Gra o tron - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-21, 09:51   #4921
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Gra o tron

Szczerze to nie wiem czy jakby ten sezon był dłuższy to byłby lepszy. Owszem, słabo zarysowali wiele wątków, ale to nie tak że nie mieli na to czasu - po prostu zapchali ten czas jakimiś treściami, które okazały się nie mieć na nic przełożenia.

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 11:43   #4922
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Uwaga, MOGĄ BYĆ SPOILERY!


Dla mnie też Sansa na duży plus.

Najbardziej w sumie wykiwany został Jon. Niby ostatecznie myślę, że nie wyszedł na tym najgorzej, w końcu został ze swoimi, ale jak dla mnie to stal się marionetka. Na co te gadki o jego pochodzeniu? W sumie na nic to wszystko, na nic listy Varysa (do kogo pisał, co z tego wyszło?), dał się podpuścić Tyrionowi, dokonał zbrodni, a w sumie cała reszta wypiela się na niego. I już kij z pochodzeniem, nieważne intencje, nic Yary nie obeszło, że Danka trochę oszalała. Nieskalani się ulotnili, a Jon dalej w tyłku. Trochę nawiązanie do Aemona, który też był z Targaryenow i w sumie też skończył w nocnej straży. Tyle, że z własnej woli Nie wiem czemu teraz ma sluzyc? Nie ma innych, dzicy żyją w zgodzie. Po co poszli za mur? Co z tą jego warta?
No i wlasnie- Sam nagle maester, wszystko fajnie, a w sumie co z jego warta? Taki z niego przyjaciel, zero obrony Jona, pięknie się urządził.
Bronn też elegancko, ale jemu to w sumie życzyłam dobrze

Na plus? Danka przy tronie, no żywcem wyjęta scena przepowiedni w domu nieśmiertelnych.

Bran odmawiający zostania lordem Winterfall, ale juz inna funkcja spoko? To w końcu jest branem starkiem czy trojoka wrona? Czemu w ogóle ten wątek nie został bardziej rozwinięty?

Co z Drogonem? Czemu nie spalił Jona? Co mu ten tron winien? Gdzie zabrał Danke? Jon mógł powiedzieć, że sama olala temat i uciekła walczyć z niewolnictwem

Ogólnie dla mnie ten sezon skończyłby się ok, gdyby był szykowany kolejny. Wiele takich otwartych kwestii zostało... Mnie się nie wszystko klei i chyba to najbardziej mnie boli w tym wszystkim.

Przepraszam za chaotyczna wypowiedź, takie tam luźne uwagi, które mi się nasuwały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Aha,i moja "ulubiona" scena- propozycja dla Szarego Robaka, żeby założył swój ród. Serio?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam sie co do Jona, ladnie zostal wykiwany.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Największe grzechy tego sezonu:
- skrócenie go do 6 odcinków,
- ucięcie pewnych wątków (np. Yara Greyjoy gdzieś se jedzie, nagle jej wątek się ucina),
- bitwa z białymi wędrowcami trwająca tylko 1 odcinek, pozbawiona napięcia, nie jest w ogóle pokazany ten ogrom strat, jaki ponieśli ludzie,
- słabo rozpisane ukazanie jak Daenerys Targaryen popada w szaleństwo - można temu było serio poświęcić z pół odcinka, dać jakieś retrospekcje, pokazać, że to się nie stało w 5 minut,
- kompletnie niewykorzystana postać Cersei - głównie pije wino i robi tajemnicze minki (nie miała czego grać), z postaci, która zawsze była sprytna, przewidująca, zrobili naiwną panienkę,
- bezsensowne rozwiązana fabularne (posłanie za karę Jona Snowa do nieistniejącej Nocnej Straży to tylko wisienka na torcie).

