn "po co się katujesz dietą, ćwiczeniami jak i tak wyglądasz i będziesz wyglądać jak słonik"

Pochwalę się że zaliczyłam:
w poniedziałek 1h zumby + 1h rollmasażu,
we wtorek 1h zumby + 1h rollmasażu,
i dziś 1h zumby + 1h rollmasażu
Jutro przymusowa przerwa i w piątek znowu 1h zumby + 1h rollmasażu będzie
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 19:15   #366
agaton5
Raczkowanie
 
Avatar agaton5
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Wow Wronia, nieźle ciśniesz Ja to na diecie bym na pewno nie dała tak rady, bo nie miałam sił A co to jest ten rollmasaż?
Mam nadzieje, że kryzys Cie nie złamał, tam się słonikiem nie przejmuj, tylko ciesz się powolnym spadkiem każdego kilograma jak się będziesz cieszyć każdym kg mniej, to zobaczysz jak dobijesz swojej wymarzonej wagi

Ja zaraz ide ćwiczyć z Mel B na YT Trzeba pupę ujędrnić A dzisiaj miałam małe obżarstwo, bo jeszcze musiałam spróbować chlebka, który wczoraj upiekłam
agaton5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 19:29   #367
Millenka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

hej dziewczyny właśnie dziś zaczęłam dietę postną dr Ewy Dąbrowskiej. Zbierałam się do niej już od 2 tygodni, zakupiłam książki, obczytałam fora, ale dopiero zatrucie pokarmowe pomogło podjąć mi wyzwanie. Dziś mój pierwszy dzień - jest ciężko, czuje, że bolą mnie kości, jest mi zimno i jestem mega mega głodna - jak to przetrwałyście. Bardzo Was proszę o jakieś wskazówki

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Dziewczyny co mogłybyście polecić mi na śniadanie bo jakoś mi będzie mega trudno bez bułki jutro ....
Millenka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 20:05   #368
agaton5
Raczkowanie
 
Avatar agaton5
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć Milenka! Super, że dołączasz
Ja głód przetrwałam tak, że zaczełam dietę zaraz po okresie, wtedy mam miniapetyt i warzywa i jabłka były wystarczające. W zwykłe dni też nie wiem, jakbym sobie z głodem poradziła.
Na śniadanie bardzo lubiłam starte drobno jabłka z cynemonem i kurkumą. Ale to zalezy ile masz czasu na przygotowanie. Albo marchewka z jabłkiem i cynamonem (cynemon też rozgrzewa ).
jadłam też kiedyś taką pulpę z brokuła surowego, jabłka i cytryny Nawet to dobre było i sycące
agaton5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 07:07   #369
Jaizabela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 59
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Milenka, fakt śniadania są najtrudniejsze, moje wariacje to:
przecier pomidorowy,
zupa krem z brokuł, włoszczyzny, kalafiora (z dnia wczorajszego),
kapusta kiszona z kminkiem,
leczo z dnia wczorajszego,
sałatka z ogórka z pomidorem i bazylią (lub cebulą jak nie wychodzisz do pracy),
mix sałat z ogórkiem kiszonym i pomidorami suszonymi.
Co do marznięcia, na przedostatniej stronie jest gdzieś mój post o tym, co rozgrzewa a co ochładza, ogrzewają przyprawy więc należy je używać.
Agaton, to masz fajnie, że możesz sobie przytyć po dietce. Ja schudłam do takiej wagi, jaką chciałabym utrzymać, więc muszę uważać. Chlebek wczoraj też upiekłam, ale jem 2 cieniutkie kromeczki dziennie.
Wronia, trzymaj się cieplutko, tyle z siebie już dałaś (m.in. zrzuciłaś), że nie ma co odpuszczać, wiadomo, jest ciężko, ale do ślubu niedaleko i warto, będziesz z siebie dumna (i już powinnaś być)
U mnie na śniadanko szpinak z pomidorem, czosnkiem, bakłażanem na ciepło, nawet mąż się skusił do pracy kiszona kapusta z paprykę i ogórkiem kiszonym, kromeczka chlebka (wychodzę z diety, bo chlebka na diecie nie wolno), chyba że się wybrało jej wersję chleb i woda.
Jaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 17:30   #370
agaton5
Raczkowanie
 
