Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-02, 21:47   #3061
Hormon
Przyczajenie
 
Avatar Hormon
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: DW
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

nie wiem ale pogugluj sobie Centrum Badań Mikrobiologicznych i Autoszczepionek w Warszawie lub Krakowie. Na ich stronach znajdziesz informację lub po prostu zadzwoń po szersze informacje. Z tego co wiem to podobno można zdalnie się leczyć w ten sposób, ale musisz mieć zaufaną lekarkę by poprowadzić terapię.
Hormon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 13:13   #3062
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

wlasnie takiej nie mam, a ponoc te autoszczepionki nie wszytskim pomagaja i sa bardzo drogie.. ale sprobuje zapytac sie lekarki
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 16:02   #3063
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ok, mam wyniki badań i tak: ALT 12 (norma 0-33) z kolei AST 22 (norma 0-32). Także biorę antybiotyk dalej
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 18:05   #3064
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL


Edytowane przez supriseapple
Czas edycji: 2014-04-08 o 15:29
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 11:07   #3065
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dziewczyny nie bierzcie tego świństwa !!

Chyba ,że nie planujecie ciąży w najbliższym czasie.

Powoduje upośledzenie płodu a nie jak w ulotce napisane- problem z zębami.

Na Słowenii musisz podpisać dokument ze jesteś swiadoma na jaki antybiotyk sie piszesz i w innych krajach jest zabronione a moja dermatolog nawet sie nie zapytala czy nie planuje dziecka jak planuje!!!

Co za debilizm wsród lekarzy!!

Antybiotyk ten wydziela coś toksycznego kilka msc po skończeniu zażywania także dziewczyny zastanówcie się co bierzecie.

Czy Was lekarze też nie poinformowali o skutkach ubocznych i nie pytali czy planujecie ciąze???

Jestem w szoku
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 16:03   #3066
Hormon
Przyczajenie
 
Avatar Hormon
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: DW
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam, w nawiązaniu do mojego posta, jeśli ktoś byłby zainteresowany mam do oddania 2 op. TETRALYSAL-u (za darmo lub np. symboliczną kawę...zieloną ) -bo nie mam co z tym zrobić... (piszcie na priv lub tutaj)
Może warto skorzystać?, jeśli komuś to pomaga -dobrze toleruje lek i nie planuje w najbliższym czasie dziecka?
tutaj opis profesjonalny leku : http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4291
Zatem przedmówczyni słusznie zaalarmowała,jednak nie wiadomo po jakim czasie od odstawienia leku można planować dziecko - nalezy sę wnikliwie dopytać lekarza, jeżeli w ogóle będzie zorientowany w tej kwestii...
Hormon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 12:39   #3067
high4voltage
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 73
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

supriseapple, chociaż gronkowiec jest cięzki do wyleczenia to wyrok to jednak nie jest . Ja 2 lata temu zmagałam się z ropnym zapaleniem mieszków włosowych i po badaniach również okazało się, że to gronkowiec, sprawa nie dotyczyła twarzy a nóg ale jest nadzieja, również wtedy dostałam Augumentin bo to cholerstwo okazało się, że jest wrażliwe praktycznie tylko na starą poczciwą gentamecynę, do tego smarowałam 2 razy dziennie przez jakieś pół roku nogi maścią z tym antybiotykiem, która w dodatku była robiona na zamówienie w aptece za jedyne 7 zł/100g . Blizny na nogach pozostały ale ropne wypryski powstają już rzadko kiedy i to nie jest kwestia gronkowca tylko podrażnień po goleniu.

