Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-13, 20:18   #271
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;69642906]Ja mojego depilatora nienawidzę, dla mnie to urządzenie ma same wady Nogi gładkie dłużej tylko 2-3 dni, depilowanie trwało dużo, dużo dłużej niż przejechanie maszynką, na pachy używać nie mogłam, paskudnie wrastające włosy, za głośny, za jednym pociągnięciem nigdy nie wydepilowało Moje włosy są chyba pancerne.
Zapisz
[/QUOTE]
U mnie daje gładkość na jakieś 2 tygodnie, jesli zrobię dwie sesje w odstępie 23 dni (bo włosy są w różnych fazach wzrostu). Podrażnienia tylko przez pierwsze parę razy, teraz zero. Dużo gorzej moje nogi znosiły szorowanie maszynką co dwa dni, brrr
Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
W jaki sposób się zwrócił?
Ebooki są chyba zawsze tańsze niż nowe książki papierowe. Do tego można by zaliczyć trudniejszy do wymierzenia czas zaoszczędzony na chodzeniu do biblioteki (bo w necie mam legalny dostęp do tysięcy książek z domeny publicznej) i po odbiór książek papierowych do księgarni/na pocztę.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 20:24   #272
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
Hej, a jaki masz model? Jaką ma ilość impulsów? Bo spotykam sprzeczne informacje, na stronie Braun wszystkie depilatory mają żywotność 300 tys, a na stronach sklepów widzę 120 tys, zgłupiałam.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
BD5009IPL typ 5377 (spisalam z kartonu)
ma 300 tys impulsów.

Luba - dzisiaj zapodałam sobie 1wszą serię - przypomnij się za jakiś czas to Ci powiem,ale dziewczyny z wątku o tych depilatorach są zadowolone
Pewnie tez duzo zależy od oczekiwań - jeżeli za jakiś czas będę mogła się depilować co 2 tyg. to uznam to za sukces i po cichu na to liczę
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 20:32   #273
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Ebooki są chyba zawsze tańsze niż nowe książki papierowe. Do tego można by zaliczyć trudniejszy do wymierzenia czas zaoszczędzony na chodzeniu do biblioteki (bo w necie mam legalny dostęp do tysięcy książek z domeny publicznej) i po odbiór książek papierowych do księgarni/na pocztę.

No pewnie, ostatnio kupiłam za 22 zł eboka, a wersja papierowa kosztuje 70 zł i na dodatek wazy z kilogram i jest wielgachna. Czyli dochodzą koszty mało zauważalne: poniszczone torebki, kupowanie regałów na książki + mniej się świeci światła, przy np. Kindle paperwihite, jest sie zupełnie niezależnym od światła. Nie jest potrzebne.
+ co jakiś czas są olbrzymie promocje, kiedyś kupiłam komplet 3 eboków za chyba 8 zł.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 21:08   #274
201703241651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 680
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
BD5009IPL typ 5377 (spisalam z kartonu)
ma 300 tys impulsów.
Czyli najnowszy, ten na który ja też ostrzę pazurki, dziękuję

Straszny jest bałagan w necie jeśli chodzi o ilość impulsów, zarówno w przypadku Braun, jak i Philips


Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
201703241651 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 21:09   #275
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;6964070 1]dzięki, zauważyłam jakiś czas temu i owszem, to wizaż wepchnął, nie ja


shinypearl, nie sądzę, że to wraca po ciąży tylko dlatego, że ciąża ma na to jakiś magiczny wpływ ale dlatego, że to trzeba robić regularnie aby mieć najlepsze efekty (na początku raz na 2-3 tygodnie, potem wystarczy raz na miesiąc) a w ciąży nie wolno tego zabiegu wykonywać. 9 miesięcy to jednak spory okres przerwy. Mimo wszystko uważam, że jest to warte zakupu ponieważ jak pisałam, zapłaciłam chyba ok 1500 zł, używam od 2 lat i na pewno za 1500 zł nie miałabym tylu zabiegów u kosmetyczki aby osiągnąc ten sam efekt [/QUOTE]