Avatar agaton5
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Jaizabela, faktycznie fajnie mam, że mogę przytyć, na początku nie chciałam, dopóki sie nie zobaczyłam w przymierzalni - obraz nędzy i rozpaczy ;P I teraz się już tam nie ograniczam, to oscypka zjem, kiełbasę do fasolki, chleb, podsmażę cebulkę na masełku
Ale to tylko 2 kg max i mam nadzieje, ze już się w klacie zrobię pełniejsza

ja tez ostatnie dni biorę michę sałatki do pracy i kromkę razowego chlebka własnego wypieku I nawet się najadam, a w międzyczasie jabłka i marchewki wcinam
agaton5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 18:47   #371
Millenka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej Dziewczyny - dziękuję za tak gorące przywitanie. Bardzo się przyda Wasze wsparcie i rady bo dziś mój 2 dzień i tak jak w pracy jakoś się trzymam tak w domu to rzuciłabym się na słodycze. Już mi bokiem wychodzą marchewki a to dopiero początek mam wrażenie, że wyostrzył mi się węch i smak. Kupiłam w Lidlu mrożone warzywa? Nie wiecie czy można jeść fasolkę szparagową? Dziś na śniadanie zjadłam sałatę lodową z pomidorem i papryką. Dobrze, że wzięłam sobie do serca rady JaIzabella - żeby sobie coś przygotować jak się wraca z pracy (przygotowałam dzień wcześniej zupę) bo bym padła. Mam nadzieję, że głód minie jutro - bo nie lubię za bardzo gotować. Myślałam o kalafiorze na obiad hmm i co by tu przyszykować do pracy. Mam seler naciowy, sałatę lodową , marchewki, pomidora, paprykę

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

A i nie wiem czy to możliwe żeby mieć już 2 dnia kryzys ozdrowieńczy - potworne bóle głowy hmm dziwne Powiem wam, że bycie na tej diecie to mega wyzwanie - ale mam nadzieje, że pozytywnie wpłynie na moje zdrowie. JaIzabela jak u ciebie po niej - są jakieś efekty zdrowotne? Pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Agaton5 - wypróbuje twój pomysł na starte jabłko z cynamonem i kurkumą Dzięki za inspirację
Millenka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 18:55   #372
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

ja też się melduję, że podczytuję tylko nic nie piszę, że bo i dietki nie prowadzę

z diety zostało mi na pewno zamiłowanie do warzyw, teraz dzień bez to dzień stracony!

Pozdrawiam i powodzenia!
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 20:11   #373
Millenka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej Dziewczyny - znalazłam fajnego bloga nie wiem czy znacie oto link: http://wedrowkapozdrowie.blogspot.co...1_archive.html i http://cudownediety.blogspot.com/201...browskiej.html Właśnie sobie popijam sok z selera marchwi i jabłka
Millenka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 08:24   #374
Furry Sue
Zadomowienie
 
Avatar Furry Sue
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 027
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej Milenka

Bóle głowy mogą wystąpić nie tylko z powodu kryzysu ozdrowieńczego - często jest to reakcja na zmianę trybu odżywiania - nagle przestajesz jeść cukry, często odstawia się kawę (piłaś przed dietą?) czy fajki, więc organizm trochę świruje
Fasolkę szparagową lepiej sobie darować, to jednak strączkowe. Mi też się raz zdarzyło zjeść kilka czy kilkanaście sztuk właśnie z mrożonki, bo w z braku kulinarnej weny kupiłam jakiś tam bukiet warzyw i ugotowałam na parze ale trzeba tego unikać.