Czyli generalnie słaby scenariusz i pośpiech.
Ale zgarnela milion za kazdy odcinek, kasa sie zgadza
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 13:00   #4923
Woomy
Raczkowanie
 
Avatar Woomy
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 38
Dot.: Gra o tron

W sumie to mimo wszystko ciesze sie, ze to juz koniec. Serial ciągnął sie tyle lat, że dużej bym juz chyba nie dala rady.
Woomy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 19:12   #4924
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Woomy Pokaż wiadomość
W sumie to mimo wszystko ciesze sie, ze to juz koniec. Serial ciągnął sie tyle lat, że dużej bym juz chyba nie dala rady.
Dokładnie, chyba 10 lat.
I mam subiektywne odczucie, że to zmarnowane lata przez ten finałowy sezon. Ostatni sezon zepsuł wszystkie poprzednie, wszystkie misternie budowane wątki i postaci.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 20:26   #4925
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 667
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dokładnie, chyba 10 lat.
I mam subiektywne odczucie, że to zmarnowane lata przez ten finałowy sezon. Ostatni sezon zepsuł wszystkie poprzednie, wszystkie misternie budowane wątki i postaci.
Co zmniejszy chęci ludzi do ponownego oglądania od początku.

Nie mogę z tym Branem. Gdyby nie był całkiem zobojętniały w środku to bym pomyślała, że specjalnie wszystkich wymanewrował żeby na końcu zostać królem.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 22:36   #4926
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Gra o tron

Nie wiem czy ktoś już o tym gdzieś mówił, nie oglądam analiz, recenzji i nic nie wiem
Ale jest coś ładnego i domykającego w ostatnim odcinku, i nawet jeśli to tylko moja nadinterpretacja, to i tak mi się podoba.
Nie wiem czy pamiętacie scenę wizji Danki z 2 sezonu z domu nieśmiertelnych. Przypomnę.

https://youtu.be/7voZB6Ki7m8

W tej wizji Danka jest w zniszczonej czerwonej twierdzy, bliźniacze podobnej do tego, co dostaliśmy w 6 odcinku. Nie siada na tronie, przechodzi przez drzwi i znajduje się za murem, gdzie odnajduje namiot, w którym jest żywy Drogo z ich żywym synem. Czyli jakby jest w zaświatach. Tyle z wizji.
Wizja się spełniła. Danka zniszczyła Królewską przystań, ale nie zasiadla na tronie, bo została pokonana przez... Północ. Konkretnie przez króla Północy. Odeszła do khala Drogo.
Ładnie, że chociaż jedną rzecz udało im się dopiąć.
Przynajmniej w moich oczach

Ps
Nie bronię tego sezonu, ani poprzedniego, uważam że zwalili potencjał serialu po całości, w sumie to zwalił to Martin, któremu przestało się chcieć to pisać, i jak zabrakło materiału źródłowego to scenariusz poleciał na łeb na szyję. 6 sezon obronił się wyłącznie tym, że zapewne Martin na tamtym etapie dokładnie wiedział, co chce napisać w 6 tomie i przekazał to scenarzystom. Potem już nie wiedział, rzucił jakiś zarys i wyszło jak zwykle, czyli kupa.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 05:22   #4927
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Gra o tron

Ale co jest Twoją nadinterpretacja? Że wizja się sprawdziła? To akurat na tacy było podane.

Mnie się scena podobała, nawiązanie też, ale słabe jest to, że za to inne, ważniejsze przepowiednie zostały potraktowane po macoszemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-22, 07:13   #4928
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Nie bronię tego sezonu, ani poprzedniego, uważam że zwalili potencjał serialu po całości, w sumie to zwalił to Martin, któremu przestało się chcieć to pisać, i jak zabrakło materiału źródłowego to scenariusz poleciał na łeb na szyję. 6 sezon obronił się wyłącznie tym, że zapewne Martin na tamtym etapie dokładnie wiedział, co chce napisać w 6 tomie i przekazał to scenarzystom. Potem już nie wiedział, rzucił jakiś zarys i wyszło jak zwykle, czyli kupa.
W sumie uważam, że tutaj może być pies pogrzebany. Martin sam sobie też strzelił w kolano, bo "Taniec ze Smokami" chyba kończy się na 5 sezonie. I serio, nie wiem, czy ludzie kupią kolejne tomy, gdy już Martinowi zechce się je napisać. Bo jeśli chce napisać to, co zarysował scenarzystom w 7 i 8 sezonie to wątpię, czy ktoś, poza twardą grupą fanów, kupi te książki. Może jemu też już się skończyły pomysły.

