Szwecja - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-14, 15:56   #151
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

mozesz sobie wyrobic karte i naladowac na okreslony czas i strefe

http://www.vasttrafik.se/sv/Priser--...alp-mig-valja/

Posiadacze kart ISIC, CSN, Mecenat lub Membit maja 25% znizki.

http://www.vasttrafik.se/Priser--Pro...udentrabatter/

Bilety kupisz tu:

http://www.vasttrafik.se/sv/Priser--...ningsstallen1/

Edytowane przez Blushy
Czas edycji: 2010-06-14 o 15:59
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 21:20   #152
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

A teraz tak na chłopski rozum, chciałabym bilet 30 dniowy by jeździć po Goteborgu plus gmina Partille, studencki. Jaki jest jego koszt i nazwa (konkretna) Nie mogę się odnaleźć jakoś na stronie komunikacji...
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 06:26   #153
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji



---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

wydaje mi sie,ze to bedzie Göteborg + ... 590 kr (ooo Partille ) http://www.vasttrafik.se/Priser--Pro...gar/Goteborg-/
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 10:05   #154
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Framme czemu takie oczka na nazwę Partille? ;-) Jeszcze tutaj mieszkam ale od lipca już nie
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 18:55   #155
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Framme czemu takie oczka na nazwę Partille? ;-) Jeszcze tutaj mieszkam ale od lipca już nie
Bo jest fajna promocja w Allum (kawa + kanelbulle 9kr), bo macie Lay's ! i tania pizze (40 kr). A na dodatek bardzo tam ladnie Bylam w niedziele Mam tam kolezanke
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 19:59   #156
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Ładnie tutaj jest, zgodzę się i przede wszystkim wygodnie bo wszystko jest w Allum no i System obok ale niestety jestem na etapie szukania nowego mieszkania i jest ciężko
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 22:54   #157
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Ładnie tutaj jest, zgodzę się i przede wszystkim wygodnie bo wszystko jest w Allum no i System obok ale niestety jestem na etapie szukania nowego mieszkania i jest ciężko
Jest, bardzo dlugo sie czeka jesli chcesz wynajac od kommuny badz jakiegos innego... no nie wiem jak sie to nazywa, zwiazku czy cos. A cos prywatnie? Na blocket.se na przyklad, tam mnostwo mieszkan w Göteborgu wynajmuja
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 15:51   #158
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Framme owszem wynajmują ale chyba niechętnie Polakom... Wertuje każdego dnia blocket piszę tonę maili i nic nawet nie odpisują
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 18:21   #159
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Framme owszem wynajmują ale chyba niechętnie Polakom... Wertuje każdego dnia blocket piszę tonę maili i nic nawet nie odpisują
To rzeczywiscie nieciekawie... A po szwedzku maile piszecie czy po angielsku? Przepraszam za to pytanie,ale chodzi o to, ze mimo iz nam sie wydaje,ze Szwedzi sa tacy otwarci i mili to wiem z doswiadczenia, ze jak wszystko jest zalatwiane po szwedzku to jest sie lepiej traktowanym,tolerowanym itd... Duzo rasistow tutaj.A jeszcze wiecej Szwedow zwyczajnie uwaza brak jezyka za duzy minus.
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 19:17   #160
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Z tego co wiem, to mieszkanie z drugiej reki jest duzo drozsze i nie do konca sie oplaca.

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Framme owszem wynajmują ale chyba niechętnie Polakom... Wertuje każdego dnia blocket piszę tonę maili i nic nawet nie odpisują
Nie odpisuja nie dlatego, ze jestes Polka, tylko nawet sobie nie wyobrazasz ile osob jest w podobnej sytuacji i poszukuje mieszkania. Kiedys przerabialismy taka sytuacje z moja 2 polowka i pamietam, ze ogloszenie bylo juz nieaktualne rano w dniu ogloszenia (czyli zaraz po ogloszeniu), ponoc do wlasciciela zadzwonilo ze 100 osob, wprawdzie to byl Sthlm, ale u Ciebie pewnie jest ten sam problem...

I nie masz podstaw, zeby czuc sie w Szwecji zle "bo jestes Polka" , Szwedzi maja tak, ze "swojemu" ufaja najbardziej, a obcokrajowcom dopiero wtedy, gdy moga ich blizej poznac, nawet gdy dana osoba nie zna jezyka. Mimo, ze dobrze znaja angielski, to zdecydowanie wola rozmawiac w swoim jezyku.

Ludzie za duzo sie nasluchali o roznych napadach i kradziezach, wiekszosc to sprawka imigrantow (i nie mowie tu o Polakch), poza tym panuje opinia, ze imigranci siedza w domu, nie pracuja i tylko wykorzystuja socjal jak sie tylko da.
Jednak, co do jezyka to prawda, Szwedzi uwazaja , ze jak sie mieszka w danym kraju, to wypada znac jezyk tego kraju (i chyba niz w tym dziwnego ), ale jezyk i tak i tak szybko przyjdzie.