A wracając do tematu trądziku. Pierwsze zmiany u siebie zauwazyłam gdy miałam 11 lat ale wtedy wszystko składało się na garb dojrzewania. Kilka razy próbowałam leczyć gdy miałam z 15 lat ale nigdy jakoś szczególnie bo myślałam, że jak trądzik jest młodzieńczy to przejdzie z wiekiem. Nic z tego, teraz mam 20 lat a stan skóry stawał się coraz gorszy więc postanowiłam udać się do lekarza. Zmiany trądzikowe w moim przypadku dotyczą pleców i dekoltu, są grudy podskórne, ropne wypryski i wągry. Z twarzą nie jest tak tragicznie. Gdy byłam młodsza miałam dużo ropnych wyprysków na czole, teraz znajdują się tam jedynie wągry które przypominają bardziej zatkane pory, krosty nigdy nie atakowały policzków, ale od 2 lat zaczęło się to dziać, nie są to ropne wypryski tylko kilka podskórnych grud. Gdy tylko weszłam do lekarza, zanim cokolwiek powiedziałam pani dermatolog poinformowała mnie, że moja twarz jest w stanie okropnym. Nie tyle dotyczy to trądziku co moja cera jest dosyć problematyczna, jest mieszana, mam problemy z utrzymaniem odpowiedniego nawilżenia jej, jest wrażliwa na zmiany temperatury i czynniki zewnętrzne, wtedy staje się czerwona. Nie używam zbyt wielu kosmetyków na twarz, dawniej kombinowałam z żelami różnymi do mycia twarzy natomiast teraz tylko do mycia emulsja Cetaphil oraz krem nawilżający Physiogel, ale efekty i tak nie są takie jakich bym się spodziewała, skóra często się łuszczy i wymaga peelingów. Nie używam podkładów, fluidów ani pudru do makijażu.

Otrzymałam receptę na Tetralysal oraz Duac żel do smarowania pleców. Teraz minie tydzień odkąd rozpoczęłam kurację, stan skóry zdaje się poprawiać, znikają bolące ropne krosty a reszta jakby wygładza się. W ulotce Duac żelu było napisane, że może wysuszać, lecz póki co to wysuszanie ma u mnie wręcz pozytywny charakter bo plecy oraz dekolt zawsze było niemiłosiernie tłuste, wzięłam kąpiel wieczorem, rano budziłam się cała tłusta a teraz póki co przybrało to normalny charakter. Za to twarz jakby przetłuszcza się bardziej. Twarzy peelingi sa potrzebne bo inaczej nie ma mowy o tym aby przeniknął krem nawilżający natomiast wtedy również bardziej się przetłuszcza i staje się czerwona. Peelingi enzymatyczne słabo się sprawdzają. Dermatolog poinformowała mnie, że stan skóry wynika najprawdopodobniej z nadmiernego rogowacenia mieszków, co by zgadzało się bo i równiez mam tendencję do wrastania włosków po goleniu. Obawiałam się, że może to być kwestia hormonalna bo skoro skóra się przetłuszcza tak mocno to organizm może produkuje zbyt dużą ilość androgenów. Na razie będę stosować się do zaleceń, a jeśli ta kuracja nie pomoże to chyba przejdę na izotretynoinę, podobno kuracja staje się coraz tańsza i bardziej dostępna.

I co ważne, ja już wcześniej słyszałam, że izotretynoina ma niekorzystny wpływ na ewentualny płód więc kobiety muszą równocześnie przyjmować tabletki antykoncepcyjne, jednak po dopytaniu się dermatolog potwierdziła szkodliwe działanie, natomiast kobieta NIE MA OBOWIĄZKU przyjmowania antykoncepcji, podpisuje natomiast oświadczenie, że jest świadoma, jaki to ma wpływ na ewentualny płód.
high4voltage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 13:08   #3068
SemperInvicta007
Przyczajenie
 
Avatar SemperInvicta007
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja tam dzieci na razie nie planuje ( ba, nie ma ich z kim robić ) a że dobrze reaguje na tetralysal to dalej będę go sobie brać.

A tak z innej beczki- chciałabym sobie zrobić badania hormonalne ( tak dla pewności, kto wie, może tu jest problem). Na co szczególnie zwrócić uwagę?
__________________
Bloguje: http://semperinvicta007.blogspot.com
Instagram:semperinvicta00 7

Edytowane przez SemperInvicta007
Czas edycji: 2014-04-13 o 13:12
SemperInvicta007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 13:20   #3069
high4voltage
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 73
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hah, ja też póki co nie planuję, jeszcze tydzień temu było z kim je robić, ale teraz już nie .