Niektórzy bronią 8 sezonu argumentujac, że serial zawsze wymykał się spod przewidywań i życzeń fanów. Ok, prawda. Nikt sobie nie zyczył śmierci jednego z głównych bohaterów, Neda, w I sezonie. Nikt nie chciał smierci Roba i Cat Stark w trzecim. Ale jest zasadnicza rożnica pomiędzy nieprzewidywalnością a zakończeniem z doopy. A tu mieliśmy do czynienia z tą drugą opcją.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 11:11   #4929
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
W sumie uważam, że tutaj może być pies pogrzebany. Martin sam sobie też strzelił w kolano, bo "Taniec ze Smokami" chyba kończy się na 5 sezonie. I serio, nie wiem, czy ludzie kupią kolejne tomy, gdy już Martinowi zechce się je napisać. Bo jeśli chce napisać to, co zarysował scenarzystom w 7 i 8 sezonie to wątpię, czy ktoś, poza twardą grupą fanów, kupi te książki. Może jemu też już się skończyły pomysły.
Nie zgodzę się z tym. Martin wiele razy dawał do zrozumienia, że planuje zupełnie inny tor fabularny, niż ten, który pokazał serial. Że DeDeki często jego uwagi lekceważyli, bo to, bo tamto, bo dana postać jest popularniejsza więc powinno być jej więcej, a mniej popularne trzeba zabić, by było mniej do roboty. Że sam nalegał na więcej sezonów, bo uważał, że lecieli ze wszystkim za szybko. Że reżyserowie podeszli go, ujmując i obiecując na pierwszych spotkaniach, że będą bardzo wierni książkom, tak, że przekonany Martin zastrzegł nawet u HBO warunek, że ta dwójka będzie zawsze odpowiedzialna za projekt.

Skończył się materiał na 5 sezonie? To może nie trzeba było lecieć tak szybko z fabułą, okrajać i usuwać ważne wątki i postaci? Aegon Gryf, Arianne Martell, Euron i smoczy róg z Valyrii, zamach Darkstara na Myrcellę, Victarion, Sansa jako Alyane... już samo to starczyło na więcej odcinków, do tego bardzo ciekawych. Wystarczy przeczytać udostępnione rozdziały "Wichrów Zimy"( rozdział Aerona świetny, mroczny i koszmarny. Chcę więcej. Do tej pory chyba najlepszy rozdział z samplowych Wichrów <3 ). Martin nadal to potrafi, pomimo wszystkich spoilerów i teorii, nadal słowa Martina działają jak magia. Dzięki tym doskonałym rozdziałom wierzę, że nawet serial nie zepsuje radości czytania sagi.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 12:10   #4930
Roxien
Przyczajenie
 
Avatar Roxien
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 24
Dot.: Gra o tron

W ogóle wiadoo kiedy maja wystartwoac zdjecia do tego serialowego prequela GoT?
Roxien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 12:16   #4931
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Roxien Pokaż wiadomość
W ogóle wiadoo kiedy maja wystartwoac zdjecia do tego serialowego prequela GoT?
Gdzieś mi mignęło coś o 2020 roku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-22, 13:09   #4932
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Bez kitu, myślenie nie boli. Po co w ogóle wchodzić, zanim się obejrzało? Od spoilerów się roi w przypadkowych miejscach, a co dopiero w wątku na ten temat, nie rozumiem zdziwienia.

Obejrzałam i... cóż.
1. Wolne tempo i nuda, nuda, nuda. Dałoby się streścić cały odcinek w trzech zdaniach. Dokładne odtworzenie wizji Dany i Drogon palący tron - nachalna, pretensjonalna symbolika jak dla odbiorcy-idioty.
2. Plus dla Sansy za ,,wujku? usiądź proszę''. XD
3. Bran. Gdzieś na fejsie przeczytałam komentarz, że świnka Peppa ma większą głębię i psychologię postaci. O ile sama koncepcja trójokiej wrony na tronie jest okej, to jego poprowadzili tak, że stał się elementem komediowym i materiałem na memy, a nie na króla.
4. Przykre jest w tym sezonie totalne niedbalstwo w kwestii montażu i scenariusza, o wycieku spoilerów już nie wspominając. https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...2d&oe=5D64F518
5. Robak wielki mściciel gdy chodzi o jeńców na kolanach, ale dwójce faktycznych zdrajców jego krurowej włos nie spadł z głowy. To ma sens.
6. Liczyłam, że śmierć Danki będzie wymagać trochę więcej wysiłku i jakiegoś planu, a nie że byle mameja sobie wejdzie i ją bez problemu zasztyletuje. Tyle zmarnowanego potencjału.
Co do punktu 6. to chyba tylko John mógł dac radę - jego smok przepuscil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 17:20   #4933
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Co do punktu 6. to chyba tylko John mógł dac radę - jego smok przepuscil.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dokładnie,smok powąchał,że to Jon i go grzecznie przepuścił

ja nie mogę doczekać się książki Martina, choćby dlatego, że jest Lady Stone, że Arya ma wilcze sny, więc może Nymeria odegra większą rolę niż tylko chwilowe pokazanie się.