Edytowane przez Blushy
Czas edycji: 2010-06-16 o 19:19
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 19:23   #161
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Po angielsku, po szwedzku to ja mogę napisać na translatorze;-) Nie wiem czy tak to Szwedzi postrzegają tak jak piszesz, ale ja wole używać języka w którym wiem, że się na pewno dogadam bez żadnych niedomówień niż coś kaleczyć Ciężko jest i to bardzo, a tym bardziej, że zmiana mieszkania spadła na nas jak grom z jasnego nieba właścicielka jest młoda i patrząc na jej zachowanie to po prostu głupia. Rezygnuje z własnego mieszkania bo się zakochała i stwierdziła, że mieszkanie ( za które de facto nie płaci) jej nie potrzebne Ah szwedki i ich miłostki...
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 19:28   #162
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Po angielsku, po szwedzku to ja mogę napisać na translatorze;-) Nie wiem czy tak to Szwedzi postrzegają tak jak piszesz, ale ja wole używać języka w którym wiem, że się na pewno dogadam bez żadnych niedomówień niż coś kaleczyć Ciężko jest i to bardzo, a tym bardziej, że zmiana mieszkania spadła na nas jak grom z jasnego nieba właścicielka jest młoda i patrząc na jej zachowanie to po prostu głupia. Rezygnuje z własnego mieszkania bo się zakochała i stwierdziła, że mieszkanie ( za które de facto nie płaci) jej nie potrzebne Ah szwedki i ich miłostki...
hehe, skad ja to znam. Rezygnuja z mieszkania, wprowadzaja sie do faceta a potem stwierdzaja ze to jednak nie byla wielka milosc i to ona musi sie wyprowadzic i znowu szukac, a facet ma wszystko gdzies bo jest na swoim
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 20:00   #163
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Blushy Pokaż wiadomość
hehe, skad ja to znam. Rezygnuja z mieszkania, wprowadzaja sie do faceta a potem stwierdzaja ze to jednak nie byla wielka milosc i to ona musi sie wyprowadzic i znowu szukac, a facet ma wszystko gdzies bo jest na swoim
Blushy dokładnie!!! tylko, że "moja szwedka" mieszka u chłopaka 6 pięter wyżej, nad nami
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 21:44   #164
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Blushy dokładnie!!! tylko, że "moja szwedka" mieszka u chłopaka 6 pięter wyżej, nad nami
To dopiero inteligetna Szwedka. Jak wszystkie inne zreszta :P Duze dzieci wg mnie.
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 22:05   #165
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Framme Pokaż wiadomość
To dopiero inteligetna Szwedka. Jak wszystkie inne zreszta :P Duze dzieci wg mnie.
Wszystkie? dlaczego?
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 08:24   #166
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Blushy Pokaż wiadomość
Wszystkie? dlaczego?
No dobra,moze troche zle to okreslilam... Chodzi mi o to, ze Szwedki (piszac "wszystkie" mam na mysli wszystkie,ktore znam osobiscie, innych nie oceniam) generalnie sa beztroskie i raczej nie zwazaja na konsekwencje swoich czynow. Generalnie samowolka. Nie wiem czy to kwestia wychowania czy jak, ale one zwyczajnie robia to co im sie aktualnie wydaje fajne a potem placza po katach, zamiast najpierw sie zastanowic...
Tak jak mowie: wywnioskowane z obserwacji Szwedek w wieku 16- 20 lat.
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 09:53   #167
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Framme Pokaż wiadomość
No dobra,moze troche zle to okreslilam... Chodzi mi o to, ze Szwedki (piszac "wszystkie" mam na mysli wszystkie,ktore znam osobiscie, innych nie oceniam) generalnie sa beztroskie i raczej nie zwazaja na konsekwencje swoich czynow. Generalnie samowolka. Nie wiem czy to kwestia wychowania czy jak, ale one zwyczajnie robia to co im sie aktualnie wydaje fajne a potem placza po katach, zamiast najpierw sie zastanowic...
Tak jak mowie: wywnioskowane z obserwacji Szwedek w wieku 16- 20 lat.
Z tego co zauważyłam to starsze szwedki tak samo robią, bez zastanowienia, a później lament, co ona zrobi... Cóż inna kultura, inny sposób myślenia, tylko, że one mają większe możliwości
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 18:48   #168
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
Z tego co zauważyłam to starsze szwedki tak samo robią, bez zastanowienia, a później lament, co ona zrobi... Cóż inna kultura, inny sposób myślenia, tylko, że one mają większe możliwości
to fakt.
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 21:49   #169
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Co taka cisza?
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 00:56   #170
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Framme Pokaż wiadomość
No dobra,moze troche zle to okreslilam... Chodzi mi o to, ze Szwedki (piszac "wszystkie" mam na mysli wszystkie,ktore znam osobiscie, innych nie oceniam) generalnie sa beztroskie i raczej nie zwazaja na konsekwencje swoich czynow. Generalnie samowolka. Nie wiem czy to kwestia wychowania czy jak, ale one zwyczajnie robia to co im sie aktualnie wydaje fajne a potem placza po katach, zamiast najpierw sie zastanowic...
Tak jak mowie: wywnioskowane z obserwacji Szwedek w wieku 16- 20 lat.
dobrze, ze my Polki zawsze mamy glowe na karku , co to nie my tak naprawde narodowosc nie ma tu nic do rzeczy, czy to Szwedki czy Polki czy inne, to wszedzie znajda sie mniej lub bardziej myslace. Nie lubie takiego myslenia "Szwedki to sa taki i takie", "Brytyjki takie i takie" "Arabowie tacy i tacy". Bez sensu. tym bardziej jesli opinia ogolu oparta jest jedynie na doswiadczeniach z kilkoma jednostkami.

