Drugi kierunek studiów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-25, 12:08   #1
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535

Drugi kierunek studiów?


Hej, może mi coś doradzicie, zwlaszcza osoby które studiują ten sam kierunek/ są w tej samej sytuacji.
Idę w październiku na III rok prawa i bardzo poważnie zastanawiam się nad rozpoczeciem tez od pazdziernika drugiego kierunku studiów na I stopniu- mianowicie zarzadzanie i prawo w biznesie. Jest to nowy kierunek na mojej uczelni, realizowany na tym samym wydziale, większosc prowadzących albo znam albo przynajmniej kojarzę.
Czy warto pchać się na drugi kierunek, kiedy pierwszy jest już i tak czasochłonny? Idzie mi bardzo dobrze w mojej opinii, zawsze mam średnia w top 100 kierunku (z wszystkich lat), stypendium naukowe, mam czas na związek i życie towarzyskie. Na drugim kierunku przepisaliby mi sporo przedmiotow typu prawo cywilne, historia prawa itp. Jest ktoras z was w takiej sytuacji? Warto spróbować czy moze lepiej skupić się na jednej rzeczy?
Tez mnie trochę przeraza wizja pisania w jednym semestrze jednoczesnie i pracy licencjackiej i magisterskiej.
Jakies rady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 17:41   #2
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Drugi kierunek studiów?

Znajoma studiowała dziennie i prawo i administrację-część ocen jej przepisywali itp. Ale to wymaga pracy i zacięcia, człowiek ma mniej czasu. Dodatkowo pisanie jednocześnie pracy magisterskiej i licencjackiej może być ciężkie. Musisz zastanowić się czy dasz radę, bo może pociągniesz 2 kierunki, tylko np. będziesz miała słabsze oceny. Ale są też osoby, które dają radę studiować na 2 kierunkach i jest ok
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 19:56   #3
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Drugi kierunek studiów?

Z własnego doświadczenia raczej nie polecam ale zrobisz jak uważasz. Ja zrobiłam tak jak opisujesz - na 3 roku pierwszego kierunku zaczęłam drugi kierunek, obroniłam w tym samym roku magisterkę i licencjat. Czy żałuję? Niby nie, bo poznałam super ludzi, wiele się nauczyłam ALE gdybym ponownie miała decydować to bym nie zaczynała drugiego kierunku studiów. Mi przepisano niewiele przedmiotów, może to też dlatego nauki było bardzo dużo. Miałam indywidualny tok studiów na obu kierunkach, a na drugim kierunku miałam rozliczenie roczne przedmiotów, a nie semestralne więc mogłam zdawać niektóre przedmioty z semestru zimowego w sesji letniej, większość przedmiotów na drugim kierunku zdawałam w czasie sesji poprawkowej (to były dla mnie pierwsze terminy) bo priorytetem był pierwszy kierunek. Miałam bardzo mało wolnego czasu. Czasem zajęcia zaczynałam o 8 rano i kończyłam o 20 (ja jeszcze musiałam jeździć między wydziałami). Spotkania ze znajomymi musiałam znacznie ograniczyć. Naukę (taką konkretną) do sesji zimowej zaczynałam od początku stycznia, a kończyłam na początku marca. A gdzie czas na odpoczynek? Później jeszcze trzeba było zrobić na obu kierunkach praktyki. Było ciężko i nie wspominam zbyt dobrze tego okresu. Szkoda mi tego czasu z obecnej perspektywy bo wiele rzeczy mi uciekło, część znajomości się rozluźniła. Oba kierunki skończyłam z bardzo dobrymi ocenami ale moim zdaniem koszt tego był zbyt wysoki.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 01:10   #4
DolorAmet
Raczkowanie
 
Avatar DolorAmet
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 45
Dot.: Drugi kierunek studiów?

To jest ten nowy kierunek studiów na UAM-ie w Poznaniu?
DolorAmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 10:12   #5
mellowghost
Przyczajenie
 
Avatar mellowghost
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Drugi kierunek studiów?

Jestem na dwóch kierunkach na różnych uczelniach a właściwie już kończę, to bardzo czasochłonne ale wykonalne także myślę, że warto spróbować, szczególnie, że to nic nie kosztuje.
mellowghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 14:54   #6
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Drugi kierunek studiów?

Cytat:
Napisane przez DolorAmet Pokaż wiadomość
To jest ten nowy kierunek studiów na UAM-ie w Poznaniu?
Tak dokladnie, na Uam na wpia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 19:41   #7
ewell21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Dot.: Drugi kierunek studiów?

Myślę że warto spróbowac, zawsze możesz zrezygnowac bez konsekwencji z drugiego kierunku gdy poczujesz ze nie dajesz rady. Ja sama studiuję 2 (anglistyka i germanistyka) nie jest tak źle, mimo że jest sporo zajęc, najważniejsze to żeby dobrze pogodzic plan albo ewentualnie dogadac się z prowadzącymi
ewell21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-27, 00:00   #8
DolorAmet
Raczkowanie
 
Avatar DolorAmet
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 45
Cool Dot.: Drugi kierunek studiów?

Cytat:
Napisane przez Istielig Pokaż wiadomość
Tak dokladnie, na Uam na wpia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I chcesz iść na ten drugi kierunek, gdyż chcesz podszkolić sobie język, bodajże angielski? Tak pytam, bo chyba Cię skądś kojarzę.

Natomiast ad rem, jeżeli wydolisz czasowo, to próbuj śmiało, zwłaszcza że sporo rzeczy Ci przepiszą, a również i sobie poszerzysz wiedzę oraz umiejętności na poczet swego podstawowego kierunku. Jeśli planujesz iść bardziej w obsługę podmiotów prywatnych oraz przedsiębiorstw, to uderzaj się na to. Najwyżej zrezygnujesz, jeżeli będzie Cię to przerastać, kierunek nie spełni pokrywanych oczekiwań etc. Na żadnych studiach siłą nie trzymają i w każdej chwili możemy spasować.
DolorAmet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-27 01:00:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:07.