Banalne pytanie do pań. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-28, 08:47   #1
Braann
Taktyczny Obserwator
 
Avatar Braann
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 46
Talking

Banalne pytanie do pań.


Witam.

Mam pytanie do pań różnego wieku.
Jak zareagowałybyście gdyby na przykład stojąc na przystanku podszedł do was nieznajomy facet (bez znaczenia czy starszy czy młodszy, czy przystojniak czy wcielenie niedoskonałości) i powiedział wam jakiś komplement?

Dlaczego pytam?

Niekrótki czas temu sam tak robiłem, zupełnie bez żadnego celu. Po prostu czasami zdarza się (mam nadzieję, że nie tylko mnie) iż spotyka się w ciągu dnia na ulicy kogoś kto ma w sobie coś takiego, że człowiek się uśmiecha. Jest to albo pięknie spojrzenie, albo uśmiech albo cokolwiek innego. Zdarzało się, że oznajmiałem to takim kobietom ze szczerego serca, przecież... niby czego się bać, prawda? Reakcje były różne, młodzieżowe panny w większości przypadków czuły się przytłoczone lub było widać w ich spojrzeniu zniesmaczenie na zasadzie "czego on ode mnie chce? nie znam go" , natomiast panie... określmy tu 25+ reagowały zupełnie odwrotnie, zawstydzały się, dziękowały, czasami nawet dochodziło do krótkiej jednorazowej wymiany zdań. Oczywiście nie miało to żadnej formy podrywu, z żadną z tych kobiet nigdy się nie spotkałem.
Jednak przez ostatni czas dużo się wydarzyło w moim życiu i tak jakbym się zamknął w sobie. Nadal odczuwam taką chęć zagajania, oznajmienia komuś, że poprawia ludziom dzień ale nagle zacząłem się... WSTYDZIĆ?
Nagle zacząłem obawiać się reakcji? Być może po niektórych przejściach przeprogramowała mi się psychika i nie wiem jak się ponownie przełamać. A może jednak nie powinienem?
Po prostu generalnie zauważam, że ludzie na ulicy jedyny kontakt jaki nawiązują to wzrokowy, w społeczeństwie wyrobił się taki jakiś wstyd i niechęć do ludzi nieznajomych. A moim zdaniem warto korzystać, życie jest tylko jedno więc jeśli ktoś sprawił, że się uśmiechnąłeś/aś lub Cię czymś oczarował/a to warto to powiedzieć wprost.

A więc jak to u was wygląda, Panie?
Braann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 08:52   #2
Thalie_
Rozeznanie
 
Avatar Thalie_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Niemczech
Wiadomości: 604
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Cytat:
Napisane przez Braann Pokaż wiadomość
[FONT="Garamond"]
Witam.



Mam pytanie do pań różnego wieku.

Jak zareagowałybyście gdyby na przykład stojąc na przystanku podszedł do was nieznajomy facet (bez znaczenia czy starszy czy młodszy, czy przystojniak czy wcielenie niedoskonałości) i powiedział wam jakiś komplement?



Dlaczego pytam?



Niekrótki czas temu sam tak robiłem, zupełnie bez żadnego celu. Po prostu czasami zdarza się (mam nadzieję, że nie tylko mnie) iż spotyka się w ciągu dnia na ulicy kogoś kto ma w sobie coś takiego, że człowiek się uśmiecha. Jest to albo pięknie spojrzenie, albo uśmiech albo cokolwiek innego. Zdarzało się, że oznajmiałem to takim kobietom ze szczerego serca, przecież... niby czego się bać, prawda? Reakcje były różne, młodzieżowe panny w większości przypadków czuły się przytłoczone lub było widać w ich spojrzeniu zniesmaczenie na zasadzie "czego on ode mnie chce? nie znam go" , natomiast panie... określmy tu 25+ reagowały zupełnie odwrotnie, zawstydzały się, dziękowały, czasami nawet dochodziło do krótkiej jednorazowej wymiany zdań. Oczywiście nie miało to żadnej formy podrywu, z żadną z tych kobiet nigdy się nie spotkałem.