Akurat zmiana, że to Sana została żoną Boltona to wg mnie zła nie jest, aczkolwiek w książce skoro nawet Jon myśli,ze Bolton ożenił się z Aryą, to inaczej wszystko może się potoczyć. W ogóle Dorne inaczej jest, jeszcze wątek Gryfa i że Varys Dankę ja na razie nie wpiera....liczę,że inaczej się potoczy
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 09:15   #4934
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Gra o tron

Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego Bronn dostał wysogród? Poszedł i powiedział "jeden gość co zginął oraz drugi, którzy siedzi w lochach mi obiecali"?
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 10:15   #4935
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
dokładnie,smok powąchał,że to Jon i go grzecznie przepuścił



ja nie mogę doczekać się książki Martina, choćby dlatego, że jest Lady Stone, że Arya ma wilcze sny, więc może Nymeria odegra większą rolę niż tylko chwilowe pokazanie się.



Akurat zmiana, że to Sana została żoną Boltona to wg mnie zła nie jest, aczkolwiek w książce skoro nawet Jon myśli,ze Bolton ożenił się z Aryą, to inaczej wszystko może się potoczyć. W ogóle Dorne inaczej jest, jeszcze wątek Gryfa i że Varys Dankę ja na razie nie wpiera....liczę,że inaczej się potoczy
Mam nadzieję, że Martin już te książki napisał i faktycznie się ukażą... Że nie zostaniemy z tym zakończeniem całej sagi, które dał nam serial.

Na razie znalazłam sobie jakieś fanfiction, którego autorka kontynuuje wydarzenia z serialu. Dopiero zaczęte, ale nawet spoko, zawsze jakieś pocieszenie.

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 10:24   #4936
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 998
Dot.: Gra o tron

Ja bym bardzo chciała zacząć czytać książki, nawet mam pierwszą część pobraną na legimi, ale jednocześnie nie chce się za nie zabierać do momentu, aż nie będę miała pewności, że ta historia nie urwie się w połowie i wszystkie siedem części na pewno wyjdzie. Więc i chciałabym, bo historia bardzo kusi i nie chciałabym, bo nie jest zakończona i nawet nie wiadomo, czy zakończona faktycznie zostanie.
mdusia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 11:33   #4937
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Możecie mi wytłumaczyć, dlaczego Bronn dostał wysogród? Poszedł i powiedział "jeden gość co zginął oraz drugi, którzy siedzi w lochach mi obiecali"?
Bo gość który obiecał mu Wysogród, zasiadał na stołku pierwszego ważniaka po królu?




Mnie bardziej zastanowiło, co on robił w radzie i to jako skarbnik akurat?

Bo jest mega chciwy, więc jest założenie, ze nie będzie trwonił kasy tylko na niej siedział jak wściekły smok?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 13:28   #4938
Roxien
Przyczajenie
 
Avatar Roxien
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 24
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bo gość który obiecał mu Wysogród, zasiadał na stołku pierwszego ważniaka po królu?




Mnie bardziej zastanowiło, co on robił w radzie i to jako skarbnik akurat?

Bo jest mega chciwy, więc jest założenie, ze nie będzie trwonił kasy tylko na niej siedział jak wściekły smok?
Littlefinger zdobywal pieniadze do budzetu prowadząc sieć burdeli. Co jak co, ale Bronn zna sie na burdelach, do teog ma żłkę do interesów. Poza tym Bronn nie jest glupi - wie, że przysluzenie sie królowi oznacza wieksze profity dla niego.
Roxien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 17:32   #4939
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bo gość który obiecał mu Wysogród, zasiadał na stołku pierwszego ważniaka po królu?



Ale był w lochu, przestał być namiestnikiem.