Dziewczyny, już przebieram nóżkami, żeby znów zacząć, czekam na bardziej dogodny moment, bo od tygodnia żyję na kartonach, w dwóch domach na raz - pomieszkuję u faceta.. jego dom jest jeszcze nie wykończony i zastanawiam się jak bym sobie tam poradziła z dietą, bo nie ma jeszcze kuchni.. ale w sumie mam garnek na parę (w sensie na prąd), więc może to by styknęło, a zupy, leczo, czy bigos mogłabym gotować u starych na przykład.. a reszta to i tak surowe warzywa.

A tak na marginesie strasznie się cieszę, że spotkałam tu równie ześwirowane osoby i że czasy, gdy ze smutkiem patrzyłam na brak nowych postów w wątku minęły bezpowrotnie
__________________
Keep on rockin'!

78*77*76*75*74*73*72*71*7 0*69*68*67*66*65!

https://www.facebook.com/taauhandicraft/

Edytowane przez Furry Sue
Czas edycji: 2014-03-28 o 08:29
Furry Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 08:49   #375
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej

Jak mi w zeszłym tygodniu waga jak oszalała spadała tak teraz od wtorku stoi jak zaklęta Chyba coś źle robię

A jak robicie zupy to dodajecie vegetę albo coś w tym stylu? Tak dumam i nie wiem
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 09:16   #376
Furry Sue
Zadomowienie
 
Avatar Furry Sue
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 027
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dodawałam vegetę natur, zawiera tylko sól i przyprawy/suszone warzywa.
Waga się ruszy, cierpliwości Wroniu
__________________
Keep on rockin'!

78*77*76*75*74*73*72*71*7 0*69*68*67*66*65!

https://www.facebook.com/taauhandicraft/
Furry Sue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 19:28   #377
Millenka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej Dziewczyny - trzeci dzionek za mną - muszę przyznać, że mniej mi dokucza uczucie głodu. Dziś na śniadanko zjadłam starte jabłko z cynamonem i kurkumą - muszę przyznać, że pychota. Jutro też planuje je zjeść na śniadanie. Do pracy przygotowałam sobie sałatę lodową z papryką czerwoną i zjadłam 1 jabłko. Na obiadek ugotowany kalafior plus 2 szklanki soku z selera naciowego, jabłka i marchewki, na kolacje gotowane w talarki marchewki. Faktycznie ból głowy może być związany z moim uzależnieniem od słodyczy. Kawę piłam raz dziennie - rano. Z pozytywów tej diety to zauważam, że od 2 dni lepiej śpię, moja skóra zaczyna się chyba oczyszczać bo na placach, twarzy, nawet brzuchu wyskoczyły mi pryszcze a dawno okres dojrzewania mam za sobą. Jestem z siebie dziś bardzo dumna - udało mi się nie ulec pokusie poczęstowania się ciastem i paluszkami. Dziewczyny trzymajcie za mnie przez weekend mocno kciuki przyjeżdżają znajomi i mam zamiar piec ciasta jeju jak ja to przetrwam kulinarnie. Dziewczyny a wy widzicie jakieś zmiany zdrowotne? Ps. mam borówki - czy są one dozwolone w diecie i jakoś nie mogę znaleźć czy mogę zjeść pomarańczę ?

