STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd. - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-15, 17:54   #2221
24godzin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Czy jest tu ktoś może kto studiuje dietetykę na uwm lub studiował ją rok, dwa, trzy lata temu?
24godzin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 18:17   #2222
katedaniels
Przyczajenie
 
Avatar katedaniels
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Jestem na 2 roku dietetyki na UWM
katedaniels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 00:13   #2223
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

hej dziewczyny.Czy powiecie mi co tak naprawdę dają studia podyplomowe?Czy mając mgr ze zdrowia publicznego lub kosmetologii warto zrobic podyplomówke z dietetyki,to jest,co mi tak naprawdę by to dało,czy jakies uprawnienia po niej będę mieć?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 22:39   #2224
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny.Czy powiecie mi co tak naprawdę dają studia podyplomowe?Czy mając mgr ze zdrowia publicznego lub kosmetologii warto zrobic podyplomówke z dietetyki,to jest,co mi tak naprawdę by to dało,czy jakies uprawnienia po niej będę mieć?
Dietetyk nie jest w zasadzie zawodem regulowanym w polskim prawie, więc ciężko mówić o jakichś uprawnieniach. To nie jak z prawnikiem i aplikacją. Co innego, jak na to patrzą pracodawcy. Podyplomówka po pokrewnej dziedzinie może się całkiem nieźle komponować, ale jeśli ktoś zrobi ją po politologii, to pewnie nie ma co liczyć na pracę.

A ja mam inne pytanie. Czy ktokolwiek studiował dietetykę w Warszawie na prywatnej uczelni i może cokolwiek o tym powiedzieć. Z tego, co podpowiedział mi wujek Google, taką ofertę mają trzy uczelnie:
- Wyższa Szkoła Rehabilitacji
- Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji
- Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości (Mydłowskiej).

Tylko ta druga figuruje w jakichkolwiek rankingach, z drugiej strony nie ma nawet programu studiów na stronie, a to mało poważnie wygląda. Zastanawiam się nad hobbystycznym studiowaniem dietetyki, a tylko prywatne uczelnie wchodzą w grę (jestem starą krową, maturę miałam 10 lat temu i to bynajmniej nie z biologii i chemii). Każda informacja mi się przyda.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 10:00   #2225
marzanna_1984
Przyczajenie
 
Avatar marzanna_1984
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 12
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Ja studiowałam technologię żywności i żywienia człowieka. Same studia były ciekawe, jednak nie tak jak bym się tego spodziewała. Skończyłam je, jestem magistrem inżynierem, pracowałam 1,5 roku w zawodzie i dzięki temu dowiedziałam się, że nie chcę tego robić dalej. Teraz zajmuję się zupełnie czymś innymi i w końcu jestem szczęśliwa.
marzanna_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 22:11   #2226
Lila544
Przyczajenie
 
Avatar Lila544
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Dziewczyny, mam pytanie - dietetyka w Poznaniu na WSZUiE czy na AWF?
Lila544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:10   #2227
baska_922
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 21
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Cytat:
Napisane przez Lila544 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie - dietetyka w Poznaniu na WSZUiE czy na AWF?
Ja idę od października na kosmetologię na WSZUiE - nie wiem jak u nich jest z dietetyką, ale o kosmetologii się naczytałam trochę i dałam się przekonać

Cytat:
Napisane przez marzanna_1984 Pokaż wiadomość
Ja studiowałam technologię żywności i żywienia człowieka. Same studia były ciekawe, jednak nie tak jak bym się tego spodziewała. Skończyłam je, jestem magistrem inżynierem, pracowałam 1,5 roku w zawodzie i dzięki temu dowiedziałam się, że nie chcę tego robić dalej. Teraz zajmuję się zupełnie czymś innymi i w końcu jestem szczęśliwa.
To ciekawe - dlaczego nie chcesz tego robić?
baska_922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-19, 09:45   #2228
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Jeszcze ewentualnie szkoła Mydłowskiej w Wawie, ale to najlepiej podjechać na miejsce i tam wszystko ogarnąć. Program długi, niektórzy prowadzący znani z tematu, ale to tak jak mówię - bierzcie pod uwagę samą szkołę, ale wszystko sobie porównujcie też w stosunku do innych.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 22:51   #2229
CrispyLady9
Przyczajenie
 