To na pewno lepiej lekarz będzie wiedział, ale wiem, że wzmożony trądzik wiąże się ze zbyt dużym stężeniem męskich hormonów we krwii. I to by się zgadzało bo jak zaczęłam ćwiczyć na siłowni to wyskoczyły mi gorsze krosty bo ćwiczenia siłowe powodują wyrzut androgenów no i cóż, hm zauważyłam nieco większy "wąsik" niż miałam wcześniej.
high4voltage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 15:16   #3070
SemperInvicta007
Przyczajenie
 
Avatar SemperInvicta007
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Nawet mi nie mówbo właśnie na nowo zaczęłam bieganie i Ewkę

Za waszą radą zakupiłam vichy normaderm- oby się sprawdził.
Teraz jeszcze jakiś probiotyk bo na samych jogurtach nie powinnam lecieć...
__________________
Bloguje: http://semperinvicta007.blogspot.com
Instagram:semperinvicta00 7
SemperInvicta007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 17:16   #3071
lula84
Raczkowanie
 
Avatar lula84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 134
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witajcie,

chciałabym się podzielić swoim doświadczeniem w leczeniu trądziku. Mam 30 lat, wcześniej miałam gładką piękną buziunię, beż żadnej skazy. Raz pojawił mi się trądzik w wieku 23 lat po silnym stresie, ale udało mi się go z pomocą dermatologa i drogich kosmetyków wyleczyć. Potem długo długo nic aż tu nagle bummm! Cholera jasna! Mam trądzik myślę sobie! i To jaki! Ropne stany zapalne ,torbielowate zmiany! Aż czasem z trudem zerka mi się w lustro... Ale cóż, poszłam do kilku specjalistów, znowu różne teorie i różne leki. Obecnie jestem w trakcie połowy 3 miesiąca brania tetralysalu i nie widzę żadnej ale to żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie, pogroszenie tanu cery. Ktoś z Was miał już takie doświadczenie? Polecam Wam wszystkim świetny blog kosmetolog, która sama boryka się z trądzikiem. Teraz mam zamiar rzucić w cholere te wszystkie leki, które biorę razem z tetra, osłonkę na wątrobę i magnez bo powieka mi zaczęła drgać. Szczerze powiem,że już mnie to irytuje. Na basenie ludzie patrzą jakbym była trędowata a to tylko cholerny trądzik. Niech lepiej się sami modlą by ich to nie spotkało. Tetralysal i co dalej? Mój tak już osłabiony organizm innymi lekami, ma ewidentnie dosyć a ja aż krzyczę z goryczy, by te gule zniknęły wrrrrrr!!!! Za żadne skarby izoteku nie wezmę, jak juz bede leczyc stany zapalne miejscowym antybiotykiem a na jesień retinoidy miejscowo na skórę. Szlak! Co myślicie co robić?


http://kosmostolog.blogspot.com/2012...mieszanej.html
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
lula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 17:20   #3072
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Myślę że warto czekać. Jestem w trakcie kuracji, dokładnie w środku - powinna ona trwać +/- 3 miesiące. Sama jestem w podobnym momencie - biorę antybiotyk po raz drugi, drugą (obecną) kurację zaczęłam jakoś w lutym. Dziwne że po trzech miesiącach jeszcze nie widzisz poprawy, zwykle po tym drugim miesiącu zaczyna wszystko iść ku dobremu. No nic, moje zdanie - dokończ kurację. Później, po odstawieniu, wspólnie z dermatologiem ocenicie co dalej

Głowa do góry
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 18:00   #3073
afrodyta77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tatry są piękne
Wiadomości: 340
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja kończę drugie opakowanie 300mg. - przez pierwsze 7 dni 2x na dobę, następnie 1x na dobę. Cera rewelacyjna, mama nadzieję, że po odstawieniu nie będzie wysypu, mam jeszcze 2 opakowania. Efekty były widoczne u mnie już po kilku dniach.
__________________
Nasz dzień - 18,09,2010






afrodyta77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 21:36   #3074
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez lula84 Pokaż wiadomość
Witajcie,

