STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-03, 12:21   #121
jaclyn
Raczkowanie
 
Avatar jaclyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 60
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja wlasnie zaczęlam trzeci rok technologii żywności i żywienia człowieka na AR w Poznaniu. Jestem na specjalizacji dietetyka, chciałabym sprostować jedna rzecz która powtorzyla się już kilkakrotnie na tym forum....żywienie człowieka to nie to samo co dietetyka! Najlepszym dowodem na to jest to,że u nas jest to ujęte jako dwie różne specjalizacje, dietetyka i żywienie człowieka....to prawda...przedmioty są szczególnie na początku specjalizacji podobne, ale potem się to zmienia
jaclyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 16:21   #122
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez jaclyn Pokaż wiadomość
Ja wlasnie zaczęlam trzeci rok technologii żywności i żywienia człowieka na AR w Poznaniu. Jestem na specjalizacji dietetyka, chciałabym sprostować jedna rzecz która powtorzyla się już kilkakrotnie na tym forum....żywienie człowieka to nie to samo co dietetyka! Najlepszym dowodem na to jest to,że u nas jest to ujęte jako dwie różne specjalizacje, dietetyka i żywienie człowieka....to prawda...przedmioty są szczególnie na początku specjalizacji podobne, ale potem się to zmienia
a generalnie jaka jest roznica?
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 14:19   #123
evi_motylek
Raczkowanie
 
Avatar evi_motylek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łęczna
Wiadomości: 171
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

a ja mam pytanko do dziewczyn studiujących juz dietetykę czy to ze chodze do technikum zywienia i gospodarstwa domowego ma jakies znaczenie i czy tym osobom majacym jakies podstawy jest łatwiej ? slyszalam tez ze to co w technikum zajmuje rok na studiach to gora miesiąc to prawda ??
evi_motylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 11:27   #124
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez evi_motylek Pokaż wiadomość
a ja mam pytanko do dziewczyn studiujących juz dietetykę czy to ze chodze do technikum zywienia i gospodarstwa domowego ma jakies znaczenie i czy tym osobom majacym jakies podstawy jest łatwiej ? slyszalam tez ze to co w technikum zajmuje rok na studiach to gora miesiąc to prawda ??
z przedmiotami takimi jak podstawy żywnienia na pewno będzie Ci łatwiej,natomiast np z anatomii może być nieco ciężej niż osobom które ukończyły np klasę biologiczną.
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-13, 11:26   #125
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

witam, postanowiłam odświeżyć wątek, ponieważ mam pewne pytanie... otóż w tym roku wybieram się do liceum... do niedawna interesowało mnie rozszerzenie humanistyczne, ponieważ uznałam, że na ścisłym nie dałabym sobie rady... jednak ostatnio zauważyłam, że zaczyna mnie interesować Dietetyka.. stąd moje pytanie, czy dużo znaczenie ma rozszerzenie w liceum jakie wybiorę, aby potem dostać się na Dietetykę?? lepiej abym poszła na rozszerzenie biologia-chemia??? z matematyki raczej kiepsko mi idzie, więc nie wiem co wybrać...
proszę o szybką odpowiedź, bo bardzo mi na tym zależy
z góry dziękuję
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 11:57   #126
jaclyn
Raczkowanie
 
Avatar jaclyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 60
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja jestem na specjalizacji Dietetyka, czyli jako taką dietetyke zaczelismy dopiero na trzecim roku. Ja jestem po liecum ogolnoksztalcącym po klasie bez zadnego profilu, zdawalam na maturze biologie, co mi w zasadzie sie przyjade dopiero teraz na trzecim roku kiedy mam anatomie i fizjologie. Chemii i liceum nie lubilam matmy tez nie (ale zawsze jakos db mialam ),dlatego musiałam pożadnie przysiedzieć nad tym na studiach ale dalam rade z tego co wiem to ludzie ktorzy zdawali na maturze chemie nie mieli problemow z nia, ale za to spore z matematyką, i odwrotnie, Ci ktorzy zdawali z matematyki mieli problem z chemią. Powiem Ci, że profil danej klasy nie ma az takie duzego znaczenia, bo wszystko zalezy od poziomu jaki wprowadzi nauczyciel. Znam ludzi ktorzy po liceum chemicznym maja problem z chemią...
Jeżeli chodzi o technika o profilu zwiazanym z żywieniem, to ludzie maja problem z przedmiotami ogolnymi , własnie typu matematyka, fizyka, czy nawet podstawy chemii. Za to lepiej radzą sobie już na przedmiotach kierunkowych.
Tak tylko dodam że studiuje na AR w Poznaniu. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania to wal smiało
jaclyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 12:18   #127
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