A tak z innej beczki: podobal sie Wam slub Victorii i Daniela? Mi bardzo

Edytowane przez Blushy
Czas edycji: 2010-06-21 o 00:59
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 08:15   #171
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Blushy Pokaż wiadomość
dobrze, ze my Polki zawsze mamy glowe na karku , co to nie my tak naprawde narodowosc nie ma tu nic do rzeczy, czy to Szwedki czy Polki czy inne, to wszedzie znajda sie mniej lub bardziej myslace. Nie lubie takiego myslenia "Szwedki to sa taki i takie", "Brytyjki takie i takie" "Arabowie tacy i tacy". Bez sensu. tym bardziej jesli opinia ogolu oparta jest jedynie na doswiadczeniach z kilkoma jednostkami.

A tak z innej beczki: podobal sie Wam slub Victorii i Daniela? Mi bardzo
Zaznaczylas tlustym drukiem to co Tobie odpowiada. Napisalam, ze oceniam te ktore znam i one WSZYSTKIE sa takie jakimi je opisalam. Nie oceniam osob z Kiruny albo Stockholmu, bo tam nie bylam, moze tam sie inaczej zyje to i myslenie jest inne. Tak wygladaja Szwedki z mojego punktu widzenia i wg mnie to czy sie jest Japonczykiem czy Arabem czy Szwedem czy moze Nigeryjczykiem ma znaczenie. W kazdym kraju jest inny sposob wychowania, inne zasady, inne warunki do zycia.To chyba wplywa po czesci na nasz rozwoj, prawda?My Polki mamy glowy na karku, bo w naszym kraju trzeba umiec niezle kombinowac, zeby zyc na wysokim poziomie. Ale "co to nie my" ? To do czego? Ja nie napisalam, ze Szwedki sa gorsze, a tego beztroskiego zycia to im nawet zazdroszcze
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 19:15   #172
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

A no to zle zrozumialam. Zareagowalam, bo wielu Polakow w Szwecji i pewnie tez w innych krajach wypowiada sie o miejscowych jak o delikatnie mowiac osobach srednio rozgarnietych/dziwnych, a ja nie toleruje takiego podejscia i generalizowania . Ale nie zgodze sie, ze Polki maja glowy na karku, bo mnostwo Polek wcale nie mysli co robi (jest znane powiedzenie "madry Polak po szkodzie") Nie wszystkie potrafia kombinowac i nie wszystkie zyja na wysokim poziomie. To jest sprawa indywidualna, zalezy od danej osoby. Mimo zycia w tym samym kraju, zadna osoba nie jest wychowana w identyczny sposob, kazda osoba ma inne wartosci i kazda co innego wyniosla z domu. Ale faktem jest, ze w Polsce wiecej ludzi dostalo od zycia po d... niz w Szwecji.
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 22:46   #173
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Blushy Pokaż wiadomość
A no to zle zrozumialam. Zareagowalam, bo wielu Polakow w Szwecji i pewnie tez w innych krajach wypowiada sie o miejscowych jak o delikatnie mowiac osobach srednio rozgarnietych/dziwnych, a ja nie toleruje takiego podejscia i generalizowania . Ale nie zgodze sie, ze Polki maja glowy na karku, bo mnostwo Polek wcale nie mysli co robi (jest znane powiedzenie "madry Polak po szkodzie") Nie wszystkie potrafia kombinowac i nie wszystkie zyja na wysokim poziomie. To jest sprawa indywidualna, zalezy od danej osoby. Mimo zycia w tym samym kraju, zadna osoba nie jest wychowana w identyczny sposob, kazda osoba ma inne wartosci i kazda co innego wyniosla z domu. Ale faktem jest, ze w Polsce wiecej ludzi dostalo od zycia po d... niz w Szwecji.
Co indywidualne to indywidualne, co cecha narodowa to cecha narodowa
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 21:58   #174
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Halo halo dziewczyny!!! Cos tutaj przysnelo nam sie chyba?? Jak wakacje Wam mijaja? Jedziecie do kraju czy moze juz tam jestescie albo juz wrocilyscie? Jak wrazenia? NwZt, jak z mieszkaniem??
Zyjcie dziewczeta, zyjcie!
Blushy, gdzie mieszkasz? Tez Göteborg??
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 12:32   #175
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Ja nadal siedzę w Szwecji i czekam na lepsze samopoczucie
Dostałam tu strasznej alergii (w Niemczech takiej nie miałam ;(!), bo mam łąkę pod nosem, języka sama się nie nauczę (jejku, jak to się wymawia), już wolę zabrać się za angielski, ale w ogóle nie mam motywacji Siedzę i się nudzę i dlatego wam marudzę
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 17:02   #176
NwZt
Raczkowanie
 