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Wronia - co do vegety to ja jej nie używam wole naturalne przyprawy i własne kompozycje. Myślę, że tak jest zdrowiej i smaczniej.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Dziewczyny nie wiem też co myśleć moja waga stoi w miejscu od początku diety hmmm
Millenka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 11:06   #378
Jaizabela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 59
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Millenka, pomarańczy i borówek nie ma w spisie, bo słodkie ! borówka i cząstka pomarańczy - ewentualnie, nic więcej.
Co do mojego samopoczucia - lepsze, i miałam zamiast krwotocznego okresu tylko taki malutki, choć 7 dniowy, no ale dodatkowo miałam histeroskopowo wycinane polipy (nie udało się wszystkich, stąd dieta), więc to może i to i to. Więcej energii przez cały dzień, gorzej wieczorem. No i 5 kg mniej. W czwartek umówiłam się na kolonoskopię, więc czeka mnie jeszcze tydzień głodówki i gruntowne oczyszczanie jelit, przy okazji muszę zrobić morfologię, więc zobaczymy, wcześniej miałam anemię przez te krwotoki.
Jaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 14:45   #379
agaton5
Raczkowanie
 
Avatar agaton5
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej, Milenka, musisz by cierpliwa Waga na pewno ruszy, może nawet z kopyta, jak do tej pory nic sie spada
Fasolki szparagowej nie wolno jeść, bo to białko, a pomarańcze i borówki to w malutkiej ilości
Ja efektów widziałam dużo, pisałam o nic wcześniej - najważniejszy dla mnie efekt, to brak krost Teraz tylko muszę zaleczy blizny
Furry Sue, powodzenia w trakcie tych życiowych zmian Wtedy trudno diete trzymać, ale Ty już jesteś zaprawiona w boju, więc dasz radę
Jaizabela, trzymam kciuki, za wyniki badań, oby dieta Ci pomogła, a nawet jak nie sama dieta, to potem zdrowe żywienie na pewno
agaton5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-30, 12:42   #380
NowaDieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć!
Stosowałam już kilka diet, ale jakoś brakuje mi samozaparcia A po Waszych postach widać że są po niej efekty. Znalazłam w necie coś takiego:
http://sienkiewiczowka.pl/dieta-fit.html
i pomyślałam że to może być niezłe rozwiązanie (w grupie zawsze raźniej, posiłki ugotują mi według diety i ćwiczenia też zapewniają...). Tylko nigdy na czymś takim nie byłam i stąd moje pytanie do Was: byłyście na takim wyjeździe? Macie jakieś info na ten temat? Bo nie wiem czy by nie skorzystać...
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
NowaDieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 21:58   #381
Jaizabela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 59
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Myślę, że jak się ma czas, pieniądze i jest się dyspozycyjnym to fajna sprawa. Choć trochę bym się obawiała, czy ugotują akurat to co lubię, bo ta dieta sama w sobie jest bardzo trudna, a z nie trafionymi w smak potrawami to chyba jeszcze bardziej. Z drugiej jednak strony być może zrobią coś, co będzie smaczne, a na co samemu trudno wpaść.

Edytowane przez Jaizabela
Czas edycji: 2014-03-30 o 21:59
Jaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 17:16   #382
agaton5
Raczkowanie
 
Avatar agaton5
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

ja też myślę, że jak ktos ma pieniądze i czas, to jest to jakieś rozwiązanie, ale osobiście, to sama lubię sobie upichcić coś

Co tam u Was Dziewczyny słychać?
Jaizabela, jak badania i wyniki? tą morfologię będziesz robić razem z kolonoskopią, czy już robiłaś? zastanawia mnie, czy po tej diecie nie ma się jakieś anemii?
ja jutro robię jeden dzień warzywny, bo na weekendzie trochę miałam dyspensy Mam nadzieje, że dam rade, bo cięzko mi teraz by było zjeść surówkę bez oliwy... Ale jeden dzień to powinnam dać radę
agaton5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 18:24   #383
Millenka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

hej dziewczyny - to już 6 dzionek Jest mi mega ciężko - weekend na szczęście przetrwałam choć pokus było bez liku. Mam wrażenie, że wszystko smakuje tak samo i już mam dość marchewki. najchętniej zjadłabym coś słodkiego - niestety mimo zapewnień z książki nadal mam na słodycze ochotę Co tam u was - jak radzicie sobie z pokusami. Podziwiam, że macie jeszcze siłę ćwiczyć - ja czuje się jakbym nieco spowolniła Kochane podzielcie się proszę waszym najsmaczniejszym przepisem bo mi weny brak i pomysłu co by ciekawego zrobić ...
Millenka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 18:50   #384
agaton5
Raczkowanie
 
