Jaka suknia na ślub??? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 21:07   #1
millenadocik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7

Jaka suknia na ślub??? :(


Mam problem moje drogie wizażanki i potrzebuje rady.
Jak wszystkie kobiety wiedzą, jaką suknie chciałby mieć do ślubu, tak ja nie mam pojęcia i nigdy w sumie się nie zastanawiałam, a co najgorsze - nie wiem, co by mi pasowało (a zaręczyny już tuż tuż, a do ślubu to rzut kamieniem).

Jestem niewysoką brunetką (1,50 m, włosy ciemny brąz) o bardzo kręconych włosach poniżej ramion (grube loki) i ciemnej karnacji.
Jestem strasznie szczupła (rozmiar XS) i mam niewielki biust (rozm A - wychodzi tak 78/55/68). Śmieje się, że wyglądam jak szesnastolatka, a mam już 23 lata (w listopadzie 24 stuknie).
Poradźcie mi, jaki model by mi pasował, bo nie mam pojęcia w czym będę dobrze wyglądać, a z uwagi na rację kierunku i zawodu (informatyk/elektronik/kryptograf) mało mam kobiet w swoim otoczeniu, a mama ma staroświecki gust

Pozdrawiam wszystkie forumowiczki
__________________
„I trzeba być wielkim przyjacielem i mocnym przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę”

Edytowane przez millenadocik
Czas edycji: 2010-01-02 o 21:25
millenadocik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:32   #2
Anetuniaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anetuniaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 514
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

To pytanie lepiej wrzuć na forum ślubne wizazu o tu https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=76 tam są specjalistki w temacie więc ci najlepiej doradzą
__________________
astrominikleopatopeteczer ekiewiczanki
Anetuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:33   #3
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

moim zdaniem z racji na Twój wzrost wykluczyłabym suknie do ziemi, bo tak długa suknia sprawi że będziesz jeszcze niższa, proponuje długość za kolano. może jakaś ładna odcinana pod biustem, zwiewna kiecka, do tego buty na obcasie i ładnie spięte włosy, może nie w kok ale lekko puszczone. rzucam takie pomysły bo sama miałam podobną kieckę do ślubu, nie wyglądała jak ślubna ale ja nie znoszę tej mody na gorsetowe suknie.
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:37   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

ja bym wybrała na twoim mijescu dlugą suknię blisko ciała ( dół o fasonie tulipana czyli na biodrach miękko opada przy ciele, na dole rozkloszowana lekko falująca) odcinaną pod biustem np. ze szlaczkiem pod biustem z błyszczących kamyków albo z pasującą kolorem taśmą - np. bladoróżowa, na biuscie opieta w stylu gorsetu z dużą ilością pionowych marszczeń które, do tego np. futerkowe krótkie bolerko ale nie jakieś obszerne, takie delikatne z krótkim włosiem

do tego oczywiście biuciki na obcasie i viola
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 21:44   #5
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Długa raczej odpada, chyba, że taka lejąca się, tak na szybko z google wzięłam kilka krótkich. Mi osobiście podobają się trzy pierwsze (chociaż ślubu brać nie zamirzam )

Edytowane przez Mini007
Czas edycji: 2010-01-02 o 21:46
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 22:00   #6
millenadocik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Talking Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Siódma i ósma mi sie podobają - słodkie
__________________
„I trzeba być wielkim przyjacielem i mocnym przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę”
millenadocik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 22:12   #7
niut0
Zakorzenienie
 
Avatar niut0
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: TG
Wiadomości: 11 270
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ja bym wybrała na twoim mijescu dlugą suknię blisko ciała ( dół o fasonie tulipana czyli na biodrach miękko opada przy ciele, na dole rozkloszowana lekko falująca) odcinaną pod biustem np. ze szlaczkiem pod biustem z błyszczących kamyków albo z pasującą kolorem taśmą - np. bladoróżowa, na biuscie opieta w stylu gorsetu z dużą ilością pionowych marszczeń które, do tego np. futerkowe krótkie bolerko ale nie jakieś obszerne, takie delikatne z krótkim włosiem

do tego oczywiście biuciki na obcasie i viola
Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Długa raczej odpada, chyba, że taka lejąca się, tak na szybko z google wzięłam kilka krótkich. Mi osobiście podobają się trzy pierwsze (chociaż ślubu brać nie zamirzam )
Nie wiem czy to dobry pomysł, żebyś założyła króką sukienkę. Fakt jesteś niziutka, ale obcasami można zawsze sobię pomóc, jakieś 8-10 cm i już jest 1,60m a krótka sukienka podkreśliłaby to, że wyglądasz na nastolatkę/dziewczynkę- tego byś pewnie nie chciałą. A wiem jak to jest bo ostatnio fryzjerka zapytała mnie czy chodzę do gimnazjum czy liceum, mimo, że na 2 roku studiów jestem i niedługo mi 21 stuknie