Nie twierdzę, że ma "magiczny wpływ". To były doświadczenia kobiet na głównie amerykańskich forach/blogach po depilacji laserowej. Byłam zaskoczona, a potem się okazywało, że chodzi o burzę hormonalną, która wtedy zachodzi. Włoski po prostu odrastały i to praktycznie do stanu wyjściowego, stąd moja rezygnacja.
Natomiast fotodepilatorem się zainteresowałam, bo przynajmniej cudów na kiju nie obiecuje - że do końca życia gładka skóra (co obiecuje laser), ale tak ja mówisz, jeśli co kilka tygodni trzeba powtórzyć sesję to jest to już ogromny sukces.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 21:18   #276
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No pewnie, ostatnio kupiłam za 22 zł eboka, a wersja papierowa kosztuje 70 zł i na dodatek wazy z kilogram i jest wielgachna. Czyli dochodzą koszty mało zauważalne: poniszczone torebki, kupowanie regałów na książki + mniej się świeci światła, przy np. Kindle paperwihite, jest sie zupełnie niezależnym od światła. Nie jest potrzebne.
+ co jakiś czas są olbrzymie promocje, kiedyś kupiłam komplet 3 eboków za chyba 8 zł.
Tez mam czytnik ale w sumie nie pomyślałam i tym w ten sposób

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 21:33   #277
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No pewnie, ostatnio kupiłam za 22 zł eboka, a wersja papierowa kosztuje 70 zł i na dodatek wazy z kilogram i jest wielgachna. Czyli dochodzą koszty mało zauważalne: poniszczone torebki, kupowanie regałów na książki + mniej się świeci światła, przy np. Kindle paperwihite, jest sie zupełnie niezależnym od światła. Nie jest potrzebne.
+ co jakiś czas są olbrzymie promocje, kiedyś kupiłam komplet 3 eboków za chyba 8 zł.
Tak, kupowanie cegieł po 750 stron w ebooku za 12zł jest super
Posiadanie czytnika znacznie ułatwia też logistykę planowania wyjazdów. Ja jeżdzę sporo. Nie mając czytnika kombinowałam żeby nie było sytuacji, że jadę gdzieś z jedną ksiązką na ukończeniu i drugą na potem. (Teraz, przy ebookach, czytanie paru książek na raz sprawniej mi idzie, ale przy papierowych tego unikałam)
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-13, 22:01   #278
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Nie twierdzę, że ma "magiczny wpływ". To były doświadczenia kobiet na głównie amerykańskich forach/blogach po depilacji laserowej. Byłam zaskoczona, a potem się okazywało, że chodzi o burzę hormonalną, która wtedy zachodzi. Włoski po prostu odrastały i to praktycznie do stanu wyjściowego, stąd moja rezygnacja.
Natomiast fotodepilatorem się zainteresowałam, bo przynajmniej cudów na kiju nie obiecuje - że do końca życia gładka skóra (co obiecuje laser), ale tak ja mówisz, jeśli co kilka tygodni trzeba powtórzyć sesję to jest to już ogromny sukces.
mówiąc o ciązy miałam na myśli wszystkie jej aspekty, tylko głupio to ujęłam - długa przerwa podczas której wiele się dzieje w organizmie plus właśnie sam fakt przerwy.
Jeżeli masz odpowiednią karnację (jasną) i kolor niechcianych włosków (ciemne do czarnych) i oczywiście nie przeszkadza Ci, że co kilka tygodni musisz na to poświęcić trochę czasu to możesz być zadowolona z tego urządzenia.

a wracając do tematu, zapomniałam dopisać, że za jeden z najlepszych wydatków uważam wszystkie książki jakie kupiłam. Mnie jakoś czytniki nie cieszą
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 22:46   #279
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Dużo osób wymienia Kindle, też uważam, że to super sprawa, chociaż ja mój dostałam w prezencie, bo długo się wahałam czy warto kupować. W końcu go mam i jestem bardzo zadowolona!