Jednak przez ostatni czas dużo się wydarzyło w moim życiu i tak jakbym się zamknął w sobie. Nadal odczuwam taką chęć zagajania, oznajmienia komuś, że poprawia ludziom dzień ale nagle zacząłem się... WSTYDZIĆ?

Nagle zacząłem obawiać się reakcji? Być może po niektórych przejściach przeprogramowała mi się psychika i nie wiem jak się ponownie przełamać. A może jednak nie powinienem?

Po prostu generalnie zauważam, że ludzie na ulicy jedyny kontakt jaki nawiązują to wzrokowy, w społeczeństwie wyrobił się taki jakiś wstyd i niechęć do ludzi nieznajomych. A moim zdaniem warto korzystać, życie jest tylko jedno więc jeśli ktoś sprawił, że się uśmiechnąłeś/aś lub Cię czymś oczarował/a to warto to powiedzieć wprost.



A więc jak to u was wygląda, Panie?
[/
FONT]
Ja nie lubię komplementów od obcych ale to tylko moje zdanie.





Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Thalie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 08:59   #3
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Nie czuję się komfortowo gdy podchodzi do mnie obcy mężczyzna i zaczyna cokolwiek mówić o moim wyglądzie. Mam wtedy ochotę uciec.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:03   #4
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Nie lubię jak ktoś ocenia mój wygląd. Nie po to chodzę po ulicach żeby poprawiać komuś humor, lub go psuć. Nie obchodzi mnie zdanie obcych ludzi na mój temat.
Sory, ale zachowywałeś się jak niespełna rozumu.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:09   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Wiele kobiet taki komplement zażenuje, albo wystraszy. Jak ktoś mi powie, że coś tam mam fajne, to mam świadomość, że mi się przypatrywał, a tego nie lubię Ogólnie nie lubię być zaczepiana przez obcych ludzi na ulicy.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:10   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Banalne pytanie do pań.

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4870264 9]Nie lubię jak ktoś ocenia mój wygląd. Nie po to chodzę po ulicach żeby poprawiać komuś humor, lub go psuć. Nie obchodzi mnie zdanie obcych ludzi na mój temat.
Sory, ale zachowywałeś się jak niespełna rozumu.[/QUOTE]

Jak wyżej. Ktoś może ocenić "ale pani jest pogodną osobą / pani zawsze się uśmiecha", ale już jakieś komplementowanie (czyli jednak ocenianie) mojego wyglądu? A spadać.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:11   #7
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Zależy to na pewno od formy komplementu i tego, jaki dystans zachowuje osoba, która go mówi. Zawsze lepszy jest komplement od obcego mówiony wprost od tego rzuconego głośno do kolegi - to raz, wiec tutaj plus. Ale jeśli ktoś:
a) podchodzi za blisko,
b) nie uważa przy doborze słów, za bardzo się spoufala albo robi podteksty,
c) widocznie oczekuje czegoś od osoby, której mówi komplement,
to człowiek czuje się po prostu molestowany, a nie chwalony.

Słowem - to potrafi być miłe, ale odpowiednie skomplementowanie obcej osoby wymaga olbrzymiego taktu, przynajmniej jeśli chodzi o mnie. No i nalezy pamiętać, że ludzie mają różne doświadczenia, więc niektórzy mogą się zwyczajnie przestraszyć obcego gościa, który "coś od nich chce".
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 09:16   #8
LubiePlacuszki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Banalne pytanie, banalna odpowiedź, takie coś jest bez sensu. Większość osób ma swoje sprawy zajęcia i nie ma czasy ani ochoty na głupoty. Jakaś kobieta Ci się podoba to podrywasz, jak nie dajesz spokój. Takie prawienie komplementów po nic, to tak jakbyś liczył, że panna nagle wyskoczy z ciuszków i zacznie Cie całować i ubóstwiać i nie wiadomo co jeszcze. I tak nie poruchasz, jak mawiają gimbusy w szkołach :p.
LubiePlacuszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:22   #9
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Jeśli to komplement w stylu: Ma pani świetny gust literacki, czytałem tę książkę, porywająca lektura, to ok. Jeżeli: śliczne nóżki, piękne oczęta, cudnie się pani uśmiecha, to zalatuje trochę (rozpaczliwym?) podrywem albo oblechem jakimś i protekcjonalnym traktowaniem kobiet przez mężczyzn. Nie wiem, czy każdy obcy mężczyzna ucieszyłby się, gdyby jakaś obca kobieta, i to szczególnie taka, której nie uważa za atrakcyjną - no bo sam piszesz że niezależnie od wyglądu i wieku- wypaliła "ależ pan ma śliczne oczęta (no może jakby to była kobieta w wieku Twojej babci). Juz prędzej kobieta kobiecie: super ma Pani torebkę ( o oczętach, czy uśmiechu też by było dziwnie ).