ja też bym chciała sie dostać na dietetyke w tym roku
na AM w Łodzi na dietetyke trzeba zdawać biologie+chemie ,oba przedmioty na rozszerzeniu ,
z biologii licze na jakies 80% i z chemii na 70% ,myślicie że wystarczy ? ooobyyyy...
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-14, 12:24   #128
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Studiuję dietetykę na AM w Poznaniu (która niedługo będzie Uniwersytetem Medycznym). Jestem na pierwszym roku, kierunek ten powstał w zeszłym roku. Należy podkreślić, że kierunek dietetyka jest kierunkiem (a nie specjalizacją jak na wielu AR) oraz to, że jest jak narazie jedynym takim kierunkiem na wydziale lekarskim II (z tego co wiem to na wszystkich akademiach medycznych dietetyka jest na wydziale Nauk o zdrowu), dzięki temu można powiedzieć, że prestiż takiego kierunku jest nieco wyższy.

Co do samych studiów, jak ja sie dostawałam to brali pod uwagę rozszerzoną biologię i podstawową chemię, nie wiem czy kryteria te nie ulegną zmianie na ten rok. Mieliśmy 6 kandydatów na 1 miejsce, progi trudno tu podawać, bo to różnie wygląda. Ja dostałam się po tym jak wiele osób zrezygnowało <pewnie był to ich drugi wybór, więc po tym jak dostali się na coś, na co bardziej chcieli, to z dietetyki się odpisali>, z matury miałam 84 z rozszerzonej biologi i 72 z podstawowej chemi.

Jeśli chodzi o przedmioty to jest ich wiele, zdecydowanie więcej niż na 1 roku AR w Poznaniu. Przedmioty te to:
- anatomia
- fizjologia
- genetyka i biologia komórki
- chemia ogólna i żywności
- biochemia
- żywienie człowieka zdrowego
- technologia potraw
- pedagogika
- podstawy zdrowia publicznego
- podstawy pielęgniarstwa
- filozofia i podstawy etyki
- socjologia
- mikrobiologia ogólna i żywności
- podstawy informatyki
- psychologia
- profilaktyka zdrowotna, podstawy edukacji żywieniowej i promocji zdrowia
- informacja naukowa
- język
- WF

Troche tego dużo, ale nie przerażajcie się bo tylko niektóre przedmioty ciągną się cały rok, częśc jest tylko w I semestrze a cześć tylko w II.
Połowy z tych przedmiotów jeszcze nie miałam. Niedługo czeka mnie egzamin z anatomi, fizjologii i genetyki, te przedmioty odpadają i nie mam ich w drugim semestrze.
Godzinowo różnie to wygląda, niektórych zajęc mamy więcej innych mniej.
Ogólnie jestem zadowolona.
Narazie są to studia licencjackie 3 letnie, ale planują wprowadzić studia II stopnia, prowadzące do uzyskania tytułu magistra dietetyki.

W razie pytań służę pomocą

Pozdrawiam
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 13:43   #129
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

ja wlasnie chce isc do poznania tam gdzie Ty laurenth. Mozesz sie popytac znajomych ile jest takie min na maturze aby sie dostac??
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 13:48   #130
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