Z najlepiej wydanych pieniędzy przeze mnie to:
- soczewki - duuży komfort, szczególnie że okulary zawsze mnie denerwowały,
- wok - genialny zakup, szczególnie że uwielbiam kuchnię chińską, a na zwykłej patelni miałam problem ze smażeniem dużej ilości warzyw
- szczotka Tangle Teezer,
- prawo jazdy.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 22:54   #280
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

- KitchenAid
- garnek żeliwny do pieczenia chleba
- MacBook, iPad, iPhone
- domowy IPL
- okulary słoneczne RayBan
- porządne buty trekkingowe
- wełniany płaszcz zimowy
- zeszyty w kropki
- płyta indukcyjna
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 23:04   #281
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;69649926]- KitchenAid
- garnek żeliwny do pieczenia chleba
- MacBook, iPad, iPhone
- domowy IPL
- okulary słoneczne RayBan
- porządne buty trekkingowe
- wełniany płaszcz zimowy
- zeszyty w kropki
- płyta indukcyjna[/QUOTE]
Pytałam już kiedyś na wątku- czy twój kichenaid przy ciężkich ciastach podskakuje? Górna część? Tak jakby blokada nie trzymała. Nie wiem czy to normalne czy mam targac sprzęt do sklepu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-14, 09:36   #282
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
U mnie daje gładkość na jakieś 2 tygodnie, jesli zrobię dwie sesje w odstępie 23 dni (bo włosy są w różnych fazach wzrostu). Podrażnienia tylko przez pierwsze parę razy, teraz zero. Dużo gorzej moje nogi znosiły szorowanie maszynką co dwa dni, brrr
Ebooki są chyba zawsze tańsze niż nowe książki papierowe. Do tego można by zaliczyć trudniejszy do wymierzenia czas zaoszczędzony na chodzeniu do biblioteki (bo w necie mam legalny dostęp do tysięcy książek z domeny publicznej) i po odbiór książek papierowych do księgarni/na pocztę.
Możesz jaśniej napisać o co chodzi?
To jest jakiś rodzaj "biblioteki" internetowej?

Ridja devojka
Cytat:
Tez mam czytnik ale w sumie nie pomyślałam i tym w ten sposób
Mnie olśniło przy przeprowadzce, jak wywlokłam z kątów, pawlaczy, drugich i trzecich rzędów półek, szuflad itd. te tony książek których wcale mieć na stałe nie pragnęłam, ale kupiłam żeby przeczytać i zawalały mi mieszkanie. Zakładając że 1 książka średnio kosztuje koło 30 -50 zł... złapałam się za łeb.
Myślę, ze czytnik zwrócił się w rok, max 2 używania.
No i nie mam już wiecznie powyrywanych i rozwleczonych pasków w torebkach.
A na półkach mam tylko książki które mnie na tyle urzekły, że mieć je chcę a nie "wszytko" że tylko węza wpuścić i komplet.



__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 10:11   #283
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Możesz jaśniej napisać o co chodzi?
To jest jakiś rodzaj "biblioteki" internetowej?

Ridja devojka

Mnie olśniło przy przeprowadzce, jak wywlokłam z kątów, pawlaczy, drugich i trzecich rzędów półek, szuflad itd. te tony książek których wcale mieć na stałe nie pragnęłam, ale kupiłam żeby przeczytać i zawalały mi mieszkanie. Zakładając że 1 książka średnio kosztuje koło 30 -50 zł... złapałam się za łeb.
Myślę, ze czytnik zwrócił się w rok, max 2 używania.
No i nie mam już wiecznie powyrywanych i rozwleczonych pasków w torebkach.
A na półkach mam tylko książki które mnie na tyle urzekły, że mieć je chcę a nie "wszytko" że tylko węza wpuścić i komplet.



Sa dostępne książki co do których prawa autorskie wygasły czy jakoś tak. Co roku jakieś pozycje są "uwalniane". Jest to raczej klasyka

Ja kupiłam czytnik bo emigrowalam i uznałam ze to jedyna szansa żeby mieć stały dostęp do książek. Nadal Lubie mieć książki, zabrałam nawet ze sobą różne słowniki itp ale wiadomo, na obczyznie ani nie wypożycze ani nie kupię książki po polsku także ciesze się z czytnika

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 10:33   #284
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Możesz jaśniej napisać o co chodzi?
To jest jakiś rodzaj "biblioteki" internetowej?