chciałabym się podzielić swoim doświadczeniem w leczeniu trądziku. Mam 30 lat, wcześniej miałam gładką piękną buziunię, beż żadnej skazy. Raz pojawił mi się trądzik w wieku 23 lat po silnym stresie, ale udało mi się go z pomocą dermatologa i drogich kosmetyków wyleczyć. Potem długo długo nic aż tu nagle bummm! Cholera jasna! Mam trądzik myślę sobie! i To jaki! Ropne stany zapalne ,torbielowate zmiany! Aż czasem z trudem zerka mi się w lustro... Ale cóż, poszłam do kilku specjalistów, znowu różne teorie i różne leki. Obecnie jestem w trakcie połowy 3 miesiąca brania tetralysalu i nie widzę żadnej ale to żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie, pogroszenie tanu cery. Ktoś z Was miał już takie doświadczenie? Polecam Wam wszystkim świetny blog kosmetolog, która sama boryka się z trądzikiem. Teraz mam zamiar rzucić w cholere te wszystkie leki, które biorę razem z tetra, osłonkę na wątrobę i magnez bo powieka mi zaczęła drgać. Szczerze powiem,że już mnie to irytuje. Na basenie ludzie patrzą jakbym była trędowata a to tylko cholerny trądzik. Niech lepiej się sami modlą by ich to nie spotkało. Tetralysal i co dalej? Mój tak już osłabiony organizm innymi lekami, ma ewidentnie dosyć a ja aż krzyczę z goryczy, by te gule zniknęły wrrrrrr!!!! Za żadne skarby izoteku nie wezmę, jak juz bede leczyc stany zapalne miejscowym antybiotykiem a na jesień retinoidy miejscowo na skórę. Szlak! Co myślicie co robić?


http://kosmostolog.blogspot.com/2012...mieszanej.html
poczytaj na poprzedniej stronie
może warto zrobić wymaz ze zmian ? może to gronkowiec ?
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:00   #3075
lula84
Raczkowanie
 
Avatar lula84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 134
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
poczytaj na poprzedniej stronie
może warto zrobić wymaz ze zmian ? może to gronkowiec ?

Dzięki włąśnie też o tym pomyślałam i w najbliższą środę udam się do dermatologa. Jak nic nie pomaga to coś jest na rzeczy.

Pozdrawiam
__________________
Wybieram Physiogel Codzienne Nawilżanie Balsam!
lula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 13:42   #3076
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez lula84 Pokaż wiadomość
Dzięki włąśnie też o tym pomyślałam i w najbliższą środę udam się do dermatologa. Jak nic nie pomaga to coś jest na rzeczy.

Pozdrawiam
Powodzenia

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez afrodyta77 Pokaż wiadomość
Ja kończę drugie opakowanie 300mg. - przez pierwsze 7 dni 2x na dobę, następnie 1x na dobę. Cera rewelacyjna, mama nadzieję, że po odstawieniu nie będzie wysypu, mam jeszcze 2 opakowania. Efekty były widoczne u mnie już po kilku dniach.
Miałam tak samo I wysypu do tej pory nie mam a minęło 4 miesiące od odstawienia Życzę Ci tego samego
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 12:37   #3077
al10dona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z bloku :D
Wiadomości: 77
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Mam pytanie czy po tym antybiotyku osłabiły Wam sie rzęsy??
i włosy zaczeły bardziej wypadać??
bo mnie bardzo martwią rzęsy, wypadaja i sie krusza. a używam zawsze tyle samo i tego samego tuszu. plus maluje je do 3 razy w tyg.
(biore od 14lutego a mam kuracje do konca maja)
__________________
razem od 28. X. 2008
zaręczeni 28. IV. 2010

... w przyszłości

kocham Cię

al10dona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 13:17   #3078
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez al10dona Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy po tym antybiotyku osłabiły Wam sie rzęsy??
i włosy zaczeły bardziej wypadać??
bo mnie bardzo martwią rzęsy, wypadaja i sie krusza. a używam zawsze tyle samo i tego samego tuszu. plus maluje je do 3 razy w tyg.
(biore od 14lutego a mam kuracje do konca maja)
wypadały mi jakiś czas temu częściej rzęsy i być może to było w trakcie albo po kuracji, nie pamiętam dokładnie...co do włosów nie zauważyłam
teraz używam do rzęs olejku rycynowego i są piękne, długie i sprężyste
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 13:28   #3079
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez al10dona Pokaż wiadomość
Mam pytanie czy po tym antybiotyku osłabiły Wam sie rzęsy??
i włosy zaczeły bardziej wypadać??
bo mnie bardzo martwią rzęsy, wypadaja i sie krusza. a używam zawsze tyle samo i tego samego tuszu. plus maluje je do 3 razy w tyg.
(biore od 14lutego a mam kuracje do konca maja)
Nic takiego nie miało miejsce - zarówno w trakcie pierwszej, 6miesięcznej kuracji, jak i w trakcie obecnej