Ja się z reguły uśmiecham grzecznie i za moment usuwam przed takim kimś, gdzie pieprz rośnie.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:22   #10
BiegnijLola
Raczkowanie
 
Avatar BiegnijLola
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 275
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Za komplement oczywiście podziękowałabym grzecznie i wyszczerzyła się w uśmiechu Nie mam jakiejś bariery przed "obcymi" : jeśli człowiek nie wygląda jak świr który uciekł z psychiatryka, bądź nie jest jakimś napastliwym/zmenelałym typem - to nie ma się czego bać i zawsze można pozwolić sobie na uśmiech i miłe słowo.

Poza tym, często zaczepiają mnie obcy ludzie... Więc może się przyzwyczaiłam
BiegnijLola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:26   #11
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Jesli chodzi o komplementy pd facetów, to zwykle dziękuję i olewam, bo zazwyczaj mają drugie dno, które mnie nie interesuje.
Natomiast uwielbiam komplementy od kobiet i samej mi się zdarza powiedzieć coś na zasadzie: "ma pani piękny płaszcz". Ale to inny kaliber.
Kiedyś dosiadł się do mnie facet w smkce i powiedział: "masz taką delikatną skórę i tak pięknie pachniesz" - wysiadłam na następnej stacji. Ciekawe, dlaczego
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 09:29   #12
Sun_lover
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 113
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Cytat:
Napisane przez KasiaB954 Pokaż wiadomość
Nie czuję się komfortowo gdy podchodzi do mnie obcy mężczyzna i zaczyna cokolwiek mówić o moim wyglądzie. Mam wtedy ochotę uciec.
ja to samo, nawet gdyby to były bardzo miłe słowa a facet przystojny
Sun_lover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:30   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
(...)
Kiedyś dosiadł się do mnie facet w smkce i powiedział: "masz taką delikatną skórę i tak pięknie pachniesz" - wysiadłam na następnej stacji. Ciekawe, dlaczego
Nie doceniłaś tak SUBTELNEGO komplementu? Jesteś zamknięta w sobie, masz kompleksy / zbyt duże mniemanie o sobie (albo wszystko na raz), zahamowania seksualne i zostaniesz starą panną.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:32   #14
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Dlatego nie znoszę jeździć do Włoch. Tamtejsi faceci mają coś ostro nie tak z garem, zachowują się jak idioci. Spokoju się tam nie ma, brr...
Wiem, że zayebiście wyglądam i nie potrzebuję słuchać potwierdzenia od obcych facetów. Właśnie, bardziej lubię jak coś miłego powie kobieta zwłaszcza taka, której opinie sobie cenię. Ale kobieta kobiecie nie kadzi o pięknych oczach czy zgrabnych nóżkach. Zwykle. Na pewno nie ma w tym takiego oślizło - obleśnego podtekstu.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2014-10-28 o 09:34
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:40   #15
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Banalne pytanie do pań.

A ja lubię usłyszeć komplement, to miłe, chociaż mnie krępują. Tylko żeby był on zgodny z prawdą, a nie zmyślony tylko po to, żeby było miło, bo po co komuś mówić, że ma piękny uśmiech skoro go nie ma?
Fajnie, że robisz coś takiego.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:42   #16
kotwkulce
Raczkowanie
 
Avatar kotwkulce
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 118
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Aleście go skrytykowały

A ja lubię takie akcje, o ile tylko nie są creepy. Jak bym późną nocą na mało uczęszczanej ulicy usłyszała 'e, laska, seksi masz nóżki!', to bym się wystraszyła. Ale gdyby ktoś w ciągu dnia, w publicznym miejscu, po złapaniu ze mną kontaktu wzrokowego, może po uśmiechnięciu się, powiedział że coś tam mu się we mnie podoba, i poszedł, odebrałabym to bardzo pozytywnie.