o dziękuję za odpowiedzi
jaclyn czyli nawet jeśli byłabym po liceum o rozszerzeniu humanistycznym bądź liceum ogólnokształcącym to mam szansę dostać się na dietetykę jeśli dobrze zdam maturę tak??? (z określonego przedmiotu czyli np. biologia)
laurenth przedmioty wydają się bardzo ciekawe, rzeczywiście trochę ich sporo pisałaś, że Twoje studia są 3-letnie licencjackie, ale zazwyczaj są 5-letnie czy to zależy od miejsca gdzie się studiuje??
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 17:41   #131
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
witam, postanowiłam odświeżyć wątek, ponieważ mam pewne pytanie... otóż w tym roku wybieram się do liceum... do niedawna interesowało mnie rozszerzenie humanistyczne, ponieważ uznałam, że na ścisłym nie dałabym sobie rady... jednak ostatnio zauważyłam, że zaczyna mnie interesować Dietetyka.. stąd moje pytanie, czy dużo znaczenie ma rozszerzenie w liceum jakie wybiorę, aby potem dostać się na Dietetykę?? lepiej abym poszła na rozszerzenie biologia-chemia??? z matematyki raczej kiepsko mi idzie, więc nie wiem co wybrać...
proszę o szybką odpowiedź, bo bardzo mi na tym zależy
z góry dziękuję
jeśli jesteś pewna,że chcesz studiować za te 3 lata dietetykę,to lepiej wybierz profil klasy bio-chem,będzie Ci łatwiej zdąc maturę z tych przedmiotów no i łatwiej Ci będzie na studiach z takim przedmiotami ja np anatomia.
Ale to nie jest reguła oczywiście,ja np byłam w liceum w klasie językowej,biologii mało co miałam,chemii w ostatnim roku w ogóle...
Teraz jestem na pierwszym roku na specjalizacji dietetyka (kierunek zdrowie publiczne na akademii medycznej).
Ogólnie nie jest źle,ale coraz częsciej zastanawiam się jak to będzie z zawodem po tych studiach...szpital w moim przypadku odpada-mamy zajęcia w szpitalu i już dali nam tam lekko do zrozumienia,że w szpitalu dietetyk jest na poziomie salowej,i jego rola polega również na rozwożeniu wózka z jedzieniem...a zarabia 800 zł...
no więc jak nie szpital to co?? w Polsce zawód dietetyka nie jest jeszcze tak popularny,wydaje mi się,że mało jest jeszcze ośrodków,centrów dietetycznych...
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-14, 19:33   #132
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

No generalnie jest tak, że np na Akademi Rolniczej kierunek Technologia żywności i żywienia człowieka jest 5 lat i po 2 roku się wybieta specjalizacje (można dietetyke), a po 5 ma sie magistra. A czasami studia są dwustopniowe, czyli najpiew są 3 lata i się robi licencjat, a póżniej zaraz po są studia II stopnia 2-letnie i po nich się robi magisterke. Narazie nasze studia są licencjackie, ale jestem pewna, że jak tylko nasz rocznik skończy to zrobią nam te dodatkowe, żebyśmy mogli mieć magistra.

Jeśli chodzi o te punkty, nie można tak powiedzieć ile tzreba mieć, żeby się dostać. Mogę ci powiedziec, że jak będziesz mieć razem 170 to na pewno się dostaniesz, ale nie gwarantuje tego przy np. 150 pkt. To w dużej mierze zależy od trudności matury. Zeszłoroczna biologia poszła raczej średnio, a podstawowa chemia całkiem dobrze. Nie wiem czy nie zrobią teraz i chemi i bioli rozszerzonej, jeśli tak to wtedy to 150 może starczyć. No i zależy jaki będzie poziom tej matury. W każdym razie życzę powodzenia, jak złożysz papiery to nawet jak się nie dostaniesz za pierwszym naborem to pisz odwołanie i czekaj. Jak się zwolnią miejsca, a na pewno tak będzie, to zadzwonią do Ciebie
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 15:20   #133
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

tripka laurenth dziękuję serdecznie za odpowiedzi
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 20:51   #134
jaclyn
Raczkowanie
 
Avatar jaclyn
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 60
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

[quote=laurenth;3453610]Studiuję dietetykę na AM w Poznaniu (która niedługo będzie Uniwersytetem Medycznym). Jestem na pierwszym roku, kierunek ten powstał w zeszłym roku. Należy podkreślić, że kierunek dietetyka jest kierunkiem (a nie specjalizacją jak na wielu AR) oraz to, że jest jak narazie jedynym takim kierunkiem na wydziale lekarskim II (z tego co wiem to na wszystkich akademiach medycznych dietetyka jest na wydziale Nauk o zdrowu), dzięki temu można powiedzieć, że prestiż takiego kierunku jest nieco wyższy.