Avatar NwZt
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Miasto Bogów ;-)
Wiadomości: 61
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Żyję, żyję tylko mam tyle pracy, że nie mam czasu nawet włączyć laptopa... a mieszkanie? Tymczasowo wynajem pokoju, ale nie umiem tak ze współlokatorami...
__________________
I'm lovin' it... ;-)
NwZt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 20:33   #177
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Sternhen_7
A co to za alergia? Nie wiem czy Cie to pocieszy, ale ja tez jak przyjechalam to wyszlo mi jakies paskudztwo i jest na tyle upierdliwe, ze mam je do tej pory (3 lata) Tylko, ze ja mam AZS i kilka innych schorzen, ale musze powiedziec, ze tu jestem jakos bardziej chorowita niz w Polsce... moze to zwykly zbieg okolicznosci.. Szkoda, ze jestes az pod Stockholmem, pomoglabym Ci z jezykiem...

NwZt
To nieciekawie... A nadal jestes na Partille? U Szwedow mieszkasz czy u Polakow?

P.S. Ktos z wizazu pisal do mnie na gg, czy byla to moze ktoras z Was? Jesli tak to napiszcie prosze jeszcze raz Sluze pomoca
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 23:32   #178
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Znacie jakieś w miarę tanie drogerie w Goteborgu? Takie ala rossmann, natura...

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

Cytat:
Napisane przez NwZt Pokaż wiadomość
A teraz tak na chłopski rozum, chciałabym bilet 30 dniowy by jeździć po Goteborgu plus gmina Partille, studencki. Jaki jest jego koszt i nazwa (konkretna) Nie mogę się odnaleźć jakoś na stronie komunikacji...
Ja polecam bilet trzymiesięczny, kosztuje 900 koron dla osób poniżej 26 lat i możesz bez ograniczeń każdym środkiem transportu po Goteborgu jeździć.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 23:34   #179
Framme
Raczkowanie
 
Avatar Framme
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szwecja
Wiadomości: 458
GG do Framme
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Znacie jakieś w miarę tanie drogerie w Goteborgu? Takie ala rossmann, natura...

---------- Dopisano o 00:32 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------


Ja polecam bilet trzymiesięczny, kosztuje 900 koron dla osób poniżej 26 lat i możesz bez ograniczeń każdym środkiem transportu po Goteborgu jeździć.
Ja znam tylko i wylacznie Kicks, ale czy on tani... raczej nie skoro szampon, ktory w spozywczaku kosztuje 26kr w Kicks'ie kosztuje ponad 40 :O Dwa razy tyle, chore... Ale moze inne dziewczyny znaja cos co Ci przypasuje
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
Framme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 12:03   #180
Sternchen_7
Zadomowienie
 
Avatar Sternchen_7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 816
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Alergię mam na pyłki traw. A tuż obok mnie jest pole golfowe, które codziennie koszą :P No i zarośnięta łąka...
Framme, z językiem szwedzkim się na razie poddałam, chciałabym nauczyć się gadać po angielsku, ale mam problem z motywacją
A co do drogerii, to ostatnio czytałam na jakimś Forum, że oprócz Kicksa nic się nie znajdzie, jak się jakieś pojawiają to zaraz bankrutują, nie rozumiem tego Także kosmetyki kupuję w zwykłych spożywczakach A ostatnio była promocja w H&M na kolorówkę
Piszcie coś dziewczyny, nie czuję się wtedy tak samotnie
Sternchen_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-06 17:12:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.