Kiedyś mi żul na ulicy powiedział, że jestem najpiękniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek widział. Uśmiałam się, bo akurat wracałam z siłowni, ze spiętymi włosami, bez makijażu, spocona. Do dziś to pamiętam!
__________________
To moje zdanie i mam rację.
kotwkulce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:43   #17
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Pewnie obrzuciłam bym Cię własnie spojrzeniem "czego on ode mnie chce", ale dlatego, że czekając na środek komunikacji miejskiej zatapiam się w prozaicznych myślach typu co by zjeść na obiad, jaki serial dzisiaj obejrzeć, czy że trzeba się pouczyć a mi się nie chce - nie zwracam uwagi na otoczenie i co się wokół mnie dzieje.
Po prostu nie załapałabym o co Ci chodzi za pierwszym razem.

Ale tak to pewnie bym podziękowała i tyle. Oczywiście jeśli komplement będzie na poziomie a nie zaczepka w stylu "Hej mała - fajne nóżki. O której się rozkładają? Hue hue hue".
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language

Edytowane przez aer
Czas edycji: 2014-10-28 o 09:45
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:52   #18
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Nie doceniłaś tak SUBTELNEGO komplementu? Jesteś zamknięta w sobie, masz kompleksy / zbyt duże mniemanie o sobie (albo wszystko na raz), zahamowania seksualne i zostaniesz starą panną.
Brzmi, jakbyś mnie znała

A poważnie to faceci rzadko czują taką ludzką granicę intymności. Chociaż kiedyś też usłyszałam w autobusie: "no myslałem, że się koło pani nie przecisnę, ale jednak nie jest pani tak duża, jak mi się zdawało". To było super
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 09:55   #19
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Chociaż kiedyś też usłyszałam w autobusie: "no myslałem, że się koło pani nie przecisnę, ale jednak nie jest pani tak duża, jak mi się zdawało". To było super
haha
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-28, 10:54   #20
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Moja reakcja w takich przypadkach jest uzależniona od poziomu wypowiedzi faceta i od sytuacji, a także od mojego humoru w danym momencie. Czasem nie sposób się nie uśmiechnąć, a czasem można się załamać, ewentualnie wykazać chęć ucieczki.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."

Edytowane przez Minna
Czas edycji: 2014-10-28 o 10:55
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 10:58   #21
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Dobry komplement jest na wagę złota.Nie tam takie "fajna dupcia" czy coś.I nie nazbyt intymny i osobisty.Komplement trzeba umieć i wiedzieć kiedy powiedzieć,to jest cała sztuka.Kiedy byłam młodsza nie doceniałam ,oj nie.Teraz umiem się uśmiechnąć i podziękować.Mało tego jestem okropną flirciarą ,pan listonosz potwierdzi , jak mam humor nikomu nie przepuszczę.I dzień staje się milszy
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:09   #22
zadziora85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 206
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Dla mnie to fajna forma kontaktu, sama uśmiecham się do ludzi, tak bez powodu i lubię jak ktoś do mnie też się uśmiechnie
zadziora85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:17   #23
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Ja mówię: dziękuję, po czym urywam rozmowę, a jak dalej coś gada to spławiam/chowam się gdzieś. Boję się, że to świr.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:30   #24
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Cytat:
Napisane przez Braann Pokaż wiadomość
Witam.

Mam pytanie do pań różnego wieku.
Jak zareagowałybyście gdyby na przykład stojąc na przystanku podszedł do was nieznajomy facet (bez znaczenia czy starszy czy młodszy, czy przystojniak czy wcielenie niedoskonałości) i powiedział wam jakiś komplement?

Dlaczego pytam?