Avatar CrispyLady9
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 29
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Od tego roku wybieram się na dietetykę. Mam już Dietetykę Ciborowskiej, i zastanawiam się nad zakupem norm żywienia Jarosza, podstaw żywienia klinicznego Sobotki i 3 tomów Gawęckiego. Czy jest sens to wszystko kupowac? Czy informacje nie bedą się mocno powtarzały?
__________________
Było: 73kg
Jest: 64kg
Będzie: 60kg
CrispyLady9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 10:57   #2230
gosia72x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 24
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Cytat:
Napisane przez CrispyLady9 Pokaż wiadomość
Od tego roku wybieram się na dietetykę. Mam już Dietetykę Ciborowskiej, i zastanawiam się nad zakupem norm żywienia Jarosza, podstaw żywienia klinicznego Sobotki i 3 tomów Gawęckiego. Czy jest sens to wszystko kupowac? Czy informacje nie bedą się mocno powtarzały?
Hej ja w tym roku skończyłam licencjat w NWSM we Wrocławiu i osobiście kupiłam dużo podręczników . Ciborowska przydała się na zajęcia z chemii i biochemi , bo jest troche szczegółowa , 3 tomy Gawęckiego też się przydały , Sobotka - to żywienie kliniczne (dojelitowe ) ciężki temat ale ciekawy . My wykłady mieliśmy z lekarką , która sama publikuje , więc od niej były wykłady. Na zarys chorób wewnętrznych polecają "Choroby wewnętrzne " F.Kokota. mam i jest przystępnie napisany podręcznik, Ogólnie podręczników jest sporo i nie raz się tematy powielają ,ale może być przystępniej napisany. Dużo korzystałam z bibioteki ale potem kupowałam książki ,bo okazały się ciekawe. Normy Jarosza są w IZZ można sciągnąć. Pozdrawiam Gosia
gosia72x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 12:19   #2231
CrispyLady9
Przyczajenie
 
Avatar CrispyLady9
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 29
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Dzięki wielkie za pomoc! Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co do podręczników to bardzo chętnie poczytam
__________________
Było: 73kg
Jest: 64kg
Będzie: 60kg
CrispyLady9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-22, 14:32   #2232
katedaniels
Przyczajenie
 
Avatar katedaniels
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Ciborowską miałam, jednak u nas nie kazali z niej korzystać, raczej ją odradzali. 3 tomu Gawęckiego to podstawa. Praktyczny podręcznik dietetyki Jarosza jest bardzo przydatny. I jeszcze Tabele składu i wartości odżywczej Kunachowicz są niezłe. Z normami jest o tyle problem że dosyć czesto się zmieniają, poza tym wszystko jest dostępne w internecie, wystarczy sobie wydrukować
katedaniels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 09:35   #2233
gosia72x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 24
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Hej jeżeli chodzi o Ciborowską to u nas też nie robiła "wrażenia" ale mi się przydała na biochemię. Ogólnie polecane sę wszystkie żółte książeczki z IZZ - tematyka poszczególnych jednostek chorobowych. Na biochemie - to Biochemia Steyera ale wydanie to bardzo stare ponoć nowsza wersja jest kiepska - nie wiem udało mi się kupić starą wersje w antykwariacie za 50 zł. dało się przetrwać. Polecam "Mikrobiologię techniczną " Z.Lubudzisza . Często korzystaliśmy z "Wielkiej Interny" , koleżanka posiada . Księga mega ale dobra. Na pierwszych zajęciach napewno wykładowcy będą podawać literaturę a jak nie to zapytaj co polecają. Dobrym źródłem wiedzy są czasopisma medyczne . za darmo możesz poczytać w internecie "Bromatologia i chemia toksykologiczna " xxx wejdz w zakładke "nasze wydawnictwa " w prawym dolnym rogu i tam znajdziesz archiwalne numery. "Medycyna metaboliczna" też są atrykuły do pobrania. Z czasem sama sobie wyrobisz zdanie na temat niektórych pozycji w literaturze i co do ciebie bardziej "przemawia". Pozdrawiam Gosia