Ridja devojka

Mnie olśniło przy przeprowadzce, jak wywlokłam z kątów, pawlaczy, drugich i trzecich rzędów półek, szuflad itd. te tony książek których wcale mieć na stałe nie pragnęłam, ale kupiłam żeby przeczytać i zawalały mi mieszkanie. Zakładając że 1 książka średnio kosztuje koło 30 -50 zł... złapałam się za łeb.
Myślę, ze czytnik zwrócił się w rok, max 2 używania.
No i nie mam już wiecznie powyrywanych i rozwleczonych pasków w torebkach.
A na półkach mam tylko książki które mnie na tyle urzekły, że mieć je chcę a nie "wszytko" że tylko węza wpuścić i komplet.



Jest taka strona https://wolnelektury.pl/ gdzie są gromadzone książki, które są już na licencji "public domain". Jakość tych ebooków bywa różna, ale są za darmo. Także co komu do szczęścia jest potrzebne.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 10:42   #285
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

I tak można sobie legalnie ściągnąć każdy znajdujący się w internecie ebook. Ważne tylko żeby nie udostępniać.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 12:48   #286
LadyI
Zakorzenienie
 
Avatar LadyI
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 13 081
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Tak zachwalacie Kindle że chyba się zdecyduje.. i nad tym domowym ipl bardzo poważnie myślę.. powiedzcie mi tylko czy mocno boli? Zwykłego depilatora nie byłam w stanie używać..po kilku miesiącach nadal plakalam z bólu..

Ther mo mix - super sprawa, ale wcześniejszy robót planetarny kenwood też był ok
Ostatnio polubiłam tefal actifry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 13:08   #287
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Pytałam już kiedyś na wątku- czy twój kichenaid przy ciężkich ciastach podskakuje? Górna część? Tak jakby blokada nie trzymała. Nie wiem czy to normalne czy mam targac sprzęt do sklepu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie podskakuje, stoi i nie 'chodzi' po blacie. A robię dużo ciężkich ciast.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 13:13   #288
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez LadyI Pokaż wiadomość
Tak zachwalacie Kindle że chyba się zdecyduje.. i nad tym domowym ipl bardzo poważnie myślę.. powiedzcie mi tylko czy mocno boli? Zwykłego depilatora nie byłam w stanie używać..po kilku miesiącach nadal plakalam z bólu..

Ther mo mix - super sprawa, ale wcześniejszy robót planetarny kenwood też był ok
Ostatnio polubiłam tefal actifry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie boli
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 13:15   #289
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;69665596]Nie podskakuje, stoi i nie 'chodzi' po blacie. A robię dużo ciężkich ciast.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Moj po blacie też nie skacze ale ostatnio przy cieście na pierogi ta góra mu podskakiwala. Nie wiem właśnie dlaczego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-14, 13:27   #290
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

szprotka_ : dzięki!!!!

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
I tak można sobie legalnie ściągnąć każdy znajdujący się w internecie ebook. Ważne tylko żeby nie udostępniać.
Wiem że można, ale jednak bym wolała, żeby autor miał coś z tego, ze czytam jego książkę.
Np. nie miałam cienia wątpliwości, ściągając sobie elektroniczne wersje książek które kiedyś _kupiłam_ w wersji papierowej a chciałam jeszcze raz przeczytać.

Ale jak np. wyżej wymieniona cegła, jest nowością jednego z moich ulubionych pisarzy, to nie chcę go ograbiać z tantiem. Tak samo bym nie chciała, żeby ktoś sobie brał za darmo moją pracę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 13:35   #291
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Ale są też książki których autor juz nie żyje albo jeszcze nie wiemy czy to lubimy, wtedy myślę że to dobra opcja. W przypadku ulubionych pisarzy którzy jeszcze żyją to wiadomo ze fajnie jakby na tym zarobił