Niekrótki czas temu sam tak robiłem, zupełnie bez żadnego celu. Po prostu czasami zdarza się (mam nadzieję, że nie tylko mnie) iż spotyka się w ciągu dnia na ulicy kogoś kto ma w sobie coś takiego, że człowiek się uśmiecha. Jest to albo pięknie spojrzenie, albo uśmiech albo cokolwiek innego. Zdarzało się, że oznajmiałem to takim kobietom ze szczerego serca, przecież... niby czego się bać, prawda? Reakcje były różne, młodzieżowe panny w większości przypadków czuły się przytłoczone lub było widać w ich spojrzeniu zniesmaczenie na zasadzie "czego on ode mnie chce? nie znam go" , natomiast panie... określmy tu 25+ reagowały zupełnie odwrotnie, zawstydzały się, dziękowały, czasami nawet dochodziło do krótkiej jednorazowej wymiany zdań. Oczywiście nie miało to żadnej formy podrywu, z żadną z tych kobiet nigdy się nie spotkałem.
Jednak przez ostatni czas dużo się wydarzyło w moim życiu i tak jakbym się zamknął w sobie. Nadal odczuwam taką chęć zagajania, oznajmienia komuś, że poprawia ludziom dzień ale nagle zacząłem się... WSTYDZIĆ?
Nagle zacząłem obawiać się reakcji? Być może po niektórych przejściach przeprogramowała mi się psychika i nie wiem jak się ponownie przełamać. A może jednak nie powinienem?
Po prostu generalnie zauważam, że ludzie na ulicy jedyny kontakt jaki nawiązują to wzrokowy, w społeczeństwie wyrobił się taki jakiś wstyd i niechęć do ludzi nieznajomych. A moim zdaniem warto korzystać, życie jest tylko jedno więc jeśli ktoś sprawił, że się uśmiechnąłeś/aś lub Cię czymś oczarował/a to warto to powiedzieć wprost.

A więc jak to u was wygląda, Panie?

To co ... wszystkie kobiety tak na Ciebie dzialaja, ze musisz im to oznajmic? Bo tak wiesz jedna na jakis czas czy dwie, ktore tak "podzialaly" jestem w stanie zrozumiec. Natomiast odnosze wrazenie, ze Ty sobie chcesz z tego zagajania zorbic jakis staly punkt. Moze poswiadomie oczekujesz, ze ktoras z pan , ktora Ci sie podoba"zaskoczy" i zechce odpowiedziec na zaloty czy umowic sie na spotkanie? A zakladajac watek chcesz sprawdzic podejscie kobiet do tematu i rozwazyc czy dalej to praktykowac czy raczej odpuscic sobie

Odnoszac sie do tematu, to kilka razy w zyciu tak mialam, ze ktos mnie zaczepil na ulicy i powiem Ci, ze strasznie tego nie lubie. Niby to jest mile, ale zawsze przyswieca mi w glowie "czego ten koles ode mnie chce" bo jakos trudno mi uwierzyc w bezinteresownosc takiego zagajania Juz bardziej dziala na mnie usmiech niz takie zagadywanie

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Ja mówię: dziękuję, po czym urywam rozmowę, a jak dalej coś gada to spławiam/chowam się gdzieś. Boję się, że to świr.
Cos w tym jest, bo ja wlasnie w tym roku w wakacje mialam taka sytuacje w moim dosc malym rodzinnym miasteczku. Byl upal, z dobre ok. 30 stopni, wszyscy raczej na krotko. I nagle na zakrecie jednego z chodnika czail sie on : wyfryzowany, wyprefumowany facet ubrany w jeansy i wyprasowana koszule Z tej racji, ze latem w moim miasteczku jest sporo turystow myslalam, ze ktos mnie zatrzymuje zeby zapytac o ulice , wiec usmiechnelam sie i przystalam : a on do mnie ze szuka dziewczyny A ja , ze co prosze a on ze szuka dziewczyny. A ja ,ze nie jestem zainteresowana i poszlam w dluga. Najgorsze bylo w tym wszystkim to, ze probowal mnie zatrzymac "Prosze nie uciekac, tylko dwa slowa" i szedl za mna. Ale jakos udalo mi sie go zmylic. Oczywiscie w drodze do pracy caly czas sie za soba ogladalam w obawie, ze gdzies nagle mi wyskoczy.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:32   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Bałabym się, że za chwile odsłoni połacie płaszcza i ujrzę penisa we wzwodzie- dlatego też takim zagadywaniom mówię: "nie".
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:33   #26
stokrotka0198
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 247
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Zdarza ze ze ktos mnie tak zaczepi. Dziekuje i mowie ze przesadza.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
stokrotka0198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:39   #27
ag87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 246
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość

Odnoszac sie do tematu, to kilka razy w zyciu tak mialam, ze ktos mnie zaczepil na ulicy i powiem Ci, ze strasznie tego nie lubie. Niby to jest mile, ale zawsze przyswieca mi w glowie "czego ten koles ode mnie chce" bo jakos trudno mi uwierzyc w bezinteresownosc takiego zagajania Juz bardziej dziala na mnie usmiech niz takie zagadywanie
Miałam tak samo. I mimo, że ogólnie przyjęte jest, że miło jest otrzymywać komplementy to ja tego najnormalniej w świecie nie znoszę. Nie muszę słyszeć od obcych ludzi, że coś tam mam ładne, albo zgrabne. Nie czuję się z tym dobrze bo mam wrażenie, że taka osoba nie robi tego bezinteresownie i czegoś ode mnie oczekuje w zamian.
ag87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:40   #28
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Cos w tym jest, bo ja wlasnie w tym roku w wakacje mialam taka sytuacje w moim dosc malym rodzinnym miasteczku. Byl upal, z dobre ok. 30 stopni, wszyscy raczej na krotko. I nagle na zakrecie jednego z chodnika czail sie on : wyfryzowany, wyprefumowany facet ubrany w jeansy i wyprasowana koszule Z tej racji, ze latem w moim miasteczku jest sporo turystow myslalam, ze ktos mnie zatrzymuje zeby zapytac o ulice , wiec usmiechnelam sie i przystalam : a on do mnie ze szuka dziewczyny A ja , ze co prosze a on ze szuka dziewczyny. A ja ,ze nie jestem zainteresowana i poszlam w dluga. Najgorsze bylo w tym wszystkim to, ze probowal mnie zatrzymac "Prosze nie uciekac, tylko dwa slowa" i szedl za mna. Ale jakos udalo mi sie go zmylic. Oczywiscie w drodze do pracy caly czas sie za soba ogladalam w obawie, ze gdzies nagle mi wyskoczy.
Kiedyś do mnie typ w podobnym guście wyskoczył zza winkla i że on mi poniesie zakupy. Spławiłam go najpierw grzecznie, że dziękuję i że nie potrzebuję pomocy, a ten dalej swoje. Przemówiłam więc w jego narzeczu słowem na 's' i w końcu zatrybił że big love raczej nię będzie. Skąd się biorą takie typy.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:53   #29
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Banalne pytanie do pań.

dla mnie to co robisz nie jest normalne i jakby ktoś do mnie z takim tekstem podszedł to wzięłabym go za osobę z problemami z rozumem
natomiast na pewno nie byłabym niegrzeczna ponieważ strachliwa jestem i na wszelki wypadek na wszystkie zaczepki odpowiadam w kulturalny sposób
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 11:53   #30
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Banalne pytanie do pań.

Autorze, jak widać po większości odpowiedzi - nie masz co tego robić. Jak w ogóle śmiesz oceniać czyjąś urodę, myśląc, że tej osobie zrobi się miło, że poprawiła Ci humor? Oceniasz wygląd, jesteś zbok! Albo na pewno chcesz poderwać!

Na zachodzie funkcjonują "Piękne bilety" (mały bilecik, na którym jest wykaligrafowana informacja, że ktoś, komu wręczasz bilecik poprawił Ci humor i że uważasz go za piękną osobą. Niżej jest dopisek, by bilecik został przekazany nastęnej takiej osobie). Szkoda, że u nas nie ma czegoś takiego, bo mamy zbyt aroganckie i smutne społeczeństwo.

Sam kiedyś dostałem podobny bilecik, tylko od jakiegoś religijnego faceta. Była na tymże informacja, pokroju "Wierzę, że Bóg Cię kocha" plus jakiś pokrzepiający cytat z Biblii. Ani nie pomyślałem o nim że to jakiś świr, ani nie poszedłem pieklić się do niego, że przecież ateistą jestem i jak on śmie.
Nie, zwyczajnie zrobiło mi się przyjemnie. Taki drobny gest, który nie miał na celu urazić.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 14:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.