Jestem za propozycją Eyo tylko żadna beza- bo poszerzy Cię tylko zamiast optycznie "wydłużyć"

EDIT: A może taka "rybka"?
__________________
co się dzieje z Twoim zamówieniem?- sprawdź!- KLIK

Edytowane przez niut0
Czas edycji: 2010-01-02 o 22:17
niut0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 22:19   #8
millenadocik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Talking Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Cytat:
Napisane przez niut0 Pokaż wiadomość
a krótka sukienka podkreśliłaby to, że wyglądasz na nastolatkę/dziewczynkę- tego byś pewnie nie chciałą.
Z tą dziewczynką to nie tak źle - przyzwyczaiłam się, zwłaszcza, że mojemu ukochanemu właśnie taka się podobam. Nie lubię się na siłę postarzać, to nie ma sensu.


Cytat:
Napisane przez niut0 Pokaż wiadomość
A wiem jak to jest bo ostatnio fryzjerka zapytała mnie czy chodzę do gimnazjum czy liceum, mimo, że na 2 roku studiów jestem i niedługo mi 21 stuknie
Gimnazjum - skąd ja to znam :roll eyes: W sumie taki nasz urok

Cytat:
Napisane przez niut0 Pokaż wiadomość
EDIT: A może taka "rybka"?
Druga mi się podoba, elegancka
__________________
„I trzeba być wielkim przyjacielem i mocnym przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę”

Edytowane przez millenadocik
Czas edycji: 2010-01-02 o 22:21
millenadocik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 22:35   #9
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Cytat:
Napisane przez niut0 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to dobry pomysł, żebyś założyła króką sukienkę. Fakt jesteś niziutka, ale obcasami można zawsze sobię pomóc, jakieś 8-10 cm i już jest 1,60m a krótka sukienka podkreśliłaby to, że wyglądasz na nastolatkę/dziewczynkę- tego byś pewnie nie chciałą. A wiem jak to jest bo ostatnio fryzjerka zapytała mnie czy chodzę do gimnazjum czy liceum, mimo, że na 2 roku studiów jestem i niedługo mi 21 stuknie

(...)

EDIT: A może taka "rybka"?
To chyba zależy od sukienki. Ja wkleiłam te takie bardziej dziewczęce, ale myślę, że dwójka + obcasy + odpowiedni makijaż i dodatki trochę ją "postarzą" w pozytywnym znaczeniu. Ale rybka też jest świetną opcją
BTW, też wyglądam dostaję mniej niż mam
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 09:29   #10
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

a ja mam bardzo prosty pomysł
idź z przyjaciółką albo kimś bliskim do salonów sukien ślubnych przymierzaj suknie i rób za każdym razem zdjęcie....
wklejaj tutaj
a my wybierzemy najlepsza opcje
w końcu "klient nasz Pan"
wiec marudź i przymierz wszystkie fasony
w końcu sama też poczujesz w czym się czujesz najlepiej
pozdrawiam
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 09:57   #11
bubus900
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 3 687
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ja bym wybrała na twoim mijescu dlugą suknię blisko ciała ( dół o fasonie tulipana czyli na biodrach miękko opada przy ciele, na dole rozkloszowana lekko falująca) odcinaną pod biustem np. ze szlaczkiem pod biustem z błyszczących kamyków albo z pasującą kolorem taśmą - np. bladoróżowa, na biuscie opieta w stylu gorsetu z dużą ilością pionowych marszczeń które, do tego np. futerkowe krótkie bolerko ale nie jakieś obszerne, takie delikatne z krótkim włosiem