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 13:49   #292
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Nie boli
u mnie nie do końca.
W moim są 3 programy od najmocniejszego do najslabszego.
Najslabszy nie boli, czasem poczuc gorący impuls ale tyle.
Natomiast jak przypadkiem tryb włączyłam mocny a potem średni to nie było to przyjemne :P nie dałabym rady np. pach wydepilować od razu na mocnym.
Ale - w ulotce czytałam żeby najlepiej zacząć od najsłabszego i się przyzwyczaić wiec pewnie za jakiś czas będzie lajtowo na każdym trybie
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 13:58   #293
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
u mnie nie do końca.
W moim są 3 programy od najmocniejszego do najslabszego.
Najslabszy nie boli, czasem poczuc gorący impuls ale tyle.
Natomiast jak przypadkiem tryb włączyłam mocny a potem średni to nie było to przyjemne :P nie dałabym rady np. pach wydepilować od razu na mocnym.
Ale - w ulotce czytałam żeby najlepiej zacząć od najsłabszego i się przyzwyczaić wiec pewnie za jakiś czas będzie lajtowo na każdym trybie
ja mam 5 poziomów, jestem odporna na wszelki ból, więc robie na 5, ale spokojnie mozna robić na niższym i wtedy nic nie czuć. Ze zwykłym depilatorem tak nie zrobisz, bo wyrywanie po prostu boli. Mniej lub więcej ale boli. Dlatego wg mnie IPL nie boli, bo mozna sobie ustawić niższą moc wg wlasnego progu.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 14:15   #294
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Ebooki są chyba zawsze tańsze niż nowe książki papierowe. Do tego można by zaliczyć trudniejszy do wymierzenia czas zaoszczędzony na chodzeniu do biblioteki (bo w necie mam legalny dostęp do tysięcy książek z domeny publicznej) i po odbiór książek papierowych do księgarni/na pocztę.
JAK. GDZIE???

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
BD5009IPL typ 5377 (spisalam z kartonu)
ma 300 tys impulsów.

Luba - dzisiaj zapodałam sobie 1wszą serię - przypomnij się za jakiś czas to Ci powiem,ale dziewczyny z wątku o tych depilatorach są zadowolone
Pewnie tez duzo zależy od oczekiwań - jeżeli za jakiś czas będę mogła się depilować co 2 tyg. to uznam to za sukces i po cichu na to liczę
Przypomne sie, dziekuje
A ile czasu trwa zrobienie np pach?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No pewnie, ostatnio kupiłam za 22 zł eboka, a wersja papierowa kosztuje 70 zł i na dodatek wazy z kilogram i jest wielgachna. Czyli dochodzą koszty mało zauważalne: poniszczone torebki, kupowanie regałów na książki + mniej się świeci światła, przy np. Kindle paperwihite, jest sie zupełnie niezależnym od światła. Nie jest potrzebne.
+ co jakiś czas są olbrzymie promocje, kiedyś kupiłam komplet 3 eboków za chyba 8 zł.
Co kupilas?
Ja tez poluje na okazje. A w ogole to mam taki defekt, ze najlepiej czyta mi sie ksiazki po polsku, w obcych jezykach po prostu nie lubie. No i "na obczyznie" ebook to dla mnie wybawienie, tym bardziej, ze juz mi sie w domu polki na ksiazki skonczyly

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
Jest taka strona https://wolnelektury.pl/ gdzie są gromadzone książki, które są już na licencji "public domain". Jakość tych ebooków bywa różna, ale są za darmo. Także co komu do szczęścia jest potrzebne.
Dobrze wiedziec, dziekuje!
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 14:23   #295
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Przypomne sie, dziekuje
A ile czasu trwa zrobienie np pach?
w sensie jednorazowy zabieg w domku? ze 2 minuty albo nawet nie po prostu przykładasz i strzelasz raz za razem. Nogi dluzej, no bo znacznie wieksza powierzchnia. Ale to wciąż nie jest strata np godziny wolnego czasu
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 14:33   #296
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
w sensie jednorazowy zabieg w domku? ze 2 minuty albo nawet nie po prostu przykładasz i strzelasz raz za razem. Nogi dluzej, no bo znacznie wieksza powierzchnia. Ale to wciąż nie jest strata np godziny wolnego czasu
u mnie to zajeło podobnie
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 15:56   #297
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
w sensie jednorazowy zabieg w domku? ze 2 minuty albo nawet nie po prostu przykładasz i strzelasz raz za razem. Nogi dluzej, no bo znacznie wieksza powierzchnia. Ale to wciąż nie jest strata np godziny wolnego czasu
To brzmi coraz bardziej obiecująco. Ja jestem oporna na wszystko - to da radę mocnym, ciemnym włosom? Może ktoś też tak ma - co ile wtedy trzeba to powtarzać?