Rzęsy i włosy mam zdrowe, grube i mocne
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 10:30   #3080
al10dona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: z bloku :D
Wiadomości: 77
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

mogłabyś mi podać firmę tego olejku ? i po jakim czasie zauważyłaś efekty

ja jestem przerażona moimi rzęsami, może nigdy nie były jakieś super długie czy grube, ale mnie zadwalały. teraz jak je umaluje to nawet tego nie widać.
__________________
razem od 28. X. 2008
zaręczeni 28. IV. 2010

... w przyszłości

kocham Cię

al10dona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 15:45   #3081
high4voltage
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 73
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Wystarczy, że w aptece poprosisz po prostu o olej rycynowy . Firma tutaj nie ma znaczenia.
high4voltage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 19:31   #3082
Butowniczka007
Raczkowanie
 
Avatar Butowniczka007
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 135
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Tak się zastanawiam...to normalne, że po trzecim opakowaniu tetrysalu widzę niewielką różnicę ?
__________________
Oddam książkę "101 rzeczy lepszych od diety" w dobre ręcę

Tenis, squash? Bardzo chętnie!
Butowniczka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 23:05   #3083
Hormon
Przyczajenie
 
Avatar Hormon
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: DW
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

A czy na pewno Twój trądzik wywołany jest przez bakterie Propionibacterium acnes ?
Hormon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 21:50   #3084
Peg
Raczkowanie
 
Avatar Peg
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Dziewczyny, a miałyście może tak, że podczas kuracji Tetralysalem trądzik zaczął Wam znikać np. po miesiącu albo dwóch? Nie od razu?

Bo ja biorę już prawie miesiąc (na tyle też miałam przepisany, 2x dziennie przez 2 tygodnie i 1x dziennie przez następne dwa). Stan mojej skóry właściwie nie uległ żadnej zmianie. Może nawet jest jeszcze gorszy... dalej pojawiają się ropne pryszcze, żadnej poprawy.

Dodam tylko, że mam problem z trądzikiem na plecach i dekolcie.
Peg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 11:39   #3085
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a miałyście może tak, że podczas kuracji Tetralysalem trądzik zaczął Wam znikać np. po miesiącu albo dwóch? Nie od razu?

Bo ja biorę już prawie miesiąc (na tyle też miałam przepisany, 2x dziennie przez 2 tygodnie i 1x dziennie przez następne dwa). Stan mojej skóry właściwie nie uległ żadnej zmianie. Może nawet jest jeszcze gorszy... dalej pojawiają się ropne pryszcze, żadnej poprawy.

Dodam tylko, że mam problem z trądzikiem na plecach i dekolcie.
być może trądzik jest spowodowany przez innego rodzaju bakterie niż te na które antybiotyk działa
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 15:27   #3086
Butowniczka007
Raczkowanie
 
Avatar Butowniczka007
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 135
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Hormon Pokaż wiadomość
A czy na pewno Twój trądzik wywołany jest przez bakterie Propionibacterium acnes ?
Tego nie wiem. Jeśli do kolejnej wizyty u dermatolog nic się nie polepszy to pewnie zaczniemy działać inaczej.
A właśnie, w razie czego- jak wykonać takowe badania ( sprawdzenie dlaczego powstaje trądzik/ jakie bakterie go powodują/ jaki jest jego powód). Dermatolog da mi skierowanie czy tylko stwierdzi gdzie powinnam się udać?
Jakie pytania zadać dermatologowi jeśli sytuacja się nie poprawi? ( pytam, bo tak na szybko mogłabym o jakimś zapomnieć a tak spiszę sobie na karteczkę )
__________________
Oddam książkę "101 rzeczy lepszych od diety" w dobre ręcę