Przepraszam laurenth ale nie mogę sie powstrzymać żeby tego nie skomentować

Prestiż większy może i tak.....( i tu nie ma znaczenia czy to będzie akademia medyczna czy uniwersytet ), ale co do poziomu to bym sie nie zgodziła. Potwierdza to opinia jednego z wykładowców AM z którym mamy anatomię,a który tez wyklada na dietece u was . Dietetyka jako osobny kierunke dopiero ruszyła w tym roku i nic do końca podobno nie jest wiadome, a wykladowcy z wielu przedmiotow dopiero zbierają doswiadczenia i sami sie uczą jak powinien wykladać zakres materiału, wymagania itp.Więc trudno mówić tu o doświadczeniu. Dietetyka na AR w Poznaniu( ktora tez ma być uniwersytetem, tak jak politechnikia i AE ) zawsze słyneła z wysokiego poziomu. Ale jedno czego wam bardzo za zdroszcze to to,że już od poczatku jesteście na tym kierunku,a nie tak jak my, dopiero na specjalizacji
jaclyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 17:16   #135
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

a co można robić po dietetyce ? układać jadłospisy w szpitalu ? no bo kurrcze jakoś nie wiem ,a nigdzie nie ma na ten temat informacji...
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 19:17   #136
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez su$ka Pokaż wiadomość
a co można robić po dietetyce ? układać jadłospisy w szpitalu ? no bo kurrcze jakoś nie wiem ,a nigdzie nie ma na ten temat informacji...
no tak w szpitalu układać jadłospisy to nie jest chyba wymarzone zajęcie...można pracować w centrach dietetycznych,można prywatnie działać,pracować w insytutach odnowy biologicznej,hotelach SPA,przedszkolach,restaur acjach,firmach cateringowych
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 21:36   #137
su$ka
Zakorzenienie
 
Avatar su$ka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 027
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

aha ,dzięki za odp
__________________

su$ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 13:13   #138
czarnapaula
Przyczajenie
 
Avatar czarnapaula
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 8
Wyślij wiadomość przez ICQ do czarnapaula GG do czarnapaula Send a message via Skype™ to czarnapaula
Smile Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Hello

Nio ja rowniez zamierzam w tym roku zlozyc dokumenty na Zdrowie Publiczne - specjalnosc dietetyka na Akademii Medycznej w Bytomiu. Obecnie koncze 2 rok Studium Farmaceutycznego w K-cach. Potem w weekendy zamierzam odrabiac staz w aptece no a w tygodniu studiowac dietetyke. Nio o ile sie dostane of course :P Z biologii podstawowej mialam 90%.
Mam nadzieje, ze tym razem uda mi sie w koncu dostac na dzienne, bo od tych 2 latek po maturce probowalam juz na wiele kierunkow (farmacja, analityka medyczna, biotechnologia) ale oczywiscie ta 'ukochana' reforma i koniecznosc posiadania matur z kilku przedmiotow (tj. chemia - podst+rozszerz, fizyka - podst+rozszerz) pokrzyzowala mi moje zyciowe plany ... Nio ale jak widac nie poddaje sie i bede dalej walczyc

Zycze powodzenia i wytrwalosci kandydatom oraz studentow tegoz kierunku
Pozdrawiam
czarnapaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 19:11   #139
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez czarnapaula Pokaż wiadomość
Hello

Nio ja rowniez zamierzam w tym roku zlozyc dokumenty na Zdrowie Publiczne - specjalnosc dietetyka na Akademii Medycznej w Bytomiu. Obecnie koncze 2 rok Studium Farmaceutycznego w K-cach. Potem w weekendy zamierzam odrabiac staz w aptece no a w tygodniu studiowac dietetyke. Nio o ile sie dostane of course :P Z biologii podstawowej mialam 90%.
Mam nadzieje, ze tym razem uda mi sie w koncu dostac na dzienne, bo od tych 2 latek po maturce probowalam juz na wiele kierunkow (farmacja, analityka medyczna, biotechnologia) ale oczywiscie ta 'ukochana' reforma i koniecznosc posiadania matur z kilku przedmiotow (tj. chemia - podst+rozszerz, fizyka - podst+rozszerz) pokrzyzowala mi moje zyciowe plany ... Nio ale jak widac nie poddaje sie i bede dalej walczyc