Avatar agaton5
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Millenka, ta ochota na słodycze to może wynikać z tego, że w mózgu mamy zakodowane, że słodkie jest pyszne i dlatego mamy na nie zawsze ochotę Ale to nie jest taka "fizyczna" chęć, bardziej umysłowa wynikająca właśnie z tych mechanizmów, które się zapisują w mózgu
Ja dzisiaj zjadłam 2 kawałki czekolady, która czekała na mnie już grubo ponad miesiąc i musze powiedzieć, że jest za słodka i myślę, że gorzka by mi bardziej smakowała A to była taka smakowa.

Moim najsmaczniejszym przepisem było chyba puree z kalafiora, mimo, że ten kalafior teraźniejszy nie smakuje tak, jak ten sezonowy. Ale i tak zajadałam się strasznie i był to dla mnie rarytas, a jeszcze lepsze jest puree z kalafiora z mrożonki, tylko ciężko go dostać
agaton5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 21:24   #385
Wronia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Wronia3
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 586
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Heeej

ja mam już 1/3 za sobą. Dziś 15 dzień.
I albo mi się waga zepsuła albo waga mi wzrasta W sumie opcja zepsutej wagi jest prawdopodobna bo wariuje w pomiarach Co nie zmienia faktu że mnie motywują spadające liczby których teraz nie widzę

Agaton a jak to puree z kalafiora się robi?
__________________
"FITNESS ZMIENIA CIAŁO, ZUMBA® ZMIENIA TAKŻE DUSZĘ."
Wronia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:47   #386
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej



melduję się

dziś mój drugi dzień i jest lepiej niż wczoraj, ale i tak głód dokucza :/

mi jest chyba łatwiej bo jestem weganką, aczkolwiek brakuje mi chleba z oliwą czy awokado <3
celem jest 6 tygodni, ale zobaczymy ile wytrzymam bo brak mi silnej woli
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 17:08   #387
Jaizabela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 59
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Wronia, 15 - dzień to jest coś.
Enaiv, witaj, jaka u Ciebie motywacja - odchudzanie, oczyszczane, uzdrawianie???
Agaton, wyniki dopiero w czwartek. W czwartek tez kolonoskopia. Od jutra czyszczenie jelit, to dopiero będzie jazda doba w kibelku.
Millenka, mnie najbardziej smakowało leczo, tylko takie bez kiełbaski.
Waga mi nie podskoczyła, a jestem już tydzień po zakończeniu diety, ale to chyba przez to, że nie mam apetytu i raczej mało jem. Natomiast martwi mnie to, że z mojego płaskiego brzuszka na diecie, zrobił się znów okrągły z przodu i tak sobie myślę, że to od chleba. Zbyt wiele rzeczy nie włączyłam i tak jakoś nawet jak zjem kromkę (bo więcej nie jem na raz) to czuję takie zaleganie w żołądku zamiast lekkości. Agaton, masz tak też?
Jaizabela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:35   #388
Millenka11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 18
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej dziewczyny
Wronia jestem pod wrażeniem 15 dzień to jest osiągnięcie - dziś mój 7 i zamiast lepiej to mi coraz ciężej brakuje urozmaicenia, smaków- wszystko dosłownie smakuje dla mnie tak samo choć naprawdę się staram coś przyrządzać smakowitego.
Enaiv - witamy serdecznie, ja od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie przejść na wegetarianizm bo za mięsem to tak nie przepadam jem od czasu do czasu jakaś szynkę, indyka no i od święta kaczkę. Zniechęca mnie trochę mała znajomość tematu i co by tu smacznie ugotować