do tego oczywiście biuciki na obcasie i viola
wyjelas mi to z ust
__________________
Jest git
bubus900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-03, 10:09   #12
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
a ja mam bardzo prosty pomysł
idź z przyjaciółką albo kimś bliskim do salonów sukien ślubnych przymierzaj suknie i rób za każdym razem zdjęcie....
wklejaj tutaj
a my wybierzemy najlepsza opcje
w końcu "klient nasz Pan"
wiec marudź i przymierz wszystkie fasony
w końcu sama też poczujesz w czym się czujesz najlepiej
pozdrawiam
O, świetna myśl
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 10:18   #13
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
a ja mam bardzo prosty pomysł
idź z przyjaciółką albo kimś bliskim do salonów sukien ślubnych przymierzaj suknie i rób za każdym razem zdjęcie....
wklejaj tutaj
a my wybierzemy najlepsza opcje
w końcu "klient nasz Pan"
wiec marudź i przymierz wszystkie fasony
w końcu sama też poczujesz w czym się czujesz najlepiej
pozdrawiam
Tylko,ze rzadko sprzedawczynie pozwalają robić zdjęcia. Więc lepiej nawet nie pytać tylko po cichaczu pstrykać
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 10:59   #14
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Bratowa tez jest niewysoka kobietą, ma ciemne wlosy i ciemną cerę i slicznie wygladała w rybce. Tak więc mozesz sobie pozwolic na długa suknię tylko raczej dopasowaną.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 11:12   #15
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Bez żadnych gorsetów i kół
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 12:32   #16
mordziula
Rozeznanie
 
Avatar mordziula
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 963
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

pochodzisz po salonach pomierzysz i znajdziesz coś..ja też kompletnie niewiedziałam czego chce..do czasu aż weszłam do jednego salonu zobaczyłam suknie i powiedziałam sobie to właśnie ta..i do tego jak zmierzyłam leżała idealnie i już niemiałam wątpliwośći..

jesteś malutka więc niepasuje ci zabardzo szeroka "beza"..coś prostego niekoniecznie krótka(wedlug mnie właśnie w krótkiej bedziesz wyglądać jeszcze bardziej jak mała dziewczyneczka)
prosta elegancka w kształcie literki A delikatnie rozszerzana na dole wygląda dobrze na każdym pratycznie
__________________
26.06.2010

I jestem Żoną
mordziula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 12:48   #17
millenadocik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Talking Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Chyba coś wyszperałam - powiedzcie mi moje laseczki, co myślicie.

http://imworld.aufeminin.com/dossier...o-114559_L.jpg

Ślub w tym roku we wrześniu prawdopodobnie (to znaczy musimy to jeszcze z naszymi rodzicami przedyskutować).

Piszcie swoje opinie. Wiem, że jest trochę nietypowa, ale dość estetyczna i bez żadnych udziwnien, ktorych bardzo nie lubie.
__________________
„I trzeba być wielkim przyjacielem i mocnym przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę”
millenadocik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 19:50   #18
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

ładna .. gdyby nie a falbana pod nią!
a ogólnie to nie powiem czy ładnie w niej wyglądasz i czy właściwie ona do ciebie pasuje bo musiałabyś najpierw ją założyć.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 08:10   #19
millenadocik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 7
Talking Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Dorwalam taki model na google, wiec trudno mi ja bedzie zalozyc :/ Tak sie tylko na razie rozgladam...
__________________
„I trzeba być wielkim przyjacielem i mocnym przyjacielem, żeby przyjść i przesiedzieć z kimś całe popołudnie tylko po to, żeby nie czuł się samotny. Odłożyć swoje ważne sprawy i całe popołudnie poświęcić na trzymanie kogoś za rękę”
millenadocik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 10:08   #20
freyah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 165
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

Zacznij chodzić po salonach i mierzyć Jak szukać w internecie to tylko katalogi dostępnych sklepów, chyba że bierzesz pod uwagę szycie na miarę. Ja bym się bała, że jak znajdę coś w necie i mi się spodoba, to potem nic innego mnie nie zadowoli i pewnie zostałabym bez sukienki albo z taką, z której nie byłabym zadowolona.
Acha, co do długości: jeśli bierzesz pod uwagę krótką, to może warto rozejrzeć się po normalnych sklepach? Czasem można znaleźć ładną jasną sukienkę, która nadaje się na ślubną w zwykłym sklepie. Ja kiedyś widziałam taką np. w Moltonie czy jakoś tak.
Ale główna zasada powinna brzmieć: mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć. Czasem coś co na wieszaku wygląda marnie, po założeniu dużo zyskuje.
freyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 11:11   #21
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Jaka suknia na ślub??? :(

ja propopnuej fason rybki, krotka tez moze ci nie dodac wzrostu jesli bedzie bardzo szeroka na dole, to odejmuje wzrost, dlatego musisz sobie isc do jakiegos salonu i poprostu przymierzac
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.