Zycze powodzenia i wytrwalosci kandydatom oraz studentow tegoz kierunku
Pozdrawiam
czarnapaula z 90% dostaniesz się na pewno
a którym studium farmaceutycznym sie uczysz??mogłabys mi cos wiecej napisac o nim? ?
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-04, 19:43   #140
czarnapaula
Przyczajenie
 
Avatar czarnapaula
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 8
Wyślij wiadomość przez ICQ do czarnapaula GG do czarnapaula Send a message via Skype™ to czarnapaula
Smile Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Dziekuje za pocieszenie Mam nadzieje, ze w koncu sie uda Jak dobrze, ze wymagaja tu only biologii
Co do mojego Studium Farmaceutycznego to pelna nazwa brzmi: Szkoła Policealna Województwa Śląskiego nr 2 w Katowicach i mieści sie przy ulicy Gliwickiej 276 na Załężu.
Nio ogolnie jest calkiem spoko Teraz troszke wiekszy lajcik, ale na 1 roku bylo dosc ciezko A to przez to ze bylo full przedmiotow takich bardzo obszernych typu anatomia, fizjologia, patofizjologia, zdrowie publiczne, chemia lekow A teraz zostaly nam glownie przedmioty zawodowe, ktore sa i przyjemne i pozyteczne :P tj. farmakologia, farmakognozja, Technologia Postaci Lekow (z nich bedzie exam zawodowy) nio mamy jeszcze Podstawy prawa i ekonomiki, j. łaciński, analize lekow, ale only po kilka godzin w semestrze, takze looz Nio i teraz doszly nam jeszcze cotygodniowe praktyki w aptece Czyli najfajniejsza czesc :P Obecnie jestesmy po 5h w piatki w aptekach otwartych (zarowno przy okienku jak i w recepturze), a w III sem.bylismy w aptekach zamknietych (czyli szpitalnych). No a w maju czeka nas miesieczna zblokowana praktyka przez 5 dni w tygodniu rowniez po 5h. Wtedy juz nie bedziemy miec zajec w studium, tylko same praktyki. No a 19 czerwca egzamin dyplomowy
Nio ogolnie moge przyznac, ze jestem zadowolona z tego studium takze polecam & zapraszam Po zdobyciu dyplomu czeka mnie jeszcze 2letni staż nio ale to juz normalnie za kaske Jesli chodzi o zarobki to jesli jest sie na stazu przez Urzad Pracy to mozna zarobic 600-800 zl, a jesli zawze sie umowe z apteka to od 1000-1200 zl. No a juz jako technik po odbytym stazu to podobno do 1500 zl. Takze nawet sie oplaca, przynajmiej praca jest pewna, bo aptek nie brakuje, no i jednoczesnie mozna i pracowac i dalej studiowac i sie doksztalcac Hehe :P
I ja rowniez mam pytanka jak tam leci na 1 roku dietetyki? Czy chemia jest rzeczywiscie taka ciezka? A jak pozostale przedmioty? Duzo zakuwania? Przeraza mnie to ze to w koncu AM i moze byc ciezko Please napisz cosik Z gory dziekuje
Pozdrawiam
czarnapaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 20:32   #141
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

czarnapaula - jestem dopiero na 1 roku dietetyki na Ślam-ie w Bytomiu,i pókin co nie ma jako tako samej chemii...-i z tego co wiem,takiego przedmiotu nie bedzie,elementy chemii pojawiaja sie tylko przy omawianiu białek,tłuszczy,cukrów.
Hmm..ogólnie też jestem zadowolona chociaż narazie mamy mało przedmiotów związanych z dietetyką-bo były to narazie tylko podstawy żywienia i żywienie człowieka,musielismy przebrnąć przez prze3dmioty takiej jak ochrona środowiska,zdrowie środowiskowe...aha no i są 2 razy w tyg zajęcia w szpitalu-tu mamy zajęcia z nauki o człowku (najgorsza bo tu się pojaiwa cała anatomia i fizjologia) oraz z propedeutyki zdrowia i choroby.
Jak narazie wedlug mnie nie jest tak ciężko,o tylko podczas sesji

a co do tego studium farmaceutycznego,to jaka jest nazwa tej szkoły?jest też w niej tryb zaoczny??
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 20:33   #142
Sampelek
Raczkowanie
 