Agaton - jak zrobić te purre z kalafiora? ja codziennie obecnie jem na śniadanko jabłko z kurkumą i cynamonem czy ktoś ma jakąś smaczną alternatywę a w pracy zajadam rukolę z pomidorkami i papryką - smakuje obłędnie. Wydaje mi się, że jem coraz więcej - chyba taki psychiczny głód mi się włączył bo tak to nie odczuwam jakoś nadmiernie głodu. Wychodzi moje zajadanie stresu słodyczami stąd tak dokuczliwie odczuwam ich brak. Nawet dziś w sytuacji dla mnie stresowej pobiegłam do sklepu po 2 soki marchwiowe bez cukru

Jaizabella- jak robiłaś te leczo, trzymam kciuki za kolanoskopię - dasz radę waleczna i wytrwała z Ciebie kobieta
Millenka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 18:54   #389
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Jaizabela Pokaż wiadomość
Enaiv, witaj, jaka u Ciebie motywacja - odchudzanie, oczyszczane, uzdrawianie???
oczyszczanie kilka miesięcy temu przeszłam na weganizm, staram się też jeść bezglutenowo no i stwierdziłam, że potrzebuję oczyścić organizm ze starych złogów.
Cytat:
Napisane przez Millenka11 Pokaż wiadomość
Enaiv - witamy serdecznie, ja od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie przejść na wegetarianizm bo za mięsem to tak nie przepadam jem od czasu do czasu jakaś szynkę, indyka no i od święta kaczkę. Zniechęca mnie trochę mała znajomość tematu i co by tu smacznie ugotować
polecam najpierw poczytać blogi kulinarne np. jadłonomię, readeat, smakoterapię czy sojaturobie to kopalnia inspiracji. Ani się obejrzysz a będziesz wegańsko gotować
no i tutaj zajrzyj http://www.zostanwege.pl/

Edytowane przez enaiv
Czas edycji: 2014-04-03 o 20:02
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 07:21   #390
agaton5
Raczkowanie
 
Avatar agaton5
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 110
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej, cieszę się, że nas przybyło
enaiv, ostatnio zaczytuję się z wymienionych przez Ciebie blogach, sa tam czasami niestety składniki, które w małym mieście cięzko dostać, a są podstawą wegańskiej diety Ale popracuję nad tym Też staram się od niedawna stosować dietę wegańską, a bardziej coś pomiędzy wegetariańską a wegańską, ale od czasu do czasu jem też mieso - jakoś raz na kilka m-cy

Puree z kalafiora się robi tak, że się go gotuje, doprawia (ja daję sól i pieprz, czasem pieprz ziołowy) i mieli na papkę w blenderze Pyszne to

A jeszcze chciałam dodać, że najlepiej do kurkumy dodać pieprzu, bo wtedy jej wchłanianie zmienia się z prawie zerowego na znaczne Także najlepiej jeszcze Millenka popieprz sobie to jabłko - nie będzie to przeszkadzało w smaku, a doda pikantności trochę

Jaizabela, ja czasem mam taki wybulony brzuch wieczorem, ale nie wiem od czego to, bo chleb jem co kilka dni i to razowy robiony samodzielnie. Myślałam, ze to od tego, że jem dość duże ilości jedzenia Taki mam apetyt, że szok. Jaizabela, może to od glutenu, może spróbuj odstawić gluten na jakiś czas.

Millenka, leczo mi tez bardzo smakowało i w ogóle nie brakowało mu kiełbaski, chyba by smak zepsuła Kroisz paprykę, cebulę (ja dawałam duże ilosci bo jest bardzo zdrowa i dobrze ją jeść na diecie), cukinię i pomidory (ja kupowałam te w puszce) i dusisz aż zmiękną. Jaizabela, a Ty jak robiłaś?

Edytowane przez agaton5
Czas edycji: 2014-04-02 o 07:28
agaton5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 21:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.