Tenis, squash? Bardzo chętnie!
Butowniczka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 19:01   #3087
high4voltage
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 73
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Butowniczka007 Pokaż wiadomość
Tego nie wiem. Jeśli do kolejnej wizyty u dermatolog nic się nie polepszy to pewnie zaczniemy działać inaczej.
A właśnie, w razie czego- jak wykonać takowe badania ( sprawdzenie dlaczego powstaje trądzik/ jakie bakterie go powodują/ jaki jest jego powód). Dermatolog da mi skierowanie czy tylko stwierdzi gdzie powinnam się udać?
Jakie pytania zadać dermatologowi jeśli sytuacja się nie poprawi? ( pytam, bo tak na szybko mogłabym o jakimś zapomnieć a tak spiszę sobie na karteczkę )
W moim przypadku, gdy przechodziłam zapalenie mieszków włosowych to dostałam skierowanie od dermatolog aby w tej samej przychodni, na miejscu w gabinecie zabiegowym pobrać próbkę wydzieliny ropnej, czyli warto mieć w zanadrzu jakąś ropną krostę, którą będzie można wycisnąć aby pobrać wydzielinę . Z tą próbką musiałam udać się do szpitala miejskiego do laboratorium, gdzie sprawdzono co to za bakteria i wykonano antybiogram czyli sprawdzili pod wpływem jakiego antybiotyku bakteria ginie. Ten wynik przesłano w przeciągu 2 tygodni do przychodni dermatologicznej, gdzie ponownie musiałam się zgłosić na omówienie wyników z lekarzem, przepisanie leków itp. Oczywiście w Twoim przypadku może to wyglądać inaczej no bo inna przychodnia, szpital itp. ale na pewno powiedzą ci co i jak .
No i warto wziąć pod uwagę aby lekarzowi delikatnie zasugerować takie rozwiązanie, sam powinien to zrobić, ale niektórzy tego nie robią a w dodatku są wrażliwi na takie uwagi bo skoro on jest lekarzem to wie lepiej a ty nie musisz się wcinać. No wszystko od człowieka zależy, ja osobiście w takich przypadków bym kierowała na badania aby uniknąć sytuacji, gdzie pacjent 3 miesiące bierze lek, który jest nieskuteczny.
high4voltage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 20:50   #3088
Hormon
Przyczajenie
 
Avatar Hormon
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: DW
Wiadomości: 6
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
A właśnie, w razie czego- jak wykonać takowe badania ( sprawdzenie dlaczego powstaje trądzik/ jakie bakterie go powodują/ jaki jest jego powód).
Dobre pytanie . No właśnie, z tym określeniem "wywołuje" może być różnie ,bo jeśli rzeczywiście trądzik wywołany jest bezpośrednio przez tą bakterie to antybiotyk jak najbardziej wskazany,ale jeśli bakterie powstają za sprawą zaburzeń hormonalnych (czyli pośrednio) to może się okazać, że antybiotyk zniweluje trądzik ale pod warunkiem,że będzie brany tak długo jak będą istniały problemy hormonalne. Jeśli nie ma bakterii to antybiotyk nie pomoże. Tak czy siak najlepiej zbadać (najlepiej zmianę ropną) w laboratorium i zastosować odpowiednie leczenie.

Butowniczka007 : Na priva (by nie robić tu zbędnej reklamy przychodni) wysłałem wiadomość, gdzie można zrobić takie badanie we Wrocławiu i bez latania z próbkami. A odebrać wyniki można przez Internet
pozdrawiam!
Hormon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 15:07   #3089
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Hej Wciąż jestem w trakcie kuracji antybiotykiem, już bliżej końca (biorę od lutego, mam jeszcze niecałe 3 opakowania do wzięcia, a potem wizyta u dermy) i mam prośbę do Was, odnośnie pielęgnacji. Do tej pory używałam na noc Acne-Derm na zmianę z Sudocremem (rzadziej). Chciałabym zastąpić Acne czymś o podobnym działaniu, a mianowicie czymś co powoli będzie redukowało moje przebarwienia (obecnie nie mam nic nowego na twarzy, zostały mi tylko czerwone 'placki' po poprzednich niedoskonałościach). Może polecicie mi coś, najlepiej bez recepty? Boję się że o ile Acne-Derm działa super, to moja skóra już powoli przyzwyczaiła siędo niego ...

Dzięki
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 15:59   #3090
Gixerka
Przyczajenie
 
Avatar Gixerka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 10
Dot.: Tetralysal

Brałam tetralysal 3 razy przez kilka miesięcy. Nigdy na mnie nie działał, ale zawsze wmawialam sobie, że lekarz ma rację i tym razem na pewno mi pomoże. Moim zdaniem bez rozpoznania jaka bakteria nas zaifekowala nie ma co brać antybiotyków. Szkoda wątroby, kasy, żołądka...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Gixerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.