Avatar Sampelek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 83
GG do Sampelek
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Czy coś mi da jeżeli skończe w technikum kierunek technik żywienia i gospodarstwa domowego albo technik technologii żywności i będe chciała iść na dietetyke?
Sampelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 21:07   #143
czarnapaula
Przyczajenie
 
Avatar czarnapaula
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 8
Wyślij wiadomość przez ICQ do czarnapaula GG do czarnapaula Send a message via Skype™ to czarnapaula
Smile Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez tripka Pokaż wiadomość
czarnapaula - jestem dopiero na 1 roku dietetyki na Ślam-ie w Bytomiu,i pókin co nie ma jako tako samej chemii...-i z tego co wiem,takiego przedmiotu nie bedzie,elementy chemii pojawiaja sie tylko przy omawianiu białek,tłuszczy,cukrów.
Hmm..ogólnie też jestem zadowolona chociaż narazie mamy mało przedmiotów związanych z dietetyką-bo były to narazie tylko podstawy żywienia i żywienie człowieka,musielismy przebrnąć przez prze3dmioty takiej jak ochrona środowiska,zdrowie środowiskowe...aha no i są 2 razy w tyg zajęcia w szpitalu-tu mamy zajęcia z nauki o człowku (najgorsza bo tu się pojaiwa cała anatomia i fizjologia) oraz z propedeutyki zdrowia i choroby.
Jak narazie wedlug mnie nie jest tak ciężko,o tylko podczas sesji

a co do tego studium farmaceutycznego,to jaka jest nazwa tej szkoły?jest też w niej tryb zaoczny??

Pelna nazwa brzmi: Szkoła Policealna Województwa Śląskiego nr 2 w Katowicach i mieści sie przy ulicy Gliwickiej 276 na Załężu.
Z tego co wiem to wczesniej byl tam tryb zaoczny (ale nie wiem czy zajecia odbywaly sie w weekendy czy tez w tygodniu w systemie wieczorowym) ale obecnie z niego zrezygnowali bo podobno bylo malo chetnych zeby zrobic grupe
Nio ale to ciesze sie, ze nie ma jakiejs takiej very zaawansowanej chemii bo tak mnie juz straszono ... :/ Thx za info
__________________
"Przeciwności są jak schody, które na wysokie piętra prowadzą. Niby zawadzają, a prowadzą coraz wyżej..."
czarnapaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 14:48   #144
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Przepraszam laurenth ale nie mogę sie powstrzymać żeby tego nie skomentować

Prestiż większy może i tak.....( i tu nie ma znaczenia czy to będzie akademia medyczna czy uniwersytet ), ale co do poziomu to bym sie nie zgodziła. Potwierdza to opinia jednego z wykładowców AM z którym mamy anatomię,a który tez wyklada na dietece u was . Dietetyka jako osobny kierunke dopiero ruszyła w tym roku i nic do końca podobno nie jest wiadome, a wykladowcy z wielu przedmiotow dopiero zbierają doswiadczenia i sami sie uczą jak powinien wykladać zakres materiału, wymagania itp.Więc trudno mówić tu o doświadczeniu. Dietetyka na AR w Poznaniu( ktora tez ma być uniwersytetem, tak jak politechnikia i AE ) zawsze słyneła z wysokiego poziomu. Ale jedno czego wam bardzo za zdroszcze to to,że już od poczatku jesteście na tym kierunku,a nie tak jak my, dopiero na specjalizacji
No jakby to czy coś jest uniwersytetem czy akademią nie miało znaczenia to rozgraniczenie by było niepotrzebne, ale jednak jest więc coś znaczy. Może w Polsce nie aż tak wiele, ale za granicą troche wiecej.
Z kim macie anatomie jeśli można wiedzieć? My mamy anatomie jeden semestr więc nie wydaje mi sie by byl to przedmiot, ktory odzwierciedla poziom kierunku, ba jest to przedmiot, ktory ma cala medyczna. Pozatym wykladowcy z innych katedr to raczej niewiele wiedza jesli mam byc szczera. Bo co niektorzy to sa tak bardzo poinformowani, ze nie wiedza ze kierunek dietetyka istnieje.
Jesli chodzi o doswiadczenie to owszem, pierwszy rok, kiedys trzeba zaczac, ale nie mow, ze nie maja doswiadczenia wykladowcy od przedmiotow takich jak zywienie człowieka zdrowego, ktorzy napisali nie jedna ksiazke na ten temat, z ktorej byc może i wy się uczycie.
Zaznacze tez, ze idac na zywienie nie ucze sie matmy i fizyki tak jak wy na pierwszym roku. Fajna jest roznorodnosc przedmiotow, ale bez przesadny, na co dietetykowi fizyka i rozbudowana matma (bo dodawac, odejmować, mnożyc, dzielic to kazdy po LO powinen umiec, a raczej calki, czy funkcje to niespecjalnie sa przydatne w takim zawodzie).
W zasadzie nie ma co sie sprzeczac, każdy chwali swoje. Dostalam sie rowniez na technologie zywnosci na AR, ale wybrałam AM. Co bedzie dalej zobaczymy, narazie jest ciekawie. Mam juz wykaz przedmiotow na 3 lata az do licencjatu wiec jak ktos by chcial wiedziec co my tam mamy to moge napisac.
Pozdrawiam
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 14:50   #145
laurenth
Raczkowanie
 