Edytowane przez Vanir410
Czas edycji: 2019-05-23 o 17:36
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-23, 21:03   #4940
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Ale był w lochu, przestał być namiestnikiem.
Ale wyszedł z lochu, znów został namiestnikiem i wtedy zrealizował swoją obietnicę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 06:44   #4941
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Gra o tron

W momencie, gdy wchodzi tyrion z lochu on już siedzi jako " lord".
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 13:20   #4942
Neeila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 45
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Ale był w lochu, przestał być namiestnikiem.
A Tyrion aby nie był tak czy inaczej prawnym wlascicielem Wysogrodu jako ostatni Lannister?
Neeila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 14:00   #4943
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Neeila Pokaż wiadomość
A Tyrion aby nie był tak czy inaczej prawnym wlascicielem Wysogrodu jako ostatni Lannister?

Wysogród należał do Tyrellów. Lannisterowie posiadają Casterly Rock.



Skład tej całej rady to śmiech na sali xD
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 08:33   #4944
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Wysogród należał do Tyrellów. Lannisterowie posiadają Casterly Rock.



Skład tej całej rady to śmiech na sali xD
Rada to jest rzeczywiste złamanie koła które chciała Danka zasiada w niej dawny przemytnik, dawny najemnik, dawna lady, która wg tradycji nie mogła by nigdy być rycerzem , Sam, który ma kobietę, ma dziecko, a jednocześnie w stroju maestra (tu się lekko pogubiłam, kim on jest) i Tyrion-karzeł

Lady Olena w grobie się pewnie przewraca, choć z drugiej strony myślę, że doceniłabym spryt i inteligencję Brona
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 10:31   #4945
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gra o tron

Serial się skończył, ale można za to o książkach pogadać Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, by brać się za opasłe tomiska sagi, polecam opowiadania z "Rycerza Siedmiu Królestw" opowiadających o przygodach pradziadka Daenerys i jego wiernego przyjaciela, sir Duncana. Pozornie nastrój „Rycerza Siedmiu Królestw” bardzo się różni od klimatu „Pieśni Lodu i Ognia”. W Westeros panuje pokój. Dunk i Jajo jeżdżą po całym królestwie, sypiają przy drodze i czują się względnie bezpiecznie. Prostaczkowie zajmują się codziennym gospodarzeniem, a lordowie zamiast służyć na wojnie spierają się o miedzę. Martin wykorzystuje wszystkie klasyczne motywy rycerskie. Mnóstwo ciekawostek i smaczków: lord Frey jako irytujący smarkacz czy młoda babka Tywina jako jedna z bohaterek ( świetna! ).
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 16:16   #4946
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez commerce Pokaż wiadomość

Na razie znalazłam sobie jakieś fanfiction, którego autorka kontynuuje wydarzenia z serialu. Dopiero zaczęte, ale nawet spoko, zawsze jakieś pocieszenie.

Wysłane z
Dasz linka?
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 19:25   #4947
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Gra o tron

@shiava, wyślę na PW bo nie wiem czy tak otwartym tekstem mogę linkować na forum

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 19:32   #4948
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Gra o tron

Również poproszę
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 13:33   #4949
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gra o tron

Też poproszę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 18:48   #4950
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Serial się skończył, ale można za to o książkach pogadać Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, by brać się za opasłe tomiska sagi, polecam opowiadania z "Rycerza Siedmiu Królestw" opowiadających o przygodach pradziadka Daenerys i jego wiernego przyjaciela, sir Duncana. Pozornie nastrój „Rycerza Siedmiu Królestw” bardzo się różni od klimatu „Pieśni Lodu i Ognia”. W Westeros panuje pokój. Dunk i Jajo jeżdżą po całym królestwie, sypiają przy drodze i czują się względnie bezpiecznie. Prostaczkowie zajmują się codziennym gospodarzeniem, a lordowie zamiast służyć na wojnie spierają się o miedzę. Martin wykorzystuje wszystkie klasyczne motywy rycerskie. Mnóstwo ciekawostek i smaczków: lord Frey jako irytujący smarkacz czy młoda babka Tywina jako jedna z bohaterek ( świetna! ).
mam na półce, przymierzam się do czytania babka Tywina to pewnie charakterna babka.

też mogę linka na otarcie łez?

ja czekam na Wiedźmina na Netlixie
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 14:32:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.