A jeśli już inwestować to w coś porządnego - możecie polecić konkretne marki/modele i przedział cenowy DOBRYCH jakościowo urządzeń?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 16:02   #298
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 645
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6967145 6]To brzmi coraz bardziej obiecująco. Ja jestem oporna na wszystko - to da radę mocnym, ciemnym włosom? Może ktoś też tak ma - co ile wtedy trzeba to powtarzać?

A jeśli już inwestować to w coś porządnego - możecie polecić konkretne marki/modele i przedział cenowy DOBRYCH jakościowo urządzeń?[/QUOTE]

Jeśli masz jasną karnację i ciemne włosy to jesteś idealnym przypadkiem i u Ciebie właśnie powinno zadziałac najlepiej. Na początku radzą zaczynać od powtarzania co 2-3 tygodnie a następnie już wedle uznania - co miesiąc, co dwa. Jedyny "problem" (oczywiście nie dla wszystkich) jest taki, że między sesjami włosy można tylko golić, nie wolno usuwać woskiem czy depliatorem.

Tak jak dziewczyny piszą - pachy to jest minuta, dwie. Nogi trochę dłużej. Podejrzewam, że spokojnie można się uwinąc w pół godziny, nigdy nie mierzyłam ile czasu mi to dokładnie zajmuje.

Uzywam philips lumea SC2004/11 i dwa lata temu dałam za niego ok 1500 zł (nie pamiętam dokładnie). Mogę spokojnie polecić ten model bo kilka znajomych mi osób go używa i też chwalą. Za tę cenę pewnie miałabym ze 2, może 3 kompleksowe zabiegi w gabinecie kosmetycznym ale nie sądze, że osiągnęłabym ten sam poziom po 3 zabiegach.

Edytowane przez fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4
Czas edycji: 2017-01-14 o 16:06
fe414c2710b8060c6dec8506e8442112fb575cc4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 16:02   #299
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

Łopata bardzo szeroka z kółkami, do odśnieżania. Najlepiej wydane 89 zlotych
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 16:15   #300
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Twoje najlepiej wydane pieniądze, czyli co okazało się bardzo dobrym wydatkiem?

[1=fe414c2710b8060c6dec850 6e8442112fb575cc4;6967168 1]Jeśli masz jasną karnację i ciemne włosy to jesteś idealnym przypadkiem i u Ciebie właśnie powinno zadziałac najlepiej. Na początku radzą zaczynać od powtarzania co 2-3 tygodnie a następnie już wedle uznania - co miesiąc, co dwa. Jedyny "problem" (oczywiście nie dla wszystkich) jest taki, że między sesjami włosy można tylko golić, nie wolno usuwać woskiem czy depliatorem.

Tak jak dziewczyny piszą - pachy to jest minuta, dwie. Nogi trochę dłużej. Podejrzewam, że spokojnie można się uwinąc w pół godziny, nigdy nie mierzyłam ile czasu mi to dokładnie zajmuje.

Uzywam philips lumea SC2004/11 i dwa lata temu dałam za niego ok 1500 zł (nie pamiętam dokładnie). Mogę spokojnie polecić ten model bo kilka znajomych mi osób go używa i też chwalą.[/QUOTE]

Dzięki!

Maszynka między sesjami to nie problem - wosk i depilator odpadają u mnie ze względu na ból.

Ale czy włoski muszą mieć jakąś określoną długość, jak np. do wosku?

No i kluczowa sprawa - nadaje się to do wrażliwych części bikini?

Boże, depilacja raz w miesiącu...
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 16:27:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.