Avatar laurenth
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 193
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Sampelek Pokaż wiadomość
Czy coś mi da jeżeli skończe w technikum kierunek technik żywienia i gospodarstwa domowego albo technik technologii żywności i będe chciała iść na dietetyke?
Ja skończyłam LO więc nie wiem czego was tam uczyli, ale myśle, że na pewno bedziesz miala jakies wieksze doswiadczenie. Ale rodzaj skonczonej szkoly nie jest brany pod uwage, wiec bedziesz musiala sie uczyc tego samego co wszyscy i uczestniczyc normalnie we wszystkich zajeciach.
laurenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 17:30   #146
evi_motylek
Raczkowanie
 
Avatar evi_motylek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łęczna
Wiadomości: 171
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Sampelek jesli masz jakies pytanie lub wątpilwośći dotyczace prfilu żywienie i gospodarstwo domowe to pytaj smiamlo ja wlasnie jestem w drugiej klasie technikum o takim profilu i jestem zadowolona. nie moge opowiedziec ci na pytanie czy ten profil cos ułatwi na dietetyce bo sama sie nad tym zastanawiam ale na pytania dotyczace przedmiotów itd chcetnie odpowiem wiec smialo pisz na pw zeby nie zaśmiecac forum
evi_motylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 18:26   #147
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Orientuje się któraś z Was ile może zarabiać dietetyk??? Wiem, że specjalizacji jest raczej sporo, ale tak mniej więcej??
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 11:59   #148
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez agness51 Pokaż wiadomość
Orientuje się któraś z Was ile może zarabiać dietetyk??? Wiem, że specjalizacji jest raczej sporo, ale tak mniej więcej??
zależy gdzie...w szpitalu dietetyk podobno zarabia 800zł.....
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 14:03   #149
Sampelek
Raczkowanie
 
Avatar Sampelek
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 83
GG do Sampelek
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

evi_motylek z nieba mi spadłaś. Właśnie sie zastanawiam czy iść na to po gimnazjum i nie jestem pewna. Jak tam jest? I co konkretnie uczą jeżeli chodzi o te żywienie?
Sampelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 11:05   #150
evi_motylek
Raczkowanie
 
Avatar evi_motylek
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łęczna
Wiadomości: 171
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Sampelek: KLASA I:
technologia gastronomiczna z obsługą konsumenta 3lekcje wtygonidu
urzadzanie zakładów gastronomicznych2razy
podstawy żywienia człowieka też 2 razy w tyg
KLASA II:
odchodzą na rok podstawy żywienia
ale dochodzą za to przedmioty tkj.
higienia i ochrona zdrowia2x
mikrobiologia2x
podstawy psychologii2x
przepisy ruchu drogowegox1
ekonomia x1

jesli chodzi dokładnie o zywienie to najwiecej wspolnego maja podstawy żywienia reszta przedmiotów tez jest fajna no ale juz dotyczy czego innego

W klasie III prawdopodobie dojdzie DIETETYKA JUPI
evi_motylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-18 11:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.