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-19 o 17:37 Powód: Link.
gosia72x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 18:31   #2234
Lila544
Przyczajenie
 
Avatar Lila544
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 5
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Cytat:
Napisane przez baska_922 Pokaż wiadomość
Ja idę od października na kosmetologię na WSZUiE - nie wiem jak u nich jest z dietetyką, ale o kosmetologii się naczytałam trochę i dałam się przekonać
Zapisałam się ostatecznie na WSZUiE. Będzie trochę stresu znając życia i znając mnie, ale mam nadzieję, że wyjdę na tym dobrze - najwyżej tam zeświruje
Lila544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 21:58   #2235
CrispyLady9
Przyczajenie
 
Avatar CrispyLady9
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 29
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Czy jest sens trzymać notatki z poprzednich lat czy lepiej się ich pozbyć?
__________________
Było: 73kg
Jest: 64kg
Będzie: 60kg
CrispyLady9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 10:37   #2236
Florentynika
Przyczajenie
 
Avatar Florentynika
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Cytat:
Napisane przez Lila544 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie - dietetyka w Poznaniu na WSZUiE czy na AWF?
WSZUiE to jest chyba taka uczelnia stricte nastawiona na te kierunki jak dietetyka i kosmetologia, na AWF-ie nie wiem, czy mają takie zaplecze techniczne, ale mogę się mylić. Niezależnie od tego, co tam możecie sobie myśleć, to dietetyka jest w tej chwili bardzo pożądanym kierunkiem i jest dużo propozycji pracy tak jak widzę. A jak nie to można założyć własny gabinet - wiadomo, trzeba mieć na to pieniądze, ale nie jest to niemożliwe.
Florentynika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 09:34   #2237
herbatkauemilki
Przyczajenie
 
Avatar herbatkauemilki
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 12
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Pracy po dietetyce masz dużo tak naprawdę. Nie tylko jako dietetyk we własnym gabinecie czy diet coach ale też w technologii żywienia, no masa propozycji. Przetrzep internet dobra rada: wybierz dobrą uczelnię, bo dietetyków jest coraz więcej a zapotrzebowanie jest na tych najlepszych z najlepszych Słyszałam, że dobrą dietetykę mają na Uniwerku Medycznym w Łodzi, poczytaj sobie opinie.
herbatkauemilki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 13:20   #2238
justyna188
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 3
Smile Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Polecam studiowanie dietetyki na xxx czyli w tzw. Medyku. Sama skończyłam tą szkołę i udało mi się od razu znaleźć pracę w poradni dietetycznej. Bardzo dobrze wspominam naukę, zdobyłam merytoryczną wiedzę, było też sporo zajęć praktycznych, więc jeśli komuś zależy na dobrej jakości studiach to Medyk jest dla niego.

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2017-11-15 o 18:37 Powód: link
justyna188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-15, 13:51   #2239
jolabeauty12
Przyczajenie
 
Avatar jolabeauty12
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 3
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Dietetyka to bardzo ciekawy temat, w którym zawsze jest mnóstwo nowości. Uważam, że jest to dziedzina, w której zawsze warto się doszkalać. Ja ostatnio zapisałam się na studia podyplomowe w wskz właśnie z dietetyki i jestem mega zadowolona. Jeśli ktoś byłby zainteresowany studiami podyplomowymi to serdecznie polecam tą uczelnie.
jolabeauty12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-21, 11:07   #2240
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Modny i ciekawy kierunek. Ciekawe jak po tym z pracą. Wydaje mi się, że możliwości pracy są dość okrojone.
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 10:38   #2241
Paulina9912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 1
Dot.: STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd.

Pracy w branży dietetycznej nigdy nie zabraknie. Społeczeństwo ma tendencje to tycia, ale też dużo osób coraz częściej zaczyna się interesować swoim zdrowiem i chce świadomie jeść. Pracuje w branży już 5 lat i nie narzekam. Ostatnio dodatkowo zapisałam się na studia podyplomowe na WSKZ z dietetyki w sporcie bo coraz części sportowców przychodzą do poradni. Zdecydowanie polecam ten kierunek zawodowy.
Paulina9912